Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как се Root-ва HTC TATTOO
#1

Всеки на собствена отговорност да следва стъпките по-долу. Аз успях от първият път.
1. Инсталирате SDK Tools. Последната версия е тук
Разархивирайте файла в C:\AndroidSDK
От телефона Settings > Applications > Development, USB Debugging трябва да е чекнато. Свържете телефона с компютъра и стратирайте SDK Tools. Инсталира се за окло 15-20 минути.
Отварте Comand prompt (Start menu, Run, cmd, "enter").
cd\
cd AndroidSDK\tools\
adb devices
Трябва да покаже нещо от вида SH9C......
Ако не покаже нищо проверете дали пътя е точен C:\AndroidSDK\tools\ на PC-то (Моята папка не се казваше AdroidSDK и видях зор). Ако е така, преинсталирайте Android SDK.

Ако сте с android-sdk r10, тогава птят е различен -> C:\AndroidSDK\platform-tools\

Ако командата adb devices не върне резултат, не продължавайте напред.

SD картата трябва да е FAT32, пробвайте на друг USB порт или преинстлаирайте android sdk

Ако все още не се получава - инсталирайте HTC Sync от сайта на HTC

2. Инсталиране на Gold card Ако ще инсталирате CyanogenMod, пропуснете т.2. (Тя е само за стари ROM-ове)
3. Създаване на Root
Сваляте програмата за ROOT (прикачих я към този пост)
Разархивирайте я в C:\rtattoo В папката rtatto има папка sdcard. В нея трябва да е този recovery-clockwork-3.0.0.6-click.img (ако не е там, свалете си го от този пост и го копирайте там).

От телефона Settings > Applications > Development, USB Debugging трябва да е чекнато.
Свържете телефона към PC. Задължително свържете за Синхронизация. Спрете Firewall на компютъра.
От C: > rtattoo стартирайте RootTattoo (Не пипайте нищо. Не изключвайте телефона от компютъра).
След като свърши (не повече от 5 мин), телефона ще се рестартира и имате ROOT права.

Материали:
How to root Tattoo
How to create Gold card
How to set up ADB

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Ей, най-после доживях да видя такова опътване на татуто! Благодарско +1 карма

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай
#3

Добавих нещо допълнително по т.3 и направих темата важна. Това е само Root. Като има читав ROM 2.1 с камера и радио - слагам веднага. Cool
За да тествате дали имате root, навигирайте до папка tools
adb devices
adb shell
su
Ако се появи "#" като картинката долу (2-рият опит) - значи имате Root
Друг вариант е да инсталирате Root Explorer и ако отваряте папка Root на самия телефон - всичко е ОК.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Започнах славния път, но да питам след рута ще трябва ли пак да инсталирам прогпрами, които вече съм сложил. Най-вече нимбуза и сиджика.

Sony Xperia M2 D2303
The dark side of the Force!!!
Цитирай
#5

Не. След Руут, аз си копирах всичко обратно на картата. Sygic бачка (ползвах го 2 пъти вече). Nimbuzz нямам инсталиран, ама не виждам причина да не работи.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

Нищо не стана при мен - Hex Editor не ми дава да махна отметката за рид онли и СД картата казва, че е защитена и не дава да сейфвам на нея

Sony Xperia M2 D2303
The dark side of the Force!!!
Цитирай
#7

Каква ти е картата? Нали я форматира вече веднъж? Пробвай да я форматираш пак. Може да се наложи да я форматираш от компютър.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Стандартна 2 ГБ, продадена с апарата в М-тел.

