Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.0 Lollipop дойде

пи мен пък ми дойде преди малко по въздуха :-P

Sent from my D6503 using Forum Fiend v1.3.3.

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
Аксесоари

От къде е закупен телефонът? Да не би да е 1281-8389???
Чакам цяла вечност Теленор да го пуснат. Не смея да рискувам с флашването, понеже никога не съм го правил преди. Z2 ми е първият Андроид телефон, а и доста скъпичък при това, че да се упражнявам на него!  Bu Wink
Цитирай

И аз получих OTA ъпдейта снощи и го обнових. Телефона ми е от Германия, по-назад в темата съм писал точния код.
Цитирай

Виваком-ците получили ли сте го ? Моя телефон е Вивакомски, в XperiaFirm изписва че имам новия ъпдейт, а като го свържа с компютъра...няма известие за нов ъпдейт, както и на самия телефон..

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

А ти сигурен ли си, че си с вивакомския фърм? Я си напиши customatization номера да видим.
Цитирай

И при мен е така и аз съм с Вивакомски фърм. 1282-0220 R2C
Цитирай

(2015-05-08, 16:50:11)pavlinstoyanov написа:  А ти сигурен ли си, че си с вивакомския фърм? Я си напиши customatization номера да видим.

На мен два пъти вече ми сменяха телефона с нов и се осъмних, да не би сега последния път да са ми дали друг, но проверих преди да пиша и номера си ми е същия, като на колегата горе...

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

Да, този е за централна Европа а виваком използват именно него, а защо нямате ъпдейт не знам... Може да го свалите от XperiaFirm и да флашнете с Flashtool.
Цитирай

Аз току що получих ъпдейта, сега го пуснах да се кача Smile

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

И на мен ми дойде през компаньона.С вивакомски софт съм.Ъпдейт версия 23.1.А.1.28.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

Сони тотално са скапали звука при близалката. Бюджетните телефони свирят по-добре от Z2 с Lollipop... Меломан съм и това е от голямо значение за мен. С ClearAudio+ или без него няма почти никаква разлика. Почти няма ниски, средите са в повече, а високите дразнят и уморяват слуха. С последният ъпдейт изкарах точно ден и след това се върнах на 4.4.4., защото ме заболя главата. Слушам с оригиналните слушалки, които са доста добри, въпреки че някои колеги тук не ги харесват особено. Очаквам още поне 5 нови ъпдейта през следващата седмица и дано поне един от тях да е без изброените от мен проблеми.

Sony Xperia XZ Premium | LG G5 |Xperia Z2 Black
Цитирай

Относно ъпдейта след пускането му ще дойде до вас с леко закъснение от няколко часа.И при мен беше така след обявяването му в XperiaFirm.Колкото до звука..ами щом не можеш да си го нагодиш и си голям меломан..не ползвай тази програма.Има доста други,които имат голям набор от настройки пригодявайки звука за твоя вкус. ( :

Sony Ericsson Xperia X8 ~ 2.3.5 ~ MDDI ~ UnderVolteD ~ OverclockeD ~ RooteD ~ UnlockeD ~ RaM BoosteD.
Цитирай

Не е до нагаждане, а до възможности на софтуера Wink
Когато даваш някаква сума на месец, за нещо, което до вчера е работило както искаш, а днес вече звучи като някаква евтина корейска сапунерка, е съвсем нормално да има някакво недоволство.
Сони от години са се доказали като марка, която се свързва с качествен звук (още от времето, когато бяха с Ericsson) и този компромис сега за мен, както и за доста хора, е недопустим.

Sony Xperia XZ Premium | LG G5 |Xperia Z2 Black
Цитирай

(2015-05-09, 00:04:53)maxxbg написа:  Сони тотално са скапали звука при близалката. Бюджетните телефони свирят по-добре от Z2 с Lollipop... Меломан съм и това е от голямо значение за мен. С ClearAudio+ или без него няма почти никаква разлика. Почти няма ниски, средите са в повече, а високите дразнят и уморяват слуха. С последният ъпдейт изкарах точно ден и след това се върнах на 4.4.4., защото ме заболя главата. Слушам с оригиналните слушалки, които са доста добри, въпреки че някои колеги тук не ги харесват особено. Очаквам още поне 5 нови ъпдейта през следващата седмица и дано поне един от тях да е без изброените от мен проблеми.

