Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със камерата
#26

Търкай смело от това е. Аз използвах паста за зъби и лакочистител и доста търкане. Успех Wink

HTC One M8
Цитирай
Аксесоари
#27

99% е от това

Htc One М8
Цитирай
#28

Ами ако се почистват всяка седмица само със спирт? Или през няколко дена? Дали ще се наложи пак на 3 месеца да търкам като луд?
Цитирай
#29

За протокола и HTC ONE MAX има някакво покритие,което се драска,но не пречи грам на снимките.Взех клечка за уши и ракия и го изтърках.Беше по-черно някакси с него сега обектива е една идея по-блед.Дали не съм изтъркал нещо,което не е трябвало или да не се шашкам.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#30

Ами аз търках търках и то каточили стана по-зле...
Цитирай
#31

(2015-03-06, 19:19:46)mefistoreyon написа:  Ами аз търках търках и то каточили стана по-зле...

Как така ти е станало по-зле?Да не си търкал с нещо,което е надрало самото стъкло?То търкане,ама чак пък толко,де да знам.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#32

(2015-03-06, 20:50:29)vladislavpasha написа:  
(2015-03-06, 19:19:46)mefistoreyon написа:  Ами аз търках търках и то каточили стана по-зле...

Как така ти е станало по-зле?Да не си търкал с нещо,което е надрало самото стъкло?То търкане,ама чак пък толко,де да знам.

С лакочистител ....И определено стана по-зле сега е и надраскано и някак си омазано едно такова Big Grin  Никакво...Може ли да искам да ми го сменят и да използвам гаранцията ? То се омаза тотално...Така ,че имайте си едно на ум като почнете да търкате Smile
Цитирай
#33

Надали гаранцията ще го покрие.Не ми се вярва.Ама и мазало да е,ако не маца снимките не ти пречи,но ако ги размазва кофти,понеже тела си е нов и скъп ии не е за да се прежали.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#34

(2015-03-07, 00:25:39)vladislavpasha написа:  Надали гаранцията ще го покрие.Не ми се вярва.Ама и мазало да е,ако не маца снимките не ти пречи,но ако ги размазва кофти,понеже тела си е нов и скъп ии не е за да се прежали.

Да, прав си.
Иначе може лакочистителя да е бил прекалено силен мисля...Веднъж помня бях разлял един на масата и той стопи покривката...Та като казвате лакочестител и т.н може да се уточнявате за марки :д да не става мазало като при мен....Щото верно хич не е евтин телефона.

Има ли някой представа колко горе долу ще ми струва сега да се смени съклото на камерата ?
Цитирай
#35

Потъркай още със паста и след това със спирт с клечка за уши, понеже е мека! Те казват лакочистител, но и обикновен спирт ще свърши работата!


c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#36

Как стана по зле дай някоя снимка да видим да не би да не си го изтрил хубаво потъркай още малко аз също я чистих с паста и лакочистител в началото се размазва малко но после стана като нова

Htc One М8
Цитирай
#37

(2015-03-06, 19:19:46)mefistoreyon написа:  Ами аз търках търках и то каточили стана по-зле...

Не си натискал достатъчно силно.Първоначално и аз бях като теб.Пробвах процедурата и резултатът беше ужасен - страшно надрана камера.Работата беше,че бях премахнал защитното покритие частично,но не напълно,в резултат на което  изглеждаше все едно стъклото беше надраскано.Минаха ми сумати неща през главата,като да го дам на часовникар да го полира и други подобни. Lol  След известно време  отново реших да мина камерата с пастата,но този път натисках доста усърдно с клечката с лакочистител и стъклото започна да се изчиства осезаемо.Повторих го още 5-6 пъти и след около 30-40 минутно търкане работата взе,че стана.Натискай смело и успех.Няма как да повредиш стъклото с малко повече сила. Wink

iPhone X Space Gray
Цитирай
#38

Thanksss Big Grin
Утре ще пробвам пак.Иначе да, стана много интересно...Определено е по-зле от преди Big Grin   Утре ще продължа с търкането.
Цитирай
#39

Наблегни на търкането и бъди търпелив. За около час ще се получи. Всички сме минали по този път.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#40

Да, бяхте прави. Оправи се Smile
Цитирай
#41

Браво колега Smile

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#42

Верно стана като нов Big Grin но трябвало яко търкане... А бях се отчаял. Сега всичко е 6
Цитирай
#43

Добре де...прочетох темата. Не ми е надраскана камерата изобщо и снимките ми са абслютен ташак! Все едно имам Нокиа с 2мп камера. Идеи?

Htc M8
Цитирай
#44

Хм, това покритие що не са го положили отвътре на стъклото... Smile

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#45

Защото е антирефлексно т.е. за да върши работа трябва да е от външната страна на стъклото. Функцията му е да тушира халирането(изсветляването на тъмните участъци) от входящата ярка светлина.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)