Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Small Ants Intelligent Camera
#1

Здравейте,
искам да попитам дали някой вече се е снабдил с камерката и евентуално да сподели млако впечатления. Мисля да си поръчам 1-2 бройки, но все ще е от полза ако някой даде повече подробности и детайли относно функционалността и качеството.
Най-малкото вече има преведено приложението й на английски Dance

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#2

Изглежда интересна, но не знам дали няма да се сблъскаш само с меню на китайски като при рутерите...

Другият въпрос е дали стар смартфон поставен на ток не може да върши подобна работа!

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#3

Имам камерата от около седмица и съм я пуснал за тест.
Мнението ми е, че за парите си е идеална. Приложението за смартфони и таблети е преведено на английски, така че не се налага да поназнайвате китайски.
Пробвах камерата и от чужбина - вързва се без проблем.
Работи както на WiFi така и на мобилен и-нет.
Все още не съм пробвал възможностите и за запис понеже нямам Mi-Router, но ще и бодна една карта да видя как се справя.
Много съм любопитен относно motion-detection и последващо известяване при настъпване на някакво събитие, но за съжаление това не знам как става.
Успех!
Цитирай
#4

Вече имам камерата (даже две), работи идеално и за парите си наистина е без конкуренция. Не съм успял да подкарам всички функции (motion detection и прочие), но като остане повече свободно време ще се поразровя, че английската версия е стара и предпочитам да съм с подлседната китайска и google translate Big Grin

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#5

Здравей, колега.
Какво стана, доволен ли си от камерките? Ако можеш, дай малко повече информация, като цяло и за различните и функции. Smile

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#6

(2015-03-20, 17:23:29)Claping Monkey написа:  Здравей, колега.
Какво стана, доволен ли си от камерките? Ако можеш, дай малко повече информация, като цяло и за различните и функции. Smile

Ами в общи линии съм доволен, забучил съм едната у дома и мога по всяко време да се включвам през мобилното приложение, както и да преглеждам записи от micro sd картата. Много съм ангажиран на работа (напоследък бачкаме нон-стоп) и не ми е останало време да тествам с google translate всички описани функции, но предполагам си работят де, най-вече да не записва непрекъснато а само докато има някакво движение пред камерата.
Иначе много добре се интегрира с Mi Box mini, който като му въведох Mi акаунта си дирекнто си качи приложението за камерата и достъп до всичките й функции и записи - на китайски разбира се (дано го преведат скоро или въобще).
Втората камера беше за приятел, при когото не можах да я подкарам на прима виста, явно понеже не е със статичен ip адрес и нещо не му се получи моментално като при мен. Като се поосвободя към средата на Април ще се заема и ще мога да пиша повече подробности, но за момента само липсата на статично ip ми се струва като евентуален проблем за ползване през internet.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#7

Благодаря ти, колега! Най-вероятно и аз ще си взема две. Имаш плюсче. Smile

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#8

Моята дойде днес, но изобщо не мога да разбера как да я свържа. При включване светва оранжев LED, изгасва и започва да мига син. Приложението не я намира.
Ресетнах я и вече мига само оранжев LED, но пак нищо. Използвам това приложение.
Цитирай
#9

ъпдейт
Накрая връзката стана. Не мога обаче да разбера как се активира функцията motion detection. Някой успял ли е да я подкара?
Цитирай
#10

(2015-04-14, 10:30:48)mulder написа:  ъпдейт
Накрая връзката стана. Не мога обаче да разбера как се активира функцията motion detection. Някой успял ли е да я подкара?

Пробвай с тази версия на MiHome  и с тази версия на YiCamera. Не съм ги тествал, но са последните преведени версии то Mark Hedley, които пича редовно споделя в Google+. Ползвам ги но не съм се заигравал с motion detection още.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#11

Да възродим малко темата Smile
Поръчах си и аз една такава камрка, night vision. Чакам я все още да дойде. Споделете повечко впечатления и тънкости Smile Може ли последната версия на английски на приложението, благодаря? Някакъв firmware?
Камерата може ли да се гледа извън домашната вифи мрежа. Примерно седя си някъде на кафе и наблюдавам домашния любимец?
Нещо друго полезно като информация, не че няма доста писано де Smile

Поздрави!
Цитирай
#12

(2016-01-12, 14:41:24)dika написа:  Да възродим малко темата Smile
Поръчах си и аз една такава камрка, night vision. Чакам я все още да дойде. Споделете повечко впечатления и тънкости Smile Може ли последната версия на английски на приложението, благодаря? Някакъв firmware?
Камерата може ли да се гледа извън домашната вифи мрежа. Примерно седя си някъде на кафе и наблюдавам домашния любимец?
Нещо друго полезно като информация, не че няма доста писано де Smile

Поздрави!

