Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo A8/A806 4G Общи дискусии
#1

Темата е обща и може да се обсъжда всичко свързано с телефона.


[Изображение: 20140829174351udg5rhf.jpg]

[Изображение: a806-2.jpg]

[Изображение: HTB1oy3FGXXXXXaJXFXXq6xXFXXXL.jpg]

Повече инфо за модела:
Цитирай
Аксесоари
#2

Има ли някой да използва този телефон? Може ли да споделите вашите впечатления от телефона? Smile
Цитирай
#3

Ще се цитирам от една друга тема.

Цитат:Аз съм с леново а806 4G и съм много много доволен. Телефонът направо лети с този осем ядрен процесор! Абсолютно никакъв лаг, който е типичен за повечето андроид телефони. Не знам на оптимизация ли се дължи или на процесора. Досега съм пробвал само Асфаут 8 на макс ефекти и телефона се справя без забележки с тази игра. Очаквах да грее, но се оказа обратното. Телефонът грее нормално при Асфаут 8.Имал на разположение 2гб рам от които винаги имам над 1гб свободна. Сглобката е много добра и телефонът няма никакви луфтове и скърцаня. Батерията кара доста. Дневно правя по над 4ч дисплей, като 3г-то ми е постоянно включено. Телефонът поддържа нашите честоти на 3г и проблеми няма да имаш. Дисплеят е достатъчно добър, като цветове и ъгли на виждане и е много чувствителен. Слушалката е добра, като се чува много ясно и силно. Задният говорител свири много чисто, като преобладават високите честоти. В сравнение с галакси с 3 нео, Неото не може и да се доближи до качеството на звука. 

Цитат:Това всичко струва 270-280лв.За разлика от скъпите Самсунзи, с които не са кой знае какво по-добри. 
Цитат:Единственото му слабо място за мене е камерата. Снимките са прилични, но видеото не ми харесва. Или поне не ми харесва, като го гледам на лаптопа. Иначе на телефона изглежда добре. В настройките на дисолея има опция ClearMotion, която е много полезна при гледане на видео клипове, филми и youtube. Движенинията стават много плавни и картината много гладка. Ако си виждал при новите телевизори я има тази функция. 
Цитат:Още един минус. Дисплеят не е горила и задължително трябва протектор. Птепоръчвам да се вземе от тези най-здравите. 
Цитат:http://www.aliexpress.com/item/TANK-orig...31990.html 

Цитат:http://www.aliexpress.com/item/New-Utral...05450.html
Цитирай
#4

Здравейте! Имам следното запитване. Закупих си телефона А806, но менюто му е като на айфон някакво такова странно, при Вас също ли е така?
Цитирай
#5

Пусни скриншот да видиме....

 
Цитирай
#6

[Изображение: dw?a=69de8f149f] [Изображение: dw?a=69de8f149f] [Изображение: dw?a=69de8f149f] Ето линк     http://dox.bg/files/dw?a=5a97c71b6e     http://dox.bg/files/dw?a=aff8a1b0fd   http://dox.bg/files/dw?a=69de8f149f 
Цитирай
#7

Здравейте! Купих си Леново а806, но за самият му дизайн е като на Айфон. Можете ли да ми помогнете как да го сменя, дали ще стане ако сменя РОМ-а?Благодаря!
Цитирай
#8

С друг лаунчър не става ли?

 
Цитирай
#9

Ами какъв друг, то и някой приложения не работят като "Theme center" и мисля че имаше още някои
Цитирай
#10

Пиши в гугъл плей launcher и пробвай някой. Като гледам думата launcher ти е непозната май Smile И да, стоковия ланчър е доста подобен на Айфонсия.
Цитирай
#11

Здравейте искам да получа за тоя телефон малко повече инфо за Lenovo A8/A806 , интересува ме откъде е закупен и всичко наред ли му е има ли Goole play , и трябва ли да се преинсталира благодаря предварително , защото аз го гледах в Etotalk.com ама незнам дали трябва да се поръчва с модифициран РОМ !!!
Цитирай
#12

Телефонът си идва със стоков ром и си работи без проблем. Може да се флашне и друг по желание. Има си гугъл плей и всичко си работи без забележки. Телефонът като гледам може да се закупи от доста места. Aliexpress, minideal, ebye и други сайтове. Поне от вънка закупен излиза по-евтино. Моят е от minideal и има опция при закупуване да ти го тутнат от там, за да не се занимава човек. Качих му и къстъм recovery TWRP, че нямаше.
Цитирай
#13

