Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как се познава оригинал Леново от реплика
#1

Колеги здравейте,утре ще купувам един Леново а806 от човек(не от магазин).Искам да попитам как най сигурно да разбера дали е огигинал или реплика.
П.С.
На живо не съм виждал този модел за да имам база за сравнение.
Цитирай
Аксесоари
#2

А имаш ли снимки на телефона, който ще купуваш? Ако разполагаш с такива ги постни, за да ти кажем дали е реплика или не.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#3

Не снимки нямям,а снимки на оригинал за сравнение ще ползвам от http://www.minideal.net/original-lenovo-...13-0m.html
Изках да разбера как най сигурно да разбера когато го видя дали не е реплика,че до колкото знам има доста реплики на Леново
Цитирай
#4

dancho01 написа:Колеги здравейте,утре ще купувам един Леново а806 от човек(не от магазин).Искам да попитам как най сигурно да разбера дали е огигинал или реплика.
П.С.
На живо не съм виждал този модел за да имам база за сравнение.

На повечето реплики home buton е като къщичка.
Цитирай
#5

Телефона е закупен вече,беше едно към едно като този на снимките в сайта.....
Благодаря за помощта на отзовалите се.
Цитирай
#6

Виж само да не е китайската версия.Инсталирай антуту и виж какво ще ти покаже.Ако пише, че е а806, всичко е точно.разликата с китайския е , че той не поддържа нашите честоти на 3г.Китайския модел се води A8/A808T.
Сега мисля да пусна отделна за дискутиране на леново а806, че няма такава. Smile
Цитирай
#7

Да знам,благодаря иначе,а на антуту си показва а806
Цитирай
#8

Значи всичко е точно. :thumbup:
Цитирай
#9

Здравейте, от 2 седмици имам Lenovo A806w който работи много добре, но понеже чета тук и има вероятност телефона ми да е реплика,понеже хоум бутона е с къщичка Sad При тест с antutu benchmark обаче си изписва името и модела - Lenovo A806w което пък според мнения в темата значи че телефона е оригинален ... Ще се радвам да знам реално какъв телефон ползвам - реплика или оригинален ?
Благодаря.
ето снимка на телефона с резултат от тест с antutu benchmark

http://prntscr.com/72urad
Цитирай
#10

Реплика е, да. Какво ти изкарва тука: http://imei-number.com/imei-number-lookup/ ?

Lenovo Vibe X2
Цитирай
#11

Не е реплика защото не копира никой модел на Lenovo или модел на друга марка. Просто менте на което пише Lenovo отзад (на всички Lenovo има надпис и отпред). Как са се изсилили с тоя MT6595, най-вероятно е с МТ6572 в най-добрия случай. И тоя IMEI с поредица от 50 букви и цифри е много забавен.
Цитирай
#12

lenovo vibe x2 няма надпис леново отпреде Smile

siemens c55,siemens a60,samsung s500,sony erikson t630,nokia 6230,nokia 6288,htc wildfire,htc hd2,htc desire 500,inew v3 ,lenovo vibe x2 cu,Oneplus one,Lenovo vibe Z2 Pro
Цитирай
#13

Те и Z2 нямат лого отпред и двата модела.

Lenovo Vibe X2
Цитирай
#14

Колеги имам следния проблем: поръчах си по интернет Lenovo S960x ( http://www.aliexpress.com/snapshot/66504...3096603923
- стандард + 16гб) с МТК6592 chipset, който би трябвало да е 8-ядрен. Днес този телефон дойде и на Droid Info ми изписва правилния номер на процесора, но само с 2 ядра. По това приложение всички други технически параметри съответстват на споменатите в описанието, само броя на ядрата на процесора - не. Някой има ли идея как да разбера дали този телефон е реплика, просто менте или наистина е Lenovo? Също така дали някой знае къде по .лог файловете се активират и спират ядрата на андроид устройствата (сигурен съм, че съм го чел някъде из форума, но немога да го намеря сега Sad ) ?
Цитирай
#15

Менте е отвсякъде, най-вероятно двуядрен 6572 и 256MB или 512МB RAM. Как ги мислите тия 8-core 4GB ram  13mp 1920*1080 за 90 долара, активирай другите 6 ядра с SMS на номер 555 и го джиткай за 500лв. Потърси из Ali-то за 16-core 8GB ram  40mp 2560*1440 за 20 долара, не може да няма.
Цитирай
#16

Определено трябва да се мисли като се пазарува...сирене за без пари няма))))....най-малкото погледнете в сайта на Lenovo дали такъв модел съществува, как изглежда и какви параметри има.
Цитирай
#17

Благодаря на отзовалите се, но все пак искам да вметна че Antutu показва че си е с 4гб рам и е с МТК6592, с всичките му 8 ядра и показва как 2 работят а останалите са Stopped. Нека се абстрахираме дали е ментак или не - знаете ли как да активирам тези ядра за да потръгне добре телефона? Всичко което изчетох досега води натам че те са Stopped, за да се пести енергия и удължи живота на батерията, а когато се натовари телефона да се стартират постепенно. Засега не съм го натоварвал за да разбера дали се стартират изобщо, но само с тези 2 ядра докато потръгне телефона и позацикля. Моля за съвети как да се справя Smile Благодаря предварително.
Цитирай
#18

Не вярвай на антуту. Нищо от написаното дето ти е дал не е вярно. И не - няма начин да активираш нещо, което нямаш.
Антуту дъни телефона на макс за да даде разултатите. Как очакваш при бенчмарк да имаш stopped ядра?
Цитирай
#19

доста изчетох за случая и срещнах на няколко места как китайците са намерили начин на "лъжат" подобни софтуери да показват хардуер, който няма... в крайна сметка поисках връщане на телефона и възтановяване на парите и с тази ситуация ще заплатя 40 лв за опит с китайска техника Smile благодаря за мненията ви! Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)