Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.0 Lollipop дойде

effective, има за wifi бърз достъп до настройките. Цъкни на текста под иконата.

А за бутона close all...при някои региони го има при други го няма.
Цитирай
Аксесоари

Аa,да.Поне за wifi и bluetooth-a има (: Благодаря.

Sony Ericsson Xperia X8 ~ 2.3.5 ~ MDDI ~ UnderVolteD ~ OverclockeD ~ RooteD ~ UnlockeD ~ RaM BoosteD.
Цитирай

Здравейте.
Днес реших да си поиграя да сложа новия Лолипоп накрая. Обаче го флашнах през рековърито с помощта на моднат зип файл от руснаците с тяхна сборка за техния си регион. Получи се един много странен проблем с историята на батерията. Като вляза в хисторито и ми показва история за батерията около 1 месец от март до днешна дата. Много странен бъг. Искам да попитам някой сблъсквал ли си е с подобен проблем в този 726 пуснат за Мтел?
То стана и друг бъг че вътрешната ми памет се затри нещо при ъпдейта през рековърито. Виждат че са заети към 6GB но реално имам само празни папки вътре.

Тъй че смятам да направя един чист ъпдейт 314->root->726 през рековърито.
Даже се чудя дали да не се помъча да направя сборка с вграден рут и Dual Recovery вградени в zip с БГ варианта 726 за Мтел.

Между другото този бутон CLOSE ALL е супер грозен и голям и стои точно до гугъл сърч лентата като закрива част от нея. По красив е мода в XDA който ви добавя малко бутонче за изчистване на всички приложение долу в дясно.

Става дума за ето този мод в XDA http://forum.xda-developers.com/crossdev...l-t3057345

Едит:

Направих си прерутнат Мтелски 726 Лолипоп с вградено рековъри и Supersu и стана номера. За по сигурно ъпдейта го направих по тази процедура описана ето тук http://forum.xda-developers.com/xperia-z...e-t2933155

Ако някой го интересува да си направи ъпдейта по гореспоменатия начин може да кача някъде готовите zip и Мтелския ftf файл от който само съм разкарал ТА партишъните за по сигурно.

Ако някой друг пък иска мога да направя и готов файл за флашване с вградените му там кернел, модем бутлоадер и т.н. готов директно за рековърито например ако искате да ъпгрейдните през рековърито на Киткат. Но този метод не съм го тествал още. Първия го тествах лично на моя телефон и работи.
Вчера направих точно такъв ъпдейт и информацията във вътрешната ми памет замина така че непременно си направете бекъп.

П.С.

Моя телефон е със заключен бутолоадър така че процедурата си работи перфектно на него. За отключените също мисля че няма да има проблеми.

Мтелския фирумеър засега изглежда добре. Като изключим някои глупости добавени от тях които смятам да разкарам. Поне настройките за нета няма нужда всеки път да ги ъпдейтвам сега. Освен това в сравнение например с ХонгКонския вариант за Lollipop е  че тук липсват CloseAll бутона и иконката в статус бара когато е активирано NFC-то което така или иначе не ползвам.
Цитирай

Колеги теленорски, една добра новина като за начало на седмицата.
https://twitter.com/TelenorBG/status/590134079393292288
Да се надяваме, че скоро ще ни огрее и нас.
Или то май само аз останах с 4.4.2?!  Angel Big Grin Tongue Visslar
Цитирай

Не си сам колега.И аз съм си на 4.4.2 и май ще си остана на него,като гледам отзивите от близалката.До сега не съм прочел за кой знае какви плюсове! Huh

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2015-04-20, 16:39:21)qnkooo написа:  Колеги теленорски, една добра новина като за начало на седмицата.
https://twitter.com/TelenorBG/status/590134079393292288
Да се надяваме, че скоро ще ни огрее и нас.
Или то май само аз останах с 4.4.2?!  Angel Big Grin Tongue Visslar
Ако не ти се чака официален ъпдейт сваляй някой ftf файл с Lolipop и флашвай него.

Аз май ще се връщам на Киткат поради невъзможността да подкарам Xposed на Лолипопа. Всеки път като се инсталира някой Xposed модул телефона влиза всеки път в бутлуп след всеки рестарт и единственото решение за да тръгне телефона е да се затрие Далвик кеша от рековърито и последващо безкрайно чакане за оптимизиране на всички приложения.
По принцип който е с отключен бутлоадер има вече фикснат къстъм кернел с който няма проблеми с Xposed модула.
Цитирай

Tелефона ми е заключен със схема , след като ъпдейтвах не мога да изключа схемата за да го направя да се отключва само с плъзгане.

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай

И на мен ми писна да чакам Теленор да се сетят, че съществуваме (освен, когато имаме да плащаме сметки) и флашнах с Мтел-ски Lollipop. Може да е субективно, но ми се струва, че сега Z2-ката ми работи по-мудно.

Samsung Galaxy S6 Edge
Samsung Galaxy S8 
Цитирай

(2015-04-21, 13:37:06)divdivak написа:  Tелефона ми е заключен със схема , след като ъпдейтвах не мога да изключа схемата за да го направя  да се отключва само с плъзгане.

