Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi4 - въпроси, проблеми, дискусия
#1

[Изображение: 7665045X.gif]
[Изображение: 7665049i.jpg]

С позволението на екипа ще се постарая да събера и подредя максимално количество полезна информация за Xiaomi Mi4 в първото мнение от темата. Надявам се да съм полезен.
Темата ще се разраства постепенно и с удоволствие ще приемам съвети какво да добавям. Smile

1. Технически характеристики на Xiaomi Mi4
2. Откъде да свалим последната версия на MIUI
3. Как да стигнем до recovery.
При проблем (например "увисване" на телефона на логото), хардуерният достъп до recovery става чрез едновременно задържане на volume up и power бутоните. Прилагам и едно кратко ръководство на английски за влизане в recovery и ресетване на телефона.
4. Какво е stable ром и какво е developer ром
5. Достъп до сервизното меню
6. Проблеми при използването на MiFrame
7. Как да махнем досадният интервал между всяка буква на Кирилица.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз използвам v6. Работи си стабилно - нещата които ме дразнят свикнах с тях.

. Notifications няма в лентата горе за иконите.
. На Lockscreen на мен ми е активен Notification bar- мога да го сваля надолу, ако това питаш.
. Toggles в Notification bar-a са на 2 реда - може да скролнеш надолу да видиш всичките, но за съжаление, не могат да се разместват все още.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Да, да, за notification bar-а това питах, но си отговорих и сам. Никога не съм ползвал pattern, но сега предвид лесното отключване с гривната си сложих. Всъщност затова не искаше да се смъква. Когато няма pattern си работи ок.
Що се отнася до V6 това са като цяло бели кахъри. Както идва уикенд ще намеря време да го сложа и аз.

Предполагам от тук е най-удачно да се свали рома?
Цитирай
#4

Здравей, ZinedineZidane може ли да ми кажеш кое е последното ОТА което си получил.
Аз съм с 4.8.22 от както ми дойде телеофона и от тогава не ми и е идвал ОТА ъпдейт.

Xiaomi Mi4
Цитирай
#5

@ZinedineZidane Ако слагаш Stable - последния такъве 32. Може да измислим да дам mirror. Иначе аз съм с Developer ROM-a.

@dodo_lv От къде си купил телефона? Проверяваш за ъпдейти, нали?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

Последното стабле не е ли 24.0 за Mi4??

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#7

Някой поръчвал ли е от https://www.xiaomiworld.com? От тук ми излиза най оферта да поръчам, телефонът е 399$, а доставката 25$.
Цитирай
#8

valeribogoslovov написа:Някой поръчвал ли е от https://www.xiaomiworld.com? От тук ми излиза най оферта да поръчам, телефонът е 399$, а доставката 25$.

И ддс-то още 80 долара :-)

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#9

zorvalth написа:
valeribogoslovov написа:Някой поръчвал ли е от https://www.xiaomiworld.com? От тук ми излиза най оферта да поръчам, телефонът е 399$, а доставката 25$.

И ддс-то още 80 долара :-)
Предполагам щях да го видя това ДДС като потвърдя плащането с PayPal.
Цитирай
#10

ддс-то ще ти го начислят на митницата... моли се да са го написали подарък или на стойност около 20 долара.
Цитирай
#11

1520 написа:ддс-то ще ти го начислят на митницата... моли се да са го написали подарък или на стойност около 20 долара.

Няма да го направят, те пращат от юридическо лице, а при това положение минимума е 35 доалра, така че ще ти я спрат 100%

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#12

dodo_lv написа:Здравей, ZinedineZidane може ли да ми кажеш кое е последното ОТА което си получил.
Аз съм с 4.8.22 от както ми дойде телеофона и от тогава не ми и е идвал ОТА ъпдейт.
Точно това е ъпдейта, който ми дойде. Доколкото разбрах тази седмица май няма ъпдейт заради празника на китайците.

Be6i4 написа:@ZinedineZidane Ако слагаш Stable - последния такъве 32. Може да измислим да дам mirror. Иначе аз съм с Developer ROM-a.
Не ме бърка да сложа Developer рома, но ако ме посъветваш да сложа стейбъл, ще те послушам и ще съм благодарен за линк. Smile
Цитирай
#13

Съветвам те да сложиш Developer. Само при него има опция за backup в "облака" и root си е вграден.

Последният stable e 32. В китай има 10 дни празници и предполагам, че няма да оправят линка до тогава.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#14

Be6i4 написа:Съветвам те да сложиш Developer. Само при него има опция за backup в "облака" и root си е вграден.

Последният stable e 32. В китай има 10 дни празници и предполагам, че няма да оправят линка до тогава.

7, от които останаха 2. В сряда трябва да са на линия .

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#15

Be6i4 написа:Съветвам те да сложиш Developer. Само при него има опция за backup в "облака" и root си е вграден.

Последният stable e 32. В китай има 10 дни празници и предполагам, че няма да оправят линка до тогава.
Оффф, писал съм малко наизуст и без да чета. Бях останал с впечатление, че developer и stable са различни ромове. Сега ми стана ясно. Ще чакам линк за 32 и ще флашна.
Цитирай
#16

@ZinedineZidane различни са да ,дев рома е този ,който излиза всеки петък ,а другия евентуално един път в месеца.Дев рома ти носи промени всеки петък особенно сега V6 го подобряват всяка седмица (или поне опитват) защото има доста основни неща ,които липсват.Стабилния предполагам за Mi4 е V5 и ,ако не ти се занимава с флашване си слагай него.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#17

Точно така. :thumbup: А вече има и версия 34 на стабилния.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#18

Be6i4 написа:Точно така. :thumbup: А вече има и версия 34 на стабилния.
Ясно значи. Малко ме заблуди предишното ти мнение, но важното е, че се разбрахме. Smile
А как се представя батерията с девелопърския? Че нещо не съм много очарован на този етап. Според мен и Miband-а оказва сериозно влияние, но доста взех да свиквам и не ми се оставя.
Цитирай
#19

Къде е тази 34 стабилна?Последната стабилна за Mi4 e 24.0 сега поггледнах в сайта. http://en.miui.com/download-240.html

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#20

Така е, моя грешка. Била е само за beta team. Извинявам се за заблудата - не е било нарочно...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#21

32 стейбъл, излезна за ми 3 преди седмица някаде
Цитирай
#22

Да споделя нещо по отношение на батерията. Малко се вгледах в това, което ми я яде и установих, че приложението Mikey, което дойде инсталирано на телефона го е будило доста. Махнах го изцяло, защото не ползвам Mikey и нещата се подобриха. Оказва се, че Miband-а все пак не е особен консуматор, което е радващо. В комбинация с живота на батерията на самата гривна, скоро няма да се разделя с нея определено.
Цитирай
#23

Предимство на MI-Key app е,че на V6 само с него можеш да пуснеш фенерчето за продължително време при заключен екран.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#24

ах, сериозно ли са вкарали тая глупост ... с гасенето на фенера пфф, дано го махнат ...
Цитирай
#25

Сложих V6 и съм просто очарован. Все едно работя с друг телефон. Буквално лети. Много повече свободна рам, много по-бърз, много по-красив. Само ме дразни липсата на контекстуално меню и липсата на screens preview, но това може и да се промени нататък (не знам).
Не съм ресетвал след инсталирането и в началото ми правеше проблеми с google services, защото при него не са инсталирани, но след като ги сложих и след един рестарт всичко си заспа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)