Оценете темата:
  • 20 гласа - средно 4.55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S5 (SM-G900F) Android 5.0 Lollipop

Защото е общо 2 GB, но част е заделена за GPU-то (видеокартата) и реално телефона ползва по-малка част.

Android | iOS | BlackBerry
Цитирай
Аксесоари

Системния RAM там не можеш да го видиш, скрит е Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

CStoikov написа:
tedo написа:то това засяга хората със рутнати телефони тези като мен със стокова машинка не ни бърка че не може да минем от 5.0 към 4.4 примерно
А моята идея е, че този пръв релийз може да не е още доизпипан и съответно, ако има много бъгове, и да искаш няма да можеш да се върнеш на 4.4.2! Какво значение има руутнат ли ти е телефона или не?

Аз го върнах успешно на 2-я ден след инсталирането на Android 5. Да ви кажа, че изобщо не е изпипан. Пълна боза е и телефона се товари с него излишно. Работи по-бавно и сече. Аз съм със стоковия и никога не съм отключвал буутлоудър нито съм руутвал. Инсталирах си Android 4.4.2 наново, след като 5.0 не ми хареса. Направих го по абсолютно същия начин, както инсталирах и 5.0 - чрез ODIN. След reboot не ми стартира телефона, но ако направите Factory Reset ще си пуснете 4.4.2 без НИКАКВИ проблеми. Wink Ще получите няколко ъпдейта и телефона ще ви е както преди. Явно тез "Develpoers"не са достатъчно печени, за да казват, че "Не може да се Downgrade".

Успех на всички.
Цитирай

Това ли е последния за Полша -- http://www.sammobile.com/firmwares/downl...1_XEO.zip/

Build date: Thu, 18 Dec 2014 08:40:19 +0000
Цитирай

Jared89 написа:
CStoikov написа:
tedo написа:то това засяга хората със рутнати телефони тези като мен със стокова машинка не ни бърка че не може да минем от 5.0 към 4.4 примерно
А моята идея е, че този пръв релийз може да не е още доизпипан и съответно, ако има много бъгове, и да искаш няма да можеш да се върнеш на 4.4.2! Какво значение има руутнат ли ти е телефона или не?

Аз го върнах успешно на 2-я ден след инсталирането на Android 5. Да ви кажа, че изобщо не е изпипан. Пълна боза е и телефона се товари с него излишно. Работи по-бавно и сече. Аз съм със стоковия и никога не съм отключвал буутлоудър нито съм руутвал. Инсталирах си Android 4.4.2 наново, след като 5.0 не ми хареса. Направих го по абсолютно същия начин, както инсталирах и 5.0 - чрез ODIN. След reboot не ми стартира телефона, но ако направите Factory Reset ще си пуснете 4.4.2 без НИКАКВИ проблеми. Wink Ще получите няколко ъпдейта и телефона ще ви е както преди. Явно тез "Develpoers"не са достатъчно печени, за да казват, че "Не може да се Downgrade".

Успех на всички.
Явно си по-печен от тях :facepalm:
Стоков РОМ може да се върне, но custom не. Пробвах лично и резултата е BOOTLOOP Tooth
Както и да е, радвай се, че си успял да се върнеш на 4.4.2 и си ползвай телефона както ти е кеф на теб! Между другото, преди да мина на Note 4, четири дни ползвах последния Полски Lollipop и телефончето работеше прекрасно - никакъв лаг, никакво забиване и други подобни!
Весели празници!!! Christmas :cheers:







Цитирай

Аз преди няколко дни си взех телефона и директно му блъснах последния полски ром. Малко ми насича от време на време между менютата, но идвам от нексус 5, така че може би просто съм разглезен от прекомерна "гладкост". Нямам база за сравнение с 4.4.х на самсунг, но като цяло се държи добре. Малко ме притеснява че доста рам гълта и в дадени моменти се усеща, дано го оправят...
Цитирай

