Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията.(Android 4.4.2 KitKat)
#1

Здравейте.От 2-3 дена имам проблем с батерията.За 12 часа без никакво пипане ми взе 10% а преди ми взимаше по 5-6%.Като батерията ми е на 30% и като почна да играя някоя игра за една минута спада на 25% а това преди никога не ми се е случвало.Батерията ми е Li-Ion 2100 mAh телефона S3 Neo (i9301i).Мой приятел има същия телефон като мен , но няма такива проблеми.Ако продължава така мисля да се оплача в Мтел. :|
Цитирай
Аксесоари
#2

Нещо като скриншот за информация ? :whistle:

 
Цитирай
#3

За твоя телефон има раздел.За тези два три дни ,да не си инсталирал някое приложение и от това да е гълтането на батерията ти....

SGN2(N7100) titanium grey Dr,Ketan V14 & AGNi 4.5.2
Цитирай
#4

Преди оплакването да си инсталирал нещо Smile Скрийншот на активните процеси, на разхода на батерията Smile
Цитирай
#5

Колкото до играенето на игрите - има игри и игри... За една и съща игра ли става въпрос или за различни? В различни условия яркостта на екрана, ако е на автоматичен режим също се променя и съответно променя консумацията. Автоматичния ъпдейт на приложения от маркета също може да глътне енергия - ако вчера се е обновило едно приложение, а днес - 4... Много причини може да има, включително и околната температура, и не съм сигурен, че който и да е смартфон ще има абсолютно един и същи разряд за едно и също време. Все пак става въпрос за разлика от 4-5% в режим на покой, което е нищожно...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#6

Ами съжалявам но , не знам как да снимам телефона от вътре сигурно има някакъв recorder но , не ми се търси сега.Значи екрана взима 35% (не е на автоматично защото не знам какво направих но като дам на автоматично и на мах да го усиля пак е тъмен екрана).Само да яркостта ми е по малко и от половината не знам защо взима толкова много проценти. (ОС Android 13%) (Система Android 14%) (Батерия в готовност 4%) (com.android.systemui 5%)
(Устройството е неактивно 4%) (Мултимедиен сървър 3%) (Начало TouchWiz 3%) (Услуги за Google PLlay 3%) Това е




Забелязал съм че телефона ми прави актулизации доста често и това взима от батерията.Чудя се дали да си сменя батерията или да се оплача в Мтел но първо реших да се посъветвам с някой.


[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]
Цитирай
#7

Значи за 12 часа ми взе 2% на режим полет.Забелязах , че на моменти батерията трае много време , но после се изтощава по-бързо може и да си въобразявам Big Grin
Цитирай
#8

Дори да извадиш батерията от телефона и просто да си седи, пак ще й падне заряда с определен процент. Не разбирам какъв е проблема, че днес батерията паднала с два процента, а вчера с пет. Чак такова втренчване и мерене на проценти е излишно. Вечер като си лягам, включвам телефона в зарядното, сутрин го изключвам и си го ползвам. Имам зарядно в колата, имам резервно зарядно и кабел в чантата на лаптопа, имам и резервна батерия за 15 лева, така че и да тръгна нанякъде, мога да си заредя телефона или да му сменя батерията. Имам един Самсунг Е2222, дето го зареждам веднъж в седмицата със всичките разговори, които водя всеки ден, ама той не е смартфон с 4-5" екран. Купил си телефон за 400 лева - дай още 20-30 лева за 1-2 резервни батерии и спираш да го мислиш и да му мериш процентите...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#9

Правиш хард ресет на телефона,след рестарта си изключваш WIFI, GPS, синхронизацията, блутут, изключи преноса на данни, мини в 2g-режим на мрежата, намали яркоста на дисплея, даже не си прави профил в гугъл, с две думи-ползвай го като нокиа 3310 Smile и ако тогава не изкара повече от 2 дни се оплачи в ментел.
Това, че си го поставил в самолетен режим не означава че е в енергоспестяващ такъв, само си изключил мрежата.
Моят изкарва по 2 дни с постоянно вкл. пренос на данни, около 2 часа разговори и толкова сърфиране в нета.Иначе ми е издържал най-много 4 дни, но при изпълнени горните условия.
Цитирай
#10

Нямам никакви проблеми с батерията вече от само себе си се оправи , но сега имам друг проблем.Не знам каде е темата за слушалки или музика , но не ми се занимава сега надявам се админите да не ми махнат коментара.Загубих си оригиналните слушалки от телефона те са като на S3 мисля , че са тези http://2get.eu/galaxy-s3-headphones.html чудя се от Mtel ще мога ли да си купя такива слушалки.Проверих в магазин до нас , но за съжаление не видях такива ако някой може да ми каже от къде да си взема същите оригинални да сподели моля а за доставки не знам дали ще мога защото мисля че всичко от доставки е боклук. Rolleyes
Цитирай
#11

