Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК] Флаш на Къстъм Ром като запазваме KNOX 0x0
#1

От degman -> Първо и много важно

!!!!!ВСЯКА ИНТЕРВЕНЦИЯ В СОФТУЕРА НА ТЕЛЕФОНА Е ПОТЕНЦИАЛНО ОПАСНА! ПРАВИТЕ ВСИЧКО ОПИСАНО В ТЕМАТА НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ!!!!!

Инсталация на Къстъм ром като запазваме knox 0x0

Официална тема -> Линк XDA

Изисквания:

Samsung Galaxy S IV - РУУТНАТ - Ето как става

Mobile Odin Pro Свали

Търпение

Предпазни мерки:

Преди да започнете прочетете урока няколко пъти!
Направете си бекъп на EFS папката и всичката информация от телефона, която ви е нужна - контакти, снимки и т.н!

Да започваме!!!

1) Изтеглете от Google Drive (Линковете са накрая на темата) зипа на рома, Modem + NON-HLOS и  tar.md5 кернела. Копирайте в паметта на телефона само зипа на рома и tar.md5 кернела!!!

2) Флашнете с Один модема -> Modem/NON-HLOS, който е за дадения ром! За да направите това първо трябва да имате драйвърите, които са на разположение ТУК . Ако вече ги имате инсталирани пропускате тази стъпка!

Отваряте Odin 3.09 и слагате tar/bin Modem/NON-HLOS файла в PHONE/CP, оставяте отметка само на"F. Reset Time", влизате в Download режим и натискате "Start". Когато процесът приключи, махате кабела и ръчно рестартирате телефона си като натискате Power бутона за 10 секунди. Щом като екранът стане черен, незабавно натиснете Volume Down бутона, за да се върнете отново в Download mode. Повторете процедурата с флашването още веднъж. Когато и второто флашване приключи, рестартирайте нормално телефона си като натиснете Power бутона, след това отидете в Настройки-> Още-> За устройството-> Версия на основната честота и вижте дали модемът се е сменил.

Не е нужно да флашвате и двата модема, които идват с дадения ром. Просто изберете папката, чието име е Modem + NON-HLOS

3)Изтеглете и инсталирайте Mobile Odin Pro

4) Съгласете се с даванете на руут права

5) В Mobile Odin Pro цъкнете върху "Kernel" и изберете  tar.md5 кернел файла, който свалихте по-рано

6) Цъкнете на OTA/Update ZIP и изберите зипа на рома, който ще флашвате

7) Сложете отметки на: Enable EverRoot, Inject Superuser, Inject Mobile Odin, Wipe data and cache, Wipe Dalvik cache

8) Нека зарядът на батерията да бъде минимум 50 %

9) Цъкнете на "Flash firmware", за да започне флашването. Процесът нататък продължава автоматично!

10) Насладете се на новия си ром! Smile



Imperium Rom v12.0

PhoeniX ROM

Omega Rom

Aliance Rom

GOLDENEYE Rom

Echoe Rom

Eudemony Rom

GoldFinger Rom

Samy Deluxe Rom

Huawei P40 Angel
Цитирай
Аксесоари
#2

Всеки ром ли може да се инсталира по този начин или само определени?
Цитирай
#3

Само тези дадени в темата!
Цитирай
#4

кои от ромовете вървят най добре

Samsung Galaxy S4 GT-9505-black neo hibrid- 32GB samsung pro class 10, Samsung Galaxy note 10.1, Allview AX2 Frenzy- 16GB samsung pro class 10, (HTC Wildfire S , Nokia E71)-dead
Цитирай
#5

Goldeneye
Цитирай
#6

predatora007 написа:кои от ромовете вървят най добре


Аз ползвам GOLDENEYE, инсталиран по начина, описан в темата. Върви много добре и нямам никакви забивания и проблеми! Smile

Huawei P40 Angel
Цитирай
#7

утре и аз ще тествам

Samsung Galaxy S4 GT-9505-black neo hibrid- 32GB samsung pro class 10, Samsung Galaxy note 10.1, Allview AX2 Frenzy- 16GB samsung pro class 10, (HTC Wildfire S , Nokia E71)-dead
Цитирай
#8

Аз се престраших и съм изключително доволен.
Сега съм Phoenix rom много функционален (аз по принцип и в едно устройство търся точно това)
Инсталацията мина без проблем Wink

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#9

Губи ми се wifi през неопределено време - on /off. Да заредя в Один този модем, който е за PHOENIX rom - > NON-HLOS GNF1 (wifi fix)?
Ако това трябва да направя, в този архив има само един файл и той е .bin къде и как го зареждам? Или?