Последна официална прошивка 1.8.5.1 N. Има приложение на английски, но е частично. Менюто не е супер богато, следователно не е проблем за настройване на камерата. Можеш да гледаш изображението на камерата от всякъде. Има възможност да се направи корекция на времето , което показва камерата и времето на записите - по подразбиране са с часовата зона в която се намира Китай. Можеш с приложението умен дом да контролираш активирането/деактивирането на разни други предмети от бранда. Ако желаеш повече инфо - нещо конкретно - питай.
Цитирай
#13

Благодаря Smile Очаквам скоро да дойде камерата, така че за сега нямам въпроси Smile

Сетих се нещо Smile Има ли как да се излъже камерата да записва на друг рутер с хард, а не на MiRouter?
Направил съм си аз един медия стейшън с един тплинк и външен усб хард....дали ще мога да го излъжа да записва там Smile Пробвал ли е някой подобно нещо?
Цитирай
#14

И аз се навивам да си купя една-две камери, но имам въпроси:
1. Може ли камерата да записва 24/7 видео директно на micrоSD карта?
2. Ако отговора на 1 е ДА. Какви са файловете? 32GB карта, за колко часа видео стигат? Може автоматично да трие стари файлове?
Цитирай
#15

(2016-01-21, 13:52:35)ruil4o написа:  И аз се навивам да си купя една-две камери, но имам въпроси:
1. Може ли камерата да записва 24/7 видео директно на micrоSD карта?
2. Ако отговора на 1 е ДА. Какви са файловете? 32GB карта, за колко часа видео стигат? Може автоматично да трие стари файлове?

1. Камерата записва 24/7 или на картата памет или на рутера. Избираш опцията, която желаеш.
2. Стандартен формат компресирано видео - можеш да си го гледаш с всеки плеър. Старите файлове се изтриват автоматично, когато паметта е заета.
Цитирай
#16

Благодаря! Точно това ми трябва. Поръчвам.
Цитирай
#17

(2016-01-21, 13:52:35)ruil4o написа:  И аз се навивам да си купя една-две камери, но имам въпроси:
1. Може ли камерата да записва 24/7 видео директно на micrоSD карта?
2. Ако отговора на 1 е ДА. Какви са файловете? 32GB карта, за колко часа видео стигат? Може автоматично да трие стари файлове?

Едно уточнение към твоя въпрос - 32 гб са достатъчни за "до 70 часа видео"
Цитирай
#18

Благодаря за отговороите!
Моята камера пристигна. Много съм доволен, но останах малко неприятно изненздан от две неща:
1. че записва винаги в HD. Не намерих опция да я настроя за SD. Това не е чак такъв проблем, просто си мислех, че може да имам повече часове запис на картата.
2. много тъпо и трябваше да се досетя! Исках да я ползвам да "шпионирам" задния двор, сложена зад стъкло/прозорец. Да, ама тя е от Nighт версия и вечер, като светне инфра диодите и светлината от тях се отразява от стъклото и нищо се не вижда! Big Grin

Заради 2, сега тази ще я продавам и ще купувам от старата версия. Освен ако не намеря начин да изключа инфра осветлението и да стане като старата версия?
Цитирай
#19

(2016-02-14, 21:01:36)ruil4o написа:  Благодаря за отговороите!
Моята камера пристигна. Много съм доволен, но останах малко неприятно изненздан от две неща:
1. че записва винаги в HD. Не намерих опция да я настроя за SD. Това не е чак такъв проблем, просто си мислех, че може да имам повече часове запис на картата.
2. много тъпо и трябваше да се досетя! Исках да я ползвам да "шпионирам" задния двор, сложена зад стъкло/прозорец. Да, ама тя е от Nighт версия и вечер, като светне инфра диодите и светлината от тях се отразява от стъклото и нищо се не вижда! Big Grin

Заради 2, сега тази ще я продавам и ще купувам от старата версия. Освен ако не намеря начин да изключа инфра осветлението и да стане като старата версия?

70 часа видео не ти ли стигат ??? :-) Записването става, само когато има движение, което удължава времето. С какво меню си на приложението ? Аз лично записвам на харда на рутера и има настройка за запис дали да е HD или SD. Мисля че настройката ще е валидна и за записа върху картата. Ако искаш ще ти пратя малко снимки, предполагам китайския ти е труден и за да не се чудиш излишно. Колкото до диодите ако не ме лъже паметта в един руски сайт имаше някакви опции, но за да не говоря напразно ще трябва да проверя.
Цитирай
#20

Инфра осветлението го изключих хардуерно Wink
Но камерата записва в двете резолюции едновременно HD и SD!? На картата прави две папки - record и record_sub. Във всяка има еднакви папки и видео файлове, но само резолюцията е различна.

При вас така ли е?

За какво е иконата катинар на екрана в ляво?
Цитирай
#21

И аз се сдобих с камера преди няколко дни. Подкарах я през MI акаунт, засега нямам карта памет в камерата. Има ли опция записисте да ги качва автоматично в MI акаунта ? През акаунта не мога да добавя камерата като ново устройство, на знам защо не я намира.
Цитирай
#22

Инсталирай си MI Home приложението.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#23

Някой знае ли как да се пусне тая камера да записва нон стоп, а не само на детекшън?!? С нито едно приложение не намерих начин Smile Ако някой знае, моля със скриншот, благодаря Smile
Цитирай
#24

Настройката[Изображение: 3d479688cb1e5bcad8cf69be6dd39f09.jpg]

Версия на приложението
[Изображение: 1831b4bf763ebe3683cd34c8ea283fec.jpg]
Цитирай
#25

Ама аз искам точно обратното Smile Да снима цял цял цял ден Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)