Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(EnginеerMode) По силен звук през слушалките.
#1

1.По силен звук през слушалките.

Отворете инжинерното меню на телефона като наберете кода *#*#3646633#*#* от клавиатурата за набиране на телефонни номера.ще ви се отвори инжинерното меню (EngineerMode). превърттете на ляво до третата страница (Hardware Testing) отваряте Audio след това Headset Mode най отдолу на страницата където пише Max Vol. 0~160 задайте стойност 160 и натиснете set.

EngineerMode е голямо меню с много настройки ако не знаете кое за какво е по добре не пипайте.
Ще продължавам да чета за това меню и ако има нещо ново ще пиша.
Ако някои знае нещо друго нека да го сплодели.

2.Намаляване на потреблението на енергия чрез изключване на ненужните ГСМ честоти

Отворете EngineerMode. На първата страница която е Telephony натиснете върху BandMode ще ви се отвори меню SIM Select и там ще видите sim1 и sim2 като при сим1 има 2G и 3G а при сим2 има само 2G. Та от въпросните менюта можете да махнете отметките от честотите които нашите оператори не ползват. Но за съжаление аз не знам кои честоти не се ползват в България.
Мисля че PCS-1900 и GSM-850 са за Америка но не съм сигурен. Ако някой знае да помага.
В друг форум четох че изключването на ненужните честоти увеличавал доста живота на батерията.

Xiaomi rebmi note 9 pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво благодаря за откритието наистина се усили звука да можеше да се усили и без слушалки че и там е слабичък. От това меню наистина може да излязат някой трикове.
Цитирай
#3

Може може но вместо HeadsetMode отвори LoudSpeakerMode и там по същият начин

Xiaomi rebmi note 9 pro
Цитирай
#4

А дали тези промени може нещо да натоварят процесора или бъркам.
Цитирай
#5

Да попитам само, това таксува ли се по някакъв начин, понеже позлвам телефона без сим карта и когато се помъча да отворя EngineerMode по начина който е показан горе ми илиза Mobile network not available (wi-fi е включен). Иначе си намерих програмка която го прави, незнам дали е абсолютно същото, но предполагам https://play.google.com/store/apps/detai...rter&hl=bg.

За какво служат типа нивото и стойността, посочени на картинката ? Понеже редактирах максималния звук, но ми стана интересно за какво служат останалите Big Grin
Цитирай
#6

dzola, безкрайна благодарност!!!

Google Pixel 6a
Цитирай
#7

Честоти в Европа и Азия : 900/1800 MHz
http://bg.wikipedia.org/wiki/GSM

Dzola, Благодаря! :listen:

Xiaomi Note 3 Pro SD->XIAOMI MI MIX 3->Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
Цитирай
#8

Звука на звънене може ли да се увеличи и ако може как става

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#9

Този трик със звука на слушалките става ли с Lenovo a328 и max vol пак ли е 160???
Цитирай
#10

Става,аз съм с такъв и промених настройките.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#11

nikiww написа:Става,аз съм с такъв и промених настройките.

Мерси Smile
Цитирай
#12

:cheers: Звукът се увеличи и в слушалките, и на самия телефон, не много, но е по-добре. Изключих и ненужните честоти. Благодаря! Rock
Цитирай
#13

И аз направих всичко с моето Престижо.Много мерсаж :bow:

Prestigio 5504 Duo Наща система 4.4.2
Цитирай
#14

Някой може ли да каже ,кои честоти да изключа ,че не съм много в час ? Big Grin
Цитирай
#15

peleti20 написа:Някой може ли да каже ,кои честоти да изключа ,че не съм много в час ? Big Grin


Намери някой да те научи да четеш!!! :tease:

Lenovo A2107A-H, Lenovo A536, Lenovo A328, HTC Desire 816G
Цитирай
#16

Благодаря ти dzola,Жив , здрав и весели празници. :cheers:
Цитирай
#17

Браво, страхотна тема!
Трябва да добавим че става дума за процесори МТК.
Кой каквото открие е хубаво да го сподели с другите Smile
Аз от няколко дни ровя в това меню и още не го разбирам много.
Гледам има сайтове повечето руски в които са описани мноого настройки.
Засилване на gps функцията, засилване на микрофона слушалката и т..н..
Дано по бързо го разгадаем Smile
Поздрави и Весели празници
Цитирай
#18

Някой може ли да каже за какво служи горната стойност Value is 0~255?
Цитирай
#19

При мен като кача на 160 и говорителя пръщи.... от 135 нагоре пръщи, до сега го тествах

Sony Ericsson Live with Walkman
Lenovo A536 - DUAL BLACK
Цитирай
#20

Някой разучи ли и другите опции в менюто Телефония? Ако може пратете ми скрийншот на настройките GPRS, че май пипнах нещо и обърках....

Sony Ericsson Live with Walkman
Lenovo A536 - DUAL BLACK
Цитирай
#21

Ако нещо згафите със стойностите в краен случай един factory reset ще ги върне фабрично зададени.

Lenovo A660 , Lenovo A536,lenovo P70 Lenovo P1
Цитирай
#22

Микрофона по време на разговор го увеличих до край (160) качеството се подобри значително, преди се чуваше някак заглушено..... абе гадна работа, но сега е перфе!
Цитирай
#23

Някой може ли да му каже откъде да увелуча Call In звука, за да ги чувам по силно когато ми говорят директно от апарата ?


(2015-02-20, 21:34:21)tihomir8611 написа:  Ако нещо згафите със стойностите в краен случай един factory reset ще ги върне фабрично зададени.

Да те попитам кое точно изпираш от Audio, Normal Mode, Type: Mic  ... ли ?
В момента са
Level 0 - 64
Level 1 - 112
Level 2 - 192
Level 3 - 160
Level 4 - 196
Level 5 - 192
Level 6 до 14  - 184

Но как се задава на кой Level искаш да ти Микрофона ?

Lenovo P70
Цитирай
#24

Попаднах на този линк за регулиране на силата на звука през инженерното меню:
http://gadgetmir.org/faq/nastrojka-gromk...droid.html
Дано да е от полза. Smile

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#25

Кажете как да върна тея настройки моля ви че тъча ми се ебава и нз какво стана нещо направих Sad
И ако може кажете как да го направя по бърз моляя
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)