Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia представи таблета Nokia N1 с Android OS
#1

Nokia is back!

Финландската компания представи своят първи таблет с Android OS - Nokia N1. Таблетът използва Android 5.0 Lollipop, а отгоре му е положен фирменият лаунчър Nokia Z Launcher. Първоначално Nokia N1 ще излезе само на китайския пазар на цена от $249, а през пролетта се очаква и в Европа.

Характеристики:
-7.9-инчов IPS дисплей със съотношение на страните 4:3 резолюция от 2048х1536 и Gorilla Glass 3
-64-битов 4-ядрен процесор Intel Atom Z3580 на 2.3 GHz, графика PowerVR G6430
-Android 5.0 Lollipop+Nokia Z Launcher
-32 GB вградена памет, 2 GB RAM
-8 MP основна камера с автофокус, 5 MP камера и двете с възможност да записват Full HD видео
-батерията е с капацитет 5300 mAh
-два стерео говорителя с мощност 0.5W
-microUSB 2.0 Type-C
-двуканален Wi-Fi 802.11ac

Източник: http://www.androidcentral.com/nokia-n1-2...op-out-box

[Изображение: bed9a72f3d9f9504.jpeg]

D_coffee
Цитирай
Аксесоари
#2

[Изображение: Nokia_N1.jpg]


Преди малко на Slush 2014 конференцията във Финландия, Nokia представи N1, първия си таблет работещ под Android. Това се случва само няколко месеца след завършване на сделката между Nokia и Microsoft за смартфон дивизията на Финландците...


Към цялата статия -->


-
Цитирай
#3

Браво бе Нокия...
Сега да разбирам ли че Нокия ще си правят и тяхни си мобилни джаджи, под името Нокия?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#4

Copy - Paste е на iPad mini-то...

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#5

smiley написа:Copy - Paste е на iPad mini-то...
Глешиш колега, конкурент се казва Smile
*бал съм ти iPad mini-то Smile Тоз е в пъти по евтин (поне за Индия). И Андроид 5

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#6

И на мен ми хареса. На снимката е до Нексус 9, та може и за него да се каже копи/пейст, ама не ми дреме за тази цена.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#7

Най-накрая Нокиа се завърнаха. Майкрософт да си гледат тяхните шитни, радвам се, че Нокиа залага на Андроид. От кога чаках истинското завръщане на финландците Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#8

Браво на Фоксконн /така де Нокиа/ Tooth

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай
#9

emski_vas написа:На снимката е до Нексус 9...

На коя снимка е до Nexus 9? Rolleyes

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#10

fernando написа:Браво на Фоксконн /така де Нокиа/ Tooth
Ти да не си мислиш че мото от подписа ти ги изработват в юнайтед стейт оф америка? Big Grin

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#11

007 написа:
fernando написа:Браво на Фоксконн /така де Нокиа/ Tooth
Ти да не си мислиш че мото от подписа ти ги изработват в юнайтед стейт оф америка? Big Grin
Изработваше се брато, баш в юнайтед стейтс ъф Америка! Ти за Мотомейкър не си ли чувал? Що ли питам ...
А ти вземи прочети статията, и ще разбереш, че ФОКСКОНН е взела лиценз от Нокиа за марката и лаунчъра. И тогава може и да разбереш какво съм имал предвид.

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай
#12

fernando написа:
007 написа:
fernando написа:Браво на Фоксконн /така де Нокиа/ Tooth
Ти да не си мислиш че мото от подписа ти ги изработват в юнайтед стейт оф америка? Big Grin
Изработваше се брато, баш в юнайтед стейтс ъф Америка! Ти за Мотомейкър не си ли чувал? Що ли питам ...
А ти вземи прочети статията, и ще разбереш, че ФОКСКОНН е взела лиценз от Нокиа за марката и лаунчъра. И тогава може и да разбереш какво съм имал предвид.
Братчето това че Джон ти поставя батерията и слага задния капак не значи че те са го направили.А те точно това правиха.Това имаха впредвид сглобен в юнайтед стейтс оф америка. :thumbup:

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#13

Виж сега явно не разбираш грам какво и защо съм писал в коментара ми. Темата е за Нокиа, че пуска таблет и то с андроид.
Но Нокиа я няма, Нокиа умря. Сега китайците имат лицензия като вземат всичко: име, марка, софтуер, гаранционна поддръжка. И съвсем случайно същите китайци произвеждат Айпад /колегите се чудят за приликата, защо ли/. И ако още не си разбрал разликата вече е твой проблем.

А ако ще се заяждаме на тема лични телефони Н9 и за забиване на пирони на село не ставаше когато го ползвах ... счупи се. Хайде със здраве!

PS: А това, че ще плащат лицензионните такси за да ползват името и фен базата на Нокиа е ясно разбираемо какво целят с него. Те и за това си плащат. Защото едно е да се казва Нокиа Н1, друго Фоксконн Ф1.
А относно дизайна и другите неща, че са били от Нокиа нормално така да казват /за това им плащат все пак/. Със същата точност и сър Джони Айв може да каже, че е разработчикът на дизайна на Н1.
Нокиа винаги се е отличавала със собствен дизайн, а сега да копират и 1:1 дори смарт кавъра? Нещо не се връзва.

