Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.0 Lollipop е вече тук
#76

Аз съм с прерутнат фърм, в xda developers има и мод за 4к и timeshift video. Всичко работи на 6.
Цитирай
Аксесоари
#77

На мен 5 изобщо не ми харесва по следните причини:
- Всички теми не променят бозавия зелено-син цвят в горната част на екрана във всички менюта и сток приложения (за какво са ми теми ако андроида си има само едни цветове като наповръщоно?!?!?
- Набирането от телефонния указател е значително по-бавно. като се цъкне на контакт и после избиране на телефона има някакво забавяне което на 4.4.4 го нямаше...
- По големите икони мен хич не ме кефят, отгоре на всичкото не можеш да ги промениш.
- За да отвориш бързото меню с настройките от падащото меню трябва да го свалиш 2 пъти?!?! товами е супер странно защо са го направили
- Махнат е втория вграден уиджет за времето
Цитирай
#78

(2015-04-22, 10:31:12)iasend написа:  На мен 5 изобщо не ми харесва по следните причини:
- Всички теми не променят бозавия зелено-син цвят в горната част на екрана във всички менюта и сток приложения (за какво са ми теми ако андроида си има само едни цветове като наповръщоно?!?!?
- Набирането от телефонния указател е значително по-бавно. като се цъкне на контакт и после избиране на телефона има някакво забавяне което на 4.4.4 го нямаше...
- По големите икони мен хич не ме кефят, отгоре на всичкото не можеш да ги промениш.
- За да отвориш бързото меню с настройките от падащото меню трябва да го свалиш 2 пъти?!?! товами е супер странно защо са го направили
- Махнат е втория вграден уиджет за времето

За първото, сложи си бялата тема, за предпоследното, дръпни падащото меню с два пръста едновременно, за другите не мога да помогна.
Цитирай
#79

Здравейте,

Ето още малко "+" и "-" на 5.0 спрямо 4.4:

+ интерфейсът за входящо обаждане не закрива целия екран, когато се използва телефона
+ има приоритети за нотификации, обаждания и звук, но най-се радвам за настройката за време в Silent режим
- няма ги вече стандартните Settings Widgets (WiFi, Bluetooth, GRPS, Location...)  Sad  Sad  Sad
- интерфейсът на multitask изглежда по-добре, но (за мен) не е толкова удобен колкото беше на 4.4 


Поздрави,
Иво
Цитирай
#80

Някой би ли обяснил какво е ART и какво е Dalvik. Също така има ли забавяния в телефона, забивания, засичане, лоша работа като телефон. Имал съм други андроиди и след ъпдейт се бъгват зверски затова питам тук как е. На 4.4.4. нямам никакъв лаг нкъде и никакви бъгове?
Цитирай
#81

ART и Dalvik това са термини които служат в андроид системата за стартиране на инсталираните приложения, ако си направиш труда да потърсиш във википедията или из нета трябва да има подробно описано.
- За да отвориш бързото меню с настройките от падащото меню дърпай надолу с 2 пръста, ако те мързи 2 пъти.
положителните черти на лолипопа са повече отколкото отрицателните. Тука таме има и някакви бъгчета засега, но не успях да разбера от де идват, ако някой е обърнал внимание камерата снима доста по добре от 4.4.4. цветовете са по наситени.
Цитирай
#82

С рут съм на 4.4.4 купен от сони и днес се появи https://www.dropbox.com/s/ubex7y5iewn75k...3.png?dl=0

Доволен, ще пробвам уикенда Smile

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#83

Флашнах германският ефтиеф и аз вчера. Лолито можеше и по-добре да е, но общо бива. Лично за мен трябваше много да го окалпазанят за да не ми хареса. Аз му се кефя главно задари две неща:

1. Имаме свободен достъп до картата памет, отново. За мен е супер удобно защото ми се налага да променям снимките по-някой път, и преди всичко запазвах на вътрешната памет на телефона и от време на време копирах на картата памет за бекъп.
2. Когато някой ти звъни няма я в долната част на екрана опцията да отговориш на повикването със съобщение. Колко смс-а жената постоянно ми казваше, че съм и изпратил .... (блъскане на глава в стена).

SGS10
Цитирай
#84

Аз ако го изтегля през ота ще загубя руута уфф

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#85

Не, ако актуализираш ОТА, няма да загубиш руута.
Цитирай
#86

И аз ъпдейтнах през wifi  преди час. За сега ми харесва. Само падащото меню не ми допада много, но е въпрос на време да свикна
И да ви питам има ли някаква приставка ,с която да мога да затварям едновременно всички последно ползвани неща? В кит ката имаше..

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#87

За затваряне на всички последно използвани приложения има "приставка", но реално се изисква руут, за да се замени системен файл, който е редактиран така, че да има опция / Затвори всички/.
При някои ъпдейти до Лолипоп по региони за други модели на Сони, има фабрично активен бутон за това.
Иначе за устройство с липса на тези руут права, остава евентуално нов ъпдейт с включена тази опция по подразбиране, освен наличие и на други фиксове.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#88

Че аз на Kit Kat си изтеглих приложение (https://www.youtube.com/watch?v=6tFkVmcpFzk) използвам вече много време, и ми излиза бутон "Затвори всички" както при Z3. Надявам се Lollipop да си има такъв бутон, защото е много удобен.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай
#89

Всъщност да, подсети ме, че наистина преди време се появи подобно приложение, предложено в Xda, именно поради липсата на този бутон в софтуера на Сони, което сполетя и новия флагман тогава Z2, но за момента не е приложимо за Лолипоп.
Благодаря за напомнянето. Smile
Дано ако от Сони не реагират с добавянето му във всички нови компилации на Лолипоп,  то да бъде преработено и за работа под Андроид 5.
Още повече,  че се инсталира като обикновено приложение.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#90

Затова използвах думата "приставка" , понеже го няма фабрично ,но и аз си го бях изтеглила.
А каква е логиката z3 компакт да нямат лолипоп още на теленор ?!

