Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.0 Lollipop е вече тук

(2015-05-22, 12:07:00)tolev написа:  14.5.A.0.270 Телефончето се държи чудесно! Smile
Извинявай при кой оператор излезе 270.
Цитирай
Аксесоари

Не съм към оператор,иначе телефона е Mena Arabic region.

Samsung Galaxy S8 Midnight Black 
Цитирай

Някой друг не го ли дразни този dialer?
Пач, мод, стара версия или друг близък до
стария пробвали ли сте?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

На Вива съм. Току що дадох да провери за ъпдейт и ми излезе 14.5.А.0.270 За момента смятам да се въздържа. Wink

П.П. Понеже не съм много в час с този Андроид, ако някога мина на 5.* и не остана доволен има ли шанс да се върна на 4.4.4 ?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Можеш,но не автоматично през телефона.
Ще трябва да свалиш някой ром и през рекавъри
да го флашнеш или през флаштула.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

При мен също днес дойде 14.5.А.0.270 на Виваком. Ъпдейтнах веднага и вече половин ден съм много доволен. Проблеми няма, не мога да кажа много засега. Батерията ми изглежда една идея по-добре, подобренията ми харесват, само малко с новата нотификейшън лента още свиквам, другото е трепач. Вече имаме възможност за заснемане екрана на видео, което е един огромен плюс, поне за мен!

Sony Xperia Z1 Compact | Android 4.4.4 | TRILUMINOS™ Display with X-Reality | 2.2 GHz Qualcomm Quad Core | 2 GB RAM | 20.7 MP Sony Exmor Camera | IP58 certified
Цитирай

Колеги, след ъпдейта, CPU-то ми не пада под 30%, стои около 40-50 без да правя нищо и усещам греене отзад. Как да разбера кое приложение ми товари CPU-то. Направих repair на андроида уж да е на чисто. Някакви идеи?

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

OSMonitor , AppOps, Gsam battery

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

nikolae, мерси за бързия отговор. Видях че системата ми дърпа най- много около 13% което мисля си е нормално, но защо като не правя нищо не пада до 5-10% а стои на 30? При вас как е?

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

От снощи и аз съм с .270 . До преди това бях с някаква друга компилация, не се сещам точно. Разликата която виждам от двете е "close all" бутона, който при предната компилация го нямаше Smile Доволна съм за сега. Да питам да връщам ли фабрични пак ?

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай

Ако си инсталирала компилацията през Флаштул, няма за какво да връщаш фабрични настройки.
Препоръката за фабрични, обикновено се предлага да се направи, при актуализация от една версия/ компилация към друга, със запазване на текущи файлове, например при ОТА ъпдейт или актуализиране с официалната програма на Сони, Pc Companion, при което се запазват инсталираните приложения и системни файлове.
Считам, че ако е направено директно инсталиране на фърмуера с програмата за флаш, то тогава не е необходимо, защото говорим за чиста инсталация на софтуера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Директно през телефона го направих аз. през интернет

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай

Както прецениш. Това е Ота ъпдейт. Ако се забележиш някои проблеми, би могла тогава да дадеш фабрични настройки.
Имай в предвид, че това ще ти изтрие всичко инсталирано, както и акаунти и тяхната синхронизация.
Препоръчително е, но не и задължително.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

При три актуализации на Z1 досега не съм го връщал до фабрични настройки, до сега не съм имал никакви проблеми, новата 270 мисля че е перфектна, батерията държи доста повече, камерата може да се каже вече че е добра и е по бърз.
Цитирай

Еми ще видим значи...ще карам без фабрични за сега. Мерси за отговорите Smile

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай

(2015-05-23, 21:26:16)Sony_07 написа:  nikolae, мерси за бързия отговор. Видях че системата ми дърпа най- много около 13% което мисля си е нормално, но защо като не правя нищо не пада до 5-10% а стои на 30? При вас как е?

Да ти кажа и при мене има load 30% винаги, само че ползвам доста услуги - записване на разговор, вайбър, крачкомер,
друг дайлър, заключваща програма, инет нон стоп, синхр. на поща и др.
Струва ми се нормално. Едва ли може да стои на 10%.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Преди малко получих малък ъпдейт и засега забелязвам, че са добавили бутон за Close all apps, което е супер попълнение.

iPhone 6S+
Цитирай

Хора явно Lollipop има проблем, само няколко 10 минути гледане на клипчета в Youtube или ровичкане в Facebook и тем подобни, телефона загрява целия, температурата на CPU я следя, стои около и над 50 градуса. Когато бях с KitKat е загрявал така само при по тежки игри. Видях форуми където и други хора се оплакват за този проблем на други телефони. Напавил съм чист ъпдейт и не мога да разбера какво става, с това загряване най- вероятно и батрията ще ми се скапе. Да го преинсталирам пак ли? При вас как е положението???

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Има нещо сбъркано. Днес ъпдейтнах директно през телефона, знаех си, че не трябва, но все пак го направих. Първо, че тия големи икони грам не ме кефят!? Май няма и начин да ги сменя. И верно, че грее сериозно, за 22 мин включен Runtastic си загря доста стабилно, за сведение - преди 10 дни ходих на планина, трябваше ми да ползвам навигация...и след 2 часа ползване телефона не излъчваше такава топлина както преди час...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

(2015-05-25, 22:54:15)mangoman написа:  Преди малко получих малък ъпдейт и засега забелязвам, че са добавили бутон за Close all apps, което е супер попълнение.

Къде е този бутон?
Цитирай

@kaki,  при наличен такъв бутон в твоята версия,  то той би бил наличен след натискане на бутона за последно отворени приложения.
Подобно на този от снимката по-долу.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

При мен този бутон излиза само на падащото меню. Там където си показал на снимката го нямам. Каква може да е причината?

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай

Просто при някои компилации го има, при други не.
Не е голям пропуск, като вероятно с бъдеща актуализация, може и да бъде наличен подобен бутон.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Ужас, има ли го това забавяне при вас, когато сте в контакти и изберете, който ви трябва, сигурно 2 секунди мисли какво да направи и след това като цъкнете на който номер искате да избирате същата работа!? Голям автогол си вкарах с тая близалка, сега трябва да чета как да си върна КитКат-а Big Grin Big Grin

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Не, при мен го няма. Има забавяне, но е минимално и абсолютно приемливо, поне за мен.

Общите ми впечатления от близалката са, че не е така плавна като китката, но става.

SGS10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)