Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.0 Lollipop дойде

(2015-03-20, 14:10:54)GH0STFACE написа:  
(2015-03-19, 18:55:35)razbiva4a8435 написа:  Здравейте искам да попитам телефона ми е на 3 mobile UK, купен е от тук
въпроса ми е не ми се чака може ли да си сложа този андроид 5 свален от тук http://xperiafirmware.com/8-firmware/51-...a-z2-d6503 балтик региона е, всичко ще работи ли както трябва

Няма да имаш проблем. Единствено може да срещнеш бъг, ако ползвам wifi tethering. Много хора с Three се оплакват в xda, че не им работи функцията, но има фикс за това.
Ако я ползваш, кажи да го потърся.

Така... Флашнах фирма от линка на колегата, първи впечетления... държи се добре но... не работи аутолок, и NFC...
пс: ще кача D6503_23.1.A.0.690_Customized_NCB и ще пиша отново.
пс: след рестарт проблемът с nfc остана.... :/


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nokia 5800 xpressmusic >> HTC ONE X>> Samsung Galaxy Mega 6.3 >> Sony Xperia Z2 >> Samsung Galaxy Alpha >> Samsung Galaxy S6 >> iPhone 6S


Цитирай
Аксесоари

Колеги, аз от вчера имам проблем след упдейта - Google services точи батерията на над 50%. Някакви идеи как да реша проблема.?
Цитирай

След "упдейта" направи си ресет на телефона.

 
Цитирай

Factory reset

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Също може да обърнеш внимание и на вариант ако ти е активирана опцията за Местоположение, което също допринася за консумация на батерията от  Гугъл сървис, да спреш опцията в Настройки \ Местоположение. Като може и да се даде на режим пестене на батерия, за да използва само безжичната мрежа и данни от оператора за да може да бъде локализирано все пак мястото ти от приложения, ако желаеш това, без GPS модула. Пробвай ги.
Също може да опиташ вариант с инсталиране на това приложение GServiceFix. 

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

На някой прави ли му впечатление, че ClearAudio+ на близалката звучи много странно на слушалки (оригиналните от коплекта)? Почти няма ниски. Noise Cancelling всякаш не работи, Dynamic Normalizer-a също не функционира нормално. Бях с близалката няколко дни и след това се върнах на 4.4.2 - разликата е огромна, в полза на KitKat.

Sony Xperia XZ Premium | LG G5 |Xperia Z2 Black
Цитирай

(2015-03-22, 13:05:33)Monipeev написа:  Също може да обърнеш внимание и на вариант ако ти е активирана опцията за Местоположение, което също допринася за консумация на батерията от  Гугъл сървис, да спреш опцията в Настройки \ Местоположение. Като може и да се даде на режим пестене на батерия, за да използва само безжичната мрежа и данни от оператора за да може да бъде локализирано все пак мястото ти от приложения, ако желаеш това, без GPS модула. Пробвай ги.
Също може да опиташ вариант с инсталиране на това приложение GServiceFix. 

Благодаря! Factory reset и настройките на местоположение направих веднага след като флашнах Lollipop. Странното е, че няколко дни всичко си беше наред, снощи без да съм правил каквото и да било по телефона изчезнаха част от контактите и започна яко да точи батерията. Днес деинсталирах последния версия на Google services, деактивирах приложението, активирах го пак, инсталирах пак последната версия и за сега се държи стабилно......
Цитирай

Определено са в разработка на нов фикс ъпдейт.Доста забележими бъгове има..срам Undecided

Sony Ericsson Xperia X8 ~ 2.3.5 ~ MDDI ~ UnderVolteD ~ OverclockeD ~ RooteD ~ UnlockeD ~ RaM BoosteD.
Цитирай

(2015-03-21, 20:56:31)nik0la91 написа:  
(2015-03-20, 14:10:54)GH0STFACE написа:  
(2015-03-19, 18:55:35)razbiva4a8435 написа:  Здравейте искам да попитам телефона ми е на 3 mobile UK, купен е от тук
въпроса ми е не ми се чака може ли да си сложа този андроид 5 свален от тук http://xperiafirmware.com/8-firmware/51-...a-z2-d6503 балтик региона е, всичко ще работи ли както трябва

Няма да имаш проблем. Единствено може да срещнеш бъг, ако ползвам wifi tethering. Много хора с Three се оплакват в xda, че не им работи функцията, но има фикс за това.
Ако я ползваш, кажи да го потърся.

Така... Флашнах фирма от линка на колегата, първи впечетления... държи се добре но... не работи аутолок, и NFC...
пс: ще кача D6503_23.1.A.0.690_Customized_NCB и ще пиша отново.
пс: след рестарт проблемът с nfc остана.... :/

аз лично с този фирм съм вече няколко дни,не откривам проблеми,ама не се знае,ако попадна на проблем ще пиша,сподели като сложиш другия фирм
Цитирай

(2015-03-20, 16:47:00)razbiva4a8435 написа:  Сложих тази близалка,работи идеално,от няколко часа вече,единствения минус е че може би малко по бавно се включва телефона,след като е изключен,за WiFi hot spot не го ползвам,предполагам за него говориш,аз съм на договор на three,и ми е забранен от оператора,и на кит ката не го ползвах поради тази причина,предполагам си работи идеално ако не е забранено от оператора, за сега няма как да разбера,мерси все пак

Има някакъв фикс: http://forum.xda-developers.com/z3/gener...st59545667 Хора на Three IK казват, че той оправя "проблема" с hotspot-a. Не изисква Root.

(2015-03-20, 16:49:59)f0zera написа:  Да попитам за близалката, има ли начин като дръпна отгоре бързите настройки,има ли начин да добавя иконка за звука?При всички минали андроиди имаше..

