Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android OS, v5.0 (Lollipop)

И защо когато някой ми звънни не ми дава снимката,а синхронизиран с facebook ? Това дали е бъг или може да се оправи ?
Цитирай
Аксесоари

Някой има ли проблеми с бързо падане на батерия? 
Цитирай

Има да. Батерията пада значително по бързо. Но да се Надяваме, че след 2 - 3 цикъла на зареждане всичко ще се оправи.

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай

Другото, което ми направи впечатление, е че доста грее като е на зарядно и го човъркам .... не ме кефи нещо май ще се връщам на 4.4.4. 
Цитирай
Photo 

излезе обновлението до версия 14.5.A.0.270, поне за тези, които са на М..л.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай

За другите ще излиза ли ? 
Цитирай

И от Теленор е пуснат вчера. Остава само някой да потвърди за Централна Европа, защото виваком и големите вериги ползват такъв ром.

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай

(2015-05-23, 11:38:19)stone_93 написа:  ...Остава само някой да потвърди за Централна Европа, защото виваком и големите вериги ползват такъв ром.


Прикачени файлове
.jpg central europe.JPG Размер: 22.94 KB  Сваляния: 43

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай

На Виваком съм, снощи ъпдейтнах до 5.0.2 безпроблемно, дори не ми искаше да връзвам към комп чрез кабел. Качих така коментираната и дългоочаквана близалка...и сега горчиво съжалявам! Батерията и рам-та, засега не виждам разлика да се държат различно, но няма по-голяма грозотия визуално от тая близалка! Сигурно са я разработвали за пенсионери слепоци с тия гигантски икони. И доста други минуси намирам, но не ми се изброяват щото не мога да се побера в кожата си от яд!
Телефона от красиво и елегантно бижу, се превърна в голяма дървена, безцветна тухла! Bu

Sony Xperia Z1, Android OS, v5.0.2 (Lollipop)
Alcatel Idol 2, Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3100, Android OS, v4.0.3- stock (Ice Cream Sandwich)- TouchWiz UX UI

Цитирай

А някой знае ли как се рутва Lolipopa за Z1 6903 ?
Цитирай

Здравейте на всички,
Като цяло и на мен не ми хареса "дълго чаканата близалка" ... 1-2 подобрения и леко по-дървено меню. НО имам сериозен проблем.
Как мога да премахна "Топ контакти" от историята на обажданията.
1. Страшно много ми пречат заемайки 1/3 от екрана, при което видимата история е само от 4 позиции.
2. Защо са ми тези контакти при положение, че имам който ми трябва на екрана. Някой е мислил не с главата си.
Цитирай

@sksstanchev - Директен метод за руут на Лолипоп, за сега няма потвърден.
Вариант за заключен буутлоудър е, сваляне на версия на Андроид,  която подлежи на руут /в. 4.4.4, след това флашване на прерутната версия на Андроид 5.0.2.

П.п. Би могло да се пробва варианта за руут на Лолипоп от тази тема, който е все още в ранна фаза:
Има много публикации  с несполучливи опити или други проблеми, но ако има положителен резултат, моля сподели тук.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

След ъпдейт на home launcher ще може да се променя размера на иконите и др неща http://www.xperiablog.net/2015/05/20/upc...-and-more/
Цитирай
Thumbs Up 

Благодаря МНОООООООООООООГО MONIPEEV !!!!!! Рута стана от първия път !  Smile
Цитирай

Няма вече Location Based Wi-Fi...явно харчи повече РАМ и батерия отколкото да ти в включен винаги Wi-Fiто..но дали е така?
А и ако си пуснал на гуугъл да сканира дори когато Wi-Fi уж е изключен...
Много съм доволен че е отключена SD картата, Wheather widget-а сам се ъпдейтва на текущото местоположение, телефона работи по-бързо (даде с около 4000 точки повече на Antutu), и пък си харчи май повечко батерия.... има и някой минуси.
Други с впечатления?
Някой сменявал ли е батерия? Остава ли след това водоусточив телефона?
Цитирай

Да споделя и моя опит.
Ъпдейтнах телефона на жена ми, и цветовете на дисплея станаха супер гадни. Червеното стана кафеникаво, а зеленото стана жълтеникаво. Доста ровичках, накрая от нямане какво да правя отидох и изключих developer options. Цветовете веднага се върнаха. Явно някакъв бъг. След това като включих опциите отново - цветовете си останаха добре. Така, че ако някой има подобен проблем може да пробва това.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай

Моя също доста грее и батерията пада значително по-бързо от обикновено.  Grater
Къде изчезна Xperia with Facebook на някой ясно ли му е ? Преди като качим някоя снимка във фейса,в "Албум на Xperia" ми я разпъваше на голяма резолюция. Сега изчезна тази опция и преоразмерява снимките брутално...  Bu

Black Sony Xperia Z3+ 6.0.1
Цитирай

И мен също ме интересува този въпрос .. с тази функция беше много удобно!

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай

Моите впечатления са горе долу същите. Визията ми допада(поносима по-скоро), има подобрения, но има и неща, които са недомислени. Друг проблем освен, че загрява много повече от преди, е че обхвата на мобилната мрежа сякаш вече не е толкова добър. При китката всичко вървеше гладко, изглеждаше семпло и добре доизмислено. А бе телефона си беше SONY. Сега нещо сякаш липсва. И все пак ми харесва, ново е.

The evolution: SE T290, SE K310i, SE K510i, SE G502, SE J10i Elm (Just LOVE), Sony Xperia Tipo, Sony Xperia P, Sony Xperia Z1...
Цитирай

Мммм тези проблеми с греене и бързо падане са дразнещи,но ми хареса ултра секта на батерията. И още един проблем, ръчни настройки на камерата ги няма... Вече

ex. Sony Z1 black =》 ex.  Samsung S7 edge =》 ex. Samsung Note 10 plus 4G 256 GB =》 Samsung S23 ultra 512 GB
Цитирай

Наистина ли при Лолипоп няма функцията Xperia with Facebook?
В този случай май няма да го инсталирам, а ще си остана с КитКат

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

При мен си има Xperia with Facebook. Някой горе беше писал, че нямал ръчни на камерата - също са си там където бяха.
5.0.2

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай

Функцията я има, но не се синхронизират снимки, контакти, а само и единствено календар. Дори от съпорта на Сони потвърдиха, че има промени по тази функция!

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай

Благодаря ви!

9. Мнения с по една дума (10х, мерси, благодаря и т.н.) са забранени! Вместо това може да използвате бутон Оцени отдолу под всяко мнение, за да го отбележите като полезно. 

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

Очакваме за Xperia Z1 нов Firmware  14.5.A.0.283

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > KitKat 4.4.4 {14.4.A.0.157} [CriskeloROM v7.6], Root, Deodex, Recovery, Xposed; SD-card 32GB/Class10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)