Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв custom rom ползвате?

Не, тъй като направо го прейнсталирах защото се появиха и други бъгове.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай
Аксесоари

(2016-11-09, 10:11:47)nikysaxo написа:  От Цианоген пуснаха нуга. Ако някой го тества да изкаже мнение,че в момента няма как да тествам!
https://download.cyanogenmod.org/?device=d855


Аз тествах crDroid ама с тая неработеща камера го махнах.
Рома върви добре ама все още са орязъни..

Аз съм CM14.1 25.11.  Имам проблеми:
  • с файловия браузър по подразбиране - не намира SD картата, не съм я форматирал специално за СМ
  • WAKELOCK Detector не работи - failed to execute the  task.
  • батерията пада бързо, защото не заспива. Не мога да разбера какво го държи буден, тъй като Wakelock не работи.
Като цяло мобилните данни, WIFI и Bluetooth са постоянно включени. 


Имате някакви предложения за оправяне на проблемите?
Не съм му слагал masspermesive или някаква друга програма. С RootChecker казва че е роотнат. Активирал съм го от Developer Options/RootAccess/APP only
Цитирай

Сложих Сток v30n с Xceed kernel - наистина доста сполучлива комбинация ! Имам само 1 питане относно слушането на музика. С оригиналните слушалки от комплекта ( quadbeat 2 ) като слушам музика ( s poweramp ) не мога да сменям песните с бутоните от handsfree-то, а на всички други къстъм ромчета си работеше без проблем. Има ли как да активирам тази опция?

Iphone X Space Grey 
Цитирай

Здравейте. Вчера пробвах 2 рома набързо и реших да ги препоръчам. Значи първият е Tekcafe 5.4(UX5.0). Ако на някой му харесва дизайна на UX5.0 този ром работи много  пъргаво и със сигурност по-бързо от Fulmics. Ако ме радваше дизайна да бях останал с него вече.  Вторият е пак Tekcafe(3.5), който е odexed и е с UX4.0. Качих го с Xceed кернела и засега съм доста доволен. Работи по-добре от stock v30n(някои дребни лагове ги няма тук). Също така ме радва, че Dual window-а работи с всички приложения, не само с избраните от LG както е при стоковия ром. Също така knock code е с минимум 3 почуквания, а не с оригиналните 6. Smile Ще тествам батерията да видя как се държи, но засега съм доста доволен. Smile
Tekcafe 5.4 - http://forum.xda-developers.com/lg-g3/de...w-t3413998
Tekcafe 3.5 - http://forum.xda-developers.com/lg-g3/de...7411/page5
Xceed kernel - http://forum.xda-developers.com/showpost...count=3830

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

По-добър ли е от Zoe V3? Защото нещо не ми харесва как върви при мен и мисля да сложа друг.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2016-12-11, 13:46:52)ganchev написа:  По-добър ли е от Zoe V3? Защото нещо не ми харесва как върви при мен и мисля да сложа друг.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Според мен е. Най-малкото, че няма оцветяването на бутоните отдолу както е при zoe rom-а. Първото, което забелязах като качих и двата рома беше, че вървят доста по-добре от други които съм пробвал. Сигурно са слагани някакви tweaks и т.н, но се усеща доста. Пък и тази функция dual window с всички приложения доста ми трябваше на стоков ром. Гледам в темата пишат за 3.5 че при ползване на xposed имало някакви fc на lockscreen ама не ползвам xposed и нямам проблеми.

Edit: Днес след ползване цял ден мога да кажа със сигурност, че по-плавен ром не съм ползвал. Дори менюто със скорошно отворени приложения няма лаг. Препоръчвам на всеки!

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Благодаря за мнението. Ще видя дали ще го сложа тогава.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Бях с v30n, сега съм с v30b, мога ли да се върна към стария, понеже тоя има някаква антивирусна, дето не може да се трие, и ми се вижда някакъв лагъв?

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай

(2016-12-12, 22:06:30)cabell написа:  Бях с v30n, сега съм с v30b, мога ли да се върна към стария, понеже тоя има някаква антивирусна, дето не може да се трие, и ми се вижда някакъв лагъв?

? Дай малко подробности какво си качвал? kdz ли си флашвал или някой zip през recovery? Ако е kdz си свали v30n(най-новата версия) и прочети важните теми в раздела. Във всички kdz файлове има антивирусната, която без руут неможе да се изтрие.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

(2016-12-12, 22:36:17)krasimiretov написа:  ? Дай малко подробности какво си качвал? kdz ли си флашвал или някой zip през recovery? Ако е kdz си свали v30n(най-новата версия) и прочети важните теми в раздела. Във всички kdz файлове има антивирусната, която без руут неможе да се изтрие.

Флашнах чрез LG flash tool, файлът беше с разширение .kdz . Проблема е, че не мога да намеря точно тази версия 30n, може ли линк?  Също така възможно ли е чрез ром да не ми работи SD картата с памет?

