Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Cardboard VR дискусия
#1

cinizam написа:Лелеее хора! Не съм се забавлявал с някаква джаджа така от години!
Евала на Google! Като дете съм в момента... :bow:
Само един проблем... магнитчето не действа на m7 или който и да е телефон с алуминиево боди... (работи перфектно на Galaxy S4) и трябва "ръчно" да се пускат, глезотиите - но фъна е огромен!

Dance
[Изображение: IMAG2122.jpg]
Дали ще може да побере Note 3?

D_coffee
Цитирай
Аксесоари
#2

^
Утре ще пробвам и ще пиша. Имам колега с Note 3!
Цитирай
#3

cinizam написа:^
Утре ще пробвам и ще пиша. Имам колега с Note 3!
Много ти благодаря. Smile

D_coffee
Цитирай
#4

Мен пък въобще не ме впечатли. А супер му се изкефих като го пуснаха и яко търсих да си взема. Даже ако имах как да пресметна точно какви лещи и какво разтояние ще ми трябва щях да правя такова нещо за университета миналия септември.
Предполагам си наясно че всичките приложения за дуровис ще работят на картона без проблем. http://www.divegames.com/games.html
Даже разработчика е обяснил как да портнеш Quake 2 (Май беше) И да си цъкаш - бачка ама като цяло мен ме заболява главата и ми се вие яко свят след не много продължителна употреба.

За ноут 3 - пасвал с малко огъване на картоните --> http://forum.xda-developers.com/galaxy-n...d-t2819431


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#5

teneke написа:Мен пък въобще не ме впечатли. А супер му се изкефих като го пуснаха и яко търсих да си взема. Даже ако имах как да пресметна точно какви лещи и какво разтояние ще ми трябва щях да правя такова нещо за университета миналия септември.
Предполагам си наясно че всичките приложения за дуровис ще работят на картона без проблем. http://www.divegames.com/games.html
Даже разработчика е обяснил как да портнеш Quake 2 (Май беше) И да си цъкаш - бачка ама като цяло мен ме заболява главата и ми се вие яко свят след не много продължителна употреба.

За ноут 3 - пасвал с малко огъване на картоните --> http://forum.xda-developers.com/galaxy-n...d-t2819431

Аз я имам джаджата от една седмица. На divegames съм пускал всичко. Помня, че прекарах около 20мин. в коридора пред асансьора с Dive City Rollercoaster. Излезе комшийката да ме бутне, иначе закъснявах за работа. В смисъл - много се зарибих. Пускам си всякакво видео през плеъра с VR Cinema и цяла седмица вече не съм гледал филм на телевизора. Всичко през cardboard-а. Засега не откривам никакви проблеми със зрението. Big Grin
Единственото ми ограничение е, че не ми работи магнита заради алуминия по m7 и не всички приложения работят коректно. Но специално видеото е трепач. 1:1 с екрана в киносалон! Като сложиш и слушалките става лудница.
Цитирай
#6

Това като виртуална реалност ли е ? От къде го взе , приложения от къде сваляш , дай някое видео да видим как действа.

P10

Цитирай
#7

niko написа:Това като виртуална реалност ли е ? От къде го взе , приложения от къде сваляш , дай някое видео да видим как действа.
Е, това е Google Cardboard
- https://cardboard.withgoogle.com/
- http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Cardboard
Приложението се сваля от Google Play, но в общи линии може да подкараш почти всичко. Виртуална реалност е малко силно казано, но да, доста се доближава до 3D-то в киното, само дето тук на мен ми харесва повече, някак по-чисто е и има особено голям ефект за обем на това, което виждаш. Да не говорим за специално направените за това приложения (не са малко). Хубаво е да имаш подходящ телефон (от краткия списък, който се поддържа напълно функционално, иначе става на всеки телефон от 4 до 5 инча). Струва ми 6 долара и две седмици чакане. В ebay е пълно с оферти и търгове. Видео не мога да ти дам, щото няма как да си напъхам камера в очите. Но приживяването си струва. Дори и само да го усетиш. Две кутии цигари са все пак. Wink
Цитирай
#8

niko написа:Това като виртуална реалност ли е ? От къде го взе , приложения от къде сваляш , дай някое видео да видим как действа.
Има такива в ebay и amazon. Приложения има в Google Play. @teneke е посочил линк към приложения.

D_coffee
Цитирай
#9

Мога да си пусна филм през това и ще го виждам като 3D ? Намерих и за Note 3 -$10

[Изображение: Big-Version-Google-Cardboard-VR-3D-glass...Note-3.jpg]

Като напиша Cardboard в маркета , ми излизат доста неща , ще поръчам.