За мен единствено Jolla са носителят на духа и традициите на мъртвата Нокиа. Амин.

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай
#14

fernando написа:Виж сега явно не разбираш грам какво и защо съм писал в коментара ми. Темата е за Нокиа, че пуска таблет и то с андроид.
Но Нокиа я няма, Нокиа умря. Сега китайците имат лицензия като вземат всичко: име, марка, софтуер, гаранционна поддръжка. И съвсем случайно същите жълтури произвеждат Айпад /колегите се чудят за приликата, защо ли/. И ако още не си разбрал разликата вече е твой проблем.

А ако ще се заяждаме на тема лични телефони Н9 и за забиване на пирони на село не ставаше когато го ползвах ... счупи се. Хайде със здраве!
Не се заяждам на лични телефони.Мото си ми харесва.Тия същите китайци произвеждат със сигурност половината от смартфоните и таблети на пазара.Затова и Епъл пишат че дизайна е техен но е сглобен в Китай.Не значи че не е качествено.Ми вижте Xiaomi MiPad новия Nexus таблет и не само те приличат на минито на Епъл.Относно таблета на Нокия харесвами много и за тая цена със сигурност ще се продава добре.Нищо че не е от юнайтед стейтс оф Америка. Big Grin Нокия може да не произвежда временно телефони но другия бизнес си и върви.Мрежово оборудване,телекомуникации,навигационните услуги които от скоро ги има и за твоята Моторола (вече територия на нинджите от Леново)ще можеш да си ги ползваш офлайн :bow: А относно Нокия Н9 не се изказвай така глупаво.Това ми харесва това си ползвам.За мен MeeGo си е много добра ОС.Пийс Фернандо!

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#15

xn3k написа:
emski_vas написа:На снимката е до Нексус 9...

На коя снимка е до Nexus 9? Rolleyes
Моя грешка. Аз четох и други статии и съм ги смесил малко. Ето и коя снимка гледах: [Изображение: nokia-n1-android-5-540x334.jpg?1416306784]
Все пак си приличат де. Много си приличат.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#16

Всички приличат на минито.Лошо няма минито си изглежда перфектно.Тука обаче имаме добър дизайн,изработката 100% ще е на ниво,много добър екран с висока резолюция,камерите няма да са междудругото там,мощен процесор на нивото на инвидия к1,видео ускорителя мисля е като на еъра(не съм сигурен)Андроид близалка с Нокиа лаунчера,също много важно (поне за мен)висококачествен аудио чип от wolfson което си е голям плюс.Ако не се лъжа този чип го има в ресивърите на Ямаха.Всичко това а сигурно има и друго за 250$ преди данъци и такси.Добра оферта!Успех на Нокия.

Update #2: John Kneeland, a Nokia PM, says the tablet's hardware and software were designed and implemented by Nokia, with manufacturing being handled by Foxconn. This fact should silence the critics who were quick to accuse the N1 of not being a "true" Nokia device but rather a rebranded variant of some other tablet.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#17

Вчера пробвах лаунчъра им (има го в маркета вече) - не е лош. Много е лек и опростен. Доста е различен от познатите ни. За сега ми е малко странен и си играх за кратко.
На някой места четох, че таблета няма да има GPS?!?!? Дали е вярно?

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#18

Едва ли ще е вярно.
Цитирай
#19

GH0STFACE написа:Едва ли ще е вярно.
И аз така разбрах.Няма да има GPS.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#20

Е как без GPS? Това е недопустимо.....
Цитирай
#21

degman написа:Е как без GPS? Това е недопустимо.....
Нали копират от MiPad Tooth

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#22

Освен дизайна са да не са взели да изкопират и лошите черти на минито, като липсата на gps? Tooth

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#23

Таблета изглежда много добре за тези пари бих си купил един,единствените недостатаци за мен са липсата на слот за карта памет и най-лошото липсата на а-gps според gsmarena.Не видях информация дали ще има и версия с 3G
Цитирай
#24

На мен не ми пречи липсата на GPS. По-удобно ми е да го ползвам на телефона и там ми е важно да го има (GPS-а). Ползвам навигация 99% от случаите в колата и не мисля, че бих си друснал таблета на предното стъкло или на таблото. В този случай ми е по-удобно да е телефона. Та за мен таблетчето си е ОК. Единственото, което ме притеснява е липсата на 3G. Дано се появи и вариант с такова.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#25

emski_vas написа:На мен не ми пречи липсата на GPS. По-удобно ми е да го ползвам на телефона и там ми е важно да го има (GPS-а). Ползвам навигация 99% от случаите в колата и не мисля, че бих си друснал таблета на предното стъкло или на таблото. В този случай ми е по-удобно да е телефона. Та за мен таблетчето си е ОК. Единственото, което ме притеснява е липсата на 3G. Дано се появи и вариант с такова.
Едва ли ще се появи модел с 3G.Заради сделката с Майкрософт.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)