Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Срещани дефекти в Z3
#1

Отварям тема за коментар относно евентуални дефекти на Z3
Цитирай
Аксесоари
#2

Забелязвам че от време на време премигва екрана за част от секундата. Някой има ли подобен проблем?

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#3

за сега единствения проблем си е слабото звънене,а на приложенията на вайбъра и скайпа направо си е трагедия,добре че за вайбъра ползвам усилените звуци които колегата в темата за Z2 беше дал

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#4

intel написа:Забелязвам че от време на време премигва екрана за част от секундата. Някой има ли подобен проблем?

Да на мен ми е примигвал за част от секундата, все едно телевизор губи сигнала си. За месец и половина ми се е случвало 2 пъти.
Цитирай
#5

За месец както го имам , ми прави впечатление , че 2 3 пъти се рестарира по някакъв си негов начин, но не ми иска пина за картата :/ Huh Huh

Sony Ericsson p900->HTC HD2->HTC One S-> Sony Z3->Xiaomi Pocophone F1
Цитирай
#6

Това с рестартирането и на мен го направи 3 пъти за месец

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#7

Забелязвам че съсем, ама съвсем леко по самата лайсна има точица. Минимално нараняване на рамката, без да съм го изпускал.

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#8

intel написа:Забелязвам че съсем, ама съвсем леко по самата лайсна има точица. Минимално нараняване на рамката, без да съм го изпускал.
Това не може да се определя като дефект!Рамката е от алуминий и дори съвсем леко чукване(дали ще е върху маса,на ръб и т.н.) е достатъчно да нарани боята отгоре.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#9

Здравейте имам телефона от 4 дни и бях доволен от него към момента. След проучване за дефекти в интернет и прочие установих, че имам луфт както виждате на снимките. Снимките са на потребители, който се оплакват нямах честа да си снимам телефона, защото си продадох стария Big Grin Така да ви кажа на бързо ако закупувате този телефон много внимавайте и го оглеждайте втренчено дори и да ви помислят за луд.

Моите забележки са следните.

От лявата лицева част на телефона имам луфт.
От жака прозира светлина.
От долният ляв ъгъл също прозира светлина, защото има луфт.
Диода за известия също прозира от корпуса, защото има луфт.
Отзад на телефона стъклото е леко изпъкнало и ако искам да сложа стъклен протектор ще си изрежа ръцете.

Разбира се в сервиза тези неща момчетата не ги забелязаха и трябваше да ходим до мострата и да сравняваме, както и да търсим тъмни места, за да го забележат.

Така че съвета ми е много внимавайте при закупването на този телефон. Ако сте човек, който не може да пази телефони повярвайте ми този телефон не е за вас ! Още на първият ми ден телефона падна от нощното ми шкафче.

А да забравих да кажа ако натиснете гърба на телефона той пука, защото това е много тънко стъкло и се огъва и нещо вътре пука, но това вече не ме притеснява, след като видях снимки на задницата му. Притискате батерията или лентовият кабел в зависимост къде натискате и най-вероятно някоя гумичка лепка при натиска и се едно пука.

Моля за коментари на сходни проблеми.

Върнах телефона на сервиз надявам се да ми го заменят с нов, защото този дефектен телефон не го искам.
Цитирай
#10

[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]


Има тема в раздела, именно за дефекти на Xperia Z3. Използвай я. https://www.androidbg.com/forum/viewtopic.php?id=93042
Цитирай
#11

Според мен това не са дефекти. Досега съм сменил много телефони и на нито един предното стъкло не е било центрирано абсолютно перфектно. На моята бройка също от едната страна на дисплея (дясната) има повече разстояние (няколко микрона) отколкото от другата (отгоре до долу и леко свети при максимална яркост на дисплея), но това по никакъв начин не пречи на работата и водоустойчивостта на телефона (тествано е вече). На този адрес е дадено разглобяването на устройството:
http://www.gizmobolt.com/2014/10/02/xper...nal-parts/
Забележи, че двете стъкла се лепени за рамката с нещо като пянообразен силикон, който не е съвсем плътен като структура и е нормално да просветва тук-там (поне според мен).
[Изображение: za5.jpg]
Освен това рамката, на която се лепи този силикон е значително по-широка от размера на луфта, за който говориш и вероятността да не е покрита от стъкло е минимална.
[Изображение: 5edf501cefe00c57.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#12

Не знам искам да си го взема, но като я прочетох тази тема малко се стреснах :unknw:
Цитирай
#13

Ти за който и телефон да потърсиш, все ще намериш дефекти. Като си си го харесал - взимай го, не е казано, че специално твоят ще има някакъв проблем. А и ако го купиш нов с гаранция, какъв е проблемът?

