Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(2015-04-23, 09:56:42)niki34 написа:  Здравейте,по-голямата част от програмите ми се на намират на външната карта,ако го флашна ще мога ли да ги достъпвам или трябва да се инсталират наново,телефонните номера,които са в телефона също ли ще изчезнат.Мерси предварително.
Всичко от телефона изчезва... телефони, програми, снимки... на картата всичко остава, НО програмите въпреки че ги има няма да работят - ще им трябва преисталация
Цитирай
Аксесоари

(2015-04-23, 09:56:42)niki34 написа:  Здравейте,по-голямата част от програмите ми се на намират на външната карта,ако го флашна ще мога ли да ги достъпвам или трябва да се инсталират наново,телефонните номера,които са в телефона също ли ще изчезнат.Мерси предварително.

Можете да направите бекъп на приложенията с Titanium Backup, но трябва да си руутнете телефона. Колкото до контактите и тях можете да бекъпнете с някой друга програма.

Titanium Backup - https://play.google.com/store/apps/detai...niumBackup

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

За картата не знам, но номерата при мен изчезнаха.
Цитирай

Добре момчета и момичета супер,но имам един въпрос,ако сложа този ром телефона,ако не е рутнат и е официален андроид дали ще продължават да излизат ъпдеити или да почакам да дойде и в България? Smile

Samsung Galaxy SIII Mini [Rooted] / Alcatel Onetouch IDOL 2 / Samsung Galaxy A3 2016, 6.0.1
Цитирай

(2015-04-23, 10:21:18)Emkata55 написа:  Добре момчета и момичета супер,но имам един въпрос,ако сложа този ром телефона,ако не е рутнат и е официален андроид дали ще продължават да излизат ъпдеити или да почакам да дойде и в България? Smile

Телефона идва с предварителен руут, защото (предполагам), че е версия за разработчици. Моето мнение - ако не искате руут, по-добре не се занимавайте и изчакайте официалния ъпдейт.

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

Така и ще направя! Благодаря за отговора.

Samsung Galaxy SIII Mini [Rooted] / Alcatel Onetouch IDOL 2 / Samsung Galaxy A3 2016, 6.0.1
Цитирай

ВАЖНО!!! ВАЖНО!!!
Такааа всички дето минахме на 4.4.2 сме без гаранция вече Smile
Току що MobileUpgrade S си свърши работата и познайте...
4.2.2, нямам българско меню и версията на телефона е руска
та да питам... във Regulatory&Safety.. под IMEI кода на CU Refference какво пише при оригиналния български РОМ
Само 6037Y или има и тире със номер ?
Пише го същото и на етикета на кутията ама не ми е под ръка
Цитирай

(2015-04-23, 11:57:47)shishkebap написа:  ВАЖНО!!! ВАЖНО!!!
Такааа всички дето минахме на 4.4.2 сме без гаранция вече Smile
Току що MobileUpgrade S си свърши работата и познайте...
4.2.2, нямам българско меню и версията на телефона е руска
та да питам... във Regulatory&Safety.. под IMEI кода на CU Refference какво пише при оригиналния български РОМ
Само 6037Y или има и тире със номер ?
Пише го същото и на етикета на кутията ама не ми е под ръка

6037Y-2BMPBG1- От моята кутия- Мтел. Надявам се не искаш да кажеш, че няма как да си върнем оригиналния РОМ? Smile
Цитирай

6037у 2ATNBG1 е моя.
Какво отношение има тоя номер към гаранцията? Не се ли гледа имей само?

Motorola G5s XT1793
Цитирай

Някой добър самарянин може да направи бекъп на българския ром през Flash Tool.

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

(2015-04-23, 12:07:57)bstorm написа:  6037Y-2BMPBG1- От моята кутия- Мтел. Надявам се не искаш да кажеш, че няма как да си върнем оригиналния РОМ? Smile
Точно това казвам... в момента версията на апарата (дори и след минаването на алкателския туул) е 6037Y-2BALRU1
дефакто означава че апарата не е този който е в кутията Smile
Цитирай

Добре, че не го качих ще чакам официалния Smile
Цитирай

СОРИ ЧЕ ВИ ПОДПАЛИХ ЧЕРГАТА
Проблема има решение но искам довечера да тествам с моята версия на апарата.
Ако стане това което искам т.е. да тръгне БГ менюто и да си е с оригиналната версия на апарата... и Mobile Upgrade да си инсталира стария андроид в БГ вариант
обещавам да ви постна нови пакети за SP FlashTool
Цитирай

(2015-04-23, 15:46:36)shishkebap написа:  СОРИ ЧЕ ВИ ПОДПАЛИХ ЧЕРГАТА
Проблема има решение но искам довечера да тествам с моята версия на апарата.
Ако стане това което искам т.е. да тръгне БГ менюто и да си е с оригиналната версия на апарата... и Mobile Upgrade да си инсталира стария андроид в БГ вариант
обещавам да ви постна нови пакети за SP FlashTool

