Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт на Moto G (Първо поколение) до Android L (5). Дали?

(2015-01-23, 19:21:43)v450 написа:  Някой има ли идея за програмче с което мога да си направя бекап на настройките на игри, приложения и тем подобни неща преди ъпгрейда?
За сега намерих сигурен начин само с Android SDK и в крайна смтка него ще използвам, ако няма начин да достъпя /data/data/ по друг начин а и не ми се ще да си root-вам телефона.

С Helium може да се направи бекъп, но е малко засукана настройката на телефони без руут, понеже трябва да си го инсталираш и на компютъра. Като инсталираш приложението на телефона то ти казва какво да направиш, просто следвай стъпките.
Цитирай
Аксесоари

(2015-01-23, 20:03:09)oNes написа:  
(2015-01-23, 19:21:43)v450 написа:  Някой има ли идея за програмче с което мога да си направя бекап на настройките на игри, приложения и тем подобни неща преди ъпгрейда?
За сега намерих сигурен начин само с Android SDK и в крайна смтка него ще използвам, ако няма начин да достъпя /data/data/ по друг начин а и не ми се ще да си root-вам телефона.

С Helium може да се направи бекъп, но е малко засукана настройката на телефони без руут, понеже трябва да си го инсталираш и на компютъра. Като инсталираш приложението на телефона то ти казва какво да направиш, просто следвай стъпките.

Май ще свърши чудесна работа Wink Благодаря за насоката. Не че няма пак да си бекапна всичко с SDK-то, но от опит знам, че е по-добре да имаш няколко репения под ръка. 
Всичко се чупи и е много неприятно, когато се случи.

Moto G 5.1 # Moto G3 6.0.1 # Lenovo A7600-H 4.4.2
Цитирай

Моят е от Емаг и на мен ми излезе ъпдейта. Някой да е забелязал проблеми или бъгове с новият ъпдейт?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

(2015-01-24, 10:48:32)bgbore_96 написа:  Моят е от Емаг и на мен ми излезе ъпдейта. Някой да е забелязал проблеми или бъгове с новият ъпдейт?
Да, аз имам проблем с dialer-a. Когато влеза в историята на разговорите, всички набрани или приети номера, които не са ми в указателя, ми ги дава като private numbers и няма никакъв начин да се покаже номера.
Цитирай

Моят (от emag - gen1 16gb/dual sim) го ъпдейтнах тази сутрин. Преди това се уверих, че съм разрешил на Гугъл да записва всичките ми настройки  Blush на сървърите си. Върнах към живот и някои от приложенията на моторола , които бях спрял и ги ъпдейтнах - за всеки случай. Вероятно няма никакво значение, но.
Обнових го, тествах пак с Антуту - изкара с 500 точки повече - към 18 300 , гикбенч - същото. 
При ъпдейта се обновиха настройките на 186 апчета (при мен). После проверих някои от по- важните настройки за мен, като пренасочванията на едната карта, че съм на Боб - всичко си беше наред. Тествах го по моя сценарий на употреба и всичко си работи. Трябва единствено някои леки пипвания, но те са интуитивни. При Dialer-a не видях нещо нередно - историята на разговорите си е там и е коректна при мен. Като цяло съм доволен, малко по- различно е. Smile    Успех!
Цитирай

Някаква информация за OTA на другите версии освен азиатските ?

HTC Desire / iPhone 3GS / LG Optimus 2x / LG Optimus L7 / Alcatel One Touch S / Dell Streak 5 / Samsung Galaxy Ch@t / iPhone 4S / HTC Desire 300 / Motorola Moto G / Huawei P7 / Lenovo Vibe X2 / iPhone 6S / Samsung Galaxy A5 2016 / Huawei Mate 10 Lite / iPhone XR / iPhone 12 PRO
Цитирай

Днес ъпдейтнах няколко приложения на гугъл от плей стора, и вече сърч бара и списъка с приложения са като на Л (бели) и в google now някои от картите имат различни цветове(мисля че това също беше представено с L), така че съвсем скоро ще дойде и при нас.(моят е от теско)
Цитирай

Някой с двусимовата версия и андроид Л, пробвал ли е качеството на звука през слушалки (има ли промени или подобрения) ? Има ли го приложението на моторола за звуковите настройки ?

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай

И ако може някой да провери дали когато по време на разговор извадиш слушалките се включва високоговорителя автоматично. Защото е адски досадно при KitKat.