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай

@cabell
Колегата, беше с 30n и не работеше, сега и с 30b ако не работи... оставям те сам да си отговориш.
Искаше да рутваш по мои спомени, виж мнението ми в другата ти тема как да го направиш, така че да си с рутнат 30n.
Въпреки че така като се замисля до сега това упражнение съм го правел винаги през SD картата.
На LG G2 се прави през вградената, вътрешната памет... ако някой от колегите го е правил може да те насочи как точно и ти да го направиш без SD карта.
А ако не искаш рутване - от линка на Красимир си изтегли версията - https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1348221
Цитирай

(2016-12-13, 21:40:04)grigata написа:  @cabell
Колегата, беше с 30n и не работеше, сега и с 30b ако не работи... оставям те сам да си отговориш.
Искаше да рутваш по мои спомени, виж мнението ми в другата ти тема как да го направиш, така че да си с рутнат 30n.
Въпреки че така като се замисля до сега това упражнение съм го правел винаги през SD картата.
На LG G2 се прави през вградената, вътрешната памет... ако някой от колегите го е правил може да те насочи как точно и ти да го направиш без SD карта.
А ако не искаш рутване - от линка на Красимир си изтегли версията - https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1348221

Аз в началото си бях с 30n, много добре си вървеше телефона, но го смених на 30b, за да вида дали ще се оправи проблема с картата с памет. Не се оправи, все така си стои. Иначе аз го рутнах с тази версия 30b, има си и recovery вече, но това единствено го направих за да видя дали ще се оправи проблема с картата с памет, но не се... 
Даже, ако нямаше този проблем нямаше да се занимавам да го руутвам и т.н. Обаче се чудя вече от какво е проблема.. Не знам, ако пробвам с някоя друга карта, като kingston примерно... Или май ще трябва да сменям слота за сим и micro sd , понеже вървят заедно. Не знам така дали ще ми го продадат, или пък ще трябва цялата платка.. Тя е доста скъпа, ще се радвам някой да сподели мнение...

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай

А бихте ли препоръчали най-добрата комбинация за ром+кернел за батерия.
Цитирай

А каква е разликата с този Xceed кернел? При моя като вляза в гугъл плей и като скролвам и се усеща лек лаг, може ли да се оправи?

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай

Аз се върнах на stock v30n+xceed, но не защото tekcafe 3.5 ми създаваше някакви проблеми, а просто за да видя дали това ще работи: persist.splitwindow.support_all=false (смених false на true) и вече dual window поддържа всички приложения, а не само тези които LG са избрали.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Колега, след толкова пробвани ромове, можеш ли да кажеш камерата на кой ром е най-добра и функционална? Стига да си ги тествал де... Smile

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

Ползвам ето тази камера от доста време вече. - http://forum.xda-developers.com/lg-g3/de...0-t2873604 + lg xcam settings приложението за допълнителни настройки. Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Това става ли и за не рутнати телефони?

HTC Desire HD > SGS 2
Вече с LG G3 32gb. Titan
Цитирай

@goodybg2 - да, инсталираш си apk-то за твоята версия на андроид
Цитирай

От вчера съм с 30n + gabriel 2.2 кернел. Инсталирал съм и Dorimanx приложението за контрол на кернела - толкова възможности за контрол не съм виждал. Свалил съм честотата на 2.26 гхц и съм задал разни powersave настройки и да си призная - батерията е коренно различна...
Телефончето се държи чудесно, без никакви загрявания и лагове.
Линк: https://forum.xda-developers.com/lg-g3/d...l-t3406608

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

(2016-12-28, 14:14:33)krasimiretov написа:  Ползвам ето тази камера от доста време вече. - http://forum.xda-developers.com/lg-g3/de...0-t2873604 + lg xcam settings приложението за допълнителни настройки. Smile

Краси, това за SD го инсталираш след apk-то или директно само него?
Нещо не успявам да се преборя да ми ги записва на картата Sad
Зарових се да чета в xda-то, ама то много писано писано и нещо не успях да издиря решение.
Цитирай

(2017-01-06, 10:35:04)grigata написа:  Краси, това за SD го инсталираш след apk-то или директно само него?
Нещо не успявам да се преборя да ми ги записва на картата Sad
Зарових се да чета в xda-то, ама то много писано писано и нещо не успях да издиря решение.
Само ако ти е руутнат телефона можеш да го направиш да ти ги запазва в картата. Най-лесно е да флашнеш zip-а през twrp. Другият вариант е ти да създадеш папките и да качиш файловете ръчно с r-w-r-r permissions.

Sent from my LG-D855

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

рутнат е - stock v30n+xceed, както го беше описал нагоре.... флашвам zip-а през twrp и... нямам иконка.
а ако инсталирам apk-то има иконка, но само във вътрешната дава запис.
опитах и apk-то и после zip-а... няма промяна.
Цитирай

(2017-01-06, 12:05:22)grigata написа:  рутнат е - stock v30n+xceed, както го беше описал нагоре.... флашвам zip-а през twrp и... нямам иконка.
а ако инсталирам apk-то има иконка, но само във вътрешната дава запис.
опитах и apk-то и после zip-а... няма промяна.

Сега опитах и всичко е точно. Изтрий предишната версия ако имаш и го флашни.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Инсталирах си 7.1.1 Cyanogen, но има някои неща, които не ми харесват и смятам пак да мина на 6.0. 7.1.1 е уникално бърз, вероятно честотата на процесора е увеличена и загрява повече? Искам да попитам каква е разликата примерно от кернела на 6.0 и този Xceed ?

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)