Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi4 - въпроси, проблеми, дискусия

Да пробва с друго зарядно, ако досега го е правил с оригиналното.

Sent from my MI5

 
Цитирай
Аксесоари

Имал батерия преди да умре?!

 Нека да задържи трите хардуерни бутона едновременно за повечко време. Ако не започне да се рестартира ,значи батерията е заминала.
Цитирай

батерия имал+80%,задържах Volume Down + Power button нищо.Ще пробваме с друго зарядно и трите хардуерни бутона заедно и ако не се случи нищо отива за ремонт.Благодря за съветите
Цитирай

Имам едно питане и аз. Не е кой знае какво и не е фатално, но все пак. Днес си свалих силиконовия 'калъф', малко да го поизмия. И забелязах, че металната рамка е доста надраскана. Тъй като винаги е бил с някакви предпазители, изключвам това да е заради ключове, монети или подобни неща. Предполагам е от прах, който е влизал между кейса и рамката. Та въпроса е продават ли метални рамки, могат ли да се заменят или моята да я полирам някак си? Идеи или препоръки от някой, който е издребнявал толкова!? Smile

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

http://dragon-tt.com/xx.aspx?id=2647
Цитирай

Много благодаря. Ще го имам в предвид това, като дойде време да продавам телефона, поне да е в перфектен вид. Big Grin

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Може ли да попитам къде може да видя използваните MB за мобилен интернет?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nexus 4  16gb - > Mi4 & Note 3
Цитирай

Приложението Security - Data - и там вече трябва да се оправиш по менютата.
Аз съм си пуснал да ми следи в статусбара колко остава


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Благодаря.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nexus 4  16gb - > Mi4 & Note 3
Цитирай

Днес ми се появи изгорял пиксел. Направо ми 'избожда' очите цял след обяд. Крайно неприятно и не го пожелавам на никой. Малка тъмна точица, малко по-горе и леко в дясно от центъра. Бляк! Big Grin От ibuyg... е купуван, те уж идваха с гаранция от 2 години, ама за един пиксел кой ли ще ми обърне внимание не знам!?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

@MapTo_D, ами пробвай тук в оторизиран сервиз да го занесеш, след като имаш гаранция към ibuyg., но преди беше само една година.

 
Цитирай

За един пиксел няма да стане, трябва да е ред или клъстер
Цитирай

Е то добре, но те си противоречат. Цитат:

Xiaomi shop е сертифициран представител на www.ibuygou.com и предоставяме на клиентите си пълната гама от оригинални продукти с марката Xiaomi.
Xiaomi shop е дистрибутор само и единствено на ibuygou.com, по никакъв начин не сме свързани с Xiaomi Inc и не представляваме Xiaomi Inc в България.

И след малко:

Всички ремонти се извършват в България, с оригинални части, внесени директно от производителя и в случай на гаранционен ремонт, такъв е осигурен с гарантирано качество на обслужването.
Сервизното обслужване е само за телефони и техника закупени през нашият сайт, не обслужваме сервизно закупени телефони или техника от нашите партньори www.ibuygou.com и не сме официален сервиз на марката Xiaomi.
Има случаи, в които изпращаме техника за ремонт в оторизирания сервиз на www.ibuygou.com за Европа, като в този случай срока за ремонт може да бъде повече от 30 дни. В този случай предоставяме наш телефон за ползване, докато получим телефона от сервиза.

И аз вече не знам имам или нямам гаранция!? Big Grin

(2016-09-29, 21:36:04)suffer написа:  За един пиксел няма да стане, трябва да е ред или клъстер

Брей, че неприятен момент. Дано свикна с това говно на екрана ми в такъв случай.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Прочети си гаранцията най-добре и от двете места
Цитирай

Просто отиваш там, ако имаш възможност, и там изясняваш на място как стоят нещата.

Sent from my MI5

 
Цитирай

Освен утре да им пиша...От Варна съм, да ходя до София за един пиксел...имам към 20-ти път натам, ако кажат, че мога да се възползвам от нещо ще го занеса.
А аз като получих телефона беше само кутията...в която беше апарата, зарядното...и някакви 2 'книжки' където всичко е на китайски. Та в тоя смисъл нямам от тия големи 'парцали' както тук, където да пише Гаранционна карта или други такива.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Ако си я закупил, в ордера трябва да е отбелязано - това е достатъчно.

Sent from my MI5

 
Цитирай

@МарТо_D, как се реши проблема с пиксела?

 
Цитирай

Никак. Четох уж някакви методи за 'лечение' ама те не важат явно за изгорели пиксели. Но след 2 дни с него на екрана и свикнах, изобщо не ми прави впечатление и не ми 'боде' очите. Вижда се само на бял или друг много светъл фон.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

По вероятно е ако около него почнат да горят още пиксели да ти признаят гаранцията
Цитирай

(2016-10-15, 12:55:26)MapTo_D написа:  Никак. Четох уж някакви методи за 'лечение' ама те не важат явно за изгорели пиксели...
А реална гаранция има ли устройството?

 
Цитирай

Ами и аз не можах да разбера има ли или няма реална гаранция. Мислех, че ги ремонтират/подменят гаранционно в сервиза, който е в София, ама пък те пишат, че не го правят, а ги пращали някъде на майната си. Тоя пиксел изгоря точно когато беше минала 1 година от закупуването на телефона, не съм плащал 5$ за още една година допълнителна гаранция и честно казано не ми се занимава. Повече от китайски сайтове едва ли ще пазарувам техника, по-скоро от амазон uk, там поне разбрах, че гаранцията се признава в Европа.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Специално за един пиксел никой, никъде няма да ти признае гаранция, така че е добре че си свикнал.
Цитирай

(2016-10-16, 14:28:10)MapTo_D написа:  Ами и аз не можах да разбера има ли или няма реална гаранция...
Важно, че я имаш - ако се наложи за друг проблем, ще има възможност да си я ползваш.

 
Цитирай

Имам проблем с моя Mi4. Вчера сутринта го изключих от зарядното и забелязах страшно бавене в работата на системата. Реакцията на системата в рамките на няколко секунди. Все едно всичко работи на доста забавен кадър. Гледах с разни програми за приложения, които могат да го товарят, но всичко изглеждаше нормално. И в "perfomance" режим нищо не се промени, spu-z показва, че четирите ядра работят на максимум. Преди обяд за около половин час се оправи и после пак едва реагираше системата.
След обяд започнах с всевъзможни вайпове , чистения и заводски настройки - промяна никаква.
Бях още с Android 4.4 и два дяла, сменях дяловете, никаква разлика, все едно работи на забавен кадър.
Започнах с флашване на fastboot ромове, с изчистване на всичко от телефона. Никаква промяна!
Изваждах SIM картата, махнах протектора и какви ли не още безсмислици, без резултат.
Реших да събера двата дяла и да мина на Android 6 и MIUI8, но нищо не се промени. Флашвах разни fastboot ромове и през TWRP флашвах, без промяна в работата на системата. През TWRP правих поправяне на системния дял, отново wipe на всичко, но няма никаква промяна.
Само MOUNT в TWRP не съм правил, защото не ми е ясно точно какво става.
Някой ако има идея какво още мога да пробвам, моля да пише!
Ако не става работата, да го оставям за резервни части и да се мятам на Mi5.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)