Вчера и аз качих последния полски ром, като цяло ми харесва много повече визуално от китката но има леки лагчета на моменти. Проблема е обаче ми е с батерията,( с не рутнат телефон съм) флашнах лолипопа през один след като тръгна му направих хардресет и го пуснах като new phone и всичко си беше ок и държеше нормално, снощи като си легнах към 23,00 часа батерията беше на 98% а тази сутрин 09,00 часа като взех телефона батерията беше стигнала 44%. Та въпроса ми е дали не съм забравил да направя нещо при качването на рома че така ми се смаза батерията защото като слушам колегите по нагоре са много доволни точно от батерията
Цитирай

Извинявам се за въпроса ,но какво значи да ти е рутнат телефона,аз съм със SAMSUNG GALAXY S5 mini
Цитирай

Прочети тази тема за руута https://www.androidbg.com/forum/viewtopic.php?id=53499 Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай

stepwolf написа:Вчера и аз качих последния полски ром, като цяло ми харесва много повече визуално от китката но има леки лагчета на моменти. Проблема е обаче ми е с батерията,( с не рутнат телефон съм) флашнах лолипопа през один след като тръгна му направих хардресет и го пуснах като new phone и всичко си беше ок и държеше нормално, снощи като си легнах към 23,00 часа батерията беше на 98% а тази сутрин 09,00 часа като взех телефона батерията беше стигнала 44%. Та въпроса ми е дали не съм забравил да направя нещо при качването на рома че така ми се смаза батерията защото като слушам колегите по нагоре са много доволни точно от батерията
Рестартирай и виж довечера как е. Ако пак е така виж дали някое приложение не ти точи...
При мен си е ок батерията, 4 часа екран прави с играене...
Цитирай

icokazanovata написа:Извинявам се за въпроса ,но какво значи да ти е рутнат телефона,аз съм със SAMSUNG GALAXY S5 mini
Какво можеш да правиш когато имаш рутнато устройство.



Цитат:“root” >>> идва от *nix системите (Unix, Linux и подобни). Това е супер потребител, който има права над всичко и може да прави всичко или с други думи – това е администратора. Ако имате root, значи имате достъп до администраторския акаунт и можете да правите каквото поискате – да триете файлове в системни директории или пък да инсталирате драйвери, приложения и още много други неща. Когато сте root потребител, всички ограничения отпадат.
Андроид е линукс базирана операционна система и тя също има един потребител – root, който има права за всичко. Андроид дистрибуция е конфигурирана така, че вие да нямате достъп до root потребителя и работите под акаунт, който има ограничени права.Така вашият телефон става “заключен”, защото вие нямате достъп до root акаунта и съответно не може да четете/пишете по системната файлова система на телефона. Все едно да си купите лаптоп с инсталиран Windows и да нямате администраторски акаунт и да не може да инсталирате нови програми например. Същото е и при заключените Андроид телефони.Може да ползвате операционната система, но не може да я модифицирате. Не може да слагате собствени версии на Андроид, не може да слагате никакви други версии на Андроид освен официалните предвидени конкретно за вашия модел телефон. Не можете да направите резервно копие на вашите платени програми и не можете да правите още много други неща.
Трябва ли ми root на телефона?
Ако имате рутнат телефон т.е. имате root достъп, вие може да правите абсолютно всичко. Може да триете/модифицирате/четете всеки един файл от вътрешната памет на телефона,ще можете да слагате версии на Андроид, които не са официални, да ги модифицирате и да инсталирате програми, които изискват root достъп. Поради всички тези причини, а и доста други, много хора искат да имат root.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Днес се сдобих със С5 и понеже до сега ползвах Г3 и свикнах с лолипопчето, искам да го сложа и на С5. Дали има къстъм ром базиран на този официален полски ром? Да ми препоръчате някой и линк към хда, ровя се и не откривам. До сега винаги съм се чудил на тия самсунги, уж са най-продавани, а девелъпмента им е много слаб - Сони, ЛГ и ХТЦ имат толкова много неофициални ромове и то на много високо ниво, не мога да си обясня каква е причината за Самсунг да няма.
Цитирай

Lewskarche написа:...толкова много неофициални ромове и то на много високо ниво, не мога да си обясня каква е причината за Самсунг да няма.

