Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Водоустойчивост - обсъждане и коментари!
#26

С на сони сервизите имат камери за проверка на водоустойчивост. Можеш да го изпратиш за тест, ако те съмнява.
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравей, той моя се приводни вече. От 1/07 е на сервиз и до сега нямам новини. На виваком съм. Не знам какво се размотават толкова. Ще видим какви тестове правят, правят ли, не правят ли, оправят ли, връщат ли. Като ми го върнаха първия път от ремонт водоустойчивоста явно нищо не са проверявали. Телефончето го взех, след 5 дни го върнах на сервиза, държаха го 2 седмици  и ми го върнаха. Все пак бяха сменили нещо, което значи, че са отваряли телефона и са бърникали нещо. После май набързо са го затворили без да си дават зор да провят нещата как са. След това същата вечер като ми го върнаха реших под душа да пробвавам тая прословута водоусточивост - затова дето си си взех телефона и на следващата сутрин - 1/07 им  говърнах обратно наводнен целия.

Чесно казано вече забавих дали съм си купил телефон или не. Точно 4-5 дни да съм му се радвал и после месец по сервизи.

Интересно ми е как да се съмняваш във водоустойчивостта на телефона без да я пробваш. Дали под душа или ще те навали дъжд - все тая?

То вече не знаеш на кой да вярваш - нещата се правят набързо през пръсти и както стане. Пък ако ми е приятел ще го направим като хората.

Толкова от мен, ще пиша като го върнат какви са резултатите.
Цитирай
#28

Здравейте! Брат ми има Xperia Z3comapct, направих теста който показва дали телефона е водоустойчив, но се оказва, че не е! Каква е процедурата от тук нататък ? Мога ли да го пратя в сервиз, с претенцията че не е водоустойчив и те да си го давят в сервиза ако искат, или трябва да го удавя и така да го занеса ? Big Grin

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай
#29

След намокряне и конденз на камерата, приложението камера не работи. Има ли смисъл да го мъча или да се ориентирам към сервиз?
Цитирай
#30

Преди сервиз винаги repair през PCC за евентуални софтуерни дефекти. Ако не се оправи с това, значи не е софтуерен и ще ти трябва сервиз.
Цитирай
#31

То това ясно, но сега видях, че лакмусът е леко розов. В понеделник ще ходя в Сони центъра, че не съм в Пловдив сега, но съм разочарована. Потапяла съм го безброй пъти и такъв fail точно на почивката. Като го отворих да съхне, имаше малко вода отвътре. Вероятно от горния говорител е глътнал.
Цитирай
#32

Здравейте! Появи ми се проблем с водоустойчивостта. След като го измих на течаща вода, забелязах, че има вода от дясната страна на дисплея и помислих, че под самия протектор. Когато го махнах установих, че всъщност е самия дисплей. На другия ден имаше капчици вода и на предната и задната камера. Телефонът беше закупен преди месец някъде и го дадох във Виваком за поправка. Мина вече месец и когато си го потърсих ми казаха, че най-вероятно ще ми дадат нов телефон, но не мога да ми кажат срок. Има ли някой друг когото да са го бавили и колко време реално е чакал?
Цитирай
#33

Как така не могат да кажат срок?По закон до 1 месец след предаване на телефона ако не са го върнали трябва да дадат нов или мисля че да възстановят парите.Какво стана, още ли чакате?
Цитирай
#34

Искам да попитам, ако някой знае след прослувутото за модела спукване на задното стъкло без причина, прониква ли вода и има ли начин да се докаже, че стъклото само се пука... Благодаря предварително!
Цитирай
#35

Зависи каква е щетата. Може да проникне, а може и да не проникне.
Ако е видимо, че няма никакви други щети по телефона (чукнато, охлузено или подобно), няма как да ти докажат, че телефона е паднал и вследствие на това се е пукнало стъклото.
Цитирай
#36

И моя приятел се изложи. Какво стана - потопих го в чаша с вода и ми се обадиха. След това рязко нямаля силата на звънене и почти не ги чувах какво ми говорят. След 15 мин се възтанови, но ме разочарова.

