Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Първи впечатления от Андроид 5

(2015-01-10, 01:16:09)Stormrage написа:  Потвърждавам  IT'S A ALIVE! 5.02!!! Отново имам таблет... да има какво да се желае от скоростта, но ги няма замръзванията от по 30 + секунди вече мога да браузвам на спокойствие...

При мен таблета е пушка. Не знам за какви  замръзвания  и лаг става въпрос ...

Huawei P8®☆☆☆ .Samsung Galaxy Tab S 8.4 16GB
Цитирай
Аксесоари

Вече сме го обсъждали това в темата... Когато пристигна OTA-та на 5.0 за N7 2012 много хора да не кажа на едно 80 процента таблетите им станаха неизползваеми. Зверски лаг замръзвания крашове и каквото се сетиш доста е разисквано по форумите >>> https://productforums.google.com/forum/m...o2BHjmhh-I ... Както се говореше обаче 5.02 оправи положението за което потвърждавам и аз.
Цитирай

Пичове,някой нещо да знае за модела Nexus 7 3G.......кога ще го има тоя прослoвут ъпдейт......егати чакането дето падна.......
Цитирай

При мен най-после дойде от 4.4.4 направо на 5.0.2 и мога да заявя, че таблетчо си върви дори по-добре от 4.4.4. Иначе съм с Nexus 7 32GB rom, 2012 г.
Цитирай

Бесен съм! За втори път се набутах да ъпдейтвам до Lollipop (първи беше OTA 4.4.4 -> 5.0) - за нищо не става тоя shit - таблета е неизползваем. Ъпдейта ми дойде ОТА от 4.4.4 до 5.0.2. Утре пак трябва да си играя да връщам до 4.4.4. Имам чувството, че от Гугъл се гаврят с нас. Бях голям фен на Андроид до днес. Следващото устройтво, което си купя определено ще е с iOS.
Цитирай

(2015-01-14, 23:46:55)trmkr написа:  Бесен съм! За втори път се набутах да ъпдейтвам до Lollipop (първи беше OTA 4.4.4 -> 5.0) - за нищо не става тоя shit - таблета е неизползваем. Ъпдейта ми дойде ОТА от 4.4.4 до 5.0.2. Утре пак трябва да си играя да връщам до 4.4.4. Имам чувството, че от Гугъл се гаврят с нас. Бях голям фен на Андроид до днес. Следващото устройтво, което си купя определено ще е с iOS.
Пробвай ресет след ъпдейта.

 
Цитирай

Ресет, мресет - нищо не помага. На чиста инсталация след ресет се влачи всичко като за световно - зарежда вайбър над 30 секунди, за хром пък изобщо да не говоря. Няма нищо общо с 4.4.4. И там лагваше от време на време, но след този ъпдейт просто не се търпи. Таблета е почти неизползваем както казах вече по-горе. Утре ще пусна клип да видите за каква трагедия става въпрос. Имам чувството, че това чудо изобщо не е тествано преди да бъде пуснато като ОТА. И пак ви казвам това е гавра, чиста гавра. Гугъл да го д*хат!!!!!
Цитирай

A, след Рессета да си възвръщал бакъпа на програмите от гоогле . Ако, да инсталирай ги на чисто не от бакъп . И го остави 1 ден да поработи "докато влезне в релси" - както се казва !

Успех !

ПП: Аз съм повече от доволен от 5.0.2 - всичко тип топ с нова лаучнер съм за инфо .

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай

От момента в който се обнови до 5.0.2 таблета ми си работи просто прекрасно. Аз съм Google Now лаунчър и съм много доволен. Даже не съм правил и хард ресет.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай

при моя май не виждам особена разлика между 5.0 и 5.0.2
Цитирай

Моя си хвърчи с 5.0.2
Цитирай

Имам два Нексус-а 7 2012. Единия е флашнат с 5.0 и после му е сложен 5.0.2.

Другия си се ъпдейтна по нормалния начин от 4.4.4 към 5.0.2.

И двата работят нормално. Има разбира се забавяне от време на време, но не много по-сериозно отколкото когато бяха с 4.4.4. Основно лагва при по-тежките игри.