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#10

В Mobile Odin Pro 4.20 къде е това 6) Цъкнете на OTA/Update ZIP и изберите зипа на рома, който ще флашвате ??


Трябвало да пусна wifi :wall: :wall: :wall:


Как да оправя проблема с wifi на Samy Deluxe Rom както и с Google play? Не ми дава да се впиша



[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]

Samsung Galaxy S4 (I9505XXUGNF1) + 8GB SAMSUNG CLASS 4
Samsung Galaxy Note 4 (N910CXXU1COI4) 
Цитирай
#11

въпрос, могали да сложа по висока версия на goldeneye след като го инсталирам, v43 звучи п одобре от 38, и няма да ми се наруши флага за кнокса?,
А имали специален начин по който се ъпдеитва рома, след като е инсталиран по този начин ?

И дали ако му направя wipe data дали ще си изгубя рома и т.н. -ДА МОЖЕ пробвах и работи. искам всичко да е начисто

-> Сега когато сложа титаниум и ресторна аппсовете , трябва ли да подмена и папката efs

Samsung Galaxy S4 GT-9505-black neo hibrid- 32GB samsung pro class 10, Samsung Galaxy note 10.1, Allview AX2 Frenzy- 16GB samsung pro class 10, (HTC Wildfire S , Nokia E71)-dead
Цитирай
#12

Можеш.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#13

Ами не знам дали може. Трябва само от темата да се свалят. Ако няма в темата 43 значи не може. Без да се активира кнокс разбира се.
Цитирай
#14

Хора показва ми че имам 3g, но нито ми зарежда нито нищо. Имам WiFi. Някаква представа от какво може да е?

Samsung Galaxy S4 (I9505XXUGNF1) + 8GB SAMSUNG CLASS 4
Samsung Galaxy Note 4 (N910CXXU1COI4) 
Цитирай
#15

Направи си правилните интернет настройки на оператора с който си.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

Трябва ли да използвам файла от папката fix ... Fix_Stweaks.zip ?
И скоро ще направи и по нова версиа на Goldeneye

Samsung Galaxy S4 GT-9505-black neo hibrid- 32GB samsung pro class 10, Samsung Galaxy note 10.1, Allview AX2 Frenzy- 16GB samsung pro class 10, (HTC Wildfire S , Nokia E71)-dead
Цитирай
#17

Ами да, лошо няма ама след 38.2 нямат почти никаква разлика за мен. Като тия бразилски, т.е. не европейски сякаш са по - добри. Не знам защо, като цяло са еднакви ама така ми се струва. Може и да е внушение де Smile Като направи драсни тук да се знае.
Цитирай
#18

Излезна ми проблем ... сложих Титаниум -> направих бекъп на апликациите , рестартирах......
и при следващият рестарт Титаниум немож да тръгне ... дава ми "Приложението спря"..... дали може да съм оплескъл някъде
> бекъпнах само приложенията, БЕЗ системните приложения
> можеби ще е добре пак да го реинстална и да си сложа приложенията едно по едно ( за жалост те са 70)

-----
Модната ми е версията ....
пробвах 2та варианта пак не стана ..... и даже на google search ми дава това.

Сега ще сложа наново рома.....па да видем и мисля само за socialnite priloveniq да използвам бекъпа

----
А още от началото ли да му дам регистрациите си в самсунг и гугъл ?
И как най лесно безопасно да махна на самсунг приложенията и на гугъл тези който да не ги ползвам ( ако ги замръзя дали е вариант ?)

