Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VIBE UI 2.0 - проблем с call log
#1

Наскоро преминах от vibe ui 1.5 на 2.0 и имам един изключително досаден проблем:

когато набирам номер и се свържа с него, в call log вместо да се появи отметка с въпросния номер и продължителност на разговора, той се записва като "unknown". Случва се и с контакти, които набирам от контакт листата си...
При входящи обаждания няма проблем, само при изходящи. Някой срещал ли е този проблем досега? Тествал съм версии 1433, 1435 и 1437...
Цитирай
Аксесоари
#2

А как са синхронизирани контактите ти? От Google, Lenovo или са в паметта на телефона?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#3

Добре дошъл в клуба, няма оправия, освен да минеш на 1.5 версия ... или аз поне не зная как :rofl:
С какъв телефон си, К910 или К910Е? На кой оператор (питам за сим слот 1, на сим 2 не го прави тоя номер)?
Цитирай
#4

tolostoi написа:Добре дошъл в клуба, няма оправия, освен да минеш на 1.5 версия ... или аз поне не зная как :rofl:
С какъв телефон си, К910 или К910Е? На кой оператор (питам за сим слот 1, на сим 2 не го прави тоя номер)?

Ееее, не се предавай така лесно! Не случайно зададох въпроса как синхронизирате контактите. Гарантирам, че няма unknown разговори в call log-a на последния Vibe 2.0 нито на сим1, нито на сим2!!! Пак питам - как синхронизирате контактите си? Активирали ли сте профил в Lenovo, пренасяли ли сте след преинсталацията на ром-а бейкъп от сървъра на Lenovo със смс-ите и call log-овете?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#5

Той проблема няма нищо общо с контактите, да го кажем така: Флашваш сток ром .qsb през инженерното меню, без рутове, гапс и т. н. Не слагам никакви контакти, набирам номера и като ми вдигнат отсреща номера изчезва и пише unknown Sick
Цитирай
#6

Аз съм с последния ST_ROM и нямам такива проблеми.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#7

И аз потвърждавам нямам такива проблеми. Проверете за актуализация на телефонната книга ...

OnePlus 3T
Цитирай
#8

tolostoi написа:Той проблема няма нищо общо с контактите, да го кажем така: Флашваш сток ром .qsb през инженерното меню, без рутове, гапс и т. н. Не слагам никакви контакти, набирам номера и като ми вдигнат отсреща номера изчезва и пише unknown Sick

Напротив, той проблемът има общо само с контактите и... с прирожението SyncIt.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#9

OK, щом мислиш, че има общо с контактите на чиста инсталация, без инсталирана нито една програма допълнително и без записан или синхронизиран нито един контакт - предложи какво трябва да направя и ще го направя.

И между другото, пак питам на кой оператор сте и какъв телефон ползвате? Уточнявам, проблема се проявява само на първата карта и не на всички номера (пиша номера, за да е ясно, че става дума +35987ХХХХХ и т. н. не за Ivan, Acho и т. н. контакти записани в телефона, гугъл акаунт или друг акаунт), някой номера са си ОК, други номера стават unknown.
Цитирай
#10

И аз се предадох, връщайки се на 1.5.

Мога да потвърдя:
Проблемът го има САМО при SIM 1 и САМО с карта на Виваком. В желанието си да изключа абсолютно всички възможности, отидох до Виваком и си сменик СИМ-картата. Е... не е от нея Smile

Вероятно е някоя функция, която тяхната мрежа има и обърква рома. Опитвал съм с абсолютно чистата версия и промяна - никаква.
1.5 работи безупречно. Дори тествах да актуализирам ideafriend (което реално е контакт-листата) - с новата версия работи чудесно на 1.5, т.е вероятно не е в това проблемът.

Може би в някоя по-нова версия на рома проблемът ще се отстрани...


А някой има ли идея дали мога някак си да подкарам новата тема от vibeui 2.0 на 1.5. По-конкретно ме интересува да се появят иконките при System Settings - много ми харесват Smile
Цитирай
#11

Добре де, и при мен се получи след преминаването от 1.5 към последния 2.0 стейбъл с карта на Виваком в първи слот.
Инсталирах новия ром през CWM със задължителното Wipe data factory reset. Преди това направих бейкъп на контактите, смс-ите и call логовете със SyncIt. След като приключи преинсталацията и телефонът се рестартира установих, че потребителските ми данни - снимки, музика и документи не са изтрити. Call логовете и смс-ите ми се появиха без да ги възстановявам от бейкъпа на SyncIt. Синхронизирах контактите с гугъл акаунта. След това майка ми ми се обади и в call log-a се появи "unknown".

Започнах разследване и установих, че SyncIt в новия ром под дефолт е с включено непрекъснато синхронизиране със сървърите на Lenovo, т.е. автоматично, без да се налага ръчно да правя бейкъп и възстановяване. Контактите бяха дублирани - един от Lenovo и един от Google. Всичките ми опити да премахна тези от Lenovo се оказаха без резултат дори и след излизане от Lenovo акаунта.

