Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.0 Lollipop е вече при нас

Определено нещо ти точи батерията, свали си "Better battery stats" и разгледай подробно кое колко харчи. Моят вечер го оставям и сутрин като стана не е мръднал и с 1%.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
Аксесоари

И аз мога да потвърдя за 12 часа на стамина е или 0 или 1 % спада на батерията

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай

Здравейте,
ползвам Sony Xperia Z3 D6603 от около два месеца.
Поръчах си калъф от ebay с два прозореца, ето такъв:
[Изображение: ZLY4112705A_20141129102450135.jpg]
В горния прозорец ми изписваше, кой ме търси, а в долния можех да отговоря или откажа разговора.
От три дни упдейтнах на Лолипоп 5,02 (Мтел) и вече идентификатора (номера или името) на търсещия се изписва точно по средата между двата прозореца на калъфа, а индикацията за прием или отказа на разговора е повдигната малко по-нагоре.
Има ли вариант да регулирам изписването на търсещия при позвъняване т.е. да го върна отново да е в горната част на екрана?  Bu

Чувам от познати, че телефоните на други производители го позволяват това, но аз не можах да открия такава опция в менюто на Z3.
Цитирай

Свалих Better battery stats обаче на повечето процеси ми изписва че изисква руут?Или не правя нещо като хората.
А ка става така при включена стамина да ми показва че Wi-fi и мобилния нет от снощи насам са били активни 14 часа?
Цитирай

Провери дали в настройките на Стамина си вкл. опцията да се изкл. мрежите и wi-fi при изгасен дисплей. Може да ти е изключена.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

и аз забелязах сега.преди да си легна което беше към 01 часа вечерта имах 52 процента . днеска в 9 час имах 47 процента.миналата вечер пак така. а предишните дни вярно губеше по 1% . има ли някоя друга програма с която да разбера кое ми точи батерия или ?тая betterbatterystats иска рут Smile Иначе съм задал вайбър и messenger при изключенията.Това дали оказва влияние Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай

Изключи ги и ще разбереш

Samsung S8+,Samsung S10+,Galaxy Watch 46mm.
Samsung S20 Ultra,Galaxy Watch 3,Samsung S21 Ultra
Цитирай

(2015-04-19, 08:44:16)bobby_0923 написа:  Изключи ги и ще разбереш

да и аз се сетих това, но аз вчера през деня ги включих.Миналата вечер е работил без тия работи . А и аз вечерта си икзлючвам wi-fi и мобилните данни 

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай

Messenger и Facebook са много тежки приложения, които ядат и батерия и рам, на нас рамта ни е в излишък, но батерията се точи.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

(2015-04-19, 16:07:35)ge6on написа:  Messenger и Facebook са много тежки приложения, които ядат и батерия и рам, на нас рамта ни е в излишък, но батерията се точи.

е значи е хубаво да използвам greeinfy поне да ги хибернирам докато не използвам интернет 

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай

Да, аз точно това правя

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Кой нормален човек ползва лицевата книга и нейните приложение на телефона си Smile

Sony Xperia Z3  D6603 Android 6.0.1 Ver.23.5.A.1.291 + Sony SBH 52
Цитирай

Имам въпрос относно Greenify, инсталирах го, и сега не мога да го деинсталирам... На какво се дължи това...
Цитирай

(2015-04-11, 14:45:15)Monipeev написа:  Вероятно ако бъде пуснат за съответният номер 1288-6338 ъпдейт, трябва да го получиш, като за момента това е последният:
Commercial and Journalists 1288-6338 (Latest firmware: 23.0.A.2.93 / R4B)
Друг е въпросът,  дали би излязъл ъпдейт за този тип устройства, както и дали може да се флашне друг фърмуер по-нов,  през Флаштул.
Може да се поинтересуваш в тази тема, независимо,  че е случай с подобно устройство,  но Z2, е ли е възможно флаш на нов фърмуер през Флаштул. Ще бъде любопитно да се разбере резултата, както и за теб, в случай, че може да флашнеш новия софтуер.