Селянин е духовно състояние.
Цитирай
#37

Това, което ти се е случило е напълно нормално. Как очакваш да чуваш добре, след като отвора на защитната мембрана е пълен с вода?!  Unknw_mini

http://support.sonymobile.com/bg/dm/wate...esistance/

Цитат:
  • След използване на вашия смартфон, таблет или аксесоар в мокри условия, не забравяйте да изсушите всички капаци и други части, в които може да остане вода.

  • След излагане на вода, която не е чиста, като например хлорирана вода от плувен басейн, винаги изплаквайте устройството с чиста вода.

  • Ако високоговорителят или микрофонът се намокри, това може да се отрази на работата му, докато водата не изсъхне напълно.
  • Времето за изсушаване може да варира в зависимост от условията и може да отнеме до три часа. През това време ще можете да използвате всички функции, за които не е необходим високоговорител или микрофон – ще можете безпроблемно да правите снимки, да проверявате имейла си или да изпращате текстови съобщения.

  • Не използвайте сешоар, за да изсушавате мокрите части.

  • Устойчивостта на прах и влага на устройството може да се намали вследствие на нормално износване, както и на повреди.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#38

Супер. Това означава, че няма за какво да се притеснявам, благодаря за инфото Smile.

Селянин е духовно състояние.
Цитирай
#39

За инфо на тези, които имат проблем със спукано задно стъкло без причина искам да кажа, че върнах апарата във виваком и задния панел беше подменен. Гаранцията е на Омнител ООД. Съвсем смело мога да предложа на всеки, който е сигурен че наистина не е предизвикал спукването да се пробва! И не слушайте какво ви обясняват служителите на мобилните оператори... Те ме питаха "-Е защо го топиш във вода тоя телефон?"...
Цитирай
#40

Айде и моя протече,правил съм клипове като беше нов в басейн с топла мин. вода а сега го измих на чешмата и вода и под двете капачета а го проверих нарочно преди това!
Цитирай
#41

http://fakti.bg/technozone/155948-sony-z...i-pod-voda
Цитирай
#42

На въпросния Георги Касабов, който е писал статията му препоръчвам да чете повече и да пише по-малко.
Цитирай
#43

При мен на теста за налягане без натиск и на отворен капак е на около 970.30, при затворени стига за малко до 972-3-4 при пускане спада до 968-9, та това ли са нормалните стойности или?!
Цитирай
#44

Няма нормални стойности. Всичко, което си написал трябва да е така. Ако пропуска въздух щеше да е друго. Затова, ако искаш да се увериш отвори някое капаче и повтори теста. Стойностите няма да се променят изобщо, което значи, че пропуска въздух, което е защото си отворил капачето. При затворени се променят и стабилизират стойностите. Това какво показва си мисля, че е от надморската височина, защото като съм на различни места числата са различни, но еднакви, ако се върнеш да повториш теста
Цитирай
#45

Мисълта ми е че се променят съвсем малко, не съм сигурен много, но преди няколко месеца го правих същото и като че ли се променяха повече...
Цитирай
#46

Натисни го по-силно и ще се мръднат повече. То отчита натиска, който се оказва. Важното е, че се сменят, пък сега с колко не е от голямо значение.. Аз не съм си топил телефона, ще го направя единствено с кейс за да снимам под вода. А иначе ако се намокри не по мое желание е голям плюс водоустойчивостта Smile
Цитирай
#47

Какво трябва да покаже и какво не този тест с налягането?
Предстои ми покупка и това ми се стори интересно и ще го пробвам. Трябва да се променя, да не се, при какви условия?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#48

При отворени капаци не трябва да се променя като натискаш по-силно с пръсти по екрана.При затворени трябва да се покачи.Примерно - ако е 960 с отворени капаци, трябва да се увеличи едно поне 965-970+ при затворени.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#49

Да и после тази промяна се нормализира. Ако преди да натиснеш е било примерно 960, натиснеш - 963, после се нормализира на 960 докато натискаш. Като спреш натиска цифрите падат и се нормализират пак на колкото е било преди натиска.  В случая -960. Колко точно се покачва - няма да намериш някъде официална статистика от Сони. Зависи от натиска, който прилагаш. При мен май не се е покачвало с повече от 0,05. А тея числа понякога са различни в зависимост от височината, на която се намираш. Важното е да отчитат при натиск.
Моя го мия без проблеми, даже се къпя с него...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)