Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения от закупилите Sony Xperia Z3 Compact.
#1

Здравейте,
Извинявам се, че пускам нова тема.
Реших да си взема нов телефон, тръгнах по магазините, за да разгледам какво се предлага на пазара и телефона, който ме грабна веднага беше Xperia Z3 compact. Когато се прибрах вкъщи, отворих google и се поразрових малко за телефона насам-натам. Мненията са много крайни - някои хора се изказват много бляскаво както за Z3, така и за Z3 Compact, докато други са на другата крайност - казват, че не е добре да се купува този смартфон, цената му не отговаряла на стандарта и за същите пари ще може да се купи много по-добър Samsung.
Някой, който вече притежава този смартфон, да сподели какво му харесва и не му харесва в него. Има ли някакви проблеми? Заслужава ли да се купи на тази цена или да си взема друг, с по-добри характеристики.
Благодаря предварително! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Чакай малко сега,ти ли ще го купуваш или аз на пример?
Цената ако те удовлетворява какъв е проблема?Аз съм на този принцип:ако едно нещо ми харесва и имам възможността да си го купя, то ще си го купя.Когато дойде времето за телефон можех да си взема и S5,S4,G2,но аз си взех Z2 защото това ми харесва,не съм питал никой дали си заслужава или не.Предполагам си на ясно че ще чуеш 1000 различни мнения Big Grin
Относно дефектите,ами едва ли ще намериш телефон без такива....невъзможно е Smile

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#3

Колкото хора ще има, казвайки ти, не вземи Samsung вместо Sony, толкова хора ще ти кажат и обратното.

Както каза колегата отгоре, не трябва да си взимаш телефона, който според нас е най-добър. За мен добро е едно, за теб е друго.
Цитирай
#4

rrradoslav написа:Здравейте,
....ме грабна веднага беше Xperia Z3 compact. ....същите пари ще може да се купи много по-добър Samsung.
Както и колегите по - нагоре са ти казали, твърде личен е избора на телефон. Щом питаш във форума на Sony, предполага се, че ще чуеш много повече позитивни мнения за Z3 compact. Та ето и моето: прекият конкурент на Z3c е Galaxy Alpha, който обаче, освен, че е с по - висока цена от Sony - то е и с доста по - слаби характеристики, отделно батерия (според различите източници батерията на Z3c изкарва средно около 100 часа/4 дни, на Samsung Alpha - около 50+2 часа). С новите IPS матрици на екраните, Sony значително наваксаха нещата и спокойно може да се каже, че вече не отстъпват на прословутите Amoled екрани на Samsung. А и както сам пишеш, Z3 те е грабнало, така че в моите очи изборът е повече от ясен. Rock Щом си се загледал в Z3c, предполагам размера е от значение, затова няма смисъл да обсъждаме 5+ инчовите екрани, съответно флагманите на съответните марки.

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай
#5

Мненията са повече от красноречиви, но да кажа и аз. Започнах да си купувам Сонита (не,че съм имал много) точно защото предлагаха много добро съотношение на цена/качество. Още повече в средния клас и може би ниският. То при флагманите цените общо взето все си бяха около 1000 на почти всички марки. Така,че цените които имат и двете Z-ки предвид факта,че са нови смятам,че са напълно нормални (за нашия пазар). Отделно другото (което е въпрос на вкус), а именно дизайна на мен ми е любим и от водещо значение, защото не мога да си взема нещо ако не ми харесва колкото и да е добро. Дори да има нещо по-мощно на хартия , на мен ми харесва дизайна на Сони както и по-качествената и солидна изработка на флагманите си за разлика от Самсунг примерно . По-скоро htc държат доста високи цени и имат модели които харесвам като one mini и one мини 2, но там вече бих казал,че не си струва малко цената и не е рентабилно. Както каза колегата май от компактните модели Алфата е конкурент на Сонито, аз си играх с нея много ми харесва особено златистия цвят, но тя държи 1000-1100 лв, а за мен лично точно тя в момента не е с цена която аз лично бих дал за нея въпреки,че ми допада. Определено ако си търсиш нещо под 5 инча в момента ако това не е най-доброто, то със сигурност е в топ 3. Аз също съм му хвърлил око защото не искам голям смартфон и смятам,че отново (за телефон на няколко седмици) ценната и качеството са добри. Единствено от Сони са ме дразнили със супер слабата софтуерна поддръжка, но толкова.... Smile) Та Алфата като пряк конкурент както може би и Айфон попадат в категорията на Сонито, но погледни техните цени и характеристики след което и Сонито и сам прецени кое как е и дали си заслужава парите. Smile :thumbup:

