Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

За тези, на които им пада бързо батерията мога да кажа, че за да не се получава така забранете всички приложения които ползват динамични тапети и тези с ползване на жироскоп - такива като компас, нивелир и други подобни, защото източват батерията за отрицателно време!!! Същото се случва и като се ползва MAGE Money Plant - онова зеленото клатещо се цвете на един от екраните. То също ползва жироскопа.

За хората, които са на техническа вълна мога да добавя, че въпреки източването на батерията нивелира и компаса са много полезни приложения /както и ролетката ползваща камерата на телефона/, но преварително трябва да се настроят жироскопа и компаса - жироскопа за да работи нормално, а компаса за да работи изобщо, тъй като нормално не е активиран.

Доволен съм от тази GPS сборка iGO Primo (Explay Infinity II) 9.6.7.318746 (Jul 31 2013) 1920x1080 - работеща сборка с висока резолюция като за нашия телефон.
Цитирай
Аксесоари
#27

Нещо не са го направили както трябва.Вече има и телефони с надути батерии.Не е нормално за около месец ползване да се случва това.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#28

Много гадно това с батерията, ако стане ! Sad Някой знае ли от къде мога да си купя Метален Z-протектор, понеже искам да чувствам че нося телефон, а не някаква пластмасова играчка.Wink

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#29

(2015-02-10, 21:24:08)simonb написа:  Много гадно това с батерията, ако стане ! Sad Някой знае ли от къде мога да си купя Метален Z-протектор, понеже искам да чувствам че нося телефон, а не някаква пластмасова играчка.Wink

Аз си поръчах и ползвам ето този калъф: http://www.aliexpress.com/item/Umi-Zero-...03818.html

Z-рамката я махнах, защото вече има кой да ми пази телефона. Калъфчето е с магнитна ключалка отстрани и със силиконов цялостен гръб и страници, както и горен ръб и е залепен за кожения калъф. Горното прозорче /по-голямото/ е с прозрачен протектор. Към калъфа има и протектор за предния екран на телефона. Засега съм доволен от него. Подобен е на стандартния към телефона, но има доста предимства - няма нужда от отваряне, когато някой те търси и други такива..Ако се ползва за GPS в колата предната страна на калъфчето се загръща на 180градуса и телефона се слага в стойката без проблем.

По отношение на батерията си мисля, че е по-добре да не рискуваме да зареждаме с мощното зарядно и да ползваме някое "по-нормално" за да не се претоварва батерията /най-вече топлинно/. Мощното само в краен случай!

Между другото, видях, че днес вече е излязъл ъпдейт 3.06 така, че който има желание.......
http://umidigi.com/forums/topic/umi-zero-3-06-update/

Засега при мен всичко работи, обхвата на двете SIM карти е добър, няма прекъсване на разговорите, GPS-а е перфектен - като го включа са необходими около 3 минути за да хване сателитите и оттам нататък няма проблем.
Неприятно е че вградения будилник няма опция за постепенно увеличаване на звука, но сложих приложение, което се справи с тоя проблем.
Цитирай
#30

Батерията ми взе за откача. До вчера падаше за няколко часа от 100 на 90%, а сега гледам друго.,не знам да се радвам ли или да се притеснявам!?

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#31

(2015-02-19, 08:30:48)simonb написа:  Батерията ми взе за откача. До вчера падаше за няколко часа от 100 на 90%, а сега гледам друго.,не знам да се радвам ли или да се притеснявам!?

Здравей,
Ми земи се притеснявай и има пиши, сега както не очакваш от да речем 50 % до 0 % ще падне за няма и 5 минути.Супер кретени са тия от UMI.Това зарядно не може да зарежда батерията качествено според мен и все по често го зареждам през USB и  като че ли ми държи повече време.Сега съм с новата версия 3.06.Почна да ми се бели некачествената боя от страни на капачето за сим картите.

(2015-02-15, 18:10:11)bobi534 написа:  
(2015-02-10, 21:24:08)simonb написа:  Много гадно това с батерията, ако стане ! Sad Някой знае ли от къде мога да си купя Метален Z-протектор, понеже искам да чувствам че нося телефон, а не някаква пластмасова играчка.Wink

Аз си поръчах и ползвам ето този калъф: http://www.aliexpress.com/item/Umi-Zero-...03818.html

Z-рамката я махнах, защото вече има кой да ми пази телефона. Калъфчето е с магнитна ключалка отстрани и със силиконов цялостен гръб и страници, както и горен ръб и е залепен за кожения калъф. Горното прозорче /по-голямото/ е с прозрачен протектор. Към калъфа има и протектор за предния екран на телефона. Засега съм доволен от него. Подобен е на стандартния към телефона, но има доста предимства - няма нужда от отваряне, когато някой те търси и други такива..Ако се ползва за GPS в колата предната страна на калъфчето се загръща на 180градуса и телефона се слага в стойката без проблем.