P10

Цитирай
#10

niko написа:Мога да си пусна филм през това и ще го виждам като 3D ? Намерих и за Note 3 -$10

[Изображение: Big-Version-Google-Cardboard-VR-3D-glass...Note-3.jpg]

Като напиша Cardboard в маркета , ми излизат доста неща , ще поръчам.
Може ли линк, защото аз голям размер го намирам $20 най-малко?

D_coffee
Цитирай
#11

niko написа:... Мога да си пусна филм през това и ще го виждам като 3D ? .
Не мога да ти го покажа, сори. Но не е точно 3D като това в киното. Тук е по "реално" някак си. Все едно си в киното, но не гледаш 3D, а 2D. Защото не е дигитално преработено. Това е като се гледа видео.
Когато си гледаш приложения или игри специално направени за cardboard - ефекта е за истинска виртуална реалност, така както си го представяш. Мърдаш главата наляво-надясно и се движиш наоколо. Има много яки игри, тунели с чудовища зад ъглите и т.н., аз на дърти години заприличах на дете Wink
Цитирай
#12

Ето + Free Shipping.

Ще поръчвам тази вечер аз.

P10

Цитирай
#13

niko написа:Ето + Free Shipping.

Ще поръчвам тази вечер аз.
Много ти благодаря.

Edit: Поръчах си от aliexpress и сега ми остава да чакам да ми го доставят. Big Grin

D_coffee
Цитирай
#14

И аз имам кутията на Гугъл. Споделете някое приложение?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#15

mitko1pr написа:
niko написа:Ето + Free Shipping.

Ще поръчвам тази вечер аз.
Много ти благодаря.

Edit: Поръчах си от aliexpress и сега ми остава да чакам да ми го доставят. Big Grin
Само да знаеш, че от там се чака по 1 месец Big Grin

Intel Core i5-4690K | Asus Maximus VII Hero Z97 | EVGA GTX 780 SC ACX 3GB | Corsair Vengeance Pro 8GB
WD 1TB | Crucial MX100 256GB SSD | Corsair RM750 | NZXT H440 | Windows 8.1 Pro
Цитирай
#16

ИванМатин написа:И аз имам кутията на Гугъл. Споделете някое приложение?
Мен много ме кефи ей това - https://play.google.com/store/apps/detai....villagevr
Има много настройки и не писва бързо.
Цитирай
#17

cinizam написа:Мърдаш главата наляво-надясно и се движиш наоколо. Има много яки игри, тунели с чудовища зад ъглите и т.н., аз на дърти години заприличах на дете Wink

Обикаляш из вас със шлема на главата ли или навън из парка ?

Ха-ха-ха-ха , заинтригува ме , ще стане шоу ми се струва , само да има някой мултиплеър.

P10

Цитирай
#18

Здравейте. Гледам, че е доста евтино едно такова. Мислите ли, че за нексус 4, 5 направен cardboard ще стане и за сони сп с 4,6 инча екран? Може ли да обесните понеже аз не разбрах много много как се ползва и какво прави? Може ли да се упрявлява в менютата и как?

Enduro
Цитирай
#19

@niko представи си само няклко човека с cardboard в парка например. Ще е като събрание на зомбита. Big Grin

@rdlegy Мисля, че ще стане. Единственото, което ти трябва е NFC и телефона да ти подкарва приложенията от Google Play, които са за VR.

D_coffee
Цитирай
#20

Значи телефона ми трябва да има НФЦ? Той има тази екстра значи ще проработи?

Enduro
Цитирай
#21

rdlegy написа:Значи телефона ми трябва да има НФЦ? Той има тази екстра значи ще проработи?
То ще си работи и без NFC, но ще трябва да изваждаш телефона, ако например искаш да излезеш/влезеш в някое меню, което не е болка за умиране.

D_coffee
Цитирай
#22

mitko1pr написа:@niko представи си само няклко човека с cardboard в парка например. Ще е като събрание на зомбита. Big Grin

@rdlegy Мисля, че ще стане. Единственото, което ти трябва е NFC и телефона да ти подкарва приложенията от Google Play, които са за VR.


Поръчах си и аз , предлагам в шапката да се слагат приложения и да се направи нещо като ревю и да почва кефа...

P10

Цитирай
#23

Не разбрах само нфц закакво ми е? И изтеглих приложението със селцето и тръгна явно телефона ми ги поддържа

Enduro
Цитирай
#24

NFC-то не е задължително. Аз лепнах едно стикерче и тествах. Служи за стартиране на дадена програма автоматично, без да кликаш на иконата. Да кажа пак, ако телефона има алуминий - магнита не работи.
Цитирай
#25

На моя телефон рамката е метална. Значи това копче отстрани служи за стартиране на програма? В крайна сметка аз като си го взема трябва да сложа телефона и да пусна нфц-то, но не разбрах как така ще навигирам в менюто. Моля обеснете като на
прост човек щото съм пълен нууб от към тази тема

Enduro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)