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#6

disrespectful написа:... Единствено от Сони са ме дразнили със супер слабата софтуерна поддръжка, но толкова...
Какво имаш предвид? Според мен, поддръжката на Sony е една от най-добрите. В момента всички актуални телефони (мисля, че бяха 19) с изключение само на 3 са ъпдейтнати до KitKat. Коя друга фирма може да се похвали с това? Smile А Xperia Z? Това сигурно е телефона получил най-много значителни ъпдейти: 4.2; 4.3; 4.4, а сега ще получи и 5 Tooth

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#7

Може сега нещата да са се подобрили, не знам. Но първо,че винаги изоставаха и бяха последни, а понякога дори прескачаха някоя версия. Ок, аз не бързам за никъде. Казваш си,че чакането ще си е струвало, но уви. Второ, идва новия ъпдейт и ако случайно е оправило някой стар проблем или бъг, ти е създало два повече, след което чаакаш допълнителни кръпки... и става омагьосан кръг. Аз сега си стоя с 4.1 JB, защото последния JB който бях сложил имах куп проблеми с него. Да не говорим като още бяха SE и като излизаше ICS. Да не говорим колко хора ги оставяха без ъпдейти, а други производители със сходни и по-слаби телефони получаваха нови ъпдейти. На мен ми стига и един да съм получил, но да усетя подобрение в работата с телефона, а не да си бия главата да правя хиляди repair-и и накрая да трябва да отделям време за downgrade. И мненията по форумите като цяло, защото ми се е налагало да се ровя много си го показват! Дано вече нещата са в много по-добра и положителна посока. Но това,че някой флагман получил много ъпдейти мен не ме топли ако със всеки следващ работата на смартфона ми е по-зле. Явно си разбрал коментара ми по този начин,че не си ъпдейтват телефоните, а аз исках да кажа съвсем различно нещо. Smile :cheers:

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#8

Сега те разбрах, но те уверявам, че и качеството значително се е подобрило. В последната година ползвах последователно Xperia М, Z, M2 и сега Z3. И при трите всеки нов ъпдейт подобряваше работата на телефона ми. Иначе си прав, че с Android 4/4.0.4 нещата бяха кошмарни. Тогава бях с ARC S и си спомням драмите. Tooth

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#9

xn3k написа:Сега те разбрах, но те уверявам, че и качеството значително се е подобрило. В последната година ползвах последователно Xperia М, Z, M2 и сега Z3. И при трите всеки нов ъпдейт подобряваше работата на телефона ми. Иначе си прав, че с Android 4/4.0.4 нещата бяха кошмарни. Тогава бях с ARC S и си спомням драмите. Tooth
Offtopic Offtopic
Извинете ме за този пост!
Искам само да допълня към мнението на колегата,че Xperia M беше първият ми андроид телефон,който след ъпдейта от 4.1 до 4.3 работеше безпроблемно и по-бързо Tooth .Преди това бях с Xperia Neo и бях крайно разочарован от поддръжката на Сони,тогава си казах "повече Сони...НЕ",но си купих Xperia M(харесваше ми това телефонче),а след това и сегашната лопата.Не мога да изневеря на марката,обожавам дизайна на тези телефони Dance

И отново моля да ме извините за Offtopic :bow:

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#10

Днес и утре в гет-а има намаление с по 5% на телефоните. Та сега май там е най-евтино и надеждно ако ще се купува от интернет. Та ако някой е решил вмъквам... жалко,че аз не мога да реагирам в момента. Cry Big Grin

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#11

Абе за най-надеждно - не бих казал. Миналата година взех от там едно телефонче за жената. Внесен от САЩ с допълнителен адаптер към зарядното. Искахме жълт цвят и ни таксуваха допълнително за да ни го пробутат с китайска жълта кутия. Не ни пратиха дори и гаранционна карта. Тази година се развали единия бутон, гаранцията мина без картата, но вися един месец в сервиза за смяна на едно бутонче, накрая пристигна без адаптера към зарядното американски стандарт, едно винтче липсваше от корпуса на телефона, а и не бяха обърнали внимание на оплакването, че се чува ужасно слабо и накъсано през микрофона.
Повече никога телефон от такъв сайт!

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#12

Е, ти ако си мислиш, че гаранционното обслужване го прави гет.бг в грешка си. Те са търговец, като повечето.
Те изпращат в сервиз телефона, а там ремонта може да е такъв, какъвто във всеки един сервиз. Добър или лош.
Цитирай
#13