Решението: Factory Reset от bootloadera и първото нещо след зареждането на чистия ром бе да се логна в SyncIt и да изключа автоматичното синхронизиране. Последва ръчно възстановяване на смс-и и call logs, изход от SyncIt, повторно синхронизиране с Google и проблемите изчезнаха. Старите снимки и музика също изчезнаха, но това го очаквах още при Wipe data factory reset, но нещо не сработи тогава.

Обяснението: Главните заподозрени в това мини разследване са несполучливият clear install на rom-a и приложението SyncIt. До скоро то правеше само ръчен бейкъп и възстановяване, но в последния 2.0 стейбъл под дефолт е активирано за автоматично синхронизиране и някъде там се появява бъг.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#12

Ще опитам стъпка по стъпка, само да уточним това: "След това майка ми ми се обади и в call log-a се появи "unknown"." ние си говорим за изходящите обаждания, не за входящите.

Edit: Да, пробвах както казваш, същата работа. Пак са UNKNOWN обажданията.
Цитирай
#13

gregoryan, смятам, че про теб проблемът е бил от друго естество. Поне при мен НИКАКВИ данни не съм пазил - правя clean install и factory reset. А и нашите "unknown" се появяват само след набиране и свързване. Нека покажа:
Ето тук набирам номер:
цък
След което разговорът се свързва и излиза "unknown". Ако набирам някой от контектите ми, при набиране изписва името му, но всигне ли - превръща се в "Unknown".
цък
Цитирай
#14

Аз се навих да пробвам, понеже ми каза, че направил фактори ресет през инженерното меню, а там изобщо не бях забелязал, че има такава опция и се надявах, че може да е нещо по-различно от уайпа през рекавъри, но уви ... същата работа.
Цитирай
#15

gruio1, изключи си автоматичната синхронизация на SyncIt. Имаш или нямаш въведени контакти, приложението синхронизира под дефолт и омазва call лога. Ако и това не помага, попитай "най-добрите източници за информация":

gruio1 написа:Аз съм с инсталирано TWRP точно по руския начин. Там са най-добрите източници за информация Smile

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#16

tolostoi написа:Аз се навих да пробвам, понеже ми каза, че направил фактори ресет през инженерното меню, а там изобщо не бях забелязал, че има такава опция и се надявах, че може да е нещо по-различно от уайпа през рекавъри, но уви ... същата работа.

Изключи ли автоматичното синхронизиране през SyncIt?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#17

nikson70 написа:Аз съм с последния ST_ROM и нямам такива проблеми.

didipov написа:И аз потвърждавам нямам такива проблеми. Проверете за актуализация на телефонната книга ...


gruio1 и tolostoi, ако ползваме един и същи ром, няма как вие да имате такъв проблем, а други да го нямат. Това означава, че проблемът не е в ром-а.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#18

georgyan,

Иска ми се да си прав...
Ако се зачетеш по-внимателно, съм написал, че проблемът е с Виваком. Със СИМ-карта на mtel проблем няма - всичко си работи изрядно. Предполагам, че твоят оператор е различен от Виваком Wink

В заключената тема има още един потребител (boboe), който споделя за същия проблем и на ЛС ми каза, че също не е намерил решение. И познай кой му е операторът... Smile

Т.е вероятно става дума за някаква несъвместимост на РОМ-а с някоя от 3г-функциите на Виваком.
Цитирай
#19

При руснаците също няма решение на този проблем. И при тях се проявява само при някой, а при други го няма, не се знае от какво е и няма решение.

[Изображение: misc.php?item=45699&download=1]

При тях го прави явно с Билайн, питах на какви мегахерци работи 3Г на Билайн, но никой не отговори.
Цитирай
#20

Забелязах преди малко следното - друг телефон, даже не е смарт, някакъв алкател с виваком карта.

Набирам от указателя лицето Х и в момента, в който ми даде свободно - лицето Х става unknown caller
Цитирай
#21

Aз съм с последната СТ версия с Вивакомска на първия слот - нямам никакъв проблем с ънкноу контакти. Зададено е по подразбиране всички разговори да минават през втората - Ментелска карта.
Цитирай
#22

Crazy_hatteR написа:Aз съм с последната СТ версия с Вивакомска на първия слот - нямам никакъв проблем с ънкноу контакти. Зададено е по подразбиране всички разговори да минават през втората - Ментелска карта.
А когато набираш телефон през Вивакомската и ти вдигнат, какво се случва? Остави втория слот, с него няма проблеми.
Цитирай
#23

Ха верно и при мен се получи това... Но се сблъсках и с друг проблем... Беше ми изключена първата карта и не можех да набирам, чак на второто набиране от колежката даде сигнал свободно... И след малко ми дойде СМС с пропуснато повикване...
Цитирай
#24

Странно, за времето, през което използвах РОМ-а, не съм усетил подобно нещо (спиране на карта).

Както и да е - току що подадох официално запитване към Виваком с надеждата някой от техническия отдел да обясни защо точно се получава така. Ще пиша веднага щом получа отговор.
Цитирай
#25

Опитайте това - в контакти, ляв бутон - настройки, more display options, match digits numbers поставете на 7, а не на 11 както е сега. Не мога да потвърдя тъй като нямам разговори през вивателската.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)