Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с дисплея
#1

Здравейте колеги,на един приятел сонито го сполетя една беля,падна един винкел върху екрана и 75% от дисплея изчезна,т.е почерня и с всеки изминал ден петното расте,тъч скрийна си работи нормално.Въпроса ми е само дисплея ли трябва да се смени или и тъча,и къде на най-изгодна цена може да се купи,защото в сервиза му искат от 250лв нагоре..... Някой може ли да даде линк към ибей примерно,ако там е по-тънкана.Благодаря на всички отзовали се

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом винкел го е ударил, да не се надява да му е само стъклото отгоре.
Целия дисплей най-вероятно е за смяна, ама ако качиш 1-2 снимки да видим как е, май ще е по-добре, така ни държиш в неизвестност!
Цитирай
#3

Ето го

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#4

Такова понятие като смяна само на дисплея или стъклото(тъча) не съществуват при съвременните телефони с капацитивни екрани!При тези екрани тъча и дисплея са едно цяло(буквално са слепени един за друг).
http://expresslink.bg/displey/73-front-c...ginal.html
Ето това представлява дисплея при Xperia M2 и се вижда,че не може да се смени само екрана+ стъклото,а се подменя цялото предно покритие + дисплея(капацитивния екран).И цялото това удоволствие струва 200 кинта(може да се намери и по-евтино разбира се).Както се вижда от линка който съм дал,в комплекта има и инструменти с които да се извърши подмяната.Човек,дори да е съвсем малко технически грамотен ще се справи Smile
Успех! :thumbup:

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#5

http://www.ebay.com/itm/New-Black-Touch-...3f3aa9cca7

Това ще свърши ли работа?

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#6

На теория ,да,би трябвало!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#7

Здравейте да не отварям нова тема.
Имам подобен проблем като горе споменатия само че при мен телефона беше изтърван на земята и дисплея просто угасна.... Тъча работи вибрира си когато натисна нещо из менюто просто не виждам нищо стои черно... Някой дали е имал подобен проблем и дали има надежда да се оправи без да се налага да се купува нов дисплей понеже 200+ кинта са ми многожко Sad
Цитирай
#8

ilius написа:Здравейте да не отварям нова тема.
Имам подобен проблем като горе споменатия само че при мен телефона беше изтърван на земята и дисплея просто угасна.... Тъча работи вибрира си когато натисна нещо из менюто просто не виждам нищо стои черно... Някой дали е имал подобен проблем и дали има надежда да се оправи без да се налага да се купува нов дисплей понеже 200+ кинта са ми многожко Sad
Колега, пукнато ли е или е здраво, но просто не свети, защото имах подобен случай един съученик си изтърва телефона, но нямаше никъде пукнато, само екрана не светеше и аз го разглобих и лентовия кабел на дисплея се беше извадил, сложих го и всичко тръгна и си работеше нормално. Отвори го и ако няма изваден или прекъснат лентов кабел, ще трябва да купуваш дисплей.
Цитирай
#9

ясно... няма никакви следи от пукнато нищо... тъча отчита но просто екрана е черен Sad
след малко ще пробвам да го огледам....


MMM да сега го видях дисплея е спукан до половината... едвам се забелязва...
Ще се пробвам като домашен майстор. И ако има заинтересовани ще пиша за резултатите
Тука намерих 1 клипче което изглежда като добро ръководство как да си отделиш само дисплея
https://www.youtube.com/watch?v=Gpno0JTel_k
надявам се да помогне на някой изпаднал в моята беда.
Цитирай
#10

Да, ще е добре да споделиш резултати.
Цитирай
#11

Пукнах си дисплея, колко лева ще ми искат за смяна?
Цитирай
#12

@Жужо, средно към 1/3 от цената на устройството.

 
Цитирай
#13

Има и тук но чакането е около 50-60 дни :

http://www.aliexpress.com/wholesale?catI...+xperia+m2

Успех

Xperia U ; Xperia M; Xperia M2   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)