Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

FAQ: Как да инсталирам Google Services
#1

За да инсталираш услугите на Google бързо и лесно, без използване на външно recovery и работа с ADB конзола, се нуждаеш от GMSInstaller.apk - използвай една от двете версии:

7.7-GMSInstaller.apk - China edition с работещ Google+
GMSInstaller.apk - Xda edition без Google+

Процедурата е напълно безопасна за телефона, но все пак имай едно наум, че...

ПРАВИШ ВСИЧКО НА СВОЯ СОБСТВЕНА ОТГОВОРНОСТ!!!

И Н С Т А Л И Р А Н Е:

1. Сваляш приложението в паметта на телефона.
2. Отваряш File Menager-a, намираш приложението във вътрешната памет на телефона и го инсталираш като тапваш върху него. Програмата Security ще го сканира за вируси и ще ти поиска разрешение за инсталиране. Съгласяваш се като тапваш Install.
3. След като завърши инсталацията отваряш приложението GMSTool и тапваш оранжевото поле Install Reccomend. Ще се отвори подменю с три оранжеви полета с китайски надписи.
4. Тапваш първото (най-горно) оранжево поле, за да инсталираш Google Services Framework. Възможно е да получиш системно съобщение "Unfortunately Google Services Framework has stopped", не му обръщай внимание и продължавай смело напред!
5. Тапваш второто (средно) оранжево поле, за да инсталираш Google Market.
6. Тапваш третото (най-долно) оранжево поле, за да инсталираш Contact Synchronization.
7. Излизаш от програмата и задължително рестартираш телефона!
8. След рестартирането на телефона тапваш приложението Google Play Market, откъдето можеш да направиш нова регистрация в Google или да въведеш съществуващ акаунт. Възможно е през wifi да получиш съобщение, че комуникирането със сървъра на Google продължава прекалено дълго и акаунтът не може да се синхронизира. Тогава направи първото влизане и синхронизация през 3G.
9. Обнови през Маркета Google Services Framework до най-новата версия.

Не е необходимо да имаш ROOT, за да инсталираш напълно функционален Google Play Market!

ВНИМАНИЕ: След ъпдейт на Google Services Framework, за които самия Маркет или гугълско приложение ще те подкани ако пропуснеш т.9, в менюто на GMSTool в първото оранжево поле от т.4 ще излезе статус "Not installed | Click to install". Не инсталирай, тъй като това ще подмени Google Services Framework с по-стара версия, а някои приложения на Google се нуждаят от по-нова версия! След инсталацията на Google Services Framework, Google Play Market и Contact Synchronization, приложението GMSTool може да бъде деинсталирано като това няма да доведе до отстраняване компонентите на Google!

ОТА ЪПДЕЙТ: След ъпдейт на ROM-a, всички инсталирани от Google Play Market приложения се запазват в телефона, но Google Services Framework спират да работят. Преди да ги инсталираш отново, трябва да направиш чиста деинсталация! За целта влез в System settings на телефона > Apps> Downloaded и деинсталирай Google Play Market и Google Services Framework (обикновено са две приложения с едно и също име). Стартирай GMSTool и инсталирай отново Google Services Framework (първото оранжево поле) и Google Play Market (второто оранжево поле). Contact Synchronization нямат нужда от преинсталация! Рестартирай телефона!


Ако не успееш да инсталираш Услугите на Google по описания тук начин, можеш да използваш външно recovery. Повече подробности за алтернативния метод можеш да откриеш в тази тема.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е страхотно приложение, което ще ни улесни много, но за съжаление не успях да го изтегля от постнатия линк Sad

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#3

nikson70 написа:Това е страхотно приложение, което ще ни улесни много, но за съжаление не успях да го изтегля от постнатия линк Sad

Можеш да пробваш отново, не би трябвало вече да има проблем. Грешката е моя, от Google Drive не могат да се споделят директно apk файлове, затова го компресирах в 7z :thumbup:

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#4

Евала Жоре, голям си.
Благодаря ти!

OnePlus 7T Pro Mclaren Edition 5G 
Lenovo YT 2-1050L 
Цитирай
#5

kosyo71, не знам защо всички са вперили поглед в руското TWRP, при положение, че от два месеца Tool-a седи в сайта на Lenovo и никой да не се сети да влезе да го дръпне?! А какво иска всеки потребител - бързо, лесно и просто инсталиране, ОТА ъпдейти. Понякога при ОТА ъпдейтите Google Play изчезва и упражнението с преинсталирането отначало на целия ром изнервя всички. С този tool хамалското преинсталиране приключва! Затова горещо препоръчвам на феновете на руските форуми да четат и Lenovo - там е истината за нашите телефони!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#6

georgyan, мисля че трябва да оставиш правото на бг потребителя (читателя) сам да си избира източника на информация, дали ще е руски форум, английски, китайски, български .... всеки е допринесъл с нещо на даден етап в събирането и обобщаването на информация, а някой дори и в къстимизация на рома (най-вече превод на съответния език). Този раздел трябва да остане/стане раздел за взаимопомощ, споделяне на добри, лоши практики(приложения).... адмирации за ръководствата които си написал!

