Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Грее ли ви телефона?
#1

Колеги забелязвам особено затопляне в долната част на телефона като го натоваря,странното е че хе е всеки път даже му махнах гръбчето протектор да тествам и разликата е минимална.Предния самсунг се затопляше но не чак толкова,не че този пари но си е доволно топъл и само в долната 1/3.
Цитирай
Аксесоари
#2

Нормално е да грее там телефона при по-голямо натоварване.Примерно при по-продължително играене на тежки игри.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#3

Грее си, а след като около 50км го ползвах като навигация с iGO, не само загря доволно, ами и изяде батерията. Не знам какво толкова го натоварва, че да грее - и на HTC-то дето беше с по-слаб процесор, съм играл Angry Birds, но не е грял толкова...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#4

karloson написа:Грее си, а след като около 50км го ползвах като навигация с iGO, не само загря доволно, ами и изяде батерията. Не знам какво толкова го натоварва, че да грее - и на HTC-то дето беше с по-слаб процесор, съм играл Angry Birds, но не е грял толкова...

iGO-то си е тежка навигация по принцип, а пък защо грее сам си отговорил на въпроса си и пак питаш/се чудиш защо Huh

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

centur написа:
karloson написа:Грее си, а след като около 50км го ползвах като навигация с iGO, не само загря доволно, ами и изяде батерията. Не знам какво толкова го натоварва, че да грее - и на HTC-то дето беше с по-слаб процесор, съм играл Angry Birds, но не е грял толкова...

iGO-то си е тежка навигация по принцип, а пък защо грее сам си отговорил на въпроса си и пак питаш/се чудиш защо Huh
Грее колега защото вероятно не знаеш как пари китайски смартфон - изпитал съм го, но пък си има и добрите страни китайския - става и за туристическа ютия или да си пръжнеш едно яйце... Tooth
Цитирай
#6

За iGO ясно, но въпросът е, че грее и от далеч по-малки натоварвания... Не че е болка за умиране, де, само отбелязвам...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#7

Не съм се абонирал за моята тема и се чудя че няма никакви отговори Smile
Та колеги и аз забелязвам това с малките натоварвания но не е винаги,щом го има и при други значи не е болка.Аз си мисля че е нормално пък и моя захват е такъв че често като го държа го загрявам допълнително с ръката и може и аз да му помагам.По важното е че работи добре.Предполагам че в тази част има струпани доста загряващи елементи и така се затопля.
Цитирай
#8

При мен също грее и то от най-малкото.Даже понякога мирише на изгоряло..
Цитирай
#9

Това загряване го има и при чистата S3 ка

Samsung Galaxy S III
Цитирай
#10

Днес след час работа с Igo беше видимо загрял, сензорът показваше 54 С. След това бързо достигна нормални стойности.
Цитирай
#11

Къде ги гледате тези сензори просветлете моля невещия?
Цитирай
#12

Набираш на клавиатурата *#o*# други кодове ще откриеш в това приложение >> https://play.google.com/store/apps/detai....phoneinfo

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#13

Благодаря,ще се тества.В крайна сметка приемаме гереенето за нормално.При мен остава въпроса защо не е всеки път.
Цитирай
#14

Колеги, колко всъщност ви грее Неото? При мен играе между 40 и 62 С при браузване от 15-на минути примерно в андроидбг?

Nokia 8
Цитирай
#15

ivanrd написа:Колеги, колко всъщност ви грее Неото? При мен играе между 40 и 62 С при браузване от 15-на минути примерно в андроидбг?
Няма значение колко градуса е, защото си има защита (throttling) при повишаване на температурата да се понижава честотата на процесора, за да не прегрява над допустимото (всеки производител си преценява на колко градуса да зададе максималната температура при прегряване).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#16

centur написа:Няма значение колко градуса е, защото си има защита (throttling) при повишаване на температурата да се понижава честотата на процесора, за да не прегрява над допустимото (всеки производител си преценява на колко градуса да зададе максималната температура при прегряване).

Това е ясно, въпроса ми е реално колко градуса вдига процесора защато топъл, горещ, грее са все субективни понятия. Докато 57 градуса докато набирам отговора си към теб е реално число, което бих искал да сравня с други потребители. А доверие в преценката на самсунг отдавна нямам Big Grin

Nokia 8
Цитирай
#17

Ами измери му "температурата" с едно термометърче :facepalm: Защо не си ползваш телефона по предзначение,а се занимаваш с глупости?Какво ще стане като видиш дали е 30,40 или 50 градуса?

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#18

nikolov89 написа:Ами измери му "температурата" с едно термометърче :facepalm: Защо не си ползваш телефона по предзначение,а се занимаваш с глупости?Какво ще стане като видиш дали е 30,40 или 50 градуса?

"Ами" с какво меря температурта мога да преценя и сам. Не се чувствай длъжен да споделяш ценни мисли, интересува ме температурата на процесора на конкретен модел телефон.

Nokia 8
Цитирай
#19

Зимата е хубаво да грее.... Big Grin

ZTE Blade Q, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S3 NEo
Цитирай
#20

Здравейте.Имам проблем,поне така си мисля,не съм сигурна ,за това ви моля за съвет.Става дума за следното: Ползвам Samsung Galaxy S3,работеше идеално,докато не му вкарах руут.Последваха куп проблеми,махнах руута и изчистих всякакви следи от него,но сега телефона прегрява и при най-малката работа с него.Температурата на процесора се качва до 80 градуса.Телефона е все още в гаранция.Искам съвета ви какво да правя и нормално ли е това,моля!
Цитирай
#21

@Десинка флашни stock ROM с Odin и после фабрични настройки през менюто на телефона (не през recovery) и го наблюдавай след това.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#22

Оле,много се извинявам,ще може ли малко по-простичко да ми го обясните че с тия термини хич не съм наясно Sad Това за менюто го разбрах,ама това stock ROM i Odin..... BlushИзвинявам се за невежеството си и че ви отнемам от времето Bu
Цитирай
#23

Stock ROM - това е фабричния ROM на Samsung, с който идва телефона така да се каже, а Odin е програмата за Windows компютри, с която можеш да слагаш ROM-ове.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#24

Благодаря много за информацията!
Цитирай
#25

днеска моя С3 нео чак отказа да зарежда в колата заради висока температура на батерията(такова съобщение ми изкара)....ползваах навигацията
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)