Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Първи впечатления от Андроид 5
#26

Не чакайте OTА ъпдейт.С NRT става бързо и лесно.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
Аксесоари
#27

За 3G версията на Nexus 7 (2012) го няма още, но аз имам търпение, и без това и ОТА ще го чакам (отиде още седмица), таман до тогава ще следя отзивите.. Smile
Цитирай
#28

още един отзив... липсва приложението галерия. сега явно ще се използва новото Photos. Но тук идва един проблем. Преди с оригиналното приложение можех да пусна avi файл, а сега с photos немога. Демек служи само за разглеждане на картинки, видеото прави проблеми. Това ме тормози и по друга причина. На nexus 4 си позлвам ефектите на приложението Gallery (за да си оправям цветове и подобни по снимките), а ако и там ми натикат това Photos (което най-вероятно ще стане) ще е ужасно... Знам че и в него има вградени ефекти, но сегашните ме кефят и си свикнах с тях... Да не говорим че и първия проблем е доста гаден. Обикновено avi филмче не може да върви. Пускам файла от es file manager-a и ме пита с какво да го отворя, и реално ако нямате инсталирани плеъри от трети страни (bsplayer, mxplayer и т.н.) няма с какво да го отвори...
Цитирай
#29

В play store има gallery kitkat: nexus gallery
Същата си е като от китката
yo_asakura написа:още един отзив... липсва приложението галерия. сега явно ще се използва новото Photos. Но тук идва един проблем. Преди с оригиналното приложение можех да пусна avi файл, а сега с photos немога. Демек служи само за разглеждане на картинки, видеото прави проблеми. Това ме тормози и по друга причина. На nexus 4 си позлвам ефектите на приложението Gallery (за да си оправям цветове и подобни по снимките), а ако и там ми натикат това Photos (което най-вероятно ще стане) ще е ужасно... Знам че и в него има вградени ефекти, но сегашните ме кефят и си свикнах с тях... Да не говорим че и първия проблем е доста гаден. Обикновено avi филмче не може да върви. Пускам файла от es file manager-a и ме пита с какво да го отворя, и реално ако нямате инсталирани плеъри от трети страни (bsplayer, mxplayer и т.н.) няма с какво да го отвори...

Pixel 8 Pro
Цитирай
#30

това не променя факта, че трябва 3rd party app за да се пусне видео като хората...
Цитирай
#31

И работи малко вземе че забие. Пак да питам, кой ви е буутлоудъра? моя е 4.18. 4.23 не можах да инсталирам.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#32

аз използвах инструкциите от страницата с архивите и ми е 4.23. То в самия архив си го има 4.23...

а аз да попитам, ако се чака OTA, bootloader-a флашва ли се сам с по нов?
Цитирай
#33

и аз флашвах ама ми е 4.18 кво ли не го правих е не ще. Освен да го върна 4.4.4 и през ОТА ако стане Кажете как да го променя на 4.23? От многото буутлоъдъри само един се инсталира, така че вече съм с 4.23. На който му трябва да заповяда.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#34

С WUGFresh NRT става с 5 клика. FlashStock&Unroot към последната версия след това си рутваш наново и готово.

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай
#35

Уж съм с най- скъпата версия на Nexus 7, а вече се замислям, дали нас с 3G не са ни забравили, еб@ т и п е д @ L ите дето са от Google, започнах да се изнервям вече..
Цитирай
#36

Не са, просто иска "чакане" което и аз като теб го нямах и сложих 5.0 ръчно !

Но така или иначе няма все още изтекъл .img за Nexus 7 WiFi+3G (2012) :/
[url]
http://www.droid-life.com/2014/11/13/dow...id+Life%29[/url]

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#37

NeXuS94 написа:Уж съм с най- скъпата версия на Nexus 7, а вече се замислям, дали нас с 3G не са ни забравили, еб@ т и п е д @ L ите дето са от Google, започнах да се изнервям вече..

няма да те забравят, спокойно Big Grin
Цитирай
#38

Получих ОТА ъпдейта Smile

Pixel 8 Pro
Цитирай
#39

ssaso написа:Получих ОТА ъпдейта Smile

ЕЕ, браво значи най-после и в България пристигна Christmas

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#40

Защо фона на менюто не е бял?
http://cdn0.mos.techradar.futurecdn.net/...580-90.jpg
Цитирай
#41

Как е при вас? При мен ту върви бързо ту лагва. Изнервих се и даунгрейднах до 4.1.2. Сега си върви супер бързо и стабилно. Ще седя с 4.1.2 докато не пуснат фиксовете.
Цитирай
#42

lub4oo написа:Защо фона на менюто не е бял?
http://cdn0.mos.techradar.futurecdn.net/...580-90.jpg


Свали си Google Now Launcher и рестартирай таблета и ще стане бял :thumbup:


Цитат:Как е при вас? При мен ту върви бързо ту лагва. Изнервих се и даунгрейднах до 4.1.2. Сега си върви супер бързо и стабилно. Ще седя с 4.1.2 докато не пуснат фиксовете.

