Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Водоустойчивост - обсъждане и коментари!
#1

Нека тук се обсъжда всичко свързано със водоустойчивостта на Xperia Z3


[video]http://www.youtube.com/watch?v=dW2-uJfqfNo[/video]
Цитирай
Аксесоари
#2

Всеки път когато влизам да се къпя взимам с мен и телефона. Измивам го с насапунисаната гъба обилно и всичко е на шест!

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#3

Ти му търкаш гърба...после той ти търка твоя... и те така.

Честно, нужно ли е пък чак толкова?
Цитирай
#4

Да, наистина вски път е с мен в банята и стабилно го накисвам

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#5

А пък аз моя го вземам всеки път когато ходя до тоалетната... и хууубаво го накисвам! : Crazy
Е после банята му е неизбежна!

SONY Z3 , NOKIA N8 , Balkanche
Цитирай
#6

Пък моя на Нова година реши да се алкохолизира 😀
Уиски+бира+водка+ром+шампанско (за щастие без тапата :-P )... +стабилно плакнене на чешмата след това и си е като нов!!
Цитирай
#7

Нека да се подкрепим малко и с доказателства Smile  Реших да го измия моят преди да залепя новопристигналите темперирани протектори Smile Видеото е с лошо качество понеже другият ми телефон има леко слаба камера и не можа да фокусира достатъчно добре, но пък пак се вижда идеята като цяло. След измиването телефона си работи отлично както преди и няма никакви видими и невидими поражения от водата Big Grin



И един съвет от мен - ако решите да го миете на чешмата така както мене, измийте го с изключен дисплей понеже от водата се получава някаква реакция и тъча започва да хваща и да влиза на всякакви всевъзможни менюта по телефона Big Grin Беше ми включен самолетния режим, изключен WiFi, мобилния интернет, беше намалена яркостта и още куп глупости само за 2-3 секунди под струята с включен екран, а и сам се отключва..

(няма бутон за редактиране на мнението, за това го пиша като нов пост)


Цитирай
#8

(2015-01-07, 00:45:55)dazery написа:  Нека да се подкрепим малко и с доказателства Smile  Реших да го измия моят преди да залепя новопристигналите темперирани протектори Smile Видеото е с лошо качество понеже другият ми телефон има леко слаба камера и не можа да фокусира достатъчно добре, но пък пак се вижда идеята като цяло. След измиването телефона си работи отлично както преди и няма никакви видими и невидими поражения от водата Big Grin




И един съвет от мен - ако решите да го миете на чешмата така както мене, измийте го с изключен дисплей понеже от водата се получава някаква реакция и тъча започва да хваща и да влиза на всякакви всевъзможни менюта по телефона Big Grin Беше ми включен самолетния режим, изключен WiFi, мобилния интернет, беше намалена яркостта и още куп глупости само за 2-3 секунди под струята с включен екран, а и сам се отключва..

(няма бутон за редактиране на мнението, за това го пиша като нов пост)
Колега какви са тези темперирани протектори, поясни ако може?

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#9

Tempered glass (закалено стъкло)
Сиреч не найлонка, а джам върху джама.. А както е показал колегата GH0STFACE определено вършат работа..
Цитирай
#10

Аз съм сложил две стъкла отпред и отзаде и даже кейс не съм сложил. Задното обаче започна леко да се пука защото доста зор вижда телефона ама щом е отзаде не ми пука Smile Отпред да не започва да се пука Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#11

Има ли разлика голяма с тези стъкла на хващане. Дебел ли е телефона? Още карам без калъф и протектор и мисля дали да сложа стъкло. Засега нямам и драскотинка даже Smile
Цитирай
#12

Първия втория ден вече няма да ти прави впечатление, че е там.
Не надува телефона, ако това те притеснява.
Цитирай
#13

Добре бе хора,не ви ли е страх като ги капете тия телефони?!На мен от магазин ми казаха ,че ако не съм го затворил както трябва и ми ,,отича,,гаранцията и поcле....То никога не може да бъдеш сигурен дали си го затворил или не!
Цитирай
#14

Ааа.. Можеш, можеш.. Ако не си сигурен правиш един бърз тест на pressure сензора и си готов.. Като стискаш телефона (лекичко де) ако се покачва налягането -добре, ако не се покачва... Ами не е добре Big Grin
Цитирай
#15

Мене колко ме беше страх да го намокря ама ония ден бях малко на почивка и имаше басейн и реших, че вече му е момента да се мокри па "каквото сабя покаже", но е интерес на истината телефона се представи много добре, получиха се уникални снимки и клипчета, но най-дразнещото е как водата действа на тъча и понякога телефона си прави каквото си иска, но за камерата има опция да заключиш екрана докатп снимаш което е много полезно.