Samsung Galaxy S4 GT-9505-black neo hibrid- 32GB samsung pro class 10, Samsung Galaxy note 10.1, Allview AX2 Frenzy- 16GB samsung pro class 10, (HTC Wildfire S , Nokia E71)-dead
Цитирай
#19

Ами не знам какво може да е станало, ама може да пробваш да го преинсталираш титаниума. Като му махаш руут правата след като го махнеш. Лекувано ли е или е купено? Ако е лекувано след деинсталацията му отваряш лъкито за да махне промениете в одекс или нещо такова и после всичко на ново. След рестрт на телефона. Ако пък е модната версия - само преинсталация с махане на руут прават и рестарт. Експериментирай Smile
Цитирай
#20

Нещо не мога да се оправя с този проблем (че прекъсва) wi-fi.
Пробвах да сложа модема с fix-а който е към ром-а, но проблема остана. Попаднах в xda на тема, в която има списък с modems и доколкото разбрах трябва да флашна последния, обаче какво се разбира под последен, примерно този с който бях (gng8) преди да флашна какво и да е или този на който пише (във въпросната тема) 'последен' - XXUGNI2 и кое флашвам, фикса или сам модема или пробвам първо едното, после другото?
- списък с модемите

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#21

Lam3r4e написа:Нещо не мога да се оправя с този проблем (че прекъсва) wi-fi.
Пробвах да сложа модема с fix-а който е към ром-а, но проблема остана. Попаднах в xda на тема, в която има списък с modems и доколкото разбрах трябва да флашна последния, обаче какво се разбира под последен, примерно този с който бях (gng8) преди да флашна какво и да е или този на който пише (във въпросната тема) 'последен' - XXUGNI2 и кое флашвам, фикса или сам модема или пробвам първо едното, после другото?
- списък с модемите

Как така ти прекъсва wi fi? :/ Huh Дай малко повече инфо... Дали не пропускаш стъпка нещо? Не знам какво правиш. Аз съм инсталирала GOLDENEYE, защото degman много го хвали, а аз му имам доверие и съм много радостна, че успях да го кача по начина, описан в темата Smile Ако искаш пробвай него Wink

Huawei P40 Angel
Цитирай
#22

Не искам друг ром, този е много функционален. Smile
Сега флашнах gng8 (модем) и сякаш малко по рядко прави проблема.
Малко повече за проблема: както си цъкам и прави disconnect & connect на мрежата. В страницата на рома в xda пише, че трябва да се флашне последния модем, но не разбирам как така последния, примерно на моя телефон, последния който получих официално с ъпдейт е gng8, но дефакто има и други по нови модеми. Не знам възможно ли е ако флашна 'какъв да е' модем, да направи softbrick/booyloop?

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#23

Флашни си модем, фикс и буутлоудър каквато е базата на рома който си сложил! Трябва да са еднакви. При мен е все тая след като нямам кнокс ама при вас може да има значение. И може да префлашнеш рома след това. Пак с пълен Wipe от один разбира се Wink
Цитирай
#24

при мен се оправи,wipe data после с преинстал на рома, пак wipe data, slagane samo titanium и архиви само с приложения като не слагам на самсинг приложенията. сложих гринифициране, и се екрана ми издуржа 4 часа и 20 мин някъде

Samsung Galaxy S4 GT-9505-black neo hibrid- 32GB samsung pro class 10, Samsung Galaxy note 10.1, Allview AX2 Frenzy- 16GB samsung pro class 10, (HTC Wildfire S , Nokia E71)-dead
Цитирай
#25

Здравейте, колеги!

От две седмици ползвам един бял с4 - всичко ок, но има един много кофти проблем - грее ужасно.

Четох във форума, factory reset-вах, уайпвах каша, но проблема е на лице.

Другото кофти е, че батерията пада ужасно бързо - Android system-а си виси постоянно над 15% а Android OS, понякога избухва и над 20 - дори и в power saving режим... От 9 до 5 и батерията е на 30%. Изключил съм всички гъзарийки.

С последния официален ъпдейт съм - 4.4.2.

Реших да слагам къстъм ром, че така не се живее.

Молбата ми е да ме посъветвате за качествен, стабилен и бърз ром, по възможност да си запазя кнокса(още ми е смътна тая тема за кнокс..ако може някой и това да разясни, ще черпя.. Доколкото разбрах ако го разбутам единствено си жертвам гаранцията) с който да усетят кефа от тая машинка. Smile

Четох темата за флаш със запазване на кнокса, но не мога да избера ром от всичките(а и някои ликове не работят).

Малко информация за тела: нямам възможност за скрийншот в момента.. Та:
I9505
GNG8
Kernel - 3.4.0-2309103

Извинете, ако досаждам с глупави въпроси, но тепърва прохождам с галаксито Smile

Лек ден!

slim/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)