Оценете темата:
  • 20 гласа - средно 4.55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S5 (SM-G900F) Android 5.0 Lollipop

(2015-01-03, 22:57:29)Lewskarche написа:  Нали това е смисъла на форума - да коментираме какво ни харесва или не ни харесва, а ако някой има решение на проблемите - да ни помогне. Това, че съм си купил С5 не означава, че непременно трябва да го хваля. Не съм глух и сляп консуматор.

Батерията с испанският 5.0 е доста прилична. На screen on time го докарва много добре, но при stand by куца малко, но може да е от много IM приложения, които ползвам. Алармата не работи както трябва, не знам само при мен ли е или при всички - не съм виждал подобно оплакване от друг. Веднъж звъни, друг път - не. Вече почти няма лаг, само в multitasking менюто лага си е константа.

При 5.0 алармата не звъни в тих режим.
Цитирай
Аксесоари

Ако на някой не му се чака 2 часа и половина да заповяда

Model: SM-G900F
Model name: GALAXY S5
Country: Malaysia
Version: Android 5.0
Changelist: 3635349
Build date: Fri, 19 Dec 2014 09:05:56 +0000
Product Code: XME
PDA: G900FDXU1BNL3
CSC: G900FOLB1BNL3
MODEM: G900FDXU1BNL1

https://docs.google.com/uc?id=0B_3pp08fa...t=download

S5
Цитирай

От какъв зор да слагаме малайзийска версия като има две за европа вече
Цитирай

Как мога да направя нотификациите видими на lock screen-a при 5.0.
Когато имам нотификация ми пише примерно:
Viber
Contents hidden
Бих разбрах подобна реакция, ако телефона ми имаше код/парола/отпечатък/пътечка или нещо от сорта, което да го заключва, но аз нямам никакъв код и се предполага, че трябва да мога да си видя нотификациите, а реално не мога - нито на самият лок скрийн, нито ако дръпна нотификейшън бара при заключен екран.
Цитирай

Аз съм със същият проблем, първо мислех че близалката се е омазала и я качвах отново но уви не се оправи. При всяко едно приложение и дори и при неприети разговори на заключен екран всичко е скрито
Цитирай

(2014-12-31, 12:03:01)centur написа:  
Lewskarche написа:Сложих испанският и е по-добре от 4.4.2, но все още телефончето е по-слабичко от Г3, дори и от Зет 2. По ревютата говорят колко била добра камерата, колко бил бърз - та той си лагва, камерата има много шум, ако не се снима на перфектна светлина. Почвам да си мисля, че от Самсунг плащат на влогърите за добри интервюта.

Lewskarche престани да плюеш по всичко свързано със Samsung! Като не ти харесва го продавай и си купи друг, който ще ти хареса. Откакто излезе S4-ката по същия начин я плюеше, сега уж си купил S5 и пак същите мъмрения как бил лагвал, как не бил снимал хубаво...
За такива като теб само windows phone и iPhone са решението. Аз като не харесвам Nokia (да не говорим за WP) да си ме виждал да си купя Nokia и да вляза да плюя в windows phone форума?

(2015-01-04, 23:16:40)stepwolf написа:  Аз съм със същият проблем, първо мислех че близалката се е омазала и я качвах отново но уви не се оправи. При всяко едно приложение и дори и при неприети разговори на заключен екран всичко е скрито

Намерих решението - както обикновенно, под носа ми..

Sounds and notifications -> най-отдолу While Locked -> Show all content
Цитирай

Здравейте колеги, с полския ром съм 5.0 и вчера ми дойде нов ъпдейт, който беше около 371МБ примерно. В бързината не прочетох точно какво е променено. Някой ако знае нека сподели. Благодаря предварително!
За много години на всички! Живи и здрави!

~Great Design isn't Good Enough~
Цитирай

Няма нов ъпдейт излязъл тези дни в sammobile.

http://www.sammobile.com/2014/12/24/sams...le-online/
Цитирай

(2015-01-05, 13:50:21)tozarat написа:  Няма нов ъпдейт излязъл тези дни в sammobile.

http://www.sammobile.com/2014/12/24/sams...le-online/

Явно ъпдейта е надграждане към него 371,33 мегабайта за подобряване на производителността. Вече намерих информация.
Поствам я, ако е нужна на друг.

http://www.sammobile.com/2014/12/16/gala...in-poland/

~Great Design isn't Good Enough~
Цитирай

Гледай датите това което показваш е от 16.12.
След него е ъпдейта на който по горе съм дал линк от 24.12 около 308 мб. Та тези два ъпдейта са други няма.
Цитирай

(2015-01-05, 14:33:18)tozarat написа:  Гледай датите това което показваш е от 16.12.
След него е ъпдейта на който по горе съм дал линк от 24.12 около 308 мб. Та тези два ъпдейта са други няма.

ОК, ясно, извинявам се. Не съм догледал. Просто от 28-ми декември не бях в България и нямах мобилни данни. Вчера се върнах и ми светна, но това е първия ъпдейт, който получавам след като сложих Полския 5.0 още когато излезе.

Хубав ден!

