Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.0 Lollipop дойде

Колеги с този ъпдейт камерата ми снима ужасно. Ако някой има подобен проблем нека сподели.
Цитирай
Аксесоари

Колега, и при мен беше така, също така телефонът ми беше топъл отзад и много бързо ми свършваше тока.
Направих му лечение с PC Companion и сега се държи по-добре.
Пробвай и сподели дали се е оправил.
Цитирай

Аз върнах Android 4.4.2. Jelly bean,  най - добре сработил на Z 2.
Цитирай

От следващият месец Sony пуска Android 5.1. Предполагам, първо ще бъдат 3-ките и след това сме ние. Всички, които сме абонати на Теленор ще почакаме до догодина, но все пак новината е добра Smile

Sony официално обяви, че устройствата от Xperia линията, включително Xperia Z и Zperia M2 сериите, ще получат Android 5.1. Актуализацията до тази версия на мобилната операционна система ще бъде пусната от юли.

Голяма част от потребителите все още очакват производителите да им осигурят ъпдейт до Lollipop. Според последни данни на Google Lollipop е едва на 12.4% от Android устройствата, като за първи път преминава 10%, след като беше пусната.
[/url]Въпреки това, през последните месеци Sony доказа, че е от компаниите, които искат да осигурят последните ъпрейти до Android за своите потребители и с днешното изявление още веднъж показа намерението си. Тези с Xperia Z устройства ще бъдат сред първите с Android 5.1, която ще дойде чрез OTA ъпдейт, след което ще последват M2 и M2 Aqua.
Ето пълния списък:
  • Xperia Z Series
  • Xperia Z1 Series
  • Xperia Z2 Series
  • Xperia Z3 Series
  • Xperia ZL
  • Xperia ZR
  • Xperia Tablet Z
  • Xperia T2 Ultra
  • Xperia C3
  • Xperia M2
  • Xperia M2 Aqua
[url=http://smartnews.bg/sony-xperia-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%89%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%82-%D1%8A%D0%BF%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%82-%D0%B4%D0%BE-android-5/]

Sony Xperia XZ Premium | LG G5 |Xperia Z2 Black
Цитирай

И аз съм щастлиФТ от тази новина и вече не съжалявам, че флашнах за Централна Европа един ден преди теленорците да се сетят да го пуснат.
В първия момент като излезе за Теленор, бях малко ядосан, че не изчаках още ден, при положение че чаках много повече до този момент. Но като знам сега колко ще се чака пак... Вече не ме е яд!  Big Grin Big Grin Big Grin Wink
Цитирай

Здравейте, четох четох и четох коментарите за близалката и се чудя да я сложа ли ? Струва ли си ? Производителсността, камерата, батерията и всичко останало как е? Дайте по широки мнения. . 23.1.А.0.690 е версията която ми е налична

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай

Поне при Z2, положителните мнения от тази актуализация са повече положителни, отколкото отрицателни.
Освен това, след като ти е допаднала като производителност дадена компилация, ако нещо не се развие добре след актуализацията, ще можеш отново да се върнеш на .690.
Аз съм с чудесно мнение за Лолипоп, независимо за какво говорим, стабилност, камера, експресивност, батерия, обхват, безжични мрежи, трафик на данни, споделяне на екран и т.н и т.н.
Да, действително съм с поизчистена версия от излишни приложения и други файлове, както и съм с някои допълнителни модификации по него, като това не води до суперлативите споменати от мен по-горе.
Смятам, че за Xperia Z2, компилацията 1.28, е идеална за всекидневна употреба.
Разбира се, всеки си има мнение и право за собствена оценка.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодаря, Monipeev! Някой друг ще даде ли също така по комплексно мнение ?

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай

Аз съм и доволен и не.Например ме дразни,че не мога да си оставя телефона само на вибрация..,позволява ми,или звънене с вибрация или без звук,което е супер тъпо в тази близалка(поне за мен),другото което ме дразни е настройката на алармата,направили са я с едни кръгове .....  Bu абе не ми е удобно.Иначе като производителност,батерия и снимане съм доволен и не виждам някакви съществени разлики от кит кат.Ако греша някъде да ме поправят колегите,може да има решения на проблемите ми но аз да не ги знам,а и напоследък нямам много време да разцъквам тела.  Smile 
ps:Сетих се и за малката снимка на контакт при звънене.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай

За тихия режим ще го оправят в 5.1 която се очаква юли.Поне така разбрах.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

Май единствено звука на слушалки е по-зле, но това е коментирано по-назад в темата. Изглежда обаче този проблем се появява само при някои ползватели на телефона, защото само аз и още 2-ма колеги от форума имаме подобни оплаквания. Прави впечатление, че малко повече грее след последния ъпдейт, не знам дали някой друг е забелязал. Като цяло има какво да се желае, но мисля, че телефона се държи много добре. Ъпдейтвай, пък ако не ти хареса - Flashtool и обратно към добрия стар КитКат Smile

Sony Xperia XZ Premium | LG G5 |Xperia Z2 Black
Цитирай

(2015-06-10, 23:12:37)politican написа:  Аз съм и доволен и не.Например ме дразни,че не мога да си оставя телефона само на вибрация..,позволява ми,или звънене с вибрация или без звук,което е супер тъпо в тази близалка(поне за мен),другото което ме дразни е настройката на алармата,направили са я с едни кръгове .....  Bu абе не ми е удобно.Иначе като производителност,батерия и снимане съм доволен и не виждам някакви съществени разлики от кит кат.Ако греша някъде да ме поправят колегите,може да има решения на проблемите ми но аз да не ги знам,а и напоследък нямам много време да разцъквам тела.  Smile 
ps:Сетих се и за малката снимка на контакт при звънене.

Това за малката снимка на контакт явно зависи от това самата снимка която си ползвал с каква резолюция е била. Защото на мен всички контакти ми излизаха с малка картинка, и онзи ден сложих за контакт снимка която съм правил с камерата на телефона на една колежка, и само на нея снимката ми излиза, голяма, а не в малкото кръгче. :Д

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

(2015-06-04, 15:17:14)qnkooo написа:  Колега, и при мен беше така, също така телефонът ми беше топъл отзад и много бързо ми свършваше тока.
Направих му лечение с PC Companion и сега се държи по-добре.
Пробвай и сподели дали се е оправил.
Колега и при мен грее батерията. Но как става това лечение, коя опция използваш? И ако някой знае дали се е измислил начин за root на lollipop нека сподели, защото май и аз ще се връщам на Kit kat.
Цитирай

Това "лечение ", което имаш в предвид, е през компютъра с програмата Pc Companion.
Иначе ако си решил да се връщаш към КитКат, то не ти е необходим руут за това, а следване на тези стъпки от темата за Флаштул:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931

Относно директен руут на Лолипоп, има вариант за това, но не при всички устройства действа.
Ако смяташ, че ти е необходим за връщане на фърмуер към предходна версия, то не е нужен такъв.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да, колега. С Pc Companion му направих преинсталация. Сега сякаш е по-добре като цяло.
Цитирай

Днес си флашнах 4.4.2. За което благодаря на форума, телефона е стрела, звука перфектен, не грее, снима супер, не забива и батерията държи повече.
Темата я има, за 4.4.2. Спазвайте указанията и за 5 минути сте готови. Не мога да си обясня защо с лолито телефона се скапа?...
Относно търсачката на форума, не показва точно желаната тема, а всички раздели и теми.

Моля ако има възможност да ми помогнете лак да изключа съобщенията за обновяване.

Поздрави и благодаря...
Цитирай

Търсачаката има опции, с които резултатите биха могли да се сведат до минимум.

По въпроса за премахване на известията за обновяване на приложения или актуализация на версията на Андроид, то за приложенията може да се окаже да бъде скрито известието за обновяване, след опции в апликацията "Ъпдейт център".
Известието за актуализация на версията на Андроид обаче, ако има възможност за замразяване на процеса "Ъпдейт център" от Настройки\ Приложения \ всички \ Ъпдейт център - замразяване / спиране, може и да се получи.
Друг сигурен вариант е, руут и изтриване на файла Update center от системната папка.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

http://www.xperiablog.net/2015/07/16/and...z3-series/

5.1.1 е сертифициран, очкаваме включване Shy

<<<Xiaomi Mi6>>>
Цитирай

Което означава до месец - два ще го пуснат за обновление или ?

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай

2 / 3 Седмици.

Sony Ericsson Xperia X8 ~ 2.3.5 ~ MDDI ~ UnderVolteD ~ OverclockeD ~ RooteD ~ UnlockeD ~ RaM BoosteD.
Цитирай

Рутнах 5.02 без да даунгрейдвам, флашвам и подобни щуротии.
Ползвах програмата "king root" и за има/няма 5 минути приключих. В XDA и 4PDA форумите се препоръчва замяната на появилия се в последствие "king user"   със "superuser". Въпросната подмяна не ми се получи и си останах с кингюзера.
Учудващо всичко е наред.
Инсталирах "титаниум бекъп" и използвах функцията му за "замразяване" на приложения - по този начин без да се деинсталират те не се разпознават от системата и не работят. Фейс, гугълски тъпотии и още няколко неща. Пък ако сбъркаш нещо - много лесно се поправя - чуваш "размрази" и си готов.
Пак имам над 6 часа екран!!!
Телефона не грее, бърз е и ми изкарва два дни с едно зареждане.

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай

Колеги, някой знае ли защо още се бави Андроид 5.1???
Мтел го пуснаха отдавна, а останалите още го нямаме!?!
Цитирай

@qnkooo, много региони са получили актуализацията до 5.1.1, не само този оператор.
В общи линии, всички райони около България, вече са с наличен ъпдейт. Също така има наличен ъпдейт за устройства предназначени и за други региони, различни от споменатите.
Вероятно твоето устройство е сред районите, за които все още не е освободена актуализацията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

С 5.1.1 съм вече. Доволен съм засега. ;-)
Цитирай

Между другото и аз забелязах повече загряване с 5.1.1 и се чудя дали да не направя repair с Pc Companion. Но после като върна пак настройките и приложенията, сигурно пак ще си загрява? Някой направил ли е repair на 5.1?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)