Понеже не съм много светнат по тези работи, казваш че последния е 23.0.A.2.93, а моя в момента е 23.0.1.A.5.77 (В XperiFirm излиза 1288-6338 Commercial and Journalists 23.0.1.A.5.77 / R4B) Как мога да разбера дали изобщо ще получи ъпдейт? Моя по-стар ли е или какво? А и не ми излизат ъпдейти нито от Update Center нито от PC Companion Понеже не знам как се чете това  Bu

Sony Xperia Z3 (D6603) | Copper | 6.0.1 | 14W34 | 23.5.A.0.575
Цитирай

Влез в Настройки --> Защита --> Администратори на устройството и ако Greenify е сред тях, махни отметката и пробвай пак!
Цитирай

f3n1xX Всъщност съм те подвел, че последния наличен за твоя регион е 23.0.A.2.93, актуалния за момента действително е 23.0.1.A.5.77, който е и по-нов от този  .93.
Отново повтарям, това да ли ще получиш ъпдейт или не, няма кой да ти каже със сигурност, освен ако не попиташ директно с мейл Сони поддръжката на сайта им, като опишеш конкретния модел и номер на регион.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Колегата със Z1 му дойде ъпдейта ОТА преди моя - със Z3 съм - това е много, много смешно (подчертано, че неговия е C903), моят D6653 - започвам да се съмнявам, че не е проблем със самия телефон...
Цитирай

Именно, НЕ е проблем с телефона ти. Има още няколко региона с този модел, които не са го получили.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Хм...и на моята Z1-ца доиде новият софт...
И всичко изглежда много добре засега...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Update се попучава когато Оператор го пусне след като е удобрен от тях... Щом Сони го разпространи за операторите, ТЕ вече си решават ДАЛИ и КОГА да го пуснат.
Така че, не е текефона, не е Сони, ами е ОПЕРАТОРА и Района.
Тези неща е хубаво да ги знаете преди да се напълнят темите с излишни въпроси...

А и FlashTool съществува от много време Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Аз си флашнах телефона с руската версия D6603_1288-9875_23.1.A.0.726_R5C_Customized RU  , по-добре се държи от Мтел и има бутона затвори всички приложения!

ПП: Версията е чиста небрандирана.

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай

[Изображение: ef228285d3578ca4eebe423ce484d1a4.jpg][Изображение: 2d05a5d336bef12e762afc8c66f12e73.jpg]

И аз флашнах последния фърм за моя модел (D6653) защото до сега карах с .690 за 6603. 
Това са подобренията, които се твърди че има:
- LTE signal icon, not 4G

- NFC icon on statusbar
- Unbranded, no carrier bloatwares
- Close all button

флашнах го върху стария без wipe и ще видя тия дни как се държи, ако има проблеми, ще флашна на чисто.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

f3n1xX написа:

Понеже не съм много светнат по тези работи, казваш че последния е 23.0.A.2.93, а моя в момента е 23.0.1.A.5.77 (В XperiFirm излиза 1288-6338 Commercial and Journalists 23.0.1.A.5.77 / R4B) Как мога да разбера дали изобщо ще получи ъпдейт? Моя по-стар ли е или какво? А и не ми излизат ъпдейти нито от Update Center нито от PC Companion Понеже не знам как се чете това  Bu

направи впечатление че първи са получи ли ъп тази номерация 

първо (как то е при з2) С , после Ви накрая е А
23.....726/ R.x.C

при другите има и с D които са първи
Някои знае ли тази кодировка какво означава

ПП : и после се чудите защо Теленор нямат ъп .Затова флаш дали на вива дали Мтел или др. не брандиран фирм.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Ericsson T18-->Siemens C62-->Sony Ericsson K300-->Sony Ericsson W550-->Sony Ericsson W850-->Sony Ericsson W980-->Nokia E51-->Motorola Milestone - - >Motorola Razer 910-->Sony Xperia Z2 - - >Sony Xperia XZ -->LG V10 -->  LG  G6  --> LG V30+ --> Sony Xperia  1 II --> Samsung 22 Ultra - - > Sony Xperia 1 IV
Цитирай

Здравейте колеги , има ли поне един ъпдетнат дуал сим с лолипоп до сега в България.
Цитирай

(2015-04-22, 08:51:50)donleone написа:  Здравейте колеги , има ли поне един ъпдетнат дуал сим с лолипоп до сега в България.

Има, но пускането на ъпдейта зависи от региона за който е предназначен апарата. Един приятел с дуал сим има вече близалката. Апарата му е за Хонг Конг-небрандиран. До днешна дата за дуал сим lollipop има за 9 региона (САЩ, Русия, Бразилия, Португалия и други региони). Кажи поне твоя апарат за кой регион е.

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)