След като инсталираш 5.0 направи хард рессет от рекаварито и качи приложенията ти на ново, не от backup а на свежо !

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#43

master89q написа:
lub4oo написа:Защо фона на менюто не е бял?
http://cdn0.mos.techradar.futurecdn.net/...580-90.jpg


Свали си Google Now Launcher и рестартирай таблета и ще стане бял :thumbup:


Цитат:Как е при вас? При мен ту върви бързо ту лагва. Изнервих се и даунгрейднах до 4.1.2. Сега си върви супер бързо и стабилно. Ще седя с 4.1.2 докато не пуснат фиксовете.

След като инсталираш 5.0 направи хард рессет от рекаварито и качи приложенията ти на ново, не от backup а на свежо !

Направих Хард рессет още в началото. Бекъп не правя. При някои приложения си лагва яко, например браузъра като почне да даунлодва. Още няколко пъти ми лагна здраво лолито и го махнах. Във форумите също доста хора се оплакват.
Цитирай
#44

честно да ти кажа, след android 4.3 таблета стана доста по бавен. Предполагаъм се дължи на по бавната вътрешна памет, а след един етап, вкараха някаква нова технология за работа с паметта. Та за това 4.3 и 4.4 при мен беше досат по лагава отколкото 4.2. Сега обаче с lollipop стана доста по бърз. Естествено, не може да се сравнява с оригиналната му версия 4.1 или следващата 4.2, но в сравнение с предишнте 2 е голямо подобрение. Има си спънките докато синхронизира приложения на заден фон, но иначе може би това е центата да си с таблет а 2 години и последна версия андроид. Все пак търпимо е, а ако спра синхронизациите всичко е като ново Smile
Цитирай
#45

0171821 написа:
master89q написа:
lub4oo написа:Защо фона на менюто не е бял?
http://cdn0.mos.techradar.futurecdn.net/...580-90.jpg


Свали си Google Now Launcher и рестартирай таблета и ще стане бял :thumbup:


Цитат:Как е при вас? При мен ту върви бързо ту лагва. Изнервих се и даунгрейднах до 4.1.2. Сега си върви супер бързо и стабилно. Ще седя с 4.1.2 докато не пуснат фиксовете.

След като инсталираш 5.0 направи хард рессет от рекаварито и качи приложенията ти на ново, не от backup а на свежо !

Направих Хард рессет още в началото. Бекъп не правя. При някои приложения си лагва яко, например браузъра като почне да даунлодва. Още няколко пъти ми лагна здраво лолито и го махнах. Във форумите също доста хора се оплакват.


В началото ОК, но после след инсталацията на новата версия пак направи ( защото по някои път отчита и грешно свободната памет) т.е преди и след инсталация хардресет.

А за лагването, лагва заради "АRT-a" като изключим и един куп неща още. Като инсталираш някое приложение то се компилира веднага. Инсталирай каквото ти трябва, отвори ги едно по едно след инстала и след това един рестарт и виж после как се държи таблета и лага му .

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#46

del
Цитирай
#47

Голямо разочарование с това Лоли. Флашнах 4.1.2, рутнах го за 10 минути, деинсталирах всички ненужни системни приложения, изключих всички анимации, инсталирах Xposed с няколко визуални и практични модове, инсталирах любимите ми приложения. Сега имам невероятно бърз, стабилен и прагматичен таблет
Цитирай
#48

Здравейте колеги,

От вчера и аз съм собственик на този модел. Купих го от Емаг, 32ГБ версия. Дойде с андроид 4.2.* след това се ъпдейтна до 4.3. след това до 4.4.2, 4.4.4 и накрая до 5.0. Прави ми впечатление обаче че таблета е УЖАСНО бавен с 5.0. Преди година ползвах служебно същия модел за няколко дни и не забелязах лаг или забавяне и много се изненадах че моят работи толкова бавно. Зарежда facebook, chrome за повече от 10 секунди. Може би влияние върху преценката ми за "бавене" има и факта, че използвам също и Galaxy Note 3 и там всичко лети.
Цитирай
#49

100% има влияние
Цитирай
#50

След 1 ден ползване с 5,0, таблета е по-бавен, лагва и 2 пъти се рестартира сам.
Как да го върна на 4.4.4?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)