Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Първи впечатления от Андроид 5

(2015-04-25, 18:54:33)yo_asakura написа:  не е в това проблема, защото има andorid one и други бюджетни телефони с много по слаби или подобни параметри и lollipop-а е песен... Smile

На 30% си прав, на 70% не.
Откакто си върнах КитКат, инсталирах абсолютно същите програми и оставих таблета да отлежи - е, таблетът ми издържа 10 дни без презареждане в standby режим с 3Г активно.
При Лилипоп на 4-я ден обикновено го намирах разреден до нулата.

Явно е че Андроид 5.х е някаква лагня, щом топ флагмани имат същия проблем:
http://www.idg.bg/mobile/323743/samsung-...-i-s6-edge

При това положение -  какво да кажем ние с хардуер отпреди 3+ години...

Prestigio MultiPad 7.0 PRO DUO, Nexus 7 3G
Цитирай
Аксесоари

на самсунг проблемите идват от touchwiz, а не от андроида. а иначе аз не говоря за батерия а за performance. мен не ме бъка и всеки ден да го зареждам, но да не ми бави. имам и нексус4, който е на 3 години, но телефона е по бърз от всякога Smile
Цитирай

И при мен дойде ОТА. Като събера малко впечатления, ще пиша.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай

Така...Върнах от 5.1.1 на 5.1 ,защото  Апекс и Нова лънчъри и двата крашват. Отделно при мен работи малко по забавено. От 5.1 определено съм доволен.

Huawei P8®☆☆☆ .Samsung Galaxy Tab S 8.4 16GB
Цитирай

И при мен вече дойде насила OTA с тоолкит-а Smile

Разлика от 5.1 не виждам.

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

(2015-05-05, 19:56:45)ZLATI172 написа:  Така...Върнах от 5.1.1 на 5.1 ,защото  Апекс и Нова лънчъри и двата крашват. Отделно при мен работи малко по забавено. От 5.1 определено съм доволен.

5.1.1 с нова лаунчер(изчисти си кеша на нова лаунчера, ако ли не хард рессет) и без хард ресет от 5.1 . Таблета лети както винаги Wink, момчета !

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай

(2015-05-07, 21:07:10)master89q написа:  
(2015-05-05, 19:56:45)ZLATI172 написа:  Така...Върнах от 5.1.1 на 5.1 ,защото  Апекс и Нова лънчъри и двата крашват. Отделно при мен работи малко по забавено. От 5.1 определено съм доволен.

5.1.1 с нова лаунчер(изчисти си кеша на нова лаунчера, ако ли не хард рессет) и без хард ресет от 5.1 . Таблета лети както винаги Wink, момчета !

ДоЙде ми снощи OTA 5.1.1. И сега всичко си е наред. Пак съм с 5.1.1. Доволен.

Huawei P8®☆☆☆ .Samsung Galaxy Tab S 8.4 16GB
Цитирай

И при мен тази вечер дойде OTA. Работи добре, като 5.1 
Цитирай

И при мен дойде ота.
П.С. Нормално ли е таблета да се зарежда 12 часа от 15% до 100%? С kitkat май беше по-бързо? (с оригинално зарядно)
Цитирай

Какво се правеше в такива ситуации, в който андроид ОС яде батерията на стенбайт? Хард ресет ще помогне ли, или ще се чака 5.1.1, лошо е че съм с 3G и за нас пак ще го забавят 2 месеца..
Цитирай

Ха, вече таблета вижда флашки без допълнителни платени програми.. чак сега го забелязах
Цитирай

При мен разлика между 5.1 и 5.1.1 няма - все така лагва и дори на моменти забива (при излизане от стенд бай, седи на светло сив екран).
Цитирай

Dragol, кати ги вижда може ли да качва файлове на тях или само може да ги чете..
Цитирай

(2015-05-09, 09:40:29)RoboCop написа:  Dragol, кати ги вижда може ли да качва файлове на тях или само може да ги чете..

Сега пробвах и от таблета към флашката не мога да копирам, но от флашката към таблета мога. Преди май и това не можеше.
Цитирай

на мен без програма нищо не ми отваря. при теб как е, като ръгнеш флашката се отваря прозорец ли? защото при мен още от по старите версии без руут като пъхна флашка и ми я открива във es file manager-а, но без никаква проргама, не ми я открива...
Цитирай

Значи пак е провал, не мога да разбера какво им коства да си го направят нормален OTG, без да е необходим руут и специален софтуер.
Цитирай

(2015-05-09, 17:34:00)yo_asakura написа:  на мен без програма нищо не ми отваря. при теб как е, като ръгнеш флашката се отваря прозорец ли? защото при мен още от по старите версии без руут като пъхна флашка и ми я открива във es file manager-а, но без никаква проргама, не ми я открива...

Като отворя es file explorer от там влизам във флашката.
Цитирай

да, и аз така правя, но това го има още от киткат, че да не е и преди това. а ти написа "Ха, вече таблета вижда флашки без допълнителни платени програми.. чак сега го забелязах". а es file manager-а си е програма. реално таблета не потдържа native отваряне на флашка, а си трябва допълнителен софтуер както си беше и до сега... Smile
Цитирай

(2015-05-09, 19:15:13)yo_asakura написа:  да, и аз така правя, но това го има още от киткат, че да не е и преди това. а ти написа "Ха, вече таблета вижда флашки без допълнителни платени програми.. чак сега го забелязах". а es file manager-а си е програма. реално таблета не потдържа native отваряне на флашка, а си трябва допълнителен софтуер както си беше и до сега... Smile

да, написах без допълнителни ПЛАТЕНИ програми... не съм забелязал преди с file explorer да става, но щом казваш сигурно е така Smile
Цитирай

Трагедия..


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

На дъщеря ми нексуса с 5.1.1 за 1 ден е паднал с 4% до 96%.

Имате нещо което дърпа енергия...

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

[Изображение: 035360041-big.jpg?r=0]

При мене си е добре
Цитирай

Какво е положението с 5.1.1 след инсталацията? Има ли промени в работата в сравнение с 5.0.2, че при мен с 5.0.2 след седмица нещата бяха много зле.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

и при 5.1.1 е същото
Цитирай

Оставаме на 4.4.4

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)