Georgepetrov137 написа:Абе за най-надеждно - не бих казал. Миналата година взех от там едно телефонче за жената. Внесен от САЩ с допълнителен адаптер към зарядното. Искахме жълт цвят и ни таксуваха допълнително за да ни го пробутат с китайска жълта кутия. Не ни пратиха дори и гаранционна карта. Тази година се развали единия бутон, гаранцията мина без картата, но вися един месец в сервиза за смяна на едно бутонче, накрая пристигна без адаптера към зарядното американски стандарт, едно винтче липсваше от корпуса на телефона, а и не бяха обърнали внимание на оплакването, че се чува ужасно слабо и накъсано през микрофона.
Повече никога телефон от такъв сайт!
Взел съм поне 10 телефона от тоя сайт, и около 4 или 5 часовника, ако щеш вярвай с нито един продукт не съм имал проблем, колегата е прав, че те не ремонтират, а пращат в сервиз.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#14

Просто си нямал късмет колега, товав не ги прави лош търговец. Не подвеждай потребителя пуснал темата. Колегите отговориха доста точно. Случват се такива неща, не си попаднал на "майстори". :cheers:

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#15

Здравейте Smile 
Мисля да си взема Sony Xperia Z3 или Sony Xperia Z3 Compact.

Някой знаели каква е разликата между Sony Xperia Z3 D6603 и Sony Xperia Z3 D6653, Sony Xperia Z3 Compact D5853 i Sony Xperia Z3 Compact D5803 ?
Благодаря предварително. Smile

Samsung Galaxy Note 8 > Samsung Galaxy Note 9 Ocean Blue

Цитирай
#16

За различни честоти на 4G мрежите са и различни пазари.

Dxx03 е световната версия.
Dxx53 е за определени пазари (Австралия, Нова Зеландия, Чили, Хонг Конг, Индия, Индонезия, Корея, Филипини, Сингапур, Тайван, Тайланд и Виетнам).
Dxx16 - САЩ
Dxx43 - Бразилия

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#17

Благодаря Smile


9. Мнения с по една дума (10х, мерси, благодаря и т.н.) са забранени! Вместо това може да използвате ръчичките отдолу под всяко мнение, за да го отбележите като полезно или излишно. 

Samsung Galaxy Note 8 > Samsung Galaxy Note 9 Ocean Blue

Цитирай
#18

Здравейте колеги!
Утре съм решил да си купя Z3 Compact. Имам известни притеснения от това, което прочетох из някои форуми и моля да споделите.Вярно ли е че в екрана е много капризен и понякога се пуквал от самосебе си или при най-малкото чукване? И различава ли се в това отношение от Z1 compact , защото съм имал такъв и не съм забелязал да има разлика от останалите смартфони.
Цитирай
#19

Имам телефона от декември 2014г. и съм го изтървал по гръб и по екран и за сега му няма нищо. Също препоръчвам ти да си купиш CASE и темперирано стъкло за всеки случай. С една дума телефона е железен.
Цитирай
#20

Не се пука от самосебе си. И аз ги четох тея работи, може би е имало в началото няколко случаи, но вече мисля, че е изчистено. Моя все още не се е пукнал(да чукам на дърво), пък и от опита ми с телефон с Dragontrail, смело мога да твърдя, че е много здраво стъкло, но се драска понякога.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#21

Благодаря! Стъкленият протектор е задължителен и още утре ще го поставя.
Цитирай
#22

Слагай стъклен протектор и гумен кейс и се кефи.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#23

Зaвиси кaк си поддържaш телефонa. Aз си го ползвaм сaмо с кaлъфче с връзчицa, зa дa не рaзвaлям визиятa нa телефонa. Дa чукнa нa дърво зaсегa нямaм проблеми. Когaто го купих един приятел ми кaзa, че имa визия нa iPhone, зaтовa реших дa не го зaгрозявaм с кейсове и стъклa. Пък и зaтовa го купих в бял цвят, също тaкa дa не се зaкривa логото SONY и дa си остaне все тaкa тънък Smile

#TeamPixel
Цитирай
#24

Притеснявах се и аз от тези счупвания, които между другото могат да се случат на всеки един телефон. Ако е имало някакви сериозни проблеми,те са били в първите партиди. Единствено се надявам да не ми се надраска стъклото на камерата, понеже не било здраво като предното и задното. . Аз си направих застраховка, което е успокояващо, понеже не му мисля ако го счупя. Препоръчвам ти този вариант ако не си много сръчен и те е страх. Само с протектори съм, без да му променям перфектния вид.
Цитирай
#25

Да споделя и аз опит! Както писаха и другите, ползвам стъклен протектор както отпред, така и отзад с цел да се подчертава наистина красивата му визия. Неудобното е, че телефона така е доста хлъзгав. На повърхности, които не са водоравни просто се пързаля, така че трябва много да се внимава! Освен това ми се случи да го изпусна преди една седмица на тротоара по града. Напука се задното стъкло и леко се ожули на долния десен ръб. В крайна сметка стъкления гръб спаси телефона, но не му предпази незащитената повърхност по ръбовете. Препоръчвам за най-оптимален вариант - предно стъкло и прозрачен силиконов гръб!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)