По отношение на батерията си мисля, че е по-добре да не рискуваме да зареждаме с мощното зарядно и да ползваме някое "по-нормално" за да не се претоварва батерията /най-вече топлинно/. Мощното само в краен случай!

Между другото, видях, че днес вече е излязъл ъпдейт 3.06 така, че който има желание.......
http://umidigi.com/forums/topic/umi-zero-3-06-update/

Засега при мен всичко работи, обхвата на двете SIM карти е добър, няма прекъсване на разговорите, GPS-а е перфектен - като го включа са необходими около 3 минути за да хване сателитите и оттам нататък няма проблем.
Неприятно е че вградения будилник няма опция за постепенно увеличаване на звука, но сложих приложение, което се справи с тоя проблем.

Здравей,
Според тебе какво зарядно трябва като ампераж и волтаж да се ползва ,защото наистина "бързото" много загрява апарата и според мен не зарежда нормално.
Цитирай
#32

Аз си го зареждам с оригиналното бяло зарядно от комплекта, не знам колко ампера е, но забелязах че на единият ми контакт (в който е включен и бойлера) започна много да пари батерията отзад и веднага го изкл. Смених няколко контакта из вкъщи и сега го зареждам на един и същ и му действа доста добре. Батерията започна да държи повече, държа го по 10-тина часа, до сутринта. Пробвай и ти.

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#33

(2015-02-19, 21:08:28)simonb написа:  Батерията живее нов живот., след като изключих ГПС-а няма свършване. 3-ти ден дотук и е на 50% и това при постоянно включено wi-fi. Тоя телефон започва все повече да ми харесва..Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#34

Забелязах нещо което искам да споделя: Сложих си приложение Battery Monitor, което е страхотно, защото дава не знам си колко вида информации и статистики за батерията, но ми направи впечатление, че крайното зарядно напрежение е 4400mV /4,4 волта/. Това за литиеви батерии е доста "отгоре". Максималното напрежение е посочено в литературата като 4,25 волта, а за военни цели - 4,00 волта /за да държи батерията повече цикли заряд/разряд /. Не съм абсолютно сигурен, но смятам, че трябва да се хвърля по едно око към края на заряда и да не се допуска по-голям заряд от 4,3 волта. Хубавото е, че това приложение предлага маркери - тоест при достигане на определено от потребителя напрежение или други условия да има звуков сигнал.  Предполагам, че:
1. Хората, които имат издути батерии дълго време не са изключвали телефона от заряд и батерията се е презаредила;
2. Когато батерията е много изтощена дърпа много ток и започва да прегрява, което също смятам, че може да доведе до подобни последици.

(2015-02-19, 21:08:28)simonb написа:  Аз си го зареждам с оригиналното бяло зарядно от комплекта, не знам колко ампера е, но забелязах че на единият ми контакт (в който е включен и бойлера) започна много да пари батерията отзад и веднага го изкл. Смених няколко контакта из вкъщи и сега го зареждам на един и същ и му действа доста добре. Батерията започна да държи повече, държа го по 10-тина часа, до сутринта. Пробвай и ти.

Бялото оригинално зарядно дава 5,7волта и 2,4ампера.

Да кажа и още нещо. По отношение на дискутираното тук https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1096903 и по-точно, че телефона приема евновременно две повиквания:

Този телефон е с един радиомодул, което означава, че може да бъде активна само едната карта независимо коя от двете. След като вече имаме изградена връзка с някой другата карта остава дезактивирана до края на първото обаждане Не ми се вярва да има UMI ZERO с два радиомодула..
Цитирай
#35

За да "пада" по-бавно батерията трябва да бъдат следени стартираните приложения на заден план, което според мен, става лесно с приложението CM BATTERY от маркета. То е многофункционално и смятам, че върши добра работа. Някои от функциите му много ми харесаха - 1.Спира стартирани задачи при изгасване на екрана, 2. Обръща внимание при повишена консумация памет, 3. Известява за често стартирани приложения, 4. Има функция Turbo Boost за ускоряване на приложенията.
Цитирай
#36

От вчера съм с новия ъпдейт 3.06. Първото, което ми прави впечатление е много доброто автоматично фокусиране на задната камера. Пуснати са отново Air Gestures, които така и не разбрах в кои случаи да ползвам и какви са начините за ползване на тази екстра. Бих помолил да споделите опита си..