Предупреждавах още в начало че, близалката е бъгава, след това се появиха какви ли не "разбирачи",  да обясняват и разясяват  колко съм се бил объркал, и накрая ми дадоха и бан. Телефоните са си ваши, закупени от нечий бюжет, вие си решавате как да ги експлоатиате. Има някаква нагласа в този форум - ако не си с рутнат, флашнат или с близалката телефон не си актуален. Като четете мислете, има информация в изобилие,  не всичко е чиста монета.  

- Телефона е перфектен хардуерно,  просто софтуера на близалката не сработи. 

Нещо което работи само глупака го сменя!... Еврейска поговорка... 
Цитирай

Колега, loid, аз съм си с оригиналния 4.4.2, по простата причина, че никога не съм флашвал Андроид досега, и защото Теленор официално си седят на 17.1.2.A.0.314
Иначе ми е любопитно как ще е с новия Андро, но не го пускат гадовете.
Цитирай

Днес получих втори ъпдейт на близалката, появи се бутон за затваране на всички приложения във фонов пежим, достъпен е само през компа.
Цитирай

И аз съм с 2ри ъп,завършващ на .28,дойде през ОТА,около 23мб,струва ми се,че работи по-стабилно и по-бързичко,добавено е затварянето на приложенията в таск менюто,относно фикса с риалити настройките не виждам особенна разлика.
Цитирай

Колега от XDA спомена,че има подобрение при камерата.Някой ако има възможност да тества и да провери как се държи (: благодарности.

Sony Ericsson Xperia X8 ~ 2.3.5 ~ MDDI ~ UnderVolteD ~ OverclockeD ~ RooteD ~ UnlockeD ~ RaM BoosteD.
Цитирай

Като гледам си единствения, който се оплаква от такъв проблем...изобщо във всички Z раздели.
(2015-05-09, 00:04:53)maxxbg написа:  Сони тотално са скапали звука при близалката. Бюджетните телефони свирят по-добре от Z2 с Lollipop... Меломан съм и това е от голямо значение за мен. С ClearAudio+ или без него няма почти никаква разлика. Почти няма ниски, средите са в повече, а високите дразнят и уморяват слуха. С последният ъпдейт изкарах точно ден и след това се върнах на 4.4.4., защото ме заболя главата. Слушам с оригиналните слушалки, които са доста добри, въпреки че някои колеги тук не ги харесват особено. Очаквам още поне 5 нови ъпдейта през следващата седмица и дано поне един от тях да е без изброените от мен проблеми.
Цитирай

Явно проблемът в моето усвтройство или слух, или просто имам по-големи очаквания от въпросния ъпдейт.
В Xperia Blog  също част от потребителите описват частично проблема, за който аз говоря Smile

Sony Xperia XZ Premium | LG G5 |Xperia Z2 Black
Цитирай

Не е само при теб.Звука при близалката е абсолютна трагедия!Ниските ги няма никакви,каквото и да правиш.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

"Android 4.4 е KitKat
Следващата нова версия на Android е пусната официално през октомври 2013 г. заедно с новия Nexus 5 смартфон. Прозвището на версия 4.4 е KitKat – името на популярен десерт на Nestle. Двете компании си партнират и в обща маркетингова кампания, целяща да популяризира и двата коренно различни продукта. KitKat допълнително усъвършенства дизайна на Android, като премахва всички излишни визуални елементи. „Електриково“ сините цветове са премахнати, като основните цветове на потребителския интерфейс и вградените приложения са черно и бяло. Иконите са по-големи и по-добре изглеждащи, а стаус бар-ът и фонът под виртуалните бутони са прозрачни.