Няма нищо всички сме в кюпа Big Grin
Искам да попитам, ако пуснат официално ъпдейта ние ще го получим ли като вече сме с този ром?
Цитирай

Не няма да го получите трява ънруут
Цитирай

Ънрута е най-малкия проблем... Ние ъпдейт ще получим официален... ама не този който трябва... ще получим ъпдейт за Русия
Цитирай

За какво се подлъгахме с този алкател , а не си взехме още едно Белло . . . . .
Цитирай

(2015-04-23, 16:54:19)shishkebap написа:  Ънрута е най-малкия проблем... Ние ъпдейт ще получим официален... ама не този който трябва... ще получим ъпдейт за Русия

С две думи, когато те получат идва и при нас? 
Ънрутваме и получаваме нашия си ..така ли да го разбирам  Big Grin
Цитирай

Мисля, че имам бекъп през флаштуула на 4.2.2 рома на Duca, но .. Съм забравил да кача scatter-a. Bu

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

А няма ли да стане ако качите някой руум версия 4.2.2 и да си оправите проблема чрез програмата на алкател?
Цитирай

Проблема с гаранцията се решава - в момента съм си с версията от кутията Smile
тъй че спокойно... сега искам да видя какво ще дръпне MobileUpgrade и ако стане туй дето искам
ще ви обясня как да си оправите версията с българската от кутиятя Smile
Цитирай

https://drive.google.com/folderview?id=0...sp=sharing
В момента се качват повечето неща сваляни от този форум.
Официалния ром, рома на Дука, киткат рома, mobile upgrade, програмата за къстъм рекавъри и рекавъритата.
Дано е от полза на някого. Сори че е така разхвърляно/

Motorola G5s XT1793
Цитирай

(2015-04-23, 20:56:39)krokifena написа:  https://drive.google.com/folderview?id=0...sp=sharing
В момента се качват повечето неща сваляни от този форум.
Официалния ром, рома на Дука, киткат рома, mobile upgrade, програмата за къстъм рекавъри и рекавъритата.
Дано е от полза на някого. Сори че е така разхвърляно/

Нещо линка не работи..

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

За всички който минаха на 4.4.2 и си загубиха гаранцията Smile
РЕШЕНИЕТО
В разрхивирания РОМ има едно файче pro_info отваряте го със текстов редакто.. примерно Notepad
На първия ред намирате това което се вижда на скрийншота и на мястото на маркирания текст пишете версията от кутията на апарата
(кода след тирето под имей номера)
Записвате файла.
Пускате си SP Flash Tool
Избирате ScaterLoading файла
Махате всички чекове и оставяте само този пред PRO_INFO
Избирате Download Only и цъкате на бутона Download
Връзвате изключения тефон и чакате зеления ОК
ВОАЛА - имате си 4.4.2 и гаранция...
Ако се наложи - Mobile Upgrade S (горещо препоръчвам версия 4.3.0 че сваля със скорост 20 мегабита Wink ) ЛИНК
И след 15 минути (има един момент в който изглежда забила ама не е) имате 4.2.2 все едно е купен вчера от магазина Wink
И в добавка... в момента в който някой каже че има официален ъпдейт до 4.4.2 през MobileUpgrade
Пускаме и ставаме официални и ние Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте на всички! : )

Отдавна чета форума, но сега намерих повод и да се регна вече!

Към колегата Шишкебап,
колега, благодарности за всички усилия които полагаш! Аз се възползвах от ъпдейта 4.4.2 през Флаш Тула. При версията ми седи
CU Reference
6037Y-2BALRU1
Пробвах с тула 4.3.0, който наистина има даста по-добра скорост от 4.1.3, но ми качи пак Руски РОМ 4.2.2, без Български език в него. Върнах 4.4.2-то. Сега ще го кача пак, според твоите указания, само не разбирам като се махнат всички чекове, ще бъде ли ънрутнат, както искам да е?! Или самото ънрутване е по-сложен процес?

Друго, имам отлични впечатления от ъпгрейда 4.4.2, телефона наистина лети, а и новия дайлер е мнооого по-добър от стария. По ми е удобен и прегледен.

Обаче има и само едно негативно нещо, което след 2 дни ръчкане открих. Галерията отвратително обработва снимки. Когато искаш да си сложиш тапет не от заводските, а от галерията, те са с отвратително качество, с измити цветове и зърнести. Същото е с тъмбнейлите, които визуализират папките в галерията. Размазани, не може да познаеш човек ли е или....
Когато искаш и да редактираш снимка направена с камерата, когато я експортнеш и се появи в галерията, е толко лоша, сякаш някой е избрал най-голямата компресия при JPEG, и стои зърнесто и гадно. Не знма как е при вас?
Ако примерно пробвам с Google Photos  да сложа лоупейпър, нещата са много по добре като качество, но пак са по-лоши от преди. Видимо.

Поздрави!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)