Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi4 - въпроси, проблеми, дискусия

За mi 2s още има поддръжка, няма как да спрат ми 4.
А mi 4I и mi 4s ще со останат на 5.1 по всяка вероятност.
Това че miui 9 може да е базиран на Nougat не означава че всички устройства ще получат ъпгрейд на
Андроида. Също така имаше спекулации, че хардуерно липсвали някакви драйвери от куалком за ми4.. Най-добре е да изчакаме официалната информация
Цитирай
Аксесоари

Вчера се ъпдейтнах до miui 8. Интересно изглежда. Но с него ми се промени и начина по който ме известяват някой приложения. Например месинджъра, преди, когато някой ми пишеше ми излизаше 'индикация' само горе на лентата. Сега като някой ми пише ми излиза в един правоъгълник на екрана, а не желая да е така. Рових по настройките и на самите приложения и от менюто Notifications & status bar, но нищо не можах да променя. Идеи някакви къде да пипна?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

и на MIUI 7 е същото. В Notifications имаш опция да промениш настройките за известяване на всяко приложение. Maй се маха опцията Floating notification.
Цитирай

Ами аз до вчера бях с миу7 и беше наред. Първото, което направих е да спра floating notifications, но промяна няма, пак ми излизаха на екрана. Undecided

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Да не си бил с андроид 4.4 досега?
И да си минал на 6?
Помниш ли си предната версия на рома?
7.1.2.0?
Цитирай

Не, бях си с андроид 6. Сега се върнах няколко страници назад, писал съм че тела е с 7.5.2.0. От вчера съм с 8.0.3 ииии се боря с тия глупости Smile)

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Моите настройки са така:

   

Не мисля че излиза правоъгълник.
Освен да си го видял на неотключен екран по време на получаването..
Цитирай

Да, на неотключен екран. Но си стои там, на екрана, а не е само иконката на месинджъра горе в лентата. Същото е и с мейла, хем горе има писмо, хем има на екрана такова правоъгълно съобщение. Пф!

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

E сега си има отделна опция.
Просто при мен е включена, защото не ми пречи.
То това е смисъла на аднроид 5 и 6 по принцип
Цитирай

Демек, ще си карам така от тук нататък и няма начин да се появяват само на лентата горе?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Не, просто си поиграй малко с отметките, почисти си кеша ако трябва и рестартирай телефона. Може да е забила някоя функция
Цитирай

Окей, благодаря за вниманието. Ще го мъча да видя дали ще мога да си го персонализирам. Smile

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Не забравяй че има един момент на омазване още от преминаването на 4.4 -> 6.0
И понякога е наложителен ресет. Но нека не мислим за най-лошото
Цитирай

Да не казвам голяма дума, ама вече 3 дни с MIUI 8 и за сега нито един random reboot. Дано бъга /ако е бил такъв/ е открит и коригиран.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Здравейте.
Вече ще трябва да се купува ново мобилно устройство. Жена ми си бе харесала Xiaomi Redmi 3s, но заради това, че все още няма меню на български език решихме да вземем Xiaomi Mi4, в който присъствало българско меню. Това е единственото което се изисква, тъй като няма да се сменят ромове. Телефонът след закупуването ще се ползва основно като слушалка, и естествено приложения от рода на whatsapp, facebook, skype. Игри няма да се играят.
Мисля да го поръчвам от Aлиекспрес, от Top One. Въпросът ми е трябвали да искам да се инсталира Global rom, или телефонът си идва стандартно с него.
Благодаря за информацията, предварително.
Цитирай

@m65, да, трябва да му пишеш за такъв ROM, за да ти го флашне.

 
Цитирай

А защо за Redmi3S да няма BG меню? В последния официален Global Developer няма ли БГ ?
Цитирай

@m65 - Каквото има за Mi 4, го има и за Redmi 3s.
Както казаха и колегита по-горе - Aко телефонът е с Global Dev (със ежеседмични ъпдейти), ще се радваш на бг меню и на двата телефона.
Ако искаш да е с ром от xiaomi.eu или друг мултиезичен - отново и за двата са едни и същи нещата, разликата е че ми 4 ще е с много по-слаба батерията, по-добър екран, по-малко поддържани ЛТЕ мрежи, по-добра камера и с отключен буутлоудър, и ако не си избрал неговата WCDMA Версия ще има възможност да му се сложи и Windows mobile.

За редми 3s има оплаквания че губи 3г/4г мрежи от време на време
Общо взето по-добре разгледай редми 4. Трябва да успеят да го дават и него с български тези дни
Цитирай

Както писах, телефона ще се ползва основно като такъв, и изискването е да има българско меню, и стабилна работа.
Това, че единият е с по добра батерия е плюс. Но ако трябва да се избира, по добре е стабилната работа, за сметка на останалите предимства или недостатъци.
Ако и двете устройства все още имат нестабилна работа, да кажа на жената да се ориентира към избор на апарат от друга марка. Примерно Lenovo K6 или Huawei P9 Lite с преподписване на нов договор, с оператор, могат да бъдат закупени за около 200-220 лева.
Цитирай

Направо си ти го казвам - НЕ харесвам Redmi 3s заради проблема с мрежите
Ми 4 просто беше хубав телефон, но вече е стар и трудно се намира версията с 3гб и LTE поддръжка, като алтернатива му е наистина p9 lite, НО не знам откъде ще го намериш за 220лв.
Huawei-a НЯМА инфраред, няма OTG поддръжка, без ROOT - дребни глезотийки, които може и да залипсват в един момент.
Няма по-хубаво нещо от това да не ти трябва дистанционно - в 90% от случаите правиш всичко с телефона
На този етап предлагам Redmi 4а/4/prime, aко ще е Xiaomi: https://toponedigital.aliexpress.com/sto...0.0.NblflO
Търговеца ще сложи ром с бг.

Или нещо от БГ, за да няма ядове и...3000mAh батерия макс - докъдето стигне Smile
Цитирай

Значи жена ми никога няма да са и нужни упоменатите глезотийки. Просто телефона трябва са има стабилна работа и български интерфейс. Не искам постоянно да се ангажирам с подмяна на ром-ве.
Въпросният Huawei P9 Lite ще може да се вземе с тарифен план Мтел безкрай 2XL на цена 219.98 лв. Явно политиката на Мтел, относно мобилните устройства, е доста агресивна.
По принцип жена ми си избира телефоните само на външен вид, пълнежа е мой проблем.
Цитирай

(2016-11-16, 07:33:01)m65 написа:  Както писах, телефона ще се ползва основно като такъв, и изискването е да има българско меню, и стабилна работа...
Провери и в Продавалника - има доста оферти както на нови, така и на употребявани апарати.

 
Цитирай

(2016-11-16, 09:42:22)NoMaD написа:  Провери и в Продавалника - има доста оферти както на нови, така и на употребявани апарати.

Малко съм недобронамерено настроен към продавалника.
Цитирай

Взимай Huawei-a.

Ако имаш бъдещи въпроси най-добре пусни тема тук:

https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=117
Цитирай

(2016-11-16, 09:58:08)suffer написа:  Взимай Huawei-a.

Ако имаш бъдещи въпроси най-добре пусни тема тук:

https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=117

Да знам, само че, така се завъртяха нещата. Иначе основната ми питанка бе относно Mi4.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)