OnePlus 3T
Цитирай
#7

Ама разбира се, didipov, свободата на избор е непрекосновено право на всеки!!! В този смисъл аз съм избрал за себе си информацията от Lenovo, вярвайки че техните програмисти най-добре знаят какво е добре за собствения им телефон! Но не разбирам хора, които непрекъснато правят препратки към 4pda тук! Това обезмисля цялата философия на androidbg.com!

didipov, на никого на съм отказал помощ, дори на тези, които са се омотали в руските методи, дори и на тези, които ми искат българския кастъм без пари, за който аз съм си платил. Знам, че това не се харесва на някои хора тук, защото им засяга бизнеса, но аз съм отказвал категорично пари, дори когато са ми ги предлагали! Защото аз така разбирам помощта - безплатна и безкористна! Затова съм изписал толкова много ръководства, за да могат хората сами и безплатно, бързо, лесно и без риск да ъпдейтват телефона си! Планирал съм да напиша още две инструкции, след което спирам да ви досаждам със себе си :thumbup:

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#8

georgyan написа:... след което спирам да ви досаждам със себе си :thumbup:
САКЪН!!! Confusedtupid:

Ама кажи честно, четеш ли го това от тоя линк, дето си пуснал? :unknw:
georgyan написа:Затова горещо препоръчвам на феновете на руските форуми да четат и Lenovo - там е истината за нашите телефони!
Цитирай
#9

Затова си има Google translate, от китайски на БГ е малко объркващо, но на EN е по-добър превода.
Тук можеш да видиш как изглежда: http://translate.google.com/translate?js...Fvibeui%2F

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#10

Dave_Lombardo, чета го и както nikson70 ти е подсказал, го правя с Google translate от китайски на английски Lol

Дори сега видях, че утре следобед ще получим ъпдейт Dance

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#11

7.7-GMSInstaller.apk не работи на Vibe 1.5, инсталира се и после не можеш да се логнеш в акаунта си.
Цитирай
#12

tolostoi написа:7.7-GMSInstaller.apk не работи на Vibe 1.5, инсталира се и после не можеш да се логнеш в акаунта си.

Лично два пъти съм го тествал с последния Vibe 1.5 ST и няма проблеми. За по-безпроблемно първо логване изключи wlan building recorder, а най-добре се логни през 3g. След логването обнови Google Play Services до най-новата версия и ще забравиш, че е имало проблем.

Можеш да си инсталираш и GMS Tools - xda Edition с най-новите google пакети, но отново Google+ не иска да се инсталира с него.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#13

Не искаше да се логне, като пишеше да пробвам по-късно, според мен изобщо не се пробваше понеже много бързо връщаше съобщението и то с няколко акаунта, даже не искаше да създаде нов, с нотмален гапс запали веднага, както и да е вече си замина телефона :capitulation:
Цитирай
#14

След като направих прясна инсталация на VIBEUI_V2.0_1437_7.44.1_ST_K910_NK_W_EE65 по описания метод в съседната тема, не успях да флашна gapps през CWM и реших да пробвам с този инсталер.

При първия опит нещо омазах с китайския апп и така и не успях да синхронизирам контактите, а след рестарт изчезваше и google framework services, marketa крашваше, та след няколко неуспешни опита деинстлирах всичко от настройките и пробвах с xda инсталера, инсталира се и се логнах в моя гугълски акаунт от маркета.

Сега след рестарт google framework services си седи, нямам проблем да инсталирам gmail, inbox, но като дам на contacts - нямам контакти. Давам import contacts from account, наново ме пита за акаунт, а след това ми заявява, че Couldn't sign in (There was a problem communicating with Google servers. Try again later.) Пробвах и през 3g и през wifi - йок. Погледнах и в Securit-a дали някой апп му е ограничен достъпа до нета и до колкото разбирам няма нищо блокирано.