~Great Design isn't Good Enough~
Цитирай

Днес сложих BusyBox и инстралирах програма за контрол на кернела - Kernel Adiutor. Нагласих си профилите на CPU и GPU, нагласих и рам мениджмънта на "very light" телефона стана страшен. Всичкият лаг е идвал от рам мениджмънта на Самсунг изглежда - стандартните честоти за килване са изключително високи и постоянно килнатите процеси се въстановяват сами на заден фон.
Цитирай

(2015-01-05, 19:15:52)Lewskarche написа:  Днес сложих BusyBox и инстралирах програма за контрол на кернела - Kernel Adiutor. Нагласих си профилите на CPU и GPU, нагласих и рам мениджмънта на "very light" телефона стана страшен. Всичкият лаг е идвал от рам мениджмънта на Самсунг изглежда - стандартните честоти за килване са изключително високи и постоянно килнатите процеси се въстановяват сами на заден фон.
Батерията по добре ли се държи .. може ли малко повече инфо

S5
Цитирай

(2015-01-05, 19:21:01)bazhlekov написа:  
(2015-01-05, 19:15:52)Lewskarche написа:  Днес сложих BusyBox и инстралирах програма за контрол на кернела - Kernel Adiutor. Нагласих си профилите на CPU и GPU, нагласих и рам мениджмънта на "very light" телефона стана страшен. Всичкият лаг е идвал от рам мениджмънта на Самсунг изглежда - стандартните честоти за килване са изключително високи и постоянно килнатите процеси се въстановяват сами на заден фон.
Батерията по добре ли се държи .. може ли малко повече инфо

Доста по-добре ви кажа - доооста. 
Сложих си профил на CPU и GPU - powersaving, нагласих рамта и още няколко неща. Сложих почти изцяло черен wallpaper, нагласих си всички приложения, които позволяват на "dark" режим, махнах излишните жестове, звуци и вибрации. Ето това е резултата от горепосочените действие. Имайте в предвид, че с телефона е браузвано в нета, гугъл нюсстанд, 9гаг, фейсбук, инстаграм, месиджър и вайбър, както и 10-20 минути нийд фор спийд.

   
Цитирай

Съжелявам за тъпия въпрос , но отпада ли гаранцията на телефона и какви са минусите Smile

СГС2 Stock 4.0.4 ROM LPТ Tongue
Цитирай

Добре де за BusyBox не е ли нужен рут. Нима за Близалката вече има рут. И ако има би ли споделил с кое приложение.

Samsung Galasxy S5 G900F
Цитирай

Най - вероятно CF-AutoRoot и увеличаване на кнокс. Ко толкова Smile
Цитирай

Ето това е начина за руут на 5.0
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...0-t2963451
Ако нещо не ти е ясно, питай ме.
Като вече имаш руут, инстралираш следните приложения
1. https://play.google.com/store/apps/detai...on.busybox и го инсталираш
2. https://play.google.com/store/apps/detai...neladiutor и си нагласяш настройките, както прецениш, че ти прилягат. Някой профили не работят на стоковият кернел и телефона ще се ресне и автоматично ще върне дефоулт профила - да не те тревожи.

Knox-а се нулира лесно, к'во толкова ви притеснява, плюс това в сервиз в България да се чули на някой да му е отказан гаранционен ремонт заради руут?
Цитирай

Кнокса не се нулира освен със смяна на дънна платка, и да отказана гаранция на S4 има заради кнокс. Ти откъде знаеш че може да се нулира кнокс? Да не са го направили вече ама ме съмнява и то доста.....
Цитирай

Никога не съм го увеличавал на С5.
Но съм го правил на Ноут 3 и после съм го нулирал с Bounty - щом е възможно на Ноут 3, значи и при С5 е възможно.

Носил съм на сервис брикнато ЛГ Г2 (Мост компютърс) - смениха ми дъното и ми го върнаха.
Давал съм за сервиз руутнат Хпериа Z в Германос и нямаше проблеми, имаше дефект на дисплея и ми го замениха с нов телефон.
Цитирай

Ноте 3 не е S5. Така че кнокс е различен, при S4 примерно не може да се нулира. Телефона който му отказаха сервиз е точно 9505 с вдигнат брояч.
Цитирай

(2015-01-07, 11:46:27)Lewskarche написа:  Никога не съм го увеличавал на С5.
Но съм го правил на Ноут 3 и после съм го нулирал с Bounty - щом е възможно на Ноут 3, значи и при С5 е възможно.

Носил съм на сервис брикнато ЛГ Г2 (Мост компютърс) - смениха ми дъното и ми го върнаха.
Давал съм за сервиз руутнат Хпериа Z в Германос и нямаше проблеми, имаше дефект на дисплея и ми го замениха с нов телефон.

Колега, ако може, дай повече инфо за това Bounty. И ако може, линк за сваляне Storstark







Цитирай

Здравейте искам да попитам защо като вляза в звуци и уведомления ,режим на звука има само две опции звук и вибрация ,а няма тих режим и при всички ли е тъка.Как мога да спра звука и вибрацията.
Цитирай

(2015-01-08, 09:24:26)dmitev написа:  Здравейте искам да попитам защо като вляза в звуци и уведомления ,режим на звука има само две опции звук и вибрация ,а няма тих режим и при всички ли е тъка.Как мога да спра звука и вибрацията.
При Андроид 5.0 е така със CM 12 като бях не си спомням дали беше така, но със стокивия при мен няма тих режим..

S5
Цитирай

(2015-01-08, 09:26:17)bazhlekov написа:  
(2015-01-08, 09:24:26)dmitev написа:  Здравейте искам да попитам защо като вляза в звуци и уведомления ,режим на звука има само две опции звук и вибрация ,а няма тих режим и при всички ли е тъка.Как мога да спра звука и вибрацията.
При Андроид 5.0 е така със CM 12 като бях не си спомням дали беше така, но със стокивия при мен няма тих режим..
мерси
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)