Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.0 Lollipop е вече при нас

(2015-05-23, 02:03:16)crazyking написа:  ...Явно ще трябва намеса с PC Compilation

Пробвай с PC Companion - по ще ти се получи Wink

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
Аксесоари

И аз получих ъпдейта до Близалката преди около седмица, но от тогава насам забелязвам доста по-голяма консумация на енергия, което ме дразни, тъй като аз по никакъв начин не съм си променил начина на използване на телефона. Впечатление ми прави и това, че вече според телефона дисплея не е основен консуматор на ток, а е на 2-ро, 3-то място след вайбър и меседжър. За вайбър да речем, че мога да се съглася, понеже тия дни говорих много, но по месенджър само си пиша и няма как това да става при изгасен екран. Ако имате някакви идеи, моля да ги споделите, защото наистина не ми се иска да се стига до PC Companion....
Цитирай

На мен все още ми пише за този проблем,а наистина телефона харчи повечко батерия от преди и леко зацикля на моменти.
Ето и съобщенитое от Pc-companion.
Някакви менения?
Благодаря.


Прикачени файлове
.jpg Без име.jpg Размер: 36.59 KB  Сваляния: 81
Цитирай

Хард ресет или преинсталиане с флаш тулса и нещата се оправят. Преди три дни и аз имах същия пролем и след хард ресет нещата си дойдоха на мястото 

HUAWEI P20 Pro CLT-L09 
Цитирай

Такива неща не съм правил до сега.
Били споделил стъпки или начини кое е по правилно да се направи и как точно,за да не оплескам телефона,че несъм много с тези неща?
Благодаря.
Цитирай

От настройки->резервни копия и нулиране->възстановяване на фабрични наст.(това е хард ресет)
След което тела ще се рестартира, вклучваш юсбито и от там нататък с pc companion

Но ще загубиш всички приложения който си инсталирал. Това е късмет... ?

HUAWEI P20 Pro CLT-L09 
Цитирай

Ами аз го направих през сервизното меню
Customization Settings
Reset customization

The current customization will be cleared and factory data reset triggered.Reset customization and reboot.

Май май съм объркал нещо,дано не е фатално нещо.

Само знам,че телефона се рестартира,излезе андроидчето и телефона беше все едно сега съм го вземал но с инсталираните неща които съм слагал.После последваха настройки и много актуализации.

Какво съм направи лв същност и това проблем ли е за гаранцията на телефона.
Цитирай

Не е проблем за гаранцията ти, защото това е просто нулирането, което си търсел, едим от вариантите за това.
Друг е въпросът,  защо не е изтрил всичко допълнително инсталирано,  а ми ти е запазил приложенията качени от теб. Все пак, това информира в менюто, преди да започне с нулирането, но явно не е станало точно така.

П.п. Друг вариант за връщане към фабрични настройки е описал колегата над теб, като там вече действително трие всички приложения от телефона,  акаунти и т.н. Напълно стоков вид.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодаря ти за бързия отговор както и на колегата над мен.
Поне докато си оправях телефона останах с впечатлението,че се държи определено по-добре.Ще го тествам няколко дена да видим как е и дали всичко му е ОК .
Цитирай

Откакто съм с Лолипоп-а забелязвам една огромна консумация при режим на готовност и това много ме дразни. Преди си оставях телефона на 100% вечерта и на сутринта да е пандал с 1-2%, а сега ми пада с по 6-7% и забелязвам, че с абсолютно същото ползване през деня - преди държеше по 2 дни, а сега ми трае по 30-32 часа макс.
Моля да ми кажете този проблем с точенето на батерията дали наистина се оправя след намесата на РС Comapion, защото наистина не ми се иска да губя всички приложения, които съм инсталирал. Ако обаче наистина има голяма разлика в живота на батерията ще се наложи да направя ресет.
Цитирай

При мен е обратното.Откакто съм с близалката виждам значително намаление на потреблението.Ако ми държеше 2-3 дни , то сега 3 без никакъв проблем , а 4 в повечето време.
Защо не видиш кои приложения са ти активни.Винаги съм с режим STAMINA и сега мисля да пусна режима за ограничение между 00:00-06:00 часа.

Sony Xperia Z3  D6603 Android 6.0.1 Ver.23.5.A.1.291 + Sony SBH 52
Цитирай

Откакто ъпдейтнах вече на няколко пъти се случва следното: пускам си 3G мрежата, при което интернет връзката е изключително бавна (не зарежда картинки във фейсбук, при актуализация на приложение скоростта на сваляне е от рода на няколко KB/s и т.н.). Всичко се оправя като изключа 3G-то и след няколко секунди пак го пусна. Но си е досадно и се чудя защо се получава така?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

(2015-05-31, 20:19:50)soki написа:  Откакто ъпдейтнах вече на няколко пъти се случва следното: пускам си 3G мрежата, при което интернет връзката е изключително бавна (не зарежда картинки във фейсбук, при актуализация на приложение скоростта на сваляне е от рода на няколко KB/s и т.н.). Всичко се оправя като изключа 3G-то и след няколко секунди пак го пусна. Но си е досадно и се чудя защо се получава така?

При мен също се случва, но се оправя само. 
Също ми прави впечатление, че както си имам пълен обхват и изведнъж изчезва за секунда-две и пак показва пълен. Случва се дори и по време на разговор. Но пък разговора не прекъсва. От което си правя извода, че телефона нещо не си измерва правилно нивото на сигнала, защото трябваше разговорите ми да се разпадат ако в дадения момент действително нямам покритие.
Цитирай

И аз имам такива проблеми :? Често пада на 3G от LTE и понякога интернета ( LTE-то ) е брутално бавно. Както каза колегата една снимка във фейса не зарежда. Ама не се оправя веднага ами като забави можеби на следващия ден е добре. Губя също като цяло обхват за няколко секунди. Странна работа. Мислех Repair да му правя че като скачах от китката на лолифлоп никакви ресети не съм правил нищо и нещо може да се е омазало ама и при други има подобни проблеми.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Недей да чакаш до следващя ден, за да се оправи. Smile Просто изключи 3G и изчакай малко, после пак го пусни. Бързата скорост се връща веднага по този начин.

Иначе и аз не съм правил ресети.  Rolleyes

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

Тоест ЛТЕ-то или и дори 3Гто?

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

За 3G мобилен интернет имам предвид, LTE не ползвам аз, но можеш и за него да пробваш.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

Абе да попитам, как е батерията при вас? Нормално ли е да съм го заредил вечерта в 8 и на следващия ден (започвам да го ползвам от 8-8 и нещо) до 5 часа да кажем и телефонът е на 23-24%. Главно 3g е пуснато, браузва се в интернет, фейсбук и много малко игри. Стамина mode също е пуснат. Общо време на пуснат екран около 3 часа и нещо.
Цитирай

за мен си е нормално,и на мен толкова изкарва с ровене по тела

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Значи да не се притеснявам.
Цитирай

3 часа екран не е нормално. Вчера направих 8 часа екран, което си е нормално. Wink
Цитирай

Абе подозирам че има някакъв проблем... Батерията би трябва да държи повече от моето. Телефона е на няколко месеца. Някаква идея от къде може да идва проблема?
Цитирай

Лошо покритие, някое приложение. Следи си графиките, кое колко харчи, през нощта как се държи (при мен пада макс с 1%) и ще разбереш кое яде батерията.
Цитирай

Покритието е перфектно, и главно екрана ми показва че харчи най много. Някакви идеи? 


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай

Това активно състояние въобще не трябва да е така...
Използваш ли "гостуващия" профил?
Ако не, го изключи!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)