Някакви идеи или предложения, колеги?
Цитирай
#15

Добре дошъл в отбора, @optybg! По принцип gms-a се инсталира малко "криво". Не трябва да импортваш контактите, а трябва да ги селектнеш в default sort>contacts to display. По принцип XDA gms се инсталират по-лесно, но аз препоръчвам китайската версия.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#16

Изобщо не бях обърнал внимание на този падащ таб default sort :facepalm:
Мерси за помощта отново! Rock Това ми беше главният проблем с телефона за момента.
За сега ще си остана с xda приложението. Искам малко да разцъкам стабилния ром, който ти си предложил и след няколко седмици предполагам, че ще ъпдейтна с по-нова ST версия, за да видя дали има разлика и тогава ще сложа китайското апк.
Цитирай
#17

Колеги, днес се опитах да инсталирам Google Goggles и не се получи. Със VIBEUI_V2.0_1447_7.129.1_ST без руут.
Не ми трябва спешно, но си я ползвам чат-пат още от андроид 2.1 2.3.
Някакви идеи дали бих могъл да я излъжа да тръгне. Пробвах и с инсталиране на apk - пак греда.
Цитирай
#18

Колеги, има ли вариант да накраме Google Maps да ни говори на български, а и като ползваме Google Now и търсим нещо с глас на български, да го разпознава?


ПС:Разпознаването на българската реч го оправих, но май навигацията няма да мога да я направя да ми говори на чист български... някой ако се е справил да сподели как 
Пробвах с "eSpeak Speech Synthesizer", която поддържа български, но не помага
 
Пс2: Току що видях съседната тема... 
Цитирай
#19

Да повдигна малко темата...Имам проблем при инсталирането на GMStool.Приложението се инсталира,но после при опит за инсталиране на трите жълти полета,дава install fail,you must try install it again. Така се получава и с двата апк файла.До сега не съм имал такъв проблем.

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#20

(2015-07-12, 23:01:40)sebulba1 написа:  Да повдигна малко темата...Имам проблем при инсталирането на GMStool.Приложението се инсталира,но после при опит за инсталиране на трите жълти полета,дава install fail,you must try install it again. Така се получава и с двата апк файла.До сега не съм имал такъв проблем.

И аз се сблъсках със същия проблем. Никой ли не знае как се оправя?
P.S. С VIBEUI_V2.0_1516_7.421.1_ST_K910 съм (т.е. с последната стабилна версия)

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#21

(2015-07-12, 23:01:40)sebulba1 написа:  Да повдигна малко темата...Имам проблем при инсталирането на GMStool.Приложението се инсталира,но после при опит за инсталиране на трите жълти полета,дава install fail,you must try install it again. Така се получава и с двата апк файла.До сега не съм имал такъв проблем.

Аз ъпдейтнах до последната версия и гугъл сървисите спряха. Махнах ги, пробвах наново да ги кача-горната картинка.
Преинсталирах наново с всички фактори ресети и прочие-пак неще.
Дайте идея как да се оправим?

Motorola Startac → Ericsson t28 → t610 → k750 → Sony Ericsson P1i → iPhone 2G → 3G → 3GS → HTC HD2 → Dell Streak 5 → HTC Flyer → Galaxy Nexus → Galaxy Note → Lenovo s750 → Lenovo s920 → Lenovo K910 vibe Z
Цитирай
#22

(2015-07-26, 11:16:34)nikson70 написа:  И аз се сблъсках със същия проблем. Никой ли не знае как се оправя?
P.S. С VIBEUI_V2.0_1516_7.421.1_ST_K910 съм (т.е. с последната стабилна версия)

Здравейте днес обнових до VIBEUI_V2.0_1516_7.421.1_ST_K910 и аз също не мога да инсталирам гугъл сървисите и от двата .апк файла. Форума е предимно за взаимопомощ и е добре,когато се намери решение на даден проблем да се описва кое,как- полезно е за всички. По-принцип търсим решение на даден проблем,но когато отстраним е добре да споделим как е станало. Пиша това защото видях ,че в дадена тема през 6 месеца се пита за нещо и после ни вест ни кост..

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай
#23

Аз специално,никък...

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#24

Аз се оправих, като си инсталирах къстъм рековъри и си флашнах съответен GAPS пакет.
Вижте съседните теми, процедурите за това са описани.

Motorola Startac → Ericsson t28 → t610 → k750 → Sony Ericsson P1i → iPhone 2G → 3G → 3GS → HTC HD2 → Dell Streak 5 → HTC Flyer → Galaxy Nexus → Galaxy Note → Lenovo s750 → Lenovo s920 → Lenovo K910 vibe Z
Цитирай
#25

Колеги имате ли от известно време проблем, когато си включите ГПС и пуснете която и да е програма с карти да излиза съобщение че google services stop working ? Много неприятно защото често го използвам. Прикачих и снимка.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)