Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Firmware update stuck
#1

Колеги появи ми се проблем по време на някