Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт на Moto G (Първо поколение) до Android L (5). Дали?

(2015-02-01, 23:10:36)bankov написа:  
(2015-02-01, 22:04:02)bgbore_96 написа:  В нета пише, че официално 5.1 ще се появи Февруари месец. А и Моторола са бързи с ъпдейтите по принцип.

Да много са бързи, още половината мото г нямаме лолипоп...

Моля те кажи ми че се е**ваш...

Самият AOSP не работи както трябва на нексус устройствата, самсунг в момента кърпят като откàчени, HTC не си спазиха 90 дневния срок и се извиняват.

Моторола в момента са пуснали OTA ъпдейта само за районите в които изтече SOAK-a (Азия/Бразилия за Gen1 и Азия/Бразилия/САЩ за Gen2) за да могат тези дето не са в тестващата програма, но евентуално са го инсталирали да имат г/д работещи у-ва и да не се разваля репутацията на фирмата.

Дори съм на мнение, че по-добре в такъв вид софтуера хич да не идва за UK/EU най-малкото заради memory leak-а който не е страшен, стига да използваш телефона за слушалка. Което за такъв смартфон в Европа е нереално.

Ваучер за 20 Евро отстъпка при поръчка на OnePlus телефон от техният сайт:
https://oneplus.net/bg/invite#I55A0N6VTZSU0NZ
Цитирай
Аксесоари

Кога идва за теско (UK) ???
Цитирай

(2015-02-03, 03:30:07)Motomania написа:  Кога идва за теско (UK) ???

Няма публикуван график. Единствено може да се каже:
UPDATE! UPDATE! UPDATE! JAN-22-2015
Android 5.0.2 has started rolling out in phases to Moto Gs India and Brazil. Watch your phone for a notification to update.
As always, updates roll out in waves - you may not be first. 
Also - OTA (Over the Air) is the ONLY supported method of updating at this time. 
EDIT - Alphadog here - rolling out in waves means that this could take a while - maybe days. If you don't get the update right away, nothing is broken.  

Moto G 5.1 # Moto G3 6.0.1 # Lenovo A7600-H 4.4.2
Цитирай

В нета има много инфо как да си ъпдейтнете чрез ОТА архив твлефоните без да правите никакви гимнастики...

По-горе в темата също...

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

Ота има само за двусимова версия!!!
Цитирай

Явно всеки пише за който модел си иска Smile

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

мен днес цял ден ме пита телефона да се ъпдейтне до 5.0. някой който вече го е ъпдейтнал, може ли да каже отзиви... че откакто нексус 7 2012 ми се ъпдейтна на 5.0 и стана ужасен, ме е страх сега и мото ги-то да си го ъпдейтна че да не стане гадно и то

Motorola Moto G 8GB Dual Sim / Nexus 7 (2012) 16GB
Цитирай

Аз ако съм няма да го сложа. Dialera става ужасно бавен...

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

И не само дайлъра! Прочети малко по - назад, какво съм писал относно ъпдейта.
С 2 думи: не ъпдейтвай!
Ще се развалиш добре работещия телефон. Аз много съжалявам Sad .

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Какво неясно има е моят пост от форума на Motorola?
UPDATE! UPDATE! UPDATE! JAN-22-2015
Android 5.0.2 has started rolling out in phases to Moto Gs India and Brazil. Watch your phone for a notification to update.
As always, updates roll out in waves - you may not be first.
Also - OTA (Over the Air) is the ONLY supported method of updating at this time.
EDIT - Alphadog here - rolling out in waves means that this could take a while - maybe days. If you don't get the update right away, nothing is broken.
Всякакви гимнастики отвън това са си ваша отговорност. Чакайте OTA и толкова. Когато - тогава. Индианците се набутаха с 5.0.2. ние ще си изчакаме по стабилна верия, понеже телефона ми трябва.

Пфффф като говорим за индийци .... Защо ми реджекваш тикета като юзъра с е дефаултнат профил и и има гратната роля connect ... защото дефаулт профила не може да се гратнтва за който и да е юзътюр и ролята е обсолете... АМА ЗАЩО!?!
Защото чупи сигурността .... Може ли обаждане от моя мениджъмът ... МОЖЕ ... Обаждаде с АМА ЗАЩО!?! Защото вие дами и гспода не четете (както и някой хора тук). Аааааа ама то било така. Може ли дами пратете документ. НЕ!
Побеляха ми косите от такива хора с идеи.

Moto G 5.1 # Moto G3 6.0.1 # Lenovo A7600-H 4.4.2
Цитирай

Второто покорение започнаха да получават ъпдейта в Европа. Мисля, че Моторола сами ще си го набият ако не го спрат.