Искам да предложа две според мен много полезни приложения - ShareIt и Contact OPTIMIZER. С първата могат да се прехвърлят безкабелно чрез Wi-Fi директна комуникация всякакви файлове от тела в РС и обратно и е супер удобна защото комуникацията е много бърза - за пример - 1,5GB ги прехвърля за около 5 минути. Не е необходима Интернет наличност или връзка през рутер! Друга много удобна екстра е прехвърляне на всички данни от стария на новия телефон /приложения, SMS-си, контакти, снимки и др./
С втората пък много лесно се коригират дублирани контакти в тел. указател. Програмата д.иректно търси и предлага дублираните контакти да бъдат изтрити. В PRO-версията има и други екстри, но е платена.
Цитирай
#37

Преди да се реша да сложа 3.06 си задавам въпросът има ли смисъл от всичко това, след като при мен всичко си работи !?? Това за видеото добре ли е или не ? Не мога да кача снимката щото е 1980/1920 1,28 МБ, но на нея пише че резултата от AnTuTu Video test 2.2 e 388

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#38

Да се похваля с новия Android 5.0 LOLIPOP.  Снощи го инсталирах от сайта на UMIDIGI, повече от интерес, не че телефона ми не работи - напротив много съм доволен от него като изключим бързото падане на батерията при използване на някои по-"гладни"  приложения. За сега ми е малко трудно да кажа дали има някакви много съществени разлики, но ще го изследвам  и ще пиша.
Тъй като един от основните проблеми на нашия, а и на много други телефони е този със слабите батерии /за батерии под 3000mAh/ много ми се иска всеки, който намери енергоефективни приложения изискващи по-малко енергия в сравнение с други подобни да ги запише тук, в този форум за да ги ползваме всички и батериите ни да държат повече време.
Цитирай
#39

Привет на всички.
Прочетох цялата тема и най-вече проблема с батерията. При мен нещата са повече от трагични:
С няколко думи батерията се държи адекватно до около 50-60% и стигне ли до това ниво почва да пада стремително в рамките на минути.

Един от случайте - Зареждам го сутринта и за деня провеждам 4-5 разговора + малко интернет. Преди да излезна батерията е на 68%. Отиваме с малкия в парка, като аз по пътия провеждам разговор около 3-4 мин. Да предположим че е паднала с 1%. В парка решавам да го снимам и правя 2-3 снимки + опит за видео. След първата минута от видео записа, телефона се изключва и умира. След като се прибрахме и го включих батерията беше на 3%

Втори и трети случай. Аз от предния смартфон имах навика да го ползвам с автоматично изключване в 00,15 и автоматично включване в 8,30. Значи настроих го и този така и го заредих към 20,30. До вечерта цъках малко и инсталирах приложения при което около 00,00 батерията беше на 72%. Телефона се изключи сам след около 15 минути, а сутринта ме учуди че не се включи сам. Опитах се да го включа но без успех. Сложих го на зарядно и с изненада установих, че батерията беше на 2%. Това сложи край на всичките ми съмнения за проблем с батерията. Но чак не е за вярване, че се саморазрежда дори при изключен телефон.

Случай от вчера. Заредих го предната вечер към 21,00 и единствено инсталирах приложения, за диагностика на батерията и още няколко за управление на бекграунд процесите, за да следя какво се случва. Батерията към 00,00 беше на 80%. Днес го ползвах малко и в ранния следобед проведох последния разговор. Тогава последно видях че беше на около 57%. Отидох до другата стая и след около 5 минути чух звука за минимален заряд на батерията. Мисля, че пиши на 15%. Значи за около 5 минути батерията беше паднала с 30%. Включих го и докато се осъзная пред очите ми батерията падаше с 1% на всеки 10+15 секунди. Не можех да повярвам какво се случва. Имах наблизо апарат и почнах да снимам.

https://drive.google.com/folderview?id=0...sp=sharing
Вижда се добре, как в рамките на 1 минута От 15,32-15,33 батерията падна от 11 до 5 % и телефона се изключи.
Иначе телефона е повече от прекрасен. Супер дисплей, чудесен и стилен дизайн, мнооооого бърз.
Цитирай
#40

Тъй, да се включа и аз след 3 месеца опит с този телефон.
След като пропътува от България до китайския офис на Coolicool.ком и след това от Китай до европейския склад на същите и от Германия (там е склада) по DHL пристигна новата бройка.
Проблема със SIM картите го няма - т.е. всичко си работи след неколкократни смени на същите.
Проблем с камерите и батерията не сме забелязали
Има дребни дразнещи моменти, но те са ясни на всички собственици на китайски телефони. Един от проблемите го забелязахме едва вчера - Assasins Creed Pirates си тръгва разкошно, но... изненада - тъча не работи в играта - работи навсякъде другаде, но не и в играта.
Не поддържа някои кодеци, а магнитния датчик и компаса така и не успяхме да ги калибрираме - за компаса север е навсякъде.

