Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте,Samsung Galaxy S3 Neo поддържа ли Usb Host,някой пробвал ли е да ли чете от флашка,защото знам,че Samsung Galaxy S III чете,ама тоя....?
Цитирай
Аксесоари
#2

не поддържа USB Host.

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
#3

Ти колко пъти ще питаш днес,за този Usb Host Big Grin.Казах ти,че не поддържа и линк с подробно обяснение и сравнение между S3 и S3 Neo ти дадох Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#4

USB host означава, че можеш да включваш мишка, клавиатура и други аксесоари.
Цитирай
#5

vankovi написа:не поддържа USB Host.
Здравейте!
При мен също не отваря флашки.
Имам Самсунг Галакси Таб 2 който отвря всичко, но кабела е друг.
Пробвах ОТЖ кабела на S3 и там си работи без проблеми.
Не знам дали е от телефона или от версията на Андроида.
Може ли да се направи нещо?
Цитирай
#6

biser67 написа:...
Може ли да се направи нещо?
Да прочетеш последните няколко мнения над твоето.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

centur написа:
biser67 написа:...
Може ли да се направи нещо?
Да прочетеш последните няколко мнения над твоето.

Прочетох написаните мнения!
Явно линка е бил изпратен на лични, защото не се вижда.
Не става ясно точно каква е причината и дали има начин да чете флашки.
Самия телефон разпознава ОТЖ кабела и изписва, че има включен такъв!
Съобщението се появява при вкючването на кабела, без значение дали е включена флашка или не.
Самата флашка не започва да свети. Явно не се захранва.
Цитирай
#8

biser67 написа:Прочетох написаните мнения!
Явно линка е бил изпратен на лични, защото не се вижда.
Не става ясно точно каква е причината и дали има начин да чете флашки.
Самия телефон разпознава ОТЖ кабела и изписва, че има включен такъв!
Съобщението се появява при вкючването на кабела, без значение дали е включена флашка или не.
Самата флашка не започва да свети. Явно не се захранва.

Причината е: че НЕ поддържа USB host!
С друг kernel (ако си го root-нал) и съществува такъв kernel с такава опция - едва тогава ще можеш, но по подразбиране НЕ можеш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

Благодаря!
Сега вече ми е ясно, че проблема е софтуерен!
Цитирай
#10

biser67 написа:Благодаря!
Сега вече ми е ясно, че проблема е софтуерен!

Абе,май не ти е много ясно,защото телефона няма никакъв софтуерен проблем,просто не поддържа USB HOST (ако не се пипне тук-там).За теб всеки смартфон,който не поддържа дадена функция,значи е дефектен.Така ли? Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#11

nikolov89 написа:
biser67 написа:Благодаря!
Сега вече ми е ясно, че проблема е софтуерен!

Абе,май не ти е много ясно,защото телефона няма никакъв софтуерен проблем,просто не поддържа USB HOST (ако не се пипне тук-там).За теб всеки смартфон,който не поддържа дадена функция,значи е дефектен.Така ли? Smile

Телефона не е дефектен и си работи перфектно!
От разяснението на (Модератор) останах с впечатление, че с рут и друг кернел може да се разреши проблема.
Това, че не може да чете флашки не е болка за умиране, но бях свикнал на Самсунг Галакси Таб2 да чета документи и гледам филми директно от флашка.
Цитирай
#12

Здравейте колеги. Интересува ме дали някой е намерил решение на проблема с незареждането на ''флашки'', без да се рутва телефона. Питам защото имах същия проблем с нексуса ми и му инсталирах nexus media importer и се оправи проблема. Та въпроса ми е някой открил не е такова прозорче и за неотата?

Huawei P9 lite,  Nexus 7 2012 32gb. 
Цитирай
#13

Без руут НЕ МОЖЕ!Дори с руутнат,апарат не знам да ли ще успееш,понеже както е написано по-горе първо някой разработчик трябва да направи такъв кернел.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#14

С помощта на това устройство: http://www.amazon.com/GooDGo-connection-...B00GOWXLZO телефонът чете флашки, но се изисква захранване на самото устройство (има си microUSB кабел в комплекта).

Интересното е, че го пробвах и на Samsung Galaxy S3 на жена ми, който уж поддържа OTG, но не видя флашката...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#15

Здравейте, за да не отварям нова тема ще попитам тук:
Поръчах си флашка 16гб от и-бей с голямо и малко усб с цел да си кача например филм и да гледам,проблема е че като включа флашката апарата не я разпознава,форматирах я на комп.във всички възможни варианти,но без резултат.....телефона е самсунг s5neo...
Благодаря предварително,ако някой ми помогне да реша проблема.
Цитирай
#16

До колкото знам Нео версиите на смартфоните на Самсунг нямат OTG. Аз бях с Galaxy S3 до скоро, а един приятел има S3 neo и там имаше същия проблем, а ги пробвахме с флашка  Sony формат fat32. Същата работа с Nokia N8 и Nokia 500 с флашката. Не знам дали това обаче би се оправило със смяна на фирм, например на Cyanogenmod 13 и дали това е от софтуер или си трябва някакъв хардуер.
Цитирай
#17

(2016-06-11, 20:32:50)stanchev36 написа:  До колкото знам Нео версиите на смартфоните на Самсунг нямат OTG. Аз бях с Galaxy S3 до скоро, а един приятел има S3 neo и там имаше същия проблем, а ги пробвахме с флашка  Sony формат fat32. Същата работа с Nokia N8 и Nokia 500 с флашката. Не знам дали това обаче би се оправило със смяна на фирм, например на Cyanogenmod 13 и дали това е от софтуер или си трябва някакъв хардуер.

Благодаря за разяснението Smile
Имам лек напредък по случая,пробвах същата флашка на няколко други апарата,вкл.и на таблет....резултата е същия,
стигнах до извода че е повредено малкото usb,защото пробвах с друга и всичко си беше ок.....появява се като ''външна памет 32ГБ'',
писах на търговеца пък да видим....
Цитирай
#18

Аз успях да подкарам otg функцията с помощта на http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...r-t3423727
Това което се изисква е само root, със стоков кернел и ром съм.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)