Макар че ако го направят ще трябма да направят 3тото поколение Moto G с в пъти по-добри характеристики на същите пари за да не загубят клиенти

Ваучер за 20 Евро отстъпка при поръчка на OnePlus телефон от техният сайт:
https://oneplus.net/bg/invite#I55A0N6VTZSU0NZ
Цитирай

(2015-02-03, 21:40:08)TheLizard написа:  мен днес цял ден ме пита телефона да се ъпдейтне до 5.0. някой който вече го е ъпдейтнал, може ли да каже отзиви... че откакто нексус 7 2012 ми се ъпдейтна на 5.0 и стана ужасен, ме е страх сега и мото ги-то да си го ъпдейтна че да не стане гадно и то

Ъпдейтвай смело и ще разбереш как от моторола могат да съсипят репутация градена 2 години с ъпдейт за 20 минути ... Пък след това ако не ти харесва имаш няколко варианта : a) разбиваш си телефона в стената ,
б) продаваш го
в)или пък някой форумен капацитет ( тия дето пишат оценки за "репутация" ) ще ти каже как се отключва bootloader , да изхвърлиш боклука който си набил и да си върнеш старото 4.4.4 Big Grin
Цитирай

Е аз не бях доволен от gpe 5.0.1 основно заради батерията, но всичко останало се държи много добре. В никакъв случай телефона не е станал неизползваем или бавен, така, че не мисля, че проблема е в Лолипоп 5.0.  А с греенифи, и батерията се подобри. Има едно приложение в xda moto g multitasking fixer се казва, което оправяло проблема с паметта и работата на телефона с повече приложения. Инсталирал съм го, не виждам голяма разлика, защото не съм имал проблем с рамта и преди това. Но не пречи да се пробва от другите, които казват, че имат такъв проблем.

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай

а как да го спра да не ми го иска постоянно. и аз си мислех че евентуално ще товари, ама как да го спра да не ми иска постоянно. то при всяко отключване ме пита. че понякога и както правя нещо, да речем пиша смс или нещо друго и изведнъж по средата ми изкача това и ме прекъсва в средата на думата, която пиша...

Motorola Moto G 8GB Dual Sim / Nexus 7 (2012) 16GB
Цитирай

и аз съм доволен от gpe 5.0.1. Не видях подобрение на живота на батерията, но като визуално усещане, все едно имам нов телефон. За мен ъпдейта си струва напълно, незнам какво толкова се плашите. Сигурно у вас и на уин XP си стоите, да не би да ви прецака живота новия софтуер. Нали затова е нов, всеки ъпдейт е по-добър от предишния
Цитирай

На жената продължава да и се губи звука като вдигне за разговор...

Язък за ъпдейтите Smile

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

В някой сайтове твърдят че 5.1 вече се получава от Android ONE серията. Някой знае ли дали има 5.1 AOSP

Ваучер за 20 Евро отстъпка при поръчка на OnePlus телефон от техният сайт:
https://oneplus.net/bg/invite#I55A0N6VTZSU0NZ
Цитирай

5.0.1 ще има до края на месеца за втора генерация. За първа нищо не са казали може и да не получим, сега пускат някакъв Мото Г Титан така, че нещата са по-сложни.
Цитирай

Motorola Titan е кодовото име за второто поколение Moto G (XT1064)... Също както XT1032 се казва Falcon.

Ваучер за 20 Евро отстъпка при поръчка на OnePlus телефон от техният сайт:
https://oneplus.net/bg/invite#I55A0N6VTZSU0NZ
Цитирай

oNes, 5.0.1 или 5.1?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

5.1 се очаква
Цитирай

(2015-02-04, 17:19:35)apatrahil написа:  и аз съм доволен от gpe 5.0.1. Не видях подобрение на живота на батерията, но като визуално усещане, все едно имам нов телефон. За мен ъпдейта си струва напълно, незнам какво толкова се плашите. Сигурно у вас и на уин XP си стоите, да не би да ви прецака живота новия софтуер. Нали затова е нов, всеки ъпдейт е по-добър от предишния

плаша се защото вече си изпатих от новия лолипоп на нексус седмицата. откакто се ъпдейтна таблета стана ужасно бавен, шостоянно забива за по секунда две, бави се ненормално при отваряне на почти всички апликации и така нататък... докъто беше със 4.4.4 таблета си беше пушка, летеше, всичко си беше бързо, сега даже като гледам 1080p филми и отвреме на време скипва фрейми и сече... преди ги гледах без проблеми. 
очевидно лолипоп-а не е много добре оптимизиран за таблета, а той има горе долу същият хардуер като мото г. само дето мото г яде повече рам защото трябва да поддържа функциите на телефонията. 
и не новия софтуер не винаги е по добър от предишният. vista не беше по добър от xp. milenium (ако не се лъжа)не беше по добър от 98...а ако сложим с това и лоша оптимизация... като сложим и опити да се подкара на стар хардуер...

и да старият ми компютър от 2002 година все още е с XP защото не може да му се сложи по нова операционна система, тежки са му... бих предпочел да си върви старата операционна система на него и да си върви добре, отколкото да му сложа win7 даречем и самата операционна да му тежи.

Motorola Moto G 8GB Dual Sim / Nexus 7 (2012) 16GB
Цитирай

реших все пак да се ъпдейтна и да видя как ще стоят нещата, ако имам проблеми ще правя фактори ризет и т.н.
дано нямам проблеми. и в двата случая след някой ден мисля да напиша отзиви.

Motorola Moto G 8GB Dual Sim / Nexus 7 (2012) 16GB
Цитирай

Ще съжаляваш!
Аз направих 3 фактори ресета и проблемите не се оправиха!

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

егати пикливия лолипоп....то проблем със интернета ли не беше. то проблем с избора на клавиатурите (на какъв език да пишеш), то проблем със мелодиите, то проблем с какво няма ??????.......

Huawei P9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 15 гост(и)