SONY Xperia Z3 - Black  AND ASUS EEEPAD TF300T

                      SONY PlayStation 4 
Цитирай
#16

По принцип имаш Touch Block и като Small App, за да си го ползваш винаги, когато ти потрябва.. И е полезен. Щото на мене ми се наложи да го ползвам даже като го мия с изключен екран, понеже водата го включваше чрез Double tap to wake функцията.
Цитирай
#17

Снощи след поредното къпане реши да пропусне водичка моя. На 100% бях затворил тапите, сигурно в продължение на минутка чистех и след това натисках тея тапи за да съм сигурен. Ама от горния говорител видях как влезе една капчица и им се разказа играта. Горния пръщи яко, а долния даже не свири Smile Днес ще се ходи явно до Сони центъра.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#18

(2015-01-16, 16:25:55)CuBG написа:  Снощи след поредното къпане реши да пропусне водичка моя. На 100% бях затворил тапите, сигурно в продължение на минутка чистех и след това натисках тея тапи за да съм сигурен. Ама от горния говорител видях как влезе една капчица и им се разказа играта. Горния пръщи яко, а долния даже не свири Smile Днес ще се ходи явно до Сони центъра.

Пробвай първо със сешоар леко да го поиздухаш самия говорител и виж дали ще заработи добре. Но щом долния не работи, така или иначе ще трябва да ходиш до Сони Smile  Ако можеш пиши после дали са ти го приели по гаранцията и дали не са се правили нещо на калпаци заради това, че си го намокрил.


Цитирай
#19

Аз четох че ако влезело вода в говорителите това било нормално и чак когато напълно изсъхнели се оправяли. Дори го пишело в User Manual-а на телефона. Ама пише до 3 часа съхнене били нужни. А те минаха 15 сигурно. Ама сега с времето се пооправят но долния е доста тих. Като се прибера от работа ще надуя сешоара и още ще почакам.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#20

Според мен до утре ще се оправи. И на моя (xperia GO) така му става като го къпя в басейн, но на следващия ден всичко е ОК. Smile Успех!

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#21

Случвало ми се е, когато се къпя и слушам музика, капки застават на говорители, и образуват мембрана която заглушава говорители.
Надуй дядо сешоара, пък да видим какво ше стане Smile
Ако не, Сони имат резевни телефони за смяна Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#22

(2015-01-16, 18:17:17)CuBG написа:  Аз четох че ако влезело вода в говорителите това било нормално и чак когато напълно изсъхнели се оправяли. Дори го пишело в User Manual-а на телефона. Ама пише до 3 часа съхнене били нужни. А те минаха 15 сигурно. Ама сега с времето се пооправят но долния е доста тих. Като се прибера от работа ще надуя сешоара и още ще почакам.

Какво стана с говорителите? Пробва ли ги със сешоара или го замениха гаранционно ?


Цитирай
#23

И при мен се получи нещо такова, само че не съм сигурен че е точно от говорителите. Първо нямаше звук при клипчетата, после дисплеят започна да трепти, накрая като натиснах копчето за +++ на звука, направо картината изчезна, а телефонът работеше. Чакам вече 5 дни, да видим ще го бъде ли Smile
Цитирай
#24

(2015-01-28, 13:44:29)dazery написа:  
(2015-01-16, 18:17:17)CuBG написа:  Аз четох че ако влезело вода в говорителите това било нормално и чак когато напълно изсъхнели се оправяли. Дори го пишело в User Manual-а на телефона. Ама пише до 3 часа съхнене били нужни. А те минаха 15 сигурно. Ама сега с времето се пооправят но долния е доста тих. Като се прибера от работа ще надуя сешоара и още ще почакам.

Какво стана с говорителите? Пробва ли ги със сешоара или го замениха гаранционно ?

Ами горе долу са си добре. В смисъл аз съм си вкарал параноята че преди да го намокря бяха по добре въпреки че сега свирят нормално ( на моменти леко баса звучи изпърдян ) и не знам сега кое е нормално. Не съм намерил време да отида до СОНИ да видя как ще ме излъжат но когато имам възможност ще отида за да опитам поне да го сменят ама дали всъщност му има нещо или му няма ще разбера на място като го сравня с друга бройка Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#25

чета ви комемтарите момчета и се чудя какво да правя понеже преди 1 ден и го залях моя с малко сок и една ракия май се изля(не помня добре), и сега звука е много слаб почти наполовина свири, дано се оправи и аз го изсуших малко и ще изчакам няколко дни. Просто не ми се дава на тея в техномаркет да го ремонтират 1 месец!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)