Здравейте.Нов съм във форума,така че моля да ме извините,ако въпроса ми е тъп Smile.Имам lenovo A806.Телефона като цяло е страхотен,а цената му за тези параметри е жестока.Купих го от minideal за 180 долара-има,няма 300 лв.Та сега и въпроса ми SmileМОЖЕ ЛИ ДА СЕ СЛОЖИ СНИМКА НА КОНТАКТА,НА ЦЯЛ ЕКРАН?СЕГА МИ ИЗЛИЗА САМО НА ЕДИН РИНГ КАТО 5 СТОТИНКИ НА ФОНА НА ТАПЕТА МИ И ВЕЧЕ СЕ ПРИДВИЖВА КЪМ ЧЕРВЕНАТА ИЛИ ЗЕЛЕНА СЛУШАЛКА,А ДИСПЛЕЯ Е ДОСТА ГОЛЯМ-5 ИНЧА.Опитах и да тегля подобни програми от google play,но те работят 10 минути и до там.Надявам се,че ще разберете какво имам предвид.Благодаря предварително!!!
Цитирай
#14

Днес инстаирах този ром и впечатленията са ми много добри.Работи много бързо и плавно. Флашването става както е показано на клипа.
http://www.needrom.com/download/lenovo-a...-language/
Цитирай
#15

(2015-01-30, 00:21:17)1124 написа:  Днес инстаирах този ром и впечатленията са ми много добри.Работи много бързо и плавно. Флашването става както е показано на клипа.
http://www.needrom.com/download/lenovo-a...-language/

Потвърждавам! РОМа е стабилен, работи и Theme Center, който при други ромове забива! За седмица работа не срещнах никакви проблеми!
Цитирай
#16

Много добри отзиви има и за този. Обаче трябва да се преведът $2 на разработчика и той праща паролата за архива.
http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-2/
Цитирай
#17

Някой тествал ли е новия ъпдейт VIBEUI V2.0 1508 7 85 1 A806?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#18

(2015-02-18, 13:23:12)1124 написа:  Някой тествал ли е новия ъпдейт VIBEUI V2.0 1508 7 85 1 A806?
Моя се беше ъпдеитнал и съжелявах след това, бг менюто беше изчезнало, появиха се около десет приложения на китаиски и плюс това че версията е заключена и нямаше как да го изчистя и не ми се занимаваше да го рутвам.Направо го флашнах с рома от твоя пост по-горе и съм доволен за сега.

Предлагам да си спестиш ядовете  Cool

LeNoVo A8(806)_root / А3000_root
Цитирай
#19
Thumbs Up 

Добре,  ще те посушам.
Цитирай
#20

Добър ден на всички.Прави лоши снимки има ли някой който да е решил този проблем и ако може да опише как или с какво.
Цитирай
#21

 
   
  Имам телефона от няколко месеца и ме дразни един проблем. Не мога да определя дали е хардуерен, или софтуерен. 
Проблем е следния. 
Батерията със всяко едно зареждане започва да пада по-бързо и започва да се зарежда по-бързо.Има случай като го изключа от 100% пада много бързо до 80% и от там почва да пада по-бавно. Дори и без да се ползва телефона. Друго странно нещо е,  когато го изключа и телефонът падне до 95% и пак го включа да се зарежда му трябва близо 1 час докато напълни до 100%.При този случай батерията държи доста и пада много бавно. Аз го определям така, телефонът не отчита реалното зареждане на батерията. Примерно,  тя се е заредила до 50-60%, а телефонът отчита че я е заредил до 100% и от там пада много бързо. 
Ако не го включа повторно както горе съм обяснил, да кажем след 2 седмици. От ползване на дисплей от 4ч, пада на 1:30 мин дисплей. 

Дано да ме разбрахте,  какво имам предвид. 
Цитирай
#22

Пробвай с ресет като за начало или с друга батерия. Smile

 
Цитирай
#23

Пробвах ресет, нов софтуер, калибрация на батерията и ефект няма. Ще видя да поръчам нова оригинална батерия, че купих една уж от високо качество, но пък тя не кара никак повече. Дори и с повторно дозареждане. Купих я, защото недогледах, какво пише в инфото, че не е оригинална.
Цитирай
#24

(2015-03-20, 15:33:35)1124 написа:  Пробвах ресет, нов софтуер,  калибрация на батерията и ефект няма. Ще видя да поръчам нова оригинална батерия,  че купих една уж от високо качество,  но пък тя не кара никак повече. Дори и с повторно дозареждане. Купих я, защото недогледах,  какво пише в инфото,  че не е оригинална.

Колега, при мен също падаше бързо тока, но забелязах,че някакво приложение (Network Location) ми мачка батерията яката.Та това нещо се спира, като влезеш на WLAN -> меню бутона и избираш РАЗШИРЕНИ -> и след това там където пише Сканирането е винаги налице махаш чавката от квадратчето.Периодично проверявай тази настройка, защото някой приложения я активират и започва да смуче.


Дано да съм помогнал и ако не е проблем сподели от къде търсиш батериите, и доста съм любопитен дали батерията на P70 модела е със същия размер като на нашето А806 ?

LeNoVo A8(806)_root / А3000_root
Цитирай
#25

Добър вечер. Нов съм във форума и искам да попитам 2 неща. Първо как мога да си сложа снимка на заключеният екран, ако на него имам фигура за чертаене? И второ, vibe ui нещо не иска да се update-не, и мислих дали да си сложа някакъв друг ROM и това ще ми махне ли гаранцията ако го направя? Благодаря предварително на отзовалите се.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)