Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт на Moto G (Първо поколение) до Android L (5). Дали?

Кога идва За Теско някой знае ли ?
Цитирай
Аксесоари

И аз го чакам за Теско.. То вече продавам телефона де, но все пак си го чакам Big Grin .. (някой ако има интерес да пише) .. Защо след като го има за азиатска версия не го пускат за Теско все още ? :X

HTC Desire / iPhone 3GS / LG Optimus 2x / LG Optimus L7 / Alcatel One Touch S / Dell Streak 5 / Samsung Galaxy Ch@t / iPhone 4S / HTC Desire 300 / Motorola Moto G / Huawei P7 / Lenovo Vibe X2 / iPhone 6S / Samsung Galaxy A5 2016 / Huawei Mate 10 Lite / iPhone XR / iPhone 12 PRO
Цитирай

Днес или утре ако не го пускат най късно другата седмица може да го очакваме според мен : )
Цитирай

(2015-01-28, 19:46:39)v450 написа:  
(2015-01-28, 13:57:08)Slu4ainik написа:  
(2015-01-28, 13:13:11)Neconnn написа:  
(2015-01-28, 12:29:59)Slu4ainik написа:  Като е рутнат как да го върва във фабрично положение ?

В коментарите към линка в xda има как да се унрутне и т.н...

А има ли изобщо смисъл да си блъскам главата да го ънрутвам, че после да качвам 5-цата, струва ли си изобщо губенето на време ?

Изчакай да излезне подписан ROM за твоя и си го качи. Дали ще е по OTA или ръчно-крачно има ли значение?
Ама изчакай официалния ROM а не custom щуротии. 

Smile Защо винаги има писане на глупости. XDA форума не значи къстъм глупости Smile Ако някой няма желание да го прави да не го прави, трябва ли да се пишат глупости един чел не дочел друг не доразбрал. Постнах това, което направих ,как го направих и какви са условията (това ще са условията и когато пристигне "официалния" упдейт Smile))
Това е 5.0.2-то, което е от Моторола върви ОТА за всички записали се и получили мейл за теста. Подписано е от Моторола и това е което ще дойде като 5.0.2 за ХТ1033 Asia . Ако не си унрутнеш телефона и не махнеш модовете с т.н. "официален" упдейт дето го чакаш  ще имаш абсолютно същите грижи. Как мислиш стават грижите с "ама защо сега ми се брикна телефона" или " ама то упдейта спира на  error on ...." или "седи ми на бут екрана и нищо не става" Smile С този упдейт след нормалното ми ползване на телефона 25часа батериата е на 69%.

Как точно да помогнеш на някой дето няма желание Smile То не мож се дореди от специалисти.

Бях приключил с този форум точно заради % на полезните постове, това ще е и последния ми пост отново. Живи и здрави. Smile))


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Обикновено тези "custom щуротии" работят в пъти по-добре,по-бързо и ти предоставят много повече възможности и екстри от един стоков ROM. Androidbg

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай

Примери трябват - какво трябва да прави повече един телефон?

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

Последната информация от официалния блог на Motorola e че от вчера и се съобщава че от 29.01.2015 се пуска официалния ъпдейт на Lolipop за Moto G  (1st and 2nd Gen) закупени в Бразилия, Индия и от официалния магазин Motorola.com. Разбира се няма всички да го получат едновременно, a това ще става поетапно. Подробности може да прочетете ТУК.
Цитирай

Получих OTA, телефона е от емаг.
Цитирай

Коя версия е смартфона ?

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай

(2015-01-31, 13:01:08)ka4o_pi4a написа:  Коя версия е смартфона ?

dual sim
Цитирай

Ота - мота , към момента 5.0.2 е абсолютно дърво .... От десетина дена телефона ми (moto g - 4.5 , 2 sim  от е-маг)   е  с "официалния ъпдейт на Lolipop " .  Като цяло мнението ми е че е пълно с непотребни  глупости , а най - ползваното  е бъгъв боклук .  Указателя бави  и не изписва коректно номерата , 2те сим карти включват и изключват кога им е кеф , тъча на моменти яко спича и му са нужни по няколко клика докато разбере какво си избрал ... проблеми с алармите ... положението е много зле .  Освободили са достатъчно ram - ей тъй да си я гледаш ... то и затова бави и забравя какво трябва да прави  сигурно ... Поне батерията се държи 2 пъти по добре , но може и да е защото не ми е вече кеф да го ръчкам като преди  Big Grin Предполагам , че ще го оправят рано или късно , но поне сега ми е ясно защо към момента ползват българи и индиици с мотороли  за опитни мишки , а не пускат ъпдейт на всичко живо ...
...хубавото е поне , че всеки в този момент има занимавка . Аз се чудя как да си върна старото 4.4.4 , ви се чудете как да си сложите 5.0.2  - аве важно е всички да сме в играта  Big Grin
Цитирай

Напълно си прав!
И аз ъпдейтнах моят Moto G от Емаг. И е наистина пълно дърво! За мен най - големият проблем е, че в телефонния указател всички набрани контакти ми излизат като Private Number. Wi-Fi понякога спира да работи (показва удивителна) и трябва да се рестартира. Тъча също е "муден".
Единствените 2 плюса са, че батерията държи доста повече и в повечето RAM памет.
Препоръчвам на хората, които не са си ъпдейтнали телефоните, да изчакат от Моторола да пуснат фикс.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

(Factory reset мисля ще подобри доста работата.