За по-старите модели потърси и кажи дали няма. За S5 съвсем скоро излезе Android 5.0 и затова все още НЯМА custom ROM на "високо ниво" или там за каквото го мислиш.
Потърси KitKat базиран и ще видиш, че има предостатъчно в XDA.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Излезна испанската близалка в sammobile

S5
Цитирай

bazhlekov написа:Излезна испанската близалка в sammobile
Changelist е същия като на последния Полски надали ще има разлика в рома. Освен CSC то
Цитирай

Сложих испанският и е по-добре от 4.4.2, но все още телефончето е по-слабичко от Г3, дори и от Зет 2. По ревютата говорят колко била добра камерата, колко бил бърз - та той си лагва, камерата има много шум, ако не се снима на перфектна светлина. Почвам да си мисля, че от Самсунг плащат на влогърите за добри интервюта.
Цитирай

Здравейте, трябва ми рут за тая близалка ако някой знае как става да сподели ако обича. Весели празнициSmile Christmas Christmas

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай

Lewskarche написа:Сложих испанският и е по-добре от 4.4.2, но все още телефончето е по-слабичко от Г3, дори и от Зет 2. По ревютата говорят колко била добра камерата, колко бил бърз - та той си лагва, камерата има много шум, ако не се снима на перфектна светлина. Почвам да си мисля, че от Самсунг плащат на влогърите за добри интервюта.

Lewskarche престани да плюеш по всичко свързано със Samsung! Като не ти харесва го продавай и си купи друг, който ще ти хареса. Откакто излезе S4-ката по същия начин я плюеше, сега уж си купил S5 и пак същите мъмрения как бил лагвал, как не бил снимал хубаво...
За такива като теб само windows phone и iPhone са решението. Аз като не харесвам Nokia (да не говорим за WP) да си ме виждал да си купя Nokia и да вляза да плюя в windows phone форума?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Е, не го видяхме декември. А факта, че го пускат за тестовите си зони не е roll out. Относно скороста за пускане на ъпдейти съм разочарован. AGAIN

Samsung Galaxy S5
Цитирай

(2015-01-01, 03:41:39)STUFFF написа:  Е, не го видяхме декември. А факта, че го пускат за тестовите си зони не е roll out. Относно скороста за пускане на ъпдейти съм разочарован. AGAIN

Вече го има за още две държави така ,че до края на месеца най вероятно ще ни огрее

nonebasi@gmail.com
Цитирай

Хора, имам въпрос. На някой да му дава постоянно google play services error? Другото което не работи е clock апликейшъна.

Samsung Galaxy S5
Цитирай

При мен след wipe няма проблеми. От време на време лагва при отваряне на камерата но това и преди ъпдейта съм го срещал.

Ба най после tapatalk Smile)))
Извинете за спама.
Цитирай

Странно, но се оправи от самосебе си. Както си мрънкаше и изведнъж си поиска ъпдейт на гуугъл плей сървисес, а часовника се оправи като му изтрих кеша. Ако на някой друг му изскочи подобен проблем, иска се търпение.

Samsung Galaxy S5
Цитирай
Video 

(2015-01-03, 18:32:51)shady_power написа:  Странно, но се оправи от самосебе си. Както си мрънкаше и изведнъж си поиска ъпдейт на гуугъл плей сървисес, а часовника се оправи като му изтрих кеша. Ако на някой друг му изскочи подобен проблем, иска се търпение.

Да, случва се да се "ошашави" някое приложение и след ъпдейт всичко да е наред. След два-три цикъла на зареждане, ще видиш, че и батерията се държи по-добре 







Цитирай

Нали това е смисъла на форума - да коментираме какво ни харесва или не ни харесва, а ако някой има решение на проблемите - да ни помогне. Това, че съм си купил С5 не означава, че непременно трябва да го хваля. Не съм глух и сляп консуматор.

Батерията с испанският 5.0 е доста прилична. На screen on time го докарва много добре, но при stand by куца малко, но може да е от много IM приложения, които ползвам. Алармата не работи както трябва, не знам само при мен ли е или при всички - не съм виждал подобно оплакване от друг. Веднъж звъни, друг път - не. Вече почти няма лаг, само в multitasking менюто лага си е константа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)