Оптимизирани системни изисквания – Макар и последна и най-комплексна версия, Android 4.4 KitKat е тотално преработен и оптимизиран за работа на по-слаби (бюджетни) устройства. Идеята на Google е производителите да използват последната версия на операционната система и в своите предложения в ниския клас, вместо да разчитат на по-стари версии или други операционни системи. Минималното изискване за рам памет на KitKat е едва 512 MB.

Google Now и нов лаунчер – Освен чрез своята икона, Google Now можеше да се стартира чрез приплъзване от долната част на дисплея. В KitKat Google Now е разположен на най-левия панел на началния екран за по-лесен достъп. Уиджетът за търсене е постоянно разположен на всеки един панел и реагира на ключовата фраза „okay Google” без нужда от натискане на бутон, докато потребителят е на който и да е от панелите на началния екран.

Телефон – Приложението за набиране на номера има достъп до огромната база данни на Google, като показва на кого принадлежи номерът, който потребителят набира.  При входящо повикване от непознат номерът бива сравняван със същата база и при съвпадение името бива изписвано. Това работи главно за компании и бизнеси, а не за лични номера.

Приложения на цял екран – Потребителите на устройства с виртуални бутони отдавна се оплакват, че бутоните стоят постоянно на екрана при работа с повечето приложения и игри. Разработчиците вече могат да преработят своите приложения и те напълно да скрият статус бар-а и виртуалните бутони.

Google Hangouts – Приложението за бързи съобщения и видео разговори Google Hangouts вече замества изцяло стандартното CMC приложение. Решението наподобява това на Apple, но от варианта на Google има още какво да се желае.

Emoji – С Android 4.4 KitKat стандартната клавиатура има бърз достъп до популярния стандарт за емотикони – Emoji. По този начин потребителят може да ги използва във всяко едно приложение.

Подобрена продуктивност –  Android 4.4 KitKat носи подобрения и за тези, които обичат да работят в „движение“. Придобитото от Google приложение за обработка на документи Quickoffice има нова версия, която позволява изпращането на документи за печат към всеки принтер с връзка към Google Cloud Print. Quickoffice вече е с достъп до документи, съхранени в облачни услуги, различни от Google Drive, като Dropbox, Box и др. Обновено е и стандартното приложение за електронна поща на Android, което макар още да отстъпва на Gmail, получава оптимизирана навигация и нова функционалност.







Android L
Последната засега версия на операционната система се отличава от предишните по един интересен фактор – все още не е готова. Досега при всяко представяне на следващата версия на Android, Google правеше операционната система налична за сваляне почти веднага след нейното обявяване. Android L е все още незавършена версия, която има за цел да даде предварителен поглед, като финалният продукт ще бъде готов през есента. За това ясно говори фактът, че все още не знаем как ще се казва или какъв ще е поредният номер на тази версия. В случая L е поредната буква след K (KitKat), но най-вероятно това няма да е финалното име. Към момента се спрягат имената Lollipop, Lemon Pie, Lemonhead, Licorice и други сладкиши, започващи с L. Според запознати поредният номер ще бъде Android 5, но също така версията би могла да бъде 4.5. Причината Google да не обявяват на пръв поглед такава малка подробност е все още неясна. Всъщност Android L е насочен главно към разработчици, които ще могат да се запознаят с новите възможности и изисквания на софтуера, за да преработят своите приложения.



Material Design – Една от най-големите промени, които Google представи с Android L, е нов дизайнерски кодекс на име Material Design, който ще обхване всеки един детайл от операционната система, като компанията планира да преработи всичките си приложения и услуги (във всички платформи). Новата концепция ще навлезе първо в Android и Android Wear, но ще бъде последвана от Chrome, Chrome OS, Gmail, Drive и други. На пръв поглед разликите не са фрапиращи, но всъщност почти всеки детайл в Android е претърпял промяна. Тук имаме нови икони, шрифтове, анимации и менюта, както и нова цветова гама.