Ваучер за 20 Евро отстъпка при поръчка на OnePlus телефон от техният сайт:
https://oneplus.net/bg/invite#I55A0N6VTZSU0NZ
Цитирай

Качеството на звука през слушалките няма разлика, за мен лично си е едно и също при 4.4.4. и при 5.0.2. Приложението на Motorola за звуковите настройки Audio effects го има и работи. Като извадя слушалките по време на разговор се включва звука през слушалката, но при мен си беше така и с 4.4.4. (Moto G Dual Sim - Asia Pacific).
Цитирай

(2015-01-24, 19:20:26)assen_l_s написа:  Качеството на звука през слушалките няма разлика, за мен лично си е едно и също при 4.4.4. и при 5.0.2. Приложението на Motorola за звуковите настройки Audio effects го има и работи. Като извадя слушалките по време на разговор се включва звука през слушалката, но при мен си беше така и с 4.4.4. (Moto G Dual Sim - Asia Pacific).
Чудя се дали заради това си заслужава да флашна Азиятския РОМ защото е адски досадно на публично място да си извадя слушалката и да започне да се чува от високоговорителя и да са нужни още 2 клика за да се пусне отново на слушалката за разговори.

-------------
Някой пробвал ли е новите app-ове на моторола (камера,галерия и някакъв audiomonitor които иска минимум API21 Lollipop)

Ваучер за 20 Евро отстъпка при поръчка на OnePlus телефон от техният сайт:
https://oneplus.net/bg/invite#I55A0N6VTZSU0NZ
Цитирай

Ако под нови приложения имаш предвид ъпдейтнати стари аз съм с тях и разлика почти няма. А за флашването на ром не си струва според мен, най-много до седмица трябва да го пуснат за всички региони, ако не и по-рано.
Цитирай

Имам ХТ1033 и след ъпдейта до 5.0.2 се появи един удивителен знак върху иконата за сила на сигнала на мрежата. Като включа Wi-Fi удивителния знак веднага се премества върху иконата за сила на сигнала на Wi-Fi. Доколкото прочетох това е индикация за проблем с връзката но всичко си работи без забележки. Какво е това чудо и как да се преборя с него ??
Цитирай

Удивителната е , че нямаш интернет достъп на картите ... сичко си е наред - просто са направили самите иконки по грозно и неразбрано от 4-ката .
Моето мнение , че въобще не си заслужаваше чакането чудната 5-ца . Уж имам вече повече свободна рам отколкото заета - пък бави на моменти . Не е фрапиращо ,но си се забелязва ... Като отворя указателя си има лек лаг като бюджетен самсунг . Има си и още недостатъци , но по лошото е ,че не виждам нещо подобрено , което реално да ми влезе в полза ... Ако не са подобрили и работата на батерията , не виждам причина да не си върна стария KitKat
Цитирай

При включването на мобилните данни удивителната не се маха. Пък и ако е от данните защо се мести върху сигнала на Wi-Fi като там си има данни. От нещо друго ще да е ама от какво?
Цитирай

При мен удивителните си стоят през цялото време и на двете карти . Мобилните данни и на двете са си винаги изключени . В момента който се закача през wifi на домашния рутер , трите иконки / на двете сим карти и тази на wifi / са си горе плътни без удивителни ... странно че при теб поне тогава не изчезват .
Цитирай

Иконките с питанки ги видях и аз при първоначалното зареждане на 5-цата. Версията ми е 1033 asia_retail. Както писах по- горе, с няколко пипвания изчезнаха и не са се появявали повече. Много приятно бях изненадан от изчезването на досадната зелена иконка, която не можах да махна при KitKat - Voice Number Unknown. Съжалявам, че не знам наизуст всичко и сега нямам съвсем ясен спомен, поради каква причина изчезнаха питанките, но по принцип всяка иконка и нотификация идва от някой процес или услуга. Задръжте по- продължително върху обекта - лентичка, иконка - каквото е там - вижте какво стои зад него, прегледайте си отново настройките и приоритетите на картите. Рестартирайте, ако не сте. 
Предполагам това не е проблем на андроид 5. Един Господ знае кой какво е инсталирал и какви настройки е пипал, чак се учудвам как се оправят тия програмисти Rolleyes   
Доволен съм от новия андроид, все едно съм с ново устройство. В никакъв случай тел-а не е по- лаг-ав, а ми се вижда и доста по- забавен 
Цитирай
Photo 

Упдейтнах го вчера, без бекъпи, без проблеми. Работят нещата нормално.