Много пъти е отговаряно на този въпрос.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1126910

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Здравейте.От един месец съм с този -http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/development/stock-d6503-23-1-0-690-bal-rooted-t3057150/page111 , препоръчан от колега и всичко беше добре. Но от скоро се появиха няколко бъгове.Като например не се завърта екрана с вкл auto rotate, или пък не се връща в портрет.Също изключително ме дразни камерата... Супер много се мъча да направя детайлна снимка, но трябва да има много слънчева светлина,иначе не става.Същото е и с фокуса, при опит за макро снимка. Приятелката ми има SP и в момента прави по-хубави снимки. Някой може ли да ми предложи добър лолипоп,ако ли не да се връщам на китката.(телефона е Теленорски).Мерси предварително! Smile

ZTE Blade III->Samsung Galaxy S3->Sony Xperia Z2 5.1
Цитирай

Аз бях с теленорски 4.4.2 и го флашнах с вивакомски 4.4.4.Веднага ми дойде ъпдйета за близаклата и го ъпдейтнах през компаньона.Засега нямам никакви проблеми втора седмица.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

А от къде да изтегля вивакомския лолипоп? Smile

ZTE Blade III->Samsung Galaxy S3->Sony Xperia Z2 5.1
Цитирай

При някои от телефоните им на този оператор, номера е на Central Europe4 /Customized CE4 - 1282-0220, като в програмата XperiFirm, срещу него е именно версията на Лолипоп 23.1.А.0.690.
Може да я свалиш точно чрез тази програма, спомената по-горе и след това да преобразуваш във FTF файл за флашване през Флаштул, по тези стъпки:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid218814

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Android 5.0.2 - 23.1.A.0.740 иде
ето лик за сваляне http://firmwaremobile.com/index.php/xper...ile/329-z2
Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Действително напоследък излязоха няколко компилации на 5.0.2 за различните модели на Сони, но в случая и при този .740, става въпрос за конкретен регион, а не глобална актуализация, както бе с компилация 0.690.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

.740 е за Orange специално.
Цитирай

Здравейте, XperiFirm не ми се е ъпдейтвал от 14ти насам.

Така ли е и при вас? Тъй като Теленор ме увериха, че тази седмица го пускат и другата седмица вече би трябвало да е наличен ъпдейтът.

Преди 2-3 дни ми се ъпдейтна "Филми" и вече е "Видео". Някой май беше споменал, че това е сигурен знак за идващия ъпдейт.

Снощи го свързах и с лаптопа, но нямах ъпдейт.

Ще проверя след десетина дни пак.
Цитирай

Няма никаква връзка между това, че са ти се ъпдейтнали приложенията с това кога Теленор ще си пуснат техния ъпдейт. Аз лично не вярвам другата седмица да го -пуснат, но дано греша.
Цитирай

Здравейте! Очаква ли се другите които още не сме получили ъпдейт (като Вивакомците) да получим някакъв фикс ? Като цяло при мен всчико е изрядно, просто функциите за подобряване на изображението ме дразни, че липсват.

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

XperiaFirm ми се ъпдейтна днес до версия 4.5.1.,а колкото до бъдещия ъпдейт - глобалният ще бъде с номер - 23.1.A.1.28.Интересно ми е да видя Changelog-а.

Sony Ericsson Xperia X8 ~ 2.3.5 ~ MDDI ~ UnderVolteD ~ OverclockeD ~ RooteD ~ UnlockeD ~ RaM BoosteD.
Цитирай

И при мен се ъпдейтна до 4.5.1, но самата информация е от 14.04. Така си го пише срещу номера на версията. Това имам предвид.
Цитирай

(2015-04-30, 14:41:45)effective написа:  XperiaFirm ми се ъпдейтна днес до версия 4.5.1.,а колкото до бъдещия ъпдейт - глобалният ще бъде с номер - 23.1.A.1.28.Интересно ми е да видя Changelog-а.

о, да и аз преди малко го погледах ... Smile но каквото и да е, дано работи добре,че тоя ЛП в сегашното му състояние малко куца ... 

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Ето го changelog-а:

Цитат:Along with performance and stability tweaks / improvements, here’s a rundown of what’s fixed and included - we've:

 
  • Ensured the lock screen / notification bar doesn’t indicate “no service” when the device has coverage
 
  • Added a Sony feature; bringing back the "close-all-button" in the activity menu, so you can easily close all apps at once
 
  • Unblocked devices with server policies (such as Exchange Active Sync for e-mail), to enable the new Lollipop lock-screen notifications

  • Ensured the LED light is lit across all sound modes - and no longer offset by “silent”
 
  • Made the necessary fixes to enable the easy movement of content from internal memory to external microSD card (something we saw affecting a few devices)
  • Improved messaging functionality in Ultra stamina mode – some conversations could not be opened before in Ultra stamina mode

Тепърва започва ново чакане и за тоя ъпдейт. Да се надяваме, че до края на месеца ще го имаме всички. Visslar
Цитирай

е до края на месеца .... вече започна да изниква Smile
ето линк https://drive.google.com/file/d/0By-vo9N...NvSjg/view
http://www.xperiablog.net/2015/05/04/xpe...m=facebook

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Писна ми да чакам Теленор и затова флашнах. От снощи съм с 23.1.A.1.28 и всички бъгове, които са коментирани тук, са изчистени. Единствено звука на слушалки при включен ClearAudio+ e по-лош от KitKat, или аз си въобразявам.
Телефонът е осезаемо по-бърз.

Sony Xperia XZ Premium | LG G5 |Xperia Z2 Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)