Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с NFC на Onetouch Idool 2
#1

Здавейте колеги. имамм телефончето от месец нямам проблеми за сега да чукна надърво... Мой колега закупи същия малко след мен но при него има проблемче с NFC изобщо не се включва а с моят апарат няма проблем... каква може да е причината

Sony Xperia P... Alcatel Onetouch Idol 2....
Цитирай
Аксесоари
#2

само да вметна че пробвагме както от бързите бутони от падащата лента така и от самото меню???

Sony Xperia P... Alcatel Onetouch Idol 2....
Цитирай
#3

Да ти е включен икономичния режим?

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#4

такаа, и моя идол се сдоби с този проблем. Преди да направя фабрични настройки нямах никакъв проблем с нфц.. сега и при мен не се стартира, даже след т'ва в менюто ми показва че са вкл....

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#5

(2014-12-16, 14:59:21)bo4kov написа:  само да вметна че пробвагме както от бързите бутони от падащата лента така и от самото меню???

Колега при твоя приятел(колега) оправи ли се?

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#6

(2015-01-30, 17:41:02)bLck написа:  
(2014-12-16, 14:59:21)bo4kov написа:  само да вметна че пробвагме както от бързите бутони от падащата лента така и от самото меню???

Колега при твоя приятел(колега) оправи ли се?
Не, така и не локализирахме проблема.

Sony Xperia P... Alcatel Onetouch Idol 2....
Цитирай
#7

Аз забелязох днеска,че когато поседи телефона и изкача иконката горе и като го отключа се скрива и не може да се спре опцията...

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#8

(2015-02-01, 00:07:39)bLck написа:  Аз забелязох днеска,че когато поседи телефона и изкача иконката горе и като го отключа се скрива и не може да се спре опцията...

Настройки --> NFC - OFF
Цитирай
#9

Бъзикаш ли се с мене?


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#10

Явно се е бъгнало нещо, не знам. Ако ти се занимава, направи едни заводски настройки и трябва да се оправи. Знаеш ли дали е възможно да направиш някакъв имидж на рома ти понеже гледам, че не си направил ъпдейта и да го качиш някъде ?
Цитирай
#11

Ами ако ми кажеж как без да слагам къстъм рековъри , ОК.. пробвах с фабрични настройки пак същото..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#12

Забелязох че това NFC Service ми drain 29,5% от батерията което си е много...

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#13

Не можеш ли да му дадеш Force Stop?

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#14

Давам му и след 1/2 мин пак е тъй и си стой постоянно включено в менюто като цъкна да го изключа никаква реакция.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#15

Рестартирай телефона и пробвай пак.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

Ами пак същото става.. стой 1/2 мин и пак се включва а самата опция въобще не работи, и т'ва понякога като ми звъннат забелязвам иконата горе, и когато се помъча да го спра и се скрива и пак си седи вкл...

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#17

Ако си рутнат - пробвай да замразиш NFC service с Титаниум или линк2есди. Но предполагам вече ти е минало през главата ...........
Друго за което се сещам, но може би пак ще иска рут. Sad С някоя програма от рода на таскер или Лама да му зададеш да спира NFC При дадени условия(например от 00:01часа до 23:59 часа всеки ден) И по някакъв начин да провериш дали наистина програмата го спира. Примерно с тпване на таг или опит за комуникация с друго устройство

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#18

И аз имам същия проблем. Замразил съм го с линк2сд и пак не спира... с рома на дука в2 съм
Чудя се ако го деинсталирам дали ще се бъгне нещо телефона Big Grin

Alcatel idol 2 mt6582 Rooted 32gb Kingston Class 10

Lenovo k3 note rooted 
Цитирай
#19

Така махнах нфц-то от телефона за сега се държи нормално. Естествено си направих бекъп на системата [IMG]

Alcatel idol 2 mt6582 Rooted 32gb Kingston Class 10

Lenovo k3 note rooted 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)