Моя е Азиатския релийз XT1033 dual Moto G 16GB купен от незнаен интернет магазин Smile

Упдейтнах го по този линк: http://forum.xda-developers.com/moto-g/g...d-t3001206

Условията са:
1. Да е оригиналния 4.4.4 от моторола.
2. Да не е рутнат
3. Да не е пипан бутлодъра.

(т.е. ако не сте си играли с телефона - няма проблем. Ако сте инсталирали къстъм модове/рутвали/базикали - трябва да се върне до състояние оригинален (стоков или ОТА) 4.4.4, нерутнат и без къстъм неща за да минат нормално нещата. ) 

Инсталацията е изключително елементарна:

1. Сваляте файла от един от линковете.
2. Преименувате го на "Blur_Version.220.21.28.falcon_umtsds.AsiaRetail.en.03.zip"
3. Копирате го в Internal Storage (директно , не в папка или подпапка)
4. Проверявате през Settings -> About Phone -> System Updates (той си го открива и започва упдейта)

(ако имате много приложения упдейта може да продължи доста време (при мен около 30мин) добре е батерията да е заредена).


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай

(2015-01-28, 09:31:45)Neconnn написа:  Упдейтнах го вчера, без бекъпи, без проблеми. Работят нещата нормално.

Моя е Азиатския релийз XT1033 dual Moto G 16GB купен от незнаен интернет магазин Smile

Упдейтнах го по този линк: http://forum.xda-developers.com/moto-g/g...d-t3001206

Условията са:
1. Да е оригиналния 4.4.4 от моторола.
2. Да не е рутнат
3. Да не е пипан бутлодъра.

(т.е. ако не сте си играли с телефона - няма проблем. Ако сте инсталирали къстъм модове/рутвали/базикали - трябва да се върне до състояние оригинален (стоков или ОТА) 4.4.4, нерутнат и без къстъм неща за да минат нормално нещата. ) 

Инсталацията е изключително елементарна:

1. Сваляте файла от един от линковете.
2. Преименувате го на "Blur_Version.220.21.28.falcon_umtsds.AsiaRetail.en.03.zip"
3. Копирате го в Internal Storage (директно , не в папка или подпапка)
4. Проверявате през Settings -> About Phone -> System Updates (той си го открива и започва упдейта)

(ако имате много приложения упдейта може да продължи доста време (при мен около 30мин) добре е батерията да е заредена).



А ако модела ми е ХТ1032 едносимов купен от теско този ром ще стане ли и ако не ще дадеш ли  линк за моя модел?

[highlight=#FFFF00]Motorola Moto G 8 GB ||  Android 4.4.4 (Kit Kat)[/highlight]
Цитирай

Като е рутнат как да го върва във фабрично положение ?
Цитирай

(2015-01-28, 12:29:59)Slu4ainik написа:  Като е рутнат как да го върва във фабрично положение ?

В коментарите към линка в xda има как да се унрутне и т.н...
Цитирай

А този форум не е ли, за да се помага..... не всички знаем английски.
Цитирай

(2015-01-28, 13:13:11)Neconnn написа:  
(2015-01-28, 12:29:59)Slu4ainik написа:  Като е рутнат как да го върва във фабрично положение ?

В коментарите към линка в xda има как да се унрутне и т.н...

А има ли изобщо смисъл да си блъскам главата да го ънрутвам, че после да качвам 5-цата, струва ли си изобщо губенето на време ?
Цитирай

А ако модела ми е ХТ1032 едносимов купен от теско този ром ще стане ли и ако не ще дадеш ли линк за моя модел?

[highlight=#FFFF00]Motorola Moto G 8 GB ||  Android 4.4.4 (Kit Kat)[/highlight]
Цитирай

(2015-01-28, 13:57:08)Slu4ainik написа:  
(2015-01-28, 13:13:11)Neconnn написа:  
(2015-01-28, 12:29:59)Slu4ainik написа:  Като е рутнат как да го върва във фабрично положение ?

В коментарите към линка в xda има как да се унрутне и т.н...

А има ли изобщо смисъл да си блъскам главата да го ънрутвам, че после да качвам 5-цата, струва ли си изобщо губенето на време ?

Изчакай да излезне подписан ROM за твоя и си го качи. Дали ще е по OTA или ръчно-крачно има ли значение?
Ама изчакай официалния ROM а не custom щуротии. 

Moto G 5.1 # Moto G3 6.0.1 # Lenovo A7600-H 4.4.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)