Имам и Нексус 7 2013 - там 5.0.2 върви перфектно без забавяне.

Проблемите ти най-вероятно идват от някое приложение.

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

През последния уикенд получих нотификация за наличен ъпдейт и след приключването му се сдобих с 5.0.2 + невероятен лаг. В следващите 3-4 дни си поиграх в свободното време - премахвах приложения, чистих кеш и др., но без резултат и забавянето беше супер дразнещо (само в Безопасен режим имаше подобрение, но пак не можеше и да се сравнява с 4.4.4). Интересното беше, че при тест с AnTuTu се получи по-висок резултат с около 4000 т., а свободната RAM се удвои до към 500-600 MB.
Снощи всичко си дойде на мястото след Factory Reset, като предварително си прехвърлих файловете на лаптопа. Така че очаквам ъпдейта и на телефона, за който бях решил да си го държа на 4.4.4., предвид неприятното зависване и бавни реакции.
Отделно от проблема - новата визия и организация на Lolipop ми харесва все повече с всеки изминал ден и е въпрос на време да се свикне с промените.
Само да уточня, че таблета (Wi-Fi, 8GB) е закупен от USA в първите дни от пускането му на пазара през 2012 и нищо не е пипано по него, освен автоматичните актуализации до 4.4.4.

Поздрави от мен!
Цитирай

При мен на 5.0 лага беше зверски, със 5.0.2 е малко по добре но пак го има. Също така използва повече ток. преди го включвах на зарядно на 1-2% и си го ползвах на зарядно, сега се изключва след 2-3 мин. работа. Издразни ме и мисля да си сложа някой друг ром. Да не говорим, че не ползвам нищо от ексттрите на 5.
Цитирай

Пробвай Nova Launcher , ползвам го и съм повече от доволен (лек, бърз, "няма лаг" ). Ако не си направих хард рессет, вариант е да направиш и не възвръщай приложенията си от гоогле акаунта, а си ги инсталирай на ново . !

Успех !

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай

3G вариантите на Nexus7 2012\2013 или ги заеб@]-[@ или ще пуснат направо 5.1, какво мислите?
Цитирай

И аз се набутах с 5.0.2. Много лаг, много бозене... След хард ресет горе долу се подобри, но пак не е като при 4.4.4.

Sony Xperia X8 -Nokia Lumia 620 -> Sony Xperia Z1 Compact -> LG G4 - > P20 Pro
Цитирай

при мен мисля, че след 4.3 стана лагаво всичко. но сега незнам, заслужава ли си да се оттърва от лаг-а, но пък да се върна на сравнително доста стара версия (4.2.2)... мнения? (не искам custom rom-ове)
Цитирай

Имам 2 Нексуса 7 - на 4.4.4 с рут не са имали лаг. Никакъв. Ако ще връщаш надолу - сложи 4.4.4

Сега са с 5.0.2 - работят доста плавно. Единственото забавяне което забелязвам е при по-тежките игри.

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

4.4.4 пак ми беше лагав...
Цитирай

(2015-01-28, 18:59:12)yo_asakura написа:  4.4.4 пак ми беше лагав...

В такъв случай, замисли се какво си инсталирал и дали то не ти прави проблем. От момента в който пуснаха 5.0.2 нямам никакъв лаг. Е, На тежки игри се чуди понякога, но самия таблет е слабичък за тях.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай

ползвам едни и същи неща откакто имам таблета. и все пак след 4.3 стана все по тегаво. сега 5.0.2 усещам подобрение спрямо китакат, но не е това, което трябва да е тоя таблет...
Цитирай

5.0.2 определено е по-бавен от киткат... Особено на по-слаби машини...

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

Вече има 5.0.2 за 3G версията. Нападайте...
https://developers.google.com/android/nexus/images
Цитирай

Крайно време беше след 2 месеца и половина Angry Вече се чудя дали да го слагам, не ми е тръпка вече, а скоро си форматирах таблета и съм си нагласил всичко страхотно, знаете как е, голяма играчка..

Заслужава ли си игрането като дойде ОТА да го слагам или да чакам 5.1?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)