Qni Qbev написа:Нямам никакви проблеми с батерията вече от само себе си се оправи , но сега имам друг проблем.Не знам каде е темата за слушалки или музика , но не ми се занимава сега надявам се админите да не ми махнат коментара.Загубих си оригиналните слушалки от телефона те са като на S3 мисля , че са тези http://2get.eu/galaxy-s3-headphones.html чудя се от Mtel ще мога ли да си купя такива слушалки.Проверих в магазин до нас , но за съжаление не видях такива ако някой може да ми каже от къде да си взема същите оригинални да сподели моля а за доставки не знам дали ще мога защото мисля че всичко от доставки е боклук. Rolleyes
По-добре не се мъчи да търсиш същите. Дори да си вземеш някои за 20 лъва, вероятно пак ще са по-качествени. Wink

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#12

Гледах такива в OLX.bg
Цитирай
#13

батерията е много издръжлива останах мн впечатлен от нея 4 дена издържа като се има напедвид че слушам музика, говоря, интернета е нон-стоп включен wi fi имам предвид Smile Smile Smile
Цитирай
#14

vikic написа:
Qni Qbev написа:Нямам никакви проблеми с батерията вече от само себе си се оправи , но сега имам друг проблем.Не знам каде е темата за слушалки или музика , но не ми се занимава сега надявам се админите да не ми махнат коментара.Загубих си оригиналните слушалки от телефона те са като на S3 мисля , че са тези http://2get.eu/galaxy-s3-headphones.html чудя се от Mtel ще мога ли да си купя такива слушалки.Проверих в магазин до нас , но за съжаление не видях такива ако някой може да ми каже от къде да си взема същите оригинални да сподели моля а за доставки не знам дали ще мога защото мисля че всичко от доставки е боклук. Rolleyes
По-добре не се мъчи да търсиш същите. Дори да си вземеш някои за 20 лъва, вероятно пак ще са по-качествени. Wink

Може ли да ми предложиш някакви качествени слушалки (да се чува ясно звука.)До 30 лева ? Smile
Цитирай
#15

Qni Qbev написа:
vikic написа:
Qni Qbev написа:Нямам никакви проблеми с батерията вече от само себе си се оправи , но сега имам друг проблем.Не знам каде е темата за слушалки или музика , но не ми се занимава сега надявам се админите да не ми махнат коментара.Загубих си оригиналните слушалки от телефона те са като на S3 мисля , че са тези http://2get.eu/galaxy-s3-headphones.html чудя се от Mtel ще мога ли да си купя такива слушалки.Проверих в магазин до нас , но за съжаление не видях такива ако някой може да ми каже от къде да си взема същите оригинални да сподели моля а за доставки не знам дали ще мога защото мисля че всичко от доставки е боклук. Rolleyes
По-добре не се мъчи да търсиш същите. Дори да си вземеш някои за 20 лъва, вероятно пак ще са по-качествени. Wink

Може ли да ми предложиш някакви качествени слушалки (да се чува ясно звука.)До 30 лева ? Smile
Виж тук: https://www.androidbg.com/forum/topic258...odeli.html

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#16

Здравейте, видях тази тема и тъй като имам сходния проблем реших да пиша тук. Имам телефона от година и няколко месеца, но в последните няколко такива се появи сериозен дрейн на батерията. Оставям го вечер и за 7/8 часа падат около 40%. Един приятел ми каза да изключа backup data, което помогна и редуцира дрейн-а на 20%. Но все пак продължава да ми се струва доста. Постоянното търсене на wifi мрежа и известията за такава също са изключени. Някакви други предложения, които могат да помогнат?
Цитирай
#17

Може да спреш синхронизирането на всичко за през нощта, нали тогава няма да ти трябва. Също и в Privacy guard (не знам как е на бг и дали има достъп без руут) за всяка програма може да избереш дали да ти буди телефона и да го държи буден, да ползва GPS, да чете контактите и т.н. Отначало си е голяма играчка, ама като ги настроиш веднъж, после няма ядове.
Цитирай
#18

Телефонът няма руут, но мога да пробвам или просто да прочета дали поддържа, но ако може да ми дадеш линк за приложението, за да съм сигурна, че е това, за което говориш?
Цитирай
#19

Мииии то не е отделно приложение, а го има в самите настройки, ама моят ром е с андроид 5.1.1. Там като отидеш в Settings > Privacy > Privacy guard и горе вдясно има три точки, избираш Advanced. Така ти отваря раздели, примерно Location, Bootup и пр., в които да ограничаваш достъпа, поне на потребителските приложения. Могат да се спрат доста ненужни действия, които излишно харчат батерия, но все пак трябва да знаеш и кои ти трябват. Иначе - проба/грешка а и винаги може да се върнат началните настройки.
Цитирай
#20

@tough На стоковия Android 4.4.2 за съжаление няма Privacy Guard.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
Цитирай
#21

    Съжалявам че пиша в темата, ама и аз имам малко сходен проблем. Нещата малко се задълбочиха след ъпдейт на телефона. Ползвам го единствено за разговори и ровене в интернет. Забелязал съм че понякога батерията пада изключително бързо. Но когато я извадя за 1 мин. от телефона и се оправя. Днес ми беше паднала на 39% извадих я и като пуснах телефона се беше "заредила" на 52% ( не е била включена в зарядното). Когато извадя батерията от телефона си работи 1-2 дни нормално и пак почва да прави мизерии. Зарежда и разрежда много бързо. Случвало се е вечер докато спя да пада от 70% на 12%.
Цитирай
#22

Да не отварям нова тема - някой знае ли дали има усилена батерия, но която наистина да държи повече от оригиналната?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)