Ново ниво на multitasking – Компанията за пореден път, преосмисля multitasking-a и неговите възможности. Вместо обичайните снимки на последно използваните приложения, Android L ще може да прехвърля потребителя към конкретен екран или документ от съответното приложение. Например в браузъра Chrome, потребителя ще може да избере конкретна страница към която да се върне директно от multitasking менюто. Разбира се съществуващите приложения ще трябва да бъдат преработени за да се възползват от новата функционалност.



Lock screen нотификации – Работата с нотификации винаги е била отлична в Android, като за това говори фактът, че (почти) всички конкуренти я копират. Android L поставя нотификациите директно на потребителския lock екран. Потребителите ще могат да прегледат, взаимодействат или премахнат всички нови нотификации, без дори да отключват устройството си.

Project Volta – Новата технология носи името на италианския физик Алесандро Волта, известен с изобретяването на първата батерия и откриването на газа метан. Накратко, става въпрос за редица оптимизации, целящи да оптимизират живота на батерията. Операционната система ще има нов инструмент – Battery Historian, който ще даде на разработчици и потребители по-добри данни за това как приложенията изразходват енергия. Самите програмисти ще могат допълнително да оптимизират своите приложения чрез по-добър контрол над „нишките“, които вървят на заден фон. Google представи и Battery Saver – режим, който изключва всички ненужни функции и комуникации с цел удължаване живота на батерията. Компании като Samsung и HTC от доста време вграждат подобни функции в своите устройства.

Android Wear – Android L добавя много по-добра съвместимост с носими джаджи като умните часовници, използващи Android Wear, или Google Glass. Например потребителите ще могат да отключват устройството си, без да трябва да въвеждат своята парола, ако носят сдвоено Android Wear устройство.

 Android L идва с нов дизайн и показва накъде са се фокусирали от Google за бъдещите си разработки, а именно към аксесоарите, автомобилите и телевизията  








Android TV – Поредният опит на Google да превземе хола на потребителя. Android TV е версия на Android L, която ще позволи създаването на set-top устройства, които се свързват към телевизора. Първите Android TV устройства се очакват през 2015 г. и ще конкурират Apple TV, Roku, Amazon Fire TV и др.

Android Auto – Новата платформа на компанията позволява използването на типични функции и приложения на смартфона чрез мултимедийната система на автомобила. Потребителите ще могат да набират, приемат обаждания, изпращат съобщение, контролират навигацията и музикалния плейър и др. само чрез глас. Менюто на Android Auto наподобява Google Now, а фактът, че платформата е базирана на Android, означава че разработчиците лесно ще могат да преработват своите приложения за (безопасна) работа в колата. Google се надява Android Auto да се появи до края на годината в автомобили на техните партньори от Dodge, Chevrolet, Chrysler и Audi."

цитат:http://smartnews.bg/android-os-history/ Big Grin Lol Lol Lol

Ericsson T18-->Siemens C62-->Sony Ericsson K300-->Sony Ericsson W550-->Sony Ericsson W850-->Sony Ericsson W980-->Nokia E51-->Motorola Milestone - - >Motorola Razer 910-->Sony Xperia Z2 - - >Sony Xperia XZ -->LG V10 -->  LG  G6  --> LG V30+ --> Sony Xperia  1 II --> Samsung 22 Ultra - - > Sony Xperia 1 IV
Цитирай

Вероятно само при Z2 са объркали нещо. На Z3 няма никаква разлика в звука на 4.4.4 и 5.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Разбирам ги, че прее*ават потребителите на Z2 с цел да си купим Z3, но то няма нищо съществено, освен малко променения външен вид и уж "по-добрия" дисплей.
В тубата съм гледал сравняващи клипчета на двата модела. Ами то само дето звукът при възпроизвеждане от говорителите е една идея по-силен и по-добър сякаш. Камерата на по-новия е гадна. Някак си бледо и замъглено снима, фокусира малко по-бързо и това е. Записаният звук от 3-ката е ужасен - тих и неразбираем. Общо взето 2-ката за мен е по-добрият модел.
Цитирай

Сони з2 Д6503 В.компилация 17.1.2.А.0.314 нямам андроид и теленор ми казаха це те не пускат андроид а от региона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)