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#91

(2015-04-24, 14:45:03)pavlinstoyanov написа:  Не, ако актуализираш ОТА, няма да загубиш руута.

Сигурно ли е това?
Доколкото разбрах варианта ми е рутнат ром на 5цата и през рекавъри инстал на зипа.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#92

Здравейте, 

И аз си ъпдейтнах софтуера до лолипоп, но забелязвам, че не мога да премахна схемата за заключване на екрана. Не искам нито пин, нито парола, нито схема, а просто плъзване на екрана, за да се отключи, но в менюто Защита/Заключване на екрана двете опции: НЯМА и ПЛЪЗГАНЕ са неактивни. Пише забранено от администратор, правила за шифроване или хранилище за идентификационни данни. 
Някой може ли да даде съвет как да махна тази схема и да ми е активно плъзгането?

Поздрави

П.С. Видях, че за да се махне, трябва да се възстановят заводските настройки. Аз никога не съм го шифровал, как така е станало, не знам. 

HUAWEI Mate 10Prof(fesion)al
Цитирай
#93

Здравейте ,
някой знае ли кога се очаква Lolipop за вивакомските телефони?!?!?!
Цитирай
#94

(2015-04-25, 18:27:13)Bobhi написа:  П.С. Видях, че за да се махне, трябва да се възстановят заводските настройки. Аз никога не съм го шифровал, как така е станало, не знам. 


Не е необходимо да се връщат фабрични настройки.
Използвай това за да премахнеш заключването:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1128661

Също и използвайте търсачката, защото е отговаряно многократно на този въпрос.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#95

(2015-04-25, 18:48:40)Monipeev написа:  
(2015-04-25, 18:27:13)Bobhi написа:  П.С. Видях, че за да се махне, трябва да се възстановят заводските настройки. Аз никога не съм го шифровал, как така е станало, не знам. 


Не е необходимо да се връщат фабрични настройки.
Използвай това за да премахнеш заключването:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1128661

Също и използвайте търсачката, защото е отговаряно многократно на този въпрос.

Благодаря, стана. Извинявам се, че писах, но изчетох темите за Z1 compact и не видях такъв проблем. Приемам забележката, следващият път ще търся навсякъде. 
 Smile 

HUAWEI Mate 10Prof(fesion)al
Цитирай
#96

Ъпдейта през ОТА не мина. Сложих през рековъри този ром, рута работи.

Позитивно съм настроен, харесва ми, работи хубаво, бързо, още го цъкам.

Няколко въпрос и минуси, които аз отчитам.

- какъв е начина да се изключва мобилния интернет, смяна на 2г,3г,4г с бърз бутон/уиджет?
- на мултитаск бутон имаше един мод от Z2 "close all" - пробвах го, но не работи, идеи ?
- в Z1c с лолипоп има ли ги опциите
  - двойно натискане (tap) да "събуди" телефона
  - опцията да се отговаря на обаждане само със слагане на телефона до ухото.
    Пробвах когато го допирам до ухото, но не го вдига :-)
- Когато се възстановяват програми с кеш (apk + apk data/cache) независимо дали се ползва
  Titanium, Mybackup първо трябва да се ресторне апк-то и на втори етап датата/кеша. (преди ставаше с един клик)
- Когато се ползва вградения софтуер за снимане не може да се ползва галерия различна, от 
   тази на Сони (Албум)
- Мисля, че една идея харчи повече батерия. Да още е с нов софтуер и се цъка повече.
  Ползвам Gsam, където гледам температурата на батерията. Под 25-27градуса не пада,
  след 15-20мин. неактивност (преди падаше до 20-22).  ОСмонитор показва същите данни - 25-35% лоуд.
 - Dialer-a ми е със смесени чувства. Топ контактите от една страна може да се окаже, приятна функция.
   Относно набирането май ще трябва да се мисли нещо (друг или пачнат дайлър)

Въпреки тези неща, които ще се изчистят с времето, определено ми харесва. Който се колебае - да качва смело.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#97

Имам въпрос, тъй като казвате, че няма бутон close all в мултитаск менюто, а на това видео към 1:40 сек се вижда, че има:

https://www.youtube.com/watch?v=PjF1pE6QsHw

Питам, тъй като в 4.4.4. това е едно от нещата дето най-ме дразни че го няма. Та има ли го фабрично след ъпдейт или тоя е слагал разни допълнителни програми?
Цитирай
#98

Фабрично го няма никъде, нито киткат,нито лолипоп.
При 4.4 ползвах SystemUI.apk от Xperia z2.
Пробвах го и сега (има дори нова версия 2), но
не сработва и трябва през рекавъри
да се връща стария.
Явно има друго апк, за да работи при 5.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#99

Аз го ъпдейтнах през компютъра, нищо не съм слагал допълнително и имам close all бутон. Вече не мога да заключа последно отваряни програми (софтуерния бутон долу в дясно).
Цитирай

(2015-04-25, 18:44:42)stefsa написа:  Здравейте ,
някой знае ли кога се очаква Lolipop за вивакомските телефони?!?!?!

Оп, и аз това се чудя. Smile  Някой нещо?

Sony Xperia™ Z1 Compact / Lollipop 5.1.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)