Sony Xperia M2 D2303
The dark side of the Force!!!
Цитирай
#9

mikhovsky написа:Стандартна 2 ГБ, продадена с апарата в М-тел.
И аз съм с такава. Как си се логнал на компютъра? Предполагам с Администратор акаунт (да не би да нямаш права).
В момента излизам, в 3 ще съм на работа (там ми е и лаптопа). Ще погледна пак и ще ти пиша. Ако ти се занимава погледни тук коментарите. Може някой да е имал като твоят проблем.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

mikhovsky написа:Стандартна 2 ГБ, продадена с апарата в М-тел.
Поразпитах на ляво и дясно. Според мен картата ти е криптирана и затова не можеш да я отвориш.
Вариант 1: Нова карта
Вариант 2: Форматираш я в low format (пише само нулички на картата) и после да я форматираш на FAT32.
P.S. Да не би да си натиснал на SD слота да заключи картата?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Можеш да погледнеш тук как се прави Low level format. В общи линии е по-бавно и трябва да се използва допълнителен софтуер.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

Да не би е точно така - натиснат е слота за заключване. Но от компа на работата не съм и с администраторски права - това фатално ли е?

Sony Xperia M2 D2303
The dark side of the Force!!!
Цитирай
#13

Фатално е, ако пак не можеш да махнеш отметката. Big Grin

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#14

След края на процедурата със СД картата иска отново да я форматирам? Да го правя ли и след това да си пейстна файловете, които си бяха на нея?

Sony Xperia M2 D2303
The dark side of the Force!!!
Цитирай
#15

mikhovsky написа:След края на процедурата със СД картата иска отново да я форматирам? Да го правя ли и след това да си пейстна файловете, които си бяха на нея?
След края на коя процедура? (точка 2 или точка 3). Аз като приключих не ми е искало такова нещо.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#16

т. 2 - като я пъхна в телефона, след като съм сейфнал от 0000000 до 00000000170 - там както е написано. Общо - взето се отказах.
Sad

Sony Xperia M2 D2303
The dark side of the Force!!!
Цитирай
#17

Недей да форматираш. Слагаш картата в телефона и ако той я разпознава - качвай си обратно информацията.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#18

за root ли говорим ? Защо е необходима Gold Card ? Аз си root-нах телефона ъ за 2 мин, с една програма която прави авотматично всичко + REcovery! Поd root разбирате, какво да се ровите в /system ? В маркета също има Super User програма много е удобна. за какво ми върши работа root-a: Wifi излъчвател, Overclock, backup/restorе app. Само от любопитство питам: Изминахте всичките тези стъпки само за един root?

HTC Tattoo Underground RC 4 custom mod Honeycomb 3.0 & Nokia 1209
Цитирай
#19

Пробвах с SuperOneClick и не проработи. Знаех че в unlocker.com има подробно и та така. Освен root имам и Gold Card. Мисля, че ми отне около половин час с четенето и т.н., но поне научих доста неща.
Ако инсталираш custom ROM и ти дава ID error - ще ти трябва Gold card.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#20

Ето нещо което е интересно: Каква е разликата между флаш и руут Wink Като чета из едни други форуми, май това което е описано по-горе прилича повече да е флаш Wink До сега съм пробвал повечето custоm roms от един друг форум и не съм се сблъсквал с проблема ID err.

HTC Tattoo Underground RC 4 custom mod Honeycomb 3.0 & Nokia 1209
Цитирай
#21

Root ти дава права върху системни файлове на телефона (казано с други думи superuser (su)). А Flash е смяна на ROM-a - дали от custom на Stock или обратното няма значение.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#22

http://www.micro-box.com/ С тази програма се руутва също, ето клипче. Smile http://www.youtube.com/watch?v=U38tieT_Wms
[Изображение: 144_v.jpg]
Цитирай
#23

Освен Руут, какво друго може да се прави с тази програма, мога ли да флашна новия Recovery.img Wink

HTC Tattoo Underground RC 4 custom mod Honeycomb 3.0 & Nokia 1209
Цитирай
#24

Още нещо за програмката да питам понеже и на мене не ми се прави ръчно ако въобще се навия - тая програмка безплатна ли е? Щото на пръв не особенно щателен оглед не видях да има free download...

 Sony Xperia M4 Aqua L2 Black Rules!!!  
Цитирай
#25

Ще ми свърши ли работа за Gold card -4Gb microSDHC Transcend ? Че нямам от кого да взема назаем, а пък не ми се купува още една!!!

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)