Лично аз съм с друг китаец и към момента смятам, че ако ще купувам телефон - ще е само от тази марка. UMI ме разочароваха. А и този любовен момент с подутите телефони от дефектирали батерии вече не е единичен случай.
Цитирай
#41

Цитат:магнитния датчик и компаса така и не успяхме да ги калибрираме - за компаса север е навсякъде.


...След като преминах на Android Lolipop и при мен нещата с компаса бяха такива, независимо, че направи не знам си колко калибровки и ползвах почти всички приложения от гугъл маркет. Понеже това не беше единственото, отново се върнах на 3.09 и компаса си заработи нормално, разбира се, след процедура за калибриране.
Цитирай
#42

(2015-04-06, 12:56:36)bobi534 написа:  Да се похваля с новия Android 5.0 LOLIPOP.  Снощи го инсталирах от сайта на UMIDIGI...

Нали си наясно, че това е просто РОМ за 4.4, а не истински Android 5.0?
Цитирай
#43

Дойде и на моето УМИ Зеро реда да го преинсталирам, че много дразни това постоянно рестартиране, а ГПС-а никакъв го няма..;( Качих ота-ъпдейт на картата, но ми дава че няма нищо там. Какво трябва да пише след точката на ота-ъпдейт, ру. ком или нет

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#44

След около 10 месеца работа с телефона, батерията ми започна да се издува. Отстраних задния капак докато не се е счупил и ще поръчвам нова батерия. Иначе съм доволен от телефона. Междувременно си купих DVB-T2 TV TUNER - използва приложението SIANO TV- и много често го ползвам като мини телевизор за ефирна телевизия като свързвам двете устройства чрез Wi-Fi.
Цитирай
#45

Аз минах по твоите стъпки преди два месеца, но смених и капака, сега телефона е много добре. Само GPS-а не ми работи, но ползвам друг. Тоя телефон си струва само заради дисплея, дизайна и камерата да го имаш..?

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#46

Здравейте!Отскоро ползвам Уми-то и по принцип съм доволен,но имам дребен проблем.Не ме известява за пропуснати повиквания или съобщения,когато спи....Демек,нищо по него не свети!Когато го оставя някъде,след това трябва да го включвам за да проверя търсил ли ме е някой или пратили ли са ми съобщения...Също така нищо не свети и когато се зарежда/по спомен трябва да е диод,който отначало е червен и после става зелен...Кажете къде да търся проблема,причината и начина на отстраняването им?
P.S.Чекнато е "Показване известия на заключен екран"в Настройки-Дисплей...
Благодаря предварително!
Цитирай
#47

Никой ли не вижда светещ диод,когато зарежда телефона или има пропуснато повикване?
Цитирай
#48

(2015-12-15, 19:04:57)veso-o написа:  Никой ли не вижда светещ диод,когато зарежда телефона или има пропуснато повикване?

На мен ми примигват долу трите бутона, когато има пропуснато или смс, но в бяло..?

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#49

Здравейте имам Umi Zero от 1 година. Много си го харесвам, но има неща които ме дразнят.
1. Задната камера ми се пълни с прах и влошава качеството на снимките
2. Батерията бива, държи около ден, ден и нещо, но има същия проблем като някои по-горе - След 20% пада за 20 сек.
3то. Вчера реших да си върна фабричните настройки, защото не бях ги връщал от както съм го купил. Но при стартирането на телефона ми иска privacy protection password. Която до колкото разбрах е ПИН кодът на първата СИМ карта вкарвана в него и е доооста често явление при андроид телефоните. Не го помня. Реших чрез Hardreset (комбинация от копчета) да му повторя процедурата, но погрешка натиснах друга опция, дори не видях коя. Вече около 5 часа без нищо да прави. Надявам се ако му падне батерията да успея да повторя процедурата, както си трябва и всичко да е ОК. Но ако някой е имал същия проблем с тази ПАРОЛА, нека ми каже как се е справил с него.
Цитирай
#50

Здравейте,

някой да препоръча сервиз за UMI ZERO в София?
Проблема е че при Lock на екрана постоянно се рестартира.
Сложих и друг ROM и проблема пак съществува.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)