На жена ми работи що годе прилично като се изключат лаговете в диалера...

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

След ъпдейта направихте ли ресет ?

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай

Направих фактори ресет преди ъпдейта, след ъпдейта и после като видях бъговете направих още един фактори ресет! И нищо не се оправи!
Даже си писах с поддръжката на Моторола. Казаха ми да направя фактори ресет и да се пробвам да изтрия даден контакт и да го добавя пак. И познайте какво - не се оправи...
А после ми казаха да се обърна към сервиза в България (Омниаком) но телефона не се продава официално в БГ, така че ще чакаме фикс!

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

И след ресет си е същата хубост ... приятелски съвет - боклук си е , не го слагайте . 10 дена не мога да свикна с него . От един бърз и отлично работещ телефон се превърна в абсолютен китайски боклук . Ако искате вярвайте , ако искате не ...
Цитирай

Тези които имат оплаквания защо не пробвате СМ 12 ? Вярно и там в момента има бъгове, но поне ъпдейтите излизат често и предполагам че има допълнителни функции. Аз лично това мисля да направя. Мотото ми е от Теско и чакам ОТА 5.0.2, но ако има много бъгове и не съм доволен смятам да прескоча към СМ 12.
А доколкото разбирам от линка който assen_l_s е дал от Моторола, това е "soak test", което ще рече, че Вие сте опитните зайчета на Моторола. Те ще видят как работи Близалката при Вас, ще оправят бъговете(поне така би трябвало да стане) и ще я пуснат при останалите. Бразилците и индийците са за опитите. Кофти, че от Емаг вземат телефоните от там(явно много ефтино) и ги продават тука. Вероятно ще има и фикс ... ама не се знае.
Цитирай

(2015-02-01, 15:18:57)BlackBone написа:  Тези които имат оплаквания защо не пробвате СМ 12 ? Вярно и там в момента има бъгове, но поне ъпдейтите излизат често и предполагам че има допълнителни функции. Аз лично това мисля да направя. Мотото ми е от Теско и чакам ОТА 5.0.2, но ако има много бъгове и не съм доволен смятам да прескоча към СМ 12.
А доколкото разбирам от линка който assen_l_s е дал от Моторола, това е "soak test", което ще рече, че Вие сте опитните зайчета на Моторола. Те ще видят как работи Близалката при Вас, ще оправят бъговете(поне така би трябвало да стане) и ще я пуснат при останалите. Бразилците и индийците са за опитите. Кофти, че от Емаг вземат телефоните от там(явно много ефтино) и ги продават тука. Вероятно ще има и фикс ... ама не се знае.

Това не е SOAK тест а OTA. SOAK теста приключи.
Много бързат да деплойват понеже са притиснати от юзърите и репутацията си а резултата не е добър. Може да погледнеш официалния форум на Моторола за справка.

Moto G 5.1 # Moto G3 6.0.1 # Lenovo A7600-H 4.4.2
Цитирай

Аз гледам линка който беше дал колегата. Там това пише
Цитирай

Аз викам да изкачаме до 5.1.х

Silent mode added after missing on Android 5.0
General improvements in system stability
Improved RAM management
Fixes for sudden app closures
Improved battery management
Excessive consumption of network devices when used Wi-Fi fixed
Issues with wireless connections fixed
Problems with Okay Google function solved
Notifications problems solved
Some sound problems experience by certain devices fixed
Other improvements and changes
Changes in the Material Design color palette (after users complaints, possibly for a higher version though)
Цитирай

Напълно подкрепям!
Имате ли информация, за това, кога се очаква ъпдейта?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Надай се коньо за зелена трева - той 5.0.2 сега дойде... Преди лятото едва ли ще има нещо ново...

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

В нета пише, че официално 5.1 ще се появи Февруари месец. А и Моторола са бързи с ъпдейтите по принцип.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

За 1033 дойде насила чрез смъкнат ота 3 месеца след нексус 7...

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

(2015-02-01, 22:04:02)bgbore_96 написа:  В нета пише, че официално 5.1 ще се появи Февруари месец. А и Моторола са бързи с ъпдейтите по принцип.

Да много са бързи, още половината мото г нямаме лолипоп...

Pixel 7
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)