Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android OS, v5.0 (Lollipop)

Хора много взе да забива с петицата дано има нов ъпдейт
Цитирай
Аксесоари

(2015-05-27, 17:57:53)nahalnik написа:  Очакваме за Xperia Z1 нов Firmware  14.5.A.0.283

Сигурно пак ще чакаме 20 години,за да излезе.С Лолипоп,на хората вече им писна,докато излезе версия за нашият телефон....  Bu
Дано при Android 5.1.1 проблема с по-бързото падане на батерията да бъде отстранен.

Black Sony Xperia Z3+ 6.0.1
Цитирай

При мен след ъпдейта се появи проблем с файловете, който качвам на телефона като mp3 и клипове например. След като ги кача се отварят само през файл мениджъра, не могат да се заредят в предвидените за това плеъри.
Цитирай

Ако не си направил hard reset след ъпдейта, може би е от това. Като за начало пробвай да изчистиш данните на съответните плеъри.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

Идеи как да си спра wi-fi-я? Спрян е, както и от Advance е забранено да сканира постоянно, но на графиката ми показва, че е включен постоянно?

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай

Влизаш в настройките на wi-fi и изключваш опцията "Сканирането е винаги налице".
Цитирай

може да е от viber-а настройки/общи/wi-fi - правила за заспиване

Ericsson T18-->Siemens C62-->Sony Ericsson K300-->Sony Ericsson W550-->Sony Ericsson W850-->Sony Ericsson W980-->Nokia E51-->Motorola Milestone - - >Motorola Razer 910-->Sony Xperia Z2 - - >Sony Xperia XZ -->LG V10 -->  LG  G6  --> LG V30+ --> Sony Xperia  1 II --> Samsung 22 Ultra - - > Sony Xperia 1 IV
Цитирай

http://www.xperiablog.net/2015/06/04/off...m2-series/

http://nixanbal.com/sony-podgotvya-andro...-xperia-m2

Интересно !!!

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай

 
    Здравейте, бих искал да ви помоля за помощ за нещо с което не мога да се оправя сам. Скоро си обнових телефона Xperia Z1 до Lollipop 5.0.2. Едно нещо обаче ме дразни много и не мога да разбера защо така, аз ли съм тъп че не виждам къде е проблема или има нещо сбъркано в Lollipop. Става дума за следното... Когато приключвам входящ разговор и отдалеча телефона от ухото си, на екрана т.н. Notification panel на lollipop се е разпънал надолу и припокрива част от екрана. По този начин за да мога да натисна бутона за приключване на разговора трябва първо да плъзна нагоре този панел за да се прибере и тогава имам достъп до бутоните при разговор. Нормално ли е това и дали при всички с lolipop е така? Дразни ме наслагването на този панел върху екрана ми за разговор. Всеки път трябва първо да махам този панел нагоре за да приключа разговора след това. Помогнете ми ако знаете как да го оправя това.
 
Цитирай

и при мен е така ... дразнещо е малко наистина

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай

Дааа, и при мен това е така и ме дразни...
Цитирай

При мен също се случва... Друго нещо,което ми направи впечатление е,че когато затварям/приключвам разговора,вместо екрана да ми светне - той остава тъмен(рядко,но се е случвало).Трябва да натисна бутона за откл./закл.,за да светне.

Black Sony Xperia Z3+ 6.0.1
Цитирай

Някой от вас би могъл да пробва това приложение и да сподели дали има положителен ефект върху проблема, за който става въпрос в предните няколко публикации. 

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодаря Monipeev, ще го пробвам и ще кажа има ли ефект. Четох вчера доста по мобилните форуми и видях, че проблема е глобален. Повечето са на мнение, че проблема е следствие на контакта на ухото с notification панелa, при което той се разгъва върху екрана за разговор.
Цитирай

Страхотна поддръжка имат Сони. Повече от два месеца чаках да ъпдейтна близалката,в резултат на което батерията ми държи двойно по-малко от преди,нагрява повече, на моменти лагва и други дреболии. Сега чакам бъг фикса,обявен за юли, сигурно ще дойде август, септември.... Определено следващият ми телефон няма да е Сони.
Цитирай

Ще чакаме отзиви от Reo да видим дали става. Стана въпрос и за notification лентата,за нея също искам да попитам. Случва ли ви се,както се ровите из телефона и сама да слиза лентата ? Предполагам става,когато дисплея е мръсен в горната част,защото когато го избърша не я изкарва ? Иначе наистина много се бавят с всякакви обновявания по телефоните си и доста бъгове взеха да излизат...  Grater

Black Sony Xperia Z3+ 6.0.1
Цитирай

Здравейте колеги, да ви кажа резултата от инсталираното приложение. Оправи напълно проблема при мен. От сутринта проведох десетина разговора и нито веднъж notification лентата не се свали сама надолу върху екрана по време на разговор. Още веднъж благодаря на Monipeev, това ме дразнеше страшно след като сложих lollipop.
Цитирай

Инсталирах приложението,че и аз имам проблем с екрана и нотификейшън панела при разговор, но не може да се стартира, някой има ли такъв проблем?

Phone : Xiaomi Mi 9T Pro 128GB Red Flame
Цитирай

@palamarov, влез в Настройки \ Приложения\ всички \ Намери това приложение и му изчисти кеша и данните, рестартирай телефона и опитай отново, ако не, деинсталирай го и отново го инсталирай, след това отново рестартиране на устройството.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

@palamarov приложението изисква root, телефона ти руутнат ли е?
Цитирай

Да, извинете ме за този пропуск.
В първия първия ред с информацията за приложението, се споменава изискването за руут на устройството.
Пропуск при споделяне на линка с вас. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Не, не съм видял, че иска роот, явно заради това не става, защото телефона не е рутван, мерси все пак

Phone : Xiaomi Mi 9T Pro 128GB Red Flame
Цитирай

Жалко... Ще си останем с проблема по-невежите без руутвани телефони.  Dumbom

Black Sony Xperia Z3+ 6.0.1
Цитирай

Забравих да спомена това. Моят телефон не е руутнат. Чак след като го инсталирах видях, че иска root. Обаче се оказа, че може да се инсталира и на неруутнат телефон. При мен тръгна без проблем. Инсталира се и веднага след това колкото и хора да ми се обадиха, този проблем с notification бара го нямаше. Не се шегувам, мога да ви направя скийншот, ако някой мисли че се майтапя. Не знам какво прави приложението, когато кликна върху иконата му не се отваря нищо. Обаче пише че си е инсталирано и работи. Не знам въобще има ли някакъв графичен интерфейс това приложение или само оправя споменатия проблем. Но факт е, че при мен се оправи. Просто опитайте, нищо че не са ви руутнати телефоните. Не вярвам само при мен да е било късмет някакъв това.
Цитирай

Някой разбра ли как се качват снимки в този чупен фейсбук с добро качество и резолюция ? Преди с Xperia с Facebook ги качваше в "Албум на Xperia" с огромна резолюция... Вече я няма тази опция и ги реже брутално,язък за хубавото качество.  Crazy

Black Sony Xperia Z3+ 6.0.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)