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#14

Моля някой да ми каже, като притискате екрана дали има пукания..също от диода за известия прозира черно петно..и се забелязва ниското му качество. Как мога да разбера произхода на телефона? От сервиза на Plesio, казаха, че Sony няма да признае тези неща. А един човек ми каза, че този модел има 70% дефекти и връщания по сервизите. Да не говорим за луфтовете, който бях писал.
Цитирай
#15

Пукането го има между надписа сони и долния край на задния панел,споко не е проблем,това го имах и на предните зетки.за какво черно петно при диода казваш,че не мога да разбера,то е по различно от самия черен цвят защото е прозрачно разбирасе,нали трябва да свети все пак и естествено че се забелязва на пряка светлина кати микро петно на черния фон.тия 70% връщани телефони предполагам че са само от скоро излюпилата се фирма Плезио,която не знам дали има и 5 магазина в цялата страна,но пък са голями "разбирачи" ,аз от форума не съм чул някой да си е връщал телефона до този момент


П.п. Пукането е от задния панел,не е дисплея

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#16

Да пука отзад, но изглежда и отпред пука. Важното е, че е нормално за този телефон. Плезио не са толкова нови както казваш. Само не знам каква стока получават вече много кусури за телефон от 1200 лева.
Цитирай
#17

У нас имам една Z3-ката и не намерих такива кусури. Много се вманиачаваш по телефона, ползвай си го с кеф и това е, няма да е вечен Christmas .
Цитирай
#18

Сума пара кво да не се вманиачаваш :d
Цитирай
#19

Колеги да питам , има ли случаи на счупване на стъклото на Z3 ,защото доста чета по форумите за този проблем , та ако някои се е сблъсквал с това от първа ръка нека сподели.
Цитирай
#20

Много тъп въпрос относно стъклото...

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#21

Защо да е тъп Въпроса колега, двоумя се дали да купя телефона ,но в доста форуми пише ,че стъклото се чупи от самосебе си и за това питам тук дали на някой му се е случвало подобно нещо и как Сони България реагират на това , гаранционна замяна и т н т.

П.С - ето и два линка към този казус в други форуми , ако се разтърсиш , ще намериш още.

http://www.gizmobolt.com/2014/10/27/xper...e-appears/

https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z-...d-p/321733
Цитирай
#22

donleone написа:Защо да е тъп Въпроса колега, двоумя се дали да купя телефона ,но в доста форуми пише ,че стъклото се чупи от самосебе си и за това питам тук дали на някой му се е случвало подобно нещо и как Сони България реагират на това , гаранционна замяна и т н т.

П.С - ето и два линка към този казус в други форуми , ако се разтърсиш , ще намериш още.

http://www.gizmobolt.com/2014/10/27/xper...e-appears/

https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z-...d-p/321733

Колега,всичко се чупи,кое с повече усилие,кое с по малко такова,зетката се поду от зад,смениха ми я,зет 2 се спука задното стъкло,казаха че аз съм го счупил и не го приеха,взех си стъклото от бг сайт за 50лв,смених го и стана като нов,сега съм със зет 3 и нямам проблем за момента,но не съм се и отказал заради предните проблеми

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#23

Колега donleone това на втория пост съм сигурен,че има човешка намеса! То даже си личи къде е бил удара! Z3 за мен е много красив и изпипан телефон.Ако си мислиш,че другите марки нямат дефекти се лъжеш.Ако ти харесва си го взимай а пък за другото, не му мисли.Ние не сме вечни какво остава за техниката Wink .
Цитирай
#24

Първо да ви кажа това не са стъкла ами пластмаса комбинирана със стъкло може би. Задницата се издраска въпреки, че телефона седи на салфетка и във вътрешния джоб на якето. Днес отивам да му слагам презервативи. Ако не можете да пазите телефон не си го купувайте, защото с първото оставяне на маса веднага ще го надере ако има трохи примерно. В случая Sony направиха много добър дизайн и само това всичко друго е боклук в него пари на вятара яд ме е. Да бяха сложили поне Gorrila Glass. Да не говорим за луфтовете и отвратителните лопчета.
Цитирай
#25

dgodev написа:Първо да ви кажа това не са стъкла ами пластмаса комбинирана със стъкло може би. Задницата се издраска въпреки, че телефона седи на салфетка и във вътрешния джоб на якето. Днес отивам да му слагам презервативи. Ако не можете да пазите телефон не си го купувайте, защото с първото оставяне на маса веднага ще го надере ако има трохи примерно. В случая Sony направиха много добър дизайн и само това всичко друго е боклук в него пари на вятара яд ме е. Да бяха сложили поне Gorrila Glass. Да не говорим за луфтовете и отвратителните лопчета.


Колега,незнам какви са ти трохите на масата,но аз съм международен шофьор на тир,нямам каквито и да е предпазни средства по тела,падал е доста пъти от различни височини и на различни места,и имам една леко забележима драскотина на гърба защото без да искам със засилка го ударих в ръб на стъкло,иначе тела постоянно се търкаля по маси,плотове и каквото се сетиш,да не говорим че стои на стойка на предния джам в тира и получава сътресение,варене от парно и изпичане от слънцето болежки,пък е като нов

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)