Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Първи впечатления от Андроид 5

roumen_s написа:Колеги, някой въобще получавал ли е ъпдейт на първия Нексус 7?
Аз също го получих и съм много разочарован от бързодействието, за което тук говорят. Не знам дали аз нещо не правя като хората, защото почти изгубих желание да го ползвам вече

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
Аксесоари

Като ви слушам и се чудя дали да го гушвам когато дойде и при мен. Само че не знам какво ще стане после. В последствие, ако се пооправят нещата, мога ли пак да го инсталирам? А ако остана на kit-kat, там няма ли да е зле с приложенията? Гледам че доста приложения се оптимизират за Loli... :unknw:
Цитирай

наистина не е кой знае колко бърз, все пак процесора е слаб, но за мен е по добре от kitkat. единствено не е по добре от 4.1, 4.2

п.п. но това е за бързина. иначе нямам проблеми с приложения...
Цитирай

OTA ли?

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай

Аз все още не съм го тествал, защото го няма за 3Г.Често казана аз най-доволен бях от 4.3.За мене той работеше най-бързо и мисля да се връщам на него. По спомен като го флашна ръчно, веднага следва руут TWRP, Цъкам да се актуализира. Таблета при актуализация дава някаква грешка и след рестарта си оставам с 4.3 и ъпдейта изчезва от падащото меню.
Цитирай

странно аз нямам още, с Нексус 7 32Гб 3г съм
Цитирай

Може направо на 5.0.1 да ни го пуснат. То голямо чакане, от 12. 11. 2014 г. до днес.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

draven72 написа:странно аз нямам още, с Нексус 7 32Гб 3г съм
https://developers.google.com/android/nexus/images
така като гледам, за твоя модел не е пуснат още за да го чакаш...
Цитирай

Аз изкарах два дена с Лолито и се върнах на 4.1.2. Екстра си работи.
Цитирай

Аз днес сложих за проба 4.3 и мога да кажа, че таблета хвърчи. Нищо общо с 4.4.4.Кофти е дамо че ми стои в нотификацията (системна актуализация) Успях само да изключа иконката която стои горе.
Цитирай

1124 написа:Аз днес сложих за проба 4.3 и мога да кажа, че таблета хвърчи. Нищо общо с 4.4.4.Кофти е дамо че ми стои в нотификацията (системна актуализация) Успях само да изключа иконката която стои горе.

Този проблем го реших като рутнах таблета и се слага едно приложение Fotakill в систем апс.
Цитирай

0171821 написа:
1124 написа:Аз днес сложих за проба 4.3 и мога да кажа, че таблета хвърчи. Нищо общо с 4.4.4.Кофти е дамо че ми стои в нотификацията (системна актуализация) Успях само да изключа иконката която стои горе.

Този проблем го реших като рутнах таблета и се слага едно приложение Fotakill в систем апс.


Супер!Стана и сега ъпдейта изчезна напълно.
Ето го файла ако някой иска да го пробва.
Трябва ви руут.
Копирате файла в system/app
рестартирате и готово.
При мене след рестарта стоеше и изчезна след минутка две. :thumbup:
Цитирай

След почти 2 седмици ползване на Android 5.0 (Nexus 7 16gb) бих казал, че не се държи толкова гладко колкото КитКат. На моменти забива и трябва да се изчака 20-30 секунди. Забелязах и нещо странно, че таблета се изключи сам 2 пъти, някой има ли такъв проблем ?
Цитирай

и аз за около 2 седмици не виждам проблеми. откъм бързина, мисля че е по добре от киткат, но по зле от jellybean
Цитирай

А кога ще го пуснат за всички версии ? Аз съм с 8гб и нямам ъпдейт още .
Цитирай

А някой знае ли от къде мога да си намеря Tempered Glass Film Protector For Google Nexus 7 2012
Цитирай

вече има 5.0.1 за някои нексуси. предполагам скоро и за нас Smile
Цитирай

дамм, за нас го няма все още ..

Някой да е намерил changelog-а на 5.0.1, че аз не успявам ?

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай

щом е сменена 3-тата цифра, не очаквай много - малки фиксове
Цитирай

точно малките фиксове ме вълнуват Smile

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай

Искам да попитам дали някой вече има представа дали 5.0,1 би могло да оправя проблема при някои от нас със лагването и забавянето на таблета. Питам, защото в момента дори не използвам таблета заради неговото забавяне и затваряне на повечето приложения и дали да чакам ъпдейта или по-скоро да си се върна на Кит Кат. Дайте съвет.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

ако искаш бързина - връщай jellybean. иначе едвали ще оправи тоя проблем, едвали може и да се оправи. това си е хардуер...
Цитирай

Още го обмислям, проблемът при мен е, че аз не искам да лети а искам да работи поне така както бе в кит кат. Сега е толкова тромав, имам чувството че нещо хардуердно се е счупило и заради това е толкова бавен. Разбирам, че не всички приложения са пригодени още към Лолипоп, но когато стартирам приложението за фейсбук например го чакам повече от 15 секунди за да стартира ако преди това не получа съобщение за краш и за неговото затваряне


имам питане
https://developers.google.com/android/nexus/images

Тук виждам, че за нашето таблетче вече има качено 5.1. Някой тествал ли го е

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

5.0.1...

Изтрий си кеша в рековери и ще се оправи вървенето доста...

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

за нашия няма качена 5.0.1. А незнам какъв е проблема при теб, но при мен бързината е същата и дори малко по-добре от Kitkat
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)