Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.0 Lollipop е вече при нас

Включена ми е опцията и ми е много удобна, затова не мисля да я спирам. Подозирах че е от нея. А да държиш телефона с екрана навън в джоба си не е здравословно за него. Като цяло ще се търпи за сега.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
Аксесоари

@CuBG, ми ти всеки път си правил флашване, а след него е абсолютно безсмислено да връщаш фабричните настройки. Tooth Все едно да връщаш Windows към стара точка за възстановяване след като току-що си го инсталирал! Tooth

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

След всяко флашване има шанс нещо да се омаже, особенно при преминаване на по-горно ниво Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

(2015-05-08, 09:25:51)CuBG написа:  След всяко флашване има шанс нещо да се омаже, особенно при преминаване на по-горно ниво Wink

Ако използваш Flashtool няма никакъв шанс за омазване.Програмата си Wipe-ва всички и няма проблеми след това.Работи си спокойно с нея.Аз,PC Companion са използваш веднъж от както ползвам Sony смартфони.Всички ъпдейти съм ги правил с Flashtool.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Получих новата версия (23.1.A.1.28) на моя Z3 (D6603 - 1288-7914).
Въпроса ми е откъде е по-добре да се инсталира ъпдейта. През телефона или през PC Companion?
Цитирай

И през двете места е достатъчно официално, така че няма значение.
За единият вариант ще ти е необходима добра безжична връзка на самия телефон, за да се свалят необходимите файлове за инсталиране.
При другият вариант, компютъра, следваш стъпките, към които ще те подканва програмата Pc Companion по време на флашване на файловете, които ще се свалят на компютъра.
Ти си решаваш, стига да няма претоварване на сървъри или друга причина, от двете места опита би трябвало да е успешен и правилен.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Сега виждам в XperiFirm, че е освободена новата версия .28 за СЕ1 (Виваком/Техномаркет/Технополис), но все още не ми позволява да го изтегля. Предполагам, че до час-два вече ще може. Big Grin

Готово, вече съм с .28  Lol

Най-накрая е добавен бутон "Close all", при това не е онова грозното правоъгълно нещо, а красиво кръгче. Lol

[Изображение: 5b91cac20ac6dbb1.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Малко по странен начин се сдобих с software-up.Някой има ли идея как може да се сложи в nofication area бутон за звука ?!

Sony Xperia Z3  D6603 Android 6.0.1 Ver.23.5.A.1.291 + Sony SBH 52
Цитирай

@xn3k Как е Lollipop-а?
Цитирай

niksun , още свиквам с него Smile

Sony Xperia Z3  D6603 Android 6.0.1 Ver.23.5.A.1.291 + Sony SBH 52
Цитирай

Дава че има и по-нов от .28 ето снимка     те с какво ще са различни от .28? От къде може да се разбере за разликите им.
Цитирай

Е поне да свикна с този.Ден-два.Даде че има и този update , но поне малко да вляза в час Smile

Sony Xperia Z3  D6603 Android 6.0.1 Ver.23.5.A.1.291 + Sony SBH 52
Цитирай

(2015-05-08, 18:03:55)xn3k написа:  Сега виждам в XperiFirm, че е освободена новата версия .28 за СЕ1 (Виваком/Техномаркет/Технополис), но все още не ми позволява да го изтегля. Предполагам, че до час-два вече ще може. Big Grin


Готово, вече съм с .28  Lol

Най-накрая е добавен бутон "Close all", при това не е онова грозното правоъгълно нещо, а красиво кръгче. Lol

Супер, честито! Smile Дали скоро ще го пуснат този ъпдейт и за Мтел?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

(2015-05-08, 20:00:31)niksun написа:  @xn3k Как е Lollipop-а?

Много съм доволен засега. Всички дребни бъгчета, които ме дразниха в .690 и .726 са премахнати и е добавен бутона "Close all". Това беше единственото, което ми липсваше. За мен вече близалката е перфектна!  Lol

Днес, Sony са сертифицирали нова версия - 23.2.A.1.62. Tooth
https://www.ptcrb.com/vendor/complete/vi...elid=26395
Луд умора няма! Tooth Омръзна ми да ъпдейтвам. Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Скочи на 2 втората цифра, белким вече пуснат 5.1 или 5.1.1 че да нямаме ядове и с мемори лийка и край Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Memory leak-а не засяга Xperia Z телефоните с последните два ъпдейта, защото е прибавен fix-a. А иначе 23.2.A.1.62 е същия като .28, но за телефони с VoLTE поддръжка.

5.1 се планира да излезе в следващите 3 месеца.
Цитирай

Те фикса гугъл го вкараха в 5.1.1 най накрая. Има ли changelog на последните версии? То ще си проличи сега, след 2 седмици ако не започне да забива телефона значи наистина са вкарани фиксовете. Дано да си прав.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Не става въпрос за фикс от 5.1.1, а за собствен фикс от Сони. Прочети тук http://forum.xda-developers.com/crossdev...x-t3087240
Цитирай

Току що и моят се ъпдейтна сам OTA до .28. Някъде има ли описани промените в тази версия, освен close all бутона?

1+6
9.0 Pie
Цитирай

На английски ти ги давам.
http://www.xperiablog.net/2015/05/05/son...op-update/

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай

благодаря, колега, езикът не е проблем

пп: значи освен бутона, другото основно подобрение за мен в ъпдейта е факта, че вече лед лампата работи и при изключен звук.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Коригирах линка да е точно на списъка. Поздрави Smile

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай

Според вас да очакваме ли скоро и от Мтел да пуснат новия ъпдейт (.28)?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

Нещо съвсем се омотах с тези прекъсвания и т.н.Някой има ли идея дали може да се добави в notificaction panel(quick setting) sound icon за да не се ровя в менюта когато се наложи бързо да изключа звука на телефона.

Sony Xperia Z3  D6603 Android 6.0.1 Ver.23.5.A.1.291 + Sony SBH 52
Цитирай

@iliev72 Няма как. Най-лесния начин е като натиснеш копчето за регулиране на звука, така ще ти се покажат режимите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)