(2015-03-20, 20:52:51)Naftalincho написа:  Не, няма иконка за звука за сега. Може с по следващ ъпдейт да я добавят, но за сега е така

Няма и да има икона.
Натискаш бутона за звука и се появяват опциите. Ако натиснеш иконата на камбаната минава само в режим вибрация. Също оттам може да управляваш и другите настройки. Да задаваш период на тишина. Приоритет на известията и други. Доста по добре е направено от Kitkat и с повече удобства.
Цитирай

И аз съм с д6503 обаче нещо не мога да разбера кога ще го получа ?
Цитирай

(2015-03-22, 14:19:15)maxxbg написа:  На някой прави ли му впечатление, че ClearAudio+ на близалката звучи много странно на слушалки (оригиналните от коплекта)? Почти няма ниски. Noise Cancelling всякаш не работи, Dynamic Normalizer-a също не функционира нормално. Бях с близалката няколко дни и след това се върнах на 4.4.2 - разликата е огромна, в полза на KitKat.

Да,аз също забелязах,че звука при слушане на музика е далеч от качеството на този от 4.4.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Предупредих ви за близалката!...
Цитирай

Аз не намирам разлика на бийтса, даже може би е малко по-качествен звука със по-дълбоки баси. Може и да си въобразявам, но ми се струва, че консумацията на енергия, когато екрана е изгасен е по-ниска от 4.4.4 и обратното, когато екрана свети консумацията е по-висока. Big Grin
Цитирай

(2015-03-23, 05:48:50)razbiva4a8435 написа:  
(2015-03-21, 20:56:31)nik0la91 написа:  
(2015-03-20, 14:10:54)GH0STFACE написа:  
(2015-03-19, 18:55:35)razbiva4a8435 написа:  Здравейте искам да попитам телефона ми е на 3 mobile UK, купен е от тук
въпроса ми е не ми се чака може ли да си сложа този андроид 5 свален от тук http://xperiafirmware.com/8-firmware/51-...a-z2-d6503 балтик региона е, всичко ще работи ли както трябва

Няма да имаш проблем. Единствено може да срещнеш бъг, ако ползвам wifi tethering. Много хора с Three се оплакват в xda, че не им работи функцията, но има фикс за това.
Ако я ползваш, кажи да го потърся.

Така... Флашнах фирма от линка на колегата, първи впечетления... държи се добре но... не работи аутолок, и NFC...
пс: ще кача D6503_23.1.A.0.690_Customized_NCB и ще пиша отново.
пс: след рестарт проблемът с nfc остана.... :/

аз лично с този фирм съм вече няколко дни,не откривам проблеми,ама не се знае,ако попадна на проблем ще пиша,сподели като сложиш другия фирм

В момента съм с D6503_23.1.A.0.690_Customized_NCB, държи се добре, батерията също се държи добре, само остана това с NFC/ при някой друг има ли го това/ ( не че го използвам постоянно, но понякога е по удобно за изпращане на снимки), wifi tethering не го използвам.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nokia 5800 xpressmusic >> HTC ONE X>> Samsung Galaxy Mega 6.3 >> Sony Xperia Z2 >> Samsung Galaxy Alpha >> Samsung Galaxy S6 >> iPhone 6S


Цитирай

Моят е за Англия свободна продажба и още не е дошъл ъпдейта.

Тва не е важно, въпроса ми е - много ли е важно след ъпдейта да направя factory reset, мързи ме да се занимавам с разни програмки да ми ристорват контакти, смс, апове, настройки и т.н. много ли зле ще работи ако го оставя така.

Sony-ericsson Xperia Neo, 4.04
Цитирай

"Много ли зле ще работи" е нещо относително при всеки.
Обикновено се препоръчва да се направи ресет с цел намаляване на възможност от софтуерни бъдещи грешки, което разбира се може да стане и в последствие, в процес на ползване на устройството.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

След няколко дни с Lolipop чак днес забелязах ,че при звънене ми работят и двата говорителя-някой друг с подобен "проблем".С D6503_23.1.A.0.690_Customized_NCB съм и нямам забележки за момента.
Цитирай

Защо да е проблем? Тъкмо потвърждаваш това, че е активиран стерео звукът при звънене, което при Кит кат 4.4.2, не бе така стоково и се налагаха някои модификации, но бе включено при Кит кат 4.4.4.
Всъщност само за звъненето ли се чува и през двата говорителя или и при известие / смс, мейл, чат и т.н/ също?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Не мога да си обясня защо толкова много се бавят този път... Искам го и аз вече... Sad

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

При получаване на съобщение от скайп звукът идва и от двата говорителя/за момента не мога да пробвам друга нотификация/.Проблем го поставих в кавички,доста хора искаха тази опция стоково,а за мен лично май не е от голямо значение.
Цитирай

Каквото и да звънне излиза и от двата говорителя Smile
Цитирай

Да, уверих се, че звукът е стерео.
Някой да е успял да изкара времето / температурата / на локскрийна?
На 4.4.2, бях сложил файл от Z3, което позволяваше това, като под часовника стоеше статуса със времето.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

При мен няма ъпдейт към по новата версия, проверявам и на сайта на Сони и там няма, от къде се пръкна тази нова версия
Цитирай

(2015-03-26, 13:39:37)slaveyko68 написа:  При мен няма ъпдейт към по новата версия, проверявам и на сайта на Сони и там няма, от къде се пръкна тази нова версия

Очевидно има нова версия, но аз съм си с 4.4.2. 
Не ми се занимава със сложни манипулации да слагам 5-ицата. Моля се Теленор да се сетят и да вземат все пак да я пуснат тази петица!    
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)