Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Как да увеличим свободното си място за приложения ?
#1

Поради зачестилите теми с въпроси относно паметта , пускам и аз такава с основни методи и трикове за увеличаване на мястото и местене на приложения в картата с памет.

Вече може да увеличим свободното място , чрез промяна на размера нa системните дялове и на GEN 2 устройстваta. Как става четете в тази тема, пост номер 12


Какво включва урока :
1.Обяснение на термините App2SD / Move2SD, A2SD, A2SD+, променяне размера на системните дялове.
2. Защо дори и да използвате App2SD / Move2SD / A2SD , може да имате проблеми с малко останало място: андроид системата има 3 различни места , на които да съхранява информацията на инсталираните приложения.
3.Променяне на размера на системните дялове ( за да получите повече място от неизползваната системна и кеш памет).


Обяснение на термините App2SD / Move2SD, A2SD, A2SD+, променяне размера на системните дялове.


1.App2SD / Move2SD - фунцкия официално включена в Android 2.2 (Froyo) ( не е нужно телефона да е руутнат), някой приложения могат частично да бъдат преместени в картат с памет; техните .apk файлове се местят автоматично във/sdcard/.android-secure. Преместването може да бъда направено чрез андроид настройките (settings)>приложения(Applications)>move to sd card (Премести в карта с памет) или чрез използването на програмата "Apps 2 SD". Обикновенно този метдо работи само с някой приложения ,които поддържат функцията за преместване на картата с памет , като всичко това се прави ръчно. Но с приложението "Move2SD Enabler"(изисква руутнат телефон) , фукцията е възможна за всички приложение и то автоматично!!! Единствения недостатък е ,че преместените приложения нама да работят , ако телефонът ви е бил свъразан към USB кабела , по време на преместването .

2.A2SD
- функция включена в повечето от новите Custom Roms . Мести .apk файловете подобно на App2SD , но работи автоматично и приложенията работят дори и телефона да свързан към USB кабела. Може да премествя приложенията във ext2 partition (допълнителен системен дял на картата с памет, който може да бъда направен чрез Clockwork ). Ако искате да използвате A2SD функцията проверете дали вашият ром я поддържа в тази тема.
За да инсталираме А2SD , трябва картата с памет да се раздели на дялове. За да стане това :
* Направете backup , на съдържанието на картата с памет в компютъра, чрез USB кабела на телефона .
*Разделете картата памет чрез Clockwork recovery.Ето в тази тема е обяснено как се инсталирва Clockwork Recovery-то за Gen2(globul z3) устройства и в тази за Gen 1 (Orange san fancisco) устройства. След като го инсталирате Clockwork ,рестартивате телефона със задържан бутон за намаляне на звука. Телефона ви ще влезе в менюто на Clockwork , от там избирате опцията partition sd card , а от появилото се ново меню избирате ext2 . След това се избира размерът на ext 2 дялът. Препоръчвам да е между 512 и 1024 мегабайта, избираме размерът на swap паметта > 0 мегабайта, тъй като не е нужна!

3.A2SD+ - функция, която засега може да бъде намерена в MoDaCo Custom Froyo рома и може да бъде инсталирана ръчно , ако A2SD работи и ако имате рутнат телефон. Тази функция не само мести .apk файловете на ext2 системния дял на картата с памет , но също така папката с dalvik-cache кеша и data папката на андроид, в зависимост от това , което сте избрали. Възможно е да се забавят , приложенията или целия телефон (като цяло), но все още няма достатъчно мнения за да сме 100 % сигурни в това. Видимо увеличава четенето и писането на файлове върху картата с памет , което намалява значително живота и !!!
За да преместите папката data/data на картата с памет и да освобидте място в телефона трябва да стартирате терминал (може да бъда изтеглен от маркета) и пишете :
| su
| cp -pr /data/data /system/sd
| rm -r /data/data
| ln -s /system/sd/data /data/data
Бъдете внимателни , ще загубите вашите приложения , ако това се обърка !!! Препоръчвам да направите TitaniumBackup преди да причините това на телефоните си !
За да се премести папката с dalvik-cache кеш паметта в картата с памет :
| su
| cp -pr /data/dalvik-cache /system/sd
| rm -r /data/dalvik-cache
| ln -s /system/sd/dalvik-cache /data/dalvik-cache
Няма да а е голям проблем ако загубите кеш паметта , защото се възстановява автоматично след рестартирване на телефона !!!

Внимание!!! Ако объркате нещо , може всичките ви приложения или дори цялата андроид система да спре да работи , така че бъдете внимателни и пипайте нежно Smile

4. Променяне на рязмера на системните дялове - Функция включена в някой ромове , чрез използването на метода за инсталация чрез total phone transfer (САМО ЗА GEN1 TЕЛЕФОНИ).Но може да работи със всеки друг ром , дори и стоковите gen1 без да е нужен root !!! Този метод ще промени размера на ситемния и кеш дяловете на паметта , така че премахвайки мястото , което не се иползва от системата , да получите повече място за инсталиране на приложения ! Може да имате до 330 мб за приложения ! Как става на ген2 телефони четете тук в пост номер 12.

Защо дори и да използвате App2SD / Move2SD / A2SD , може да имате проблеми с малко останало място ?


Защото андроид е направен така че , когато инсталирате приложение то да съхранява файлове и разни неща Big Grin в тези папки:
/data/app/XYZ-1.apk
-> Тук се съхранява оригиналния .apk файл на приложението, използва се от dalvik двигателя , като изпълним файл при стартирване на приложението.
->Ако използвате А2SD , тази папка ще се намира на картата с памет.
->Ако използвате APP2SD , само някой приложения ще се намират в тази папка , а други в /sdcard/.android-secure.

/data/dalvik-cache/data@app@XYZ-1.apk@classes.dex

->Тук са е dalvik-изпълнимитие файлове на приложенията. Приложенията не могат да стартират без тях ! Но дори и да ги изтриете , те ще бъдат възстановени след рестартирване на телефона
/data/data/XYZ
->Това е папката с файлове на вашите приложения. Ще бъда създадена след инсталирването на приложение. Ако изберете да изчистите информацията (clear data) за някое приложение от настройки>приложения , информацията в тази папка ще се възвърне в първноначален вид , както след току що инсталирано приложение !
->Безопасно е да изтривате съдържанието на тази папка , но може да загубите ценни данни от приложенията (като запаметени игри ).

Дори след като сте използвали A2SD или Apps2SD метода, пак имате проблеми с мястото може да пробвате решаването им с A2SD+ (метода не е безопасен) или чрез...>

Променяне на размера на системните дялове.


ТОЗИ МЕТОД Е САМО ЗА GEN1 ТЕЛЕФОНИ. ТЕЛЕФОНИТЕ НА ГЛОБУЛ НЕ СА ТАКИВА !!! ИНСТАЛИРВАНЕТО НА ТЕЗИ ФАЙЛОВЕ НЕ Е БЕЗОПАСНО!! МЕТОДА ЗА ГЕН2 ТЕЛЕФОНИ Е ЕТО ТУК В ПОСТ НОМЕР 12.

ПРИМЕР

ПРЕДИ:
/system 210 MB - 125 MB използвани - 85 MB свободни (които всъщност са пропиляни ,защото никога няма да бъдат използвани)
/cache 40 MB - 2 MB използвани - 38 MB свободни
/data 210 MB - 200 MB използвани - 10 MB свободни (проблем с мястото, съобщение ,че няма достатъчно свободно!!)
След:
/system 128 MB - 125 MB използвани - 3 MB свободни
/cache 4.5 MB - 2 MB използвани - 2.5 MB свободни
/data 330 MB - 200 MB използвани- 130 MB свободни :-) )

Как да си оформим размерите на дяловете ?

1.Направете nandroid Бекъп, чрез Clockwork Recovery или някоя друга програма за backup.

2.Изтеглете си архива с оформения размер на системния дял който ви харесва.
* 128 MB system, 4.5MB cache, 324MB data:shrink_cache_sane.zip
(MD5 sum: 5eb8c0f5bba4e02fe30b86a96eb64ef8)
136 MB system, 1.5MB cache, 319MB data: partition_1_136_319.zip
(MD5 sum: 8c1f3c28c317a435321e31cb31477e28)
Внимание не всички ромове могат да бъдат инсталирани в дял с размер 128мб. Ако рома , който искате да инсталирате е по голям , си изтеглете архив с оформен по- голям layout . Такива могат да бъдат намерени тук в точка 2. Препоръчвам инсталирването на layout с по-голям размер на кеш паметта , понеже 4,5 или 1,5 мб ( които са дадени в примерните) са крайно недостатъчни и ако се опитате да изтеглите приложение от маркета , което е по голямо от този размер няма да се получи !!!! В линка с допълнителните layout-и има такива с по- големи кеш памети !


3. Създайте нова директория на картата с памет с името image. В нея копирате архивът с оформения системен дял(layout), който сте си избрали. Вътре копирайте файловете от бекъпа , който направихте по рано с clockwork или друг бекъп инструмент. В тази тема може да видите , как се прави backup и как се работи с clockwork za GEN 2 (Глобул Z3) устройства , а в тази за GEN 1 (Orange SF) устройства. Преименувайте файла data.img (това е файл от backupa ,който направихте) на userdata.img

4. Ще имате нужда от файловете 'appsboothd.mbn' и 'partition.mbn' . Те могат да бъдат взети от TPT image файла на Japanese Jellyfish RLS9 рома . > Japanese_Jellyfish_RLS9_image.zip (Разархивирате архива и ги търсите вътре в новополучената папка)
5. Сега папката (директорията) image тряба да съдържа следнит файлове:
* appsboot.mbn
* partition_zte.mbn
* boot.img
* recovery.img
* system.img
* userdata.img
* appsboothd.mbn
* partition.mbn


6. Пдосигурете се ,че батерията ви няма да се изтощи. Рестартирайтте телефона и при включване задръжте бутона за намаляне на звука - . Ще се появи зелен текст , който ще гласи нещо от сорта на "Update from T-Card" . Ако не се получи пробвайте същото с натиснат бутон за усилване на звука и menu.

7.Изчакайте процеса на ъпдейтване да приключи ( не повече от 2 минути).

8.Сега вече системните дялове трябва да са променени и телефонът да има поне още 100 mb свободни за приложения .

9. Важно е да промените името на папката image на flashedimage или нещо подобно, за да не бъде инсталирана отново по погрешка в бъдеще !

Лично аз не съм пробвал метода с промяната на размера на системните дялове , понеже използвам gen2 (globul z3) телефон.Не мога да гарантирам и не нося отговорност, ако нещо се обърка. Правете го на своя отговорност. Мога да ви препоръчам , като най ефективен и безопасен от другите методи - A2SD (втора точка със създаването на ext2 дял на картата с памет).

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
Аксесоари
#2

Просто перфектно Smile
Цитирай
#3

Цитат:Ето ги стъпките до тук. Това са нещата , които трябва да са на мемори картата на вашия телефон:
1.z4root
2.ZTE BLADE Recovery Manager verson 0.3.4 или нагоре
3.recovery-clockwork-3.0.2.4-blade-g2.img

Действия с изтеглените приложения:
1.Инсталираме z4root.1.3.0.apk
2.Стартираме Launch z4root от менюто
3.Избираме temporary root (временен руут на телефона)
4.Разархивираме ZTE-Blade Recovery Manager от архива, който изтеглихме
5.Инсталираме ZTE-Blade Recovery Manager от .апк файла , който се появи от архива.
6.Стартираме ZTE-Blade Recovery Manager от менюто
7.Натискаме раздела Recovery
8.Натискаме бутона menu и даваме на update database
9.Избираме install recovery
10.Ако имате повече от един .img файл на картата ви с памет ще се появи листа. Изберете recovery-clockwork-3.0.2.4-blade-g2.img (версията може да не е 3.0.2.4, а по- горна)

Всички тези стъпки ги преминах успешно,но при рестартиране на телефона с натиснат бутон за намаляване на звука ми се появява бял правоъгълник с надпис FTM и не последва нищо друго.Някакви идеи :confused: А може ли да деинсталирам z4root и когато ми потрябва да го инсталирам пак,понеже бях дал темпоръри руут.

Globul Z3
Цитирай
#4

Boghy написа:Всички тези стъпки ги преминах успешно,но при рестартиране на телефона с натиснат бутон за намаляване на звука ми се появява бял правоъгълник с надпис FTM и не последва нищо друго.Някакви идеи :confused: А може ли да деинсталирам z4root и когато ми потрябва да го инсталирам пак,понеже бях дал темпоръри руут.

Ето тази [10.Ако имате повече от един .img файл на картата ви с памет ще се появи листа. Изберете recovery-clockwork-3.0.2.4-blade-g2.img (версията може да не е 3.0.2.4, а по- горна)] съм сигурен ,че не правиш както трябва. След като ти се появи надписчето с recovery-clockwork-3.0.2.4-blade-g2.img щракни върху него (сложи си пръста де) за да го избереш за инсталиране. И аз първите 10 пъти седях и го гледах и се чудех защо не става :thumbup: !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#5

globetrance написа:Ето тази [10.Ако имате повече от един .img файл на картата ви с памет ще се появи листа. Изберете recovery-clockwork-3.0.2.4-blade-g2.img (версията може да не е 3.0.2.4, а по- горна)] съм сигурен ,че не правиш както трябва. След като ти се появи надписчето с recovery-clockwork-3.0.2.4-blade-g2.img щракни върху него (сложи си пръста де) за да го избереш за инсталиране. И аз първите 10 пъти седях и го гледах и се чудех защо не става :thumbup: !

Не,на картата имам само recovery-clockwork-3.2.0.0-blade-gen2.img,но е идея да изтегля още един един и да пробвам с меню Smile

Confusedtupid: Грешката е моя.Мислех,че вижда само имиджа в главната директория на картата,но се виждали имидж-файловете във всичките директории.Но нещо не се получава-заделих си 4ГБ място за екст-партишън,но не ме попита за файлова система,а си ги задели директно.След това му дадох маунт и формат на дяла,но нищо не се получава.Обема на картата намаля с 4ГБ,но на телефона няма място Sad

Globul Z3
Цитирай
#6

Линкът за клоклорка е мъртъв. Моля дайте работещ че нямам капка място и си трия важни програми.
Ако е навит некой разбирач да го черпя 2 бири и да ми направи малко по - голяма системната памет че ми е писнало ей. Смотаните китайци супер глупаво саго направили и си изтрих сума ти програми сега, а мемори картата ми е почти празна!

Samsung Galaxy S III GT-I9300
Цитирай
#7

Ще те помоля без крайни заключения.
С повече четене, всичко ще се получи, сигурен съм. :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

http://android.podtwo.com/recovery.php?device=blade Ето го линкът с clockwork ... Не открих нищо мъртво в него ?! Huh

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#9

Всичко направих стъпка по стъпка, исталирах з4руут, инсталирах клоклорк и растартирах телевона в мениджъра
После направих 1024 партишън на картата. Написа че всичко е ок, и сега картата ми е с гигабайт по - малко.
Но това не променя нищо, свободната памет на телефона пак ми е 20 мб при положение че се наложи да си деинсталирам ИГО-то.
Тази програма а2сд не мога да я намеря, тъй като не знам къде е това кустом ромс. Моля Ви, помогнете ми! Искам телефонът ми да е като на останалите хора и да имам място да си инсталирам програми...

Ако може някой да даде скайп на лс, за да ми обясни. Почти съм накрая, но нещо се обърка.

Samsung Galaxy S III GT-I9300
Цитирай
#10

Не ми е ясно как така се хващате да правите, някакви промени като нищо не ви е ясно ... Къстм ромовете , са различни версии на андроид от тази с която си си купил телефон. В момента предполагам си със стоковия ром на ГЛобул, ами в темата в която прочете как се инсталира Clockwork ракавъри пише как се инсталира къстъм ром ! A2SD е програма включена в тях и както съм обяснил мести приложенията в картата с памет автоматично след инсталирването! Направи ли си бекъп на картата ? Сега го върни и ще обърнеш процеса , в който си направил системен дял на картата !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#11

android.modaco.com написа:Highly recommended.

If you want to use A2SD, check if your ROM supports it (in the ROM comparison table there is a column for it). A2SD is also possible if your ROM doesn't support it, however it will be more difficult.

To install A2SD you need to partition your SD card. To do this:
1. Backup the content of your SD card to your PC (using your PC file manager while usb connected to PC)
2. partition your SD card using clockworkmod recovery (on boot press Volume Down + Power Button, then in clockworkmod menu choose partition sd card - choose ext2 or ext3 (I recommend ext2, here is some discussion on ext2 vs. ext3) - then choose size of ext2: I recommend between 512 MB and 1024 MB - choose size of swap: 0MB, as swap isn't needed)
Caution! You should use Clockworkmod 2.5.1.8 or higher, as the previous versions didn't partition correctly.
3. if necessary: copy your backup back to your sd card

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#12

time2burn написа:В
После направих 1024 партишън на картата. Написа че всичко е ок, и сега картата ми е с гигабайт по - малко.
Но това не променя нищо, свободната памет на телефона пак ми е 20 мб при положение че се наложи да си деинсталирам ИГО-то.
Надявам се си се оправил с грешния ром, който си качил на телефона , защото сега искам да провбаш нещо със заделянето на допълнително място на телефона. Първо форматирай картата памет, като преди форматирането( от компа) избереш да е със Fat32 файлова система. След това си качи тази програма и чрез нея си направи допълнителен ext3 партишън, с размера който желаеш и swap 0 mb .

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#13

Направих партишън 1 гб, смених рома с някакъв цианид, новият партишън пак не го намирам, но с този цианид като чели мога да местя повече апликации към сд картата, и сега се намират 50-60 мб свободни.
Много ме дразни клавиатурата при избиране на телефонен номер. Липсва Т9 избирането от указателя и това ме вбесява, искам да сменя този ром с някакъв подобен на стоковия, но да ми се вижда този 1гб партишън и да мога там да си товаря апликации и приложения. Надявам се някой да е намерил решение на моя проблем. На горния пост сега ще обърна внимание, но вече 1 гб липсва от картата, скоро ще се осакати ако седя и се мъча с неща, които не са ми ясни. Някой ако е по - запознат - нека помага моля!

Samsung Galaxy S III GT-I9300
Цитирай
#14

Аз пък ще ти кажа , че щом позлваш Цианид :rofl: :rofl: (Cyanogenmod) ромове, едва ли ще имаш нужда да си заделяш място за допълнителен дял от картата. Аз използвам програмата Move2SD enabler, дал съм линк в първия ми пост в темата. Тя прави така, че всички приложения да се местят в картата, даже и тези които не искат. (Програмта изисква root)

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#15

А може ли стоковия ром и тази програма от горния ти пост да ми осигурят съвместимост и свободно място в телефона?
И със стоковия ром имам ли шанс да си ползвам този 1 гб партишън който направих?
И няма ли как стоковия ром леко да се къстъмизира според нуждите на по - незапознатите с андроидите като мен...
Производителя и дистрибутора не се ли сетиха че тази недостатъчна памет ще доведе до огромно недоволство сред потребителя? За какво дадох аз пари за 8 гиги карта, като нищо не мога да инсталирам. И защо е нужно да правя смяна на ромове и опасни за машинката операции, застрашаващи живота и гаранцията й, само и само за да си осигуря място за една нищо и никаква бъгава навигация??? Писва ми хора, писва ми, никой не ми плаща за да правя това, а даже аз плащам на досадния оператор...

Samsung Galaxy S III GT-I9300
Цитирай
#16

Аз съм със Swedish Spring RLS5, като форматирам картата чрез clockworx автоматично ли ще имам активно A2SD? Ако не какво трябва да направя? Търсих инфо в модако форума, но не намерих.
Цитирай
#17

а2sd, мисля че не се поддържаше от шведската пролет ... Използвай https://market.android.com/details?id=co...lllocation тази програма ще останеш много доволен, мести всичко , почти като а2сд е. Smile

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#18

Шведската пролет поддържа A2SD. Аз също ползвам тази програма, но пак остават файлове в телефона. Всички програми са ми на картата, без тези които ползват руут, и имам 25 мг свободни.
Цитирай
#19

time2burn написа:А може ли стоковия ром и тази програма от горния ти пост да ми осигурят съвместимост и свободно място в телефона?
И със стоковия ром имам ли шанс да си ползвам този 1 гб партишън който направих?
И няма ли как стоковия ром леко да се къстъмизира според нуждите на по - незапознатите с андроидите като мен...
Производителя и дистрибутора не се ли сетиха че тази недостатъчна памет ще доведе до огромно недоволство сред потребителя? За какво дадох аз пари за 8 гиги карта, като нищо не мога да инсталирам. И защо е нужно да правя смяна на ромове и опасни за машинката операции, застрашаващи живота и гаранцията й, само и само за да си осигуря място за една нищо и никаква бъгава навигация??? Писва ми хора, писва ми, никой не ми плаща за да правя това, а даже аз плащам на досадния оператор...

Ако искаш да пробваш да си оправиш картата , пак да ти е 8 гигабайта и след това да създадеш ехт3 партишън , понеже ехт2 при теб нещо не се получи , използвай прогамата Partition wizard !
Edit: Вземи прочети и другите варианти за освобаждаване на място, като например промяна на размера на системните дялове има варианти за ген1 и 2 устройства . Примерно ще имаш 2 мб за кеш памет, 138 мегабайта за андроид системата и още 300 мегабайта да се любуваш на приложенията си !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#20

Като имам повече свободно време ще ги мъча тези опции. Аз така и не разбрах какво се случи с онзи партишън който създадох, къде се дяна. И на кои ромове ще е достъпен онзи екст2 партишън. Никой ли не е имал този проблем досега? Закакво е тази тема за повече място, като явно никои освен мен няма нужда от допълнително място. Хора, искам си стоковия ром - малко модифициран без глобулските глупости и картинки, но да имам място за апликации. Ето това искам!

Samsung Galaxy S III GT-I9300
Цитирай
#21

time2burn написа:Като имам повече свободно време ще ги мъча тези опции. Аз така и не разбрах какво се случи с онзи партишън който създадох, къде се дяна. И на кои ромове ще е достъпен онзи екст2 партишън. Никой ли не е имал този проблем досега? Закакво е тази тема за повече място, като явно никои освен мен няма нужда от допълнително място. Хора, искам си стоковия ром - малко модифициран без глобулските глупости и картинки, но да имам място за апликации. Ето това искам!
Точно затова ти казвам да използваш въпросната програма, за да махнеш дяналия се някъде партишън и да си оправиш мястото на картата . А пък след това, ако искаш вече да си правиш нов ext3 партишън пак с програмата , кяото ти препоръчвам.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#22

Мерси за изчерпателната тема :thumbup: , но не разбрах Move2SD Enabler частично ли премества приложенията или ги изстъргва целите на картата?

Благодаря предварително :bow:
Цитирай
#23

Честно да ти кажа, аз не съм си правил допълнители дялове на картата, а използвам move2sd enabler и съм повече от доволен. След като преместя цяло приложения на картата, в телефона от него остават някакви килобайто от сорта на 50 до 900... Имам инсталирани над 40 програми, още толкова игири и имам 60 mb. свободни благодарение на страхотната програмка в комбинация с app2sd.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#24

Искам да попитам нещо важно: когато използваш a2sd с партишън на картата, можеш ли да махнеш SD картата без да ти се прецакат всички програми?

Тъй като ползвам малък card reader за microSD карти вместо флашка и ми се иска неговата карта при нужда да мога да я сменя с тази от телефона (да редактирам някой документ примерно) и после да я върна. Доколкото разбирам май това не е възможно при a2sd. Поправете ме ако греша. :unknw:
Цитирай
#25

Няма да се прецакат програмите, но няма и да можеш да ползваш програмите, които са били на SDто, докато не сложиш картата обратно. С други думи, ако искаш да редактираш някой документ от другата ти карта с телефона, ще разполагаш само с приложенията, които не са местени на картата. Все пак НЕ говоря от личен опит, а само от прочетеното досега, така че нека и някой с по-експертно мнение Albert да сподели.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)