Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[KitKat] Актуализация/Ъпдейт
#1

[h]
Wellcome KitKat! (Android 4.4.2)
[/h]

Най-накрая! Дочакахме KitKat актуализацията за нашите телефони. Dance

Ето как инсталирах аз актуализацията: (Накрая съм прикачил скрийншот от телефона)
Работех с Windows 8.1 (64-bit)

1. Изтеглете и инсталирайте драйверите на компютъра от тук или тук. (за Windows)
1.1. Ако сте имали предишни драйвери и вече имате инсталиран LGMobile Support Tool рестартирайте компютъра си и продължете в т. 3.

2. Изтеглете и инсталирайте LGMobile Support Tool.

3. Пуснете LGMobile Support Tool

4. След като програмата е заредила и сте избрали регион (Country Setting), свържете телефона си към компютъра, като използвате осигурения USB кабел и от телефона изберете метод за USB връзка LG софтуер

Внимание! Преди да продължите към т. 5, бъдете сигурни че имате достатъчно батерия за да не се изключи по време на актуализацията! (над 50%) Въпреки че на мен не ми изтри нищо, препоръчително е запазването на данните от телефона за да не се изтрие нещо случайно! Аз не отговарям за такива случаи!

5. Когато на програмата изпише че е наличен софтуерен ъпдейт, натиснете Start Upgrade (лявата лента, под логото LG) и следвате инструкциите. Продължителността на актуализацията ми траеше прибл. 30 мин.

6. Изчаквате изтеглянето и актуализирането на телефона. Това е. Smile
6.1. Препоръчително (даже почти задължително) е да се възстановят фабричните настройки (Нулиране на фабричните данни), за да не се получават грешки и/или проблеми!

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е ли въьможно дa се ъпдейтне нaпрaво през телефонa?
Цитирай
#3

През телефона на мен не ми даваше да се актуализира и пишеше че не може да се свърже със сървъра...
Може да провериш за актуализации от - меню > Актуализиране на софтуера > Проверете сега за обновяване.
или - Настройки > Относно телефона > Актуализиране на софтуера > Проверете сега за обновяване.

Има и други начини за актуализация, но отново са посредством компютър и kdz файл.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#4

През 5 мин. проверявам ,но пише ,че изпилзвам последната версия.Явно от компютъра ще ми излезе.
Цитирай
#5

От компютъра мисля че ще стане, а и е най-сигурно. А ако и от програмата ти изпише че разполагаш с последната версия, явно още не се е появил за твоя регион... което е малко вероятно...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#6

Аз си инсталирах Kitkat още като пуснаха KDZ релийза на версия P71020a-EUR, но за съжаление оставам разочарован от батерията. Страшно голяма консумация има в сравнение с Jelly Bean и ако не го оправят може би ще търся вариант да си се върна на него. Преди до като спя и телефона е в deep sleep режим ми е взимало по 1-2% от батерията, даже имало и случаи в който не ми взимало и процент, а сега по 15-18% което е недопустимо... Снощи го зареди телефона и днес не съм го ползвал кой знае колко и в момента е 16% и пак ще трябва да го зареждам. Не знам дали и вие имате този проблем, но при Jelly Bean това го няма и ще се радвам да споделите и вашите телефончета как се държат с KitKat Smile
Цитирай
#7

На мен не ми пише ,че има ъпдейт Sad Sad
Цитирай
#8

После ще направя един factory reset и ще пиша дали има подобрение на батерията.
Цитирай
#9

След актуализация направил ли си factory reset? Много често така се получава. При мен е следното положение - снощи го оставих на 86%, в момента ми е 51% с постоянно ровичкане, сваляне, сърфиране и прочие.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#10

Прбвах и по двата начина ( през телефона да проверя и чрез LG support tool), но винаги ми дава, че ползвам последната версия на софтуера. Някакви идеи какво да правя за да го обновя?
Цитирай
#11

Сваляш KDZ файла на Kitkat
http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader...20A_00.kdz

Интрукции как да го инсталираш и с каква програма ще прочетеш тук:
https://www.androidbg.com/forum/topic809...pamet.html

Важно: като си изтеглиш KDZ Updater и го разархивираш има файл на име msxml.exe
Инсталирай го преди да започнеш update, защото ще ти забие програмата. Smile
Цитирай
#12

vladoya написа:Прбвах и по двата начина ( през телефона да проверя и чрез LG support tool), но винаги ми дава, че ползвам последната версия на софтуера. Някакви идеи какво да правя за да го обновя?


Същото е и при мен.
Цитирай
#13

И при мен все още няма ъпдейт-нито с телефона нито с компа.
Цитирай
#14

Имайте търпение, явно зависи от държавата от която е внесен телефона и по етапното разпространение на ъпдейта.
Свалете си тази програма. Тя показва основната информация за телефона чрез IMEI. Последните два реда показват последната версия на телефона и линк за сваляне. Като (KDZ) файла се сваля на компютъра. Колегата baceto90 е писал как става.
За да видите от къде ви е телефона, гледате редовете - Provider и Provider name.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#15

Направих factory reset, но няма никакво подобрение на батерията. Снощи преди да си легна изключих телефона от зарядното и сутринта като станах беше 80%. Проверих в информация за батерията какво е използвало и се оказа Wi-Fi и Клетъчна готовност са използвали най-много батерията, но как Wi-fi ще ползва батерията като въобще не е бил пуснат през нощта. Ще изчакам още няколко дни за друг релииз на KitKat и ако не пуснат си се връщам на Jelly Bean.
Цитирай
#16

Да не би някоя друга версия да си свалил? Този метод, по който си правил актуализацията не ми се струва много надежден... ако си свалиш оригиналното си KDZ няма ли да се подобрят нещата или пробваш да го върнеш и обновиш по моя метод? Макар че, като се замисля, пиша пълни глупости... :unknw:
п.с. На мен 100% не ми мърдат цяла нощ. Впрочем ми е точно като с Jelly-то, никаква промяна в батерията.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#17

Нямам представа, но версията ми е точно като твоята P71020a-EUR-XX. Дали ще има разлика от това което ти казваш не знам, но на версии уж са еднакви... Дано пуснат 20b скоро...
Цитирай
#18

Влез в WI-FI настройки, натисни бутон меню/опции ->> Разширени WI-FI и виж да нямаш сложена отметка на Сканирането винаги е налично. Ако имаш я махни.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#19

vargala81 написа:Влез в WI-FI настройки, натисни бутон меню/опции ->> Разширени WI-FI и виж да нямаш сложена отметка на Сканирането винаги е налично. Ако имаш я махни.
Снощи махнах тази отметка за Wi-Fi сканиране и потреблението на батерията вечерта до като спя беше 0%. Дано вече батерията си издържа като при Jelly Bean. Благодаря за помощта.
Цитирай
#20

При мен все още няма ъпдейт.Ето това е минуса на Андроида!
Цитирай
#21

koceto972 написа:При мен все още няма ъпдейт.Ето това е минуса на Андроида!
Написал съм как да си го обновиш без да чакаш. Не е трудно и става за 15-20 минути.
Цитирай
#22

Дизайнът на камерата променен ли е?
Цитирай
#23

Да, има леки промени по дизайна.
- Менюто "Настройки" е по-различно
- Вече не може да добавяш/махаш бързи настройки на основния екран на камерата.

За новости също не можем да се похвалим с много, но пак е нещо:
- Вече има и режим "Разкрасяваща" и за задната камера, която изчиства снимката.
- ISO-то вече е до 800

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#24

При мен не иска да синхоронизира отметките и паролите на андроидския барузър. Хрома ги синхринизира а този не ще.

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#25

Обнових си го всичко е 6 само малко ми лагваше от време на време, но се оправи, само не знам защо ми се появява някво съобщение на екрана постоянно "За съжаление, Bluetooth спря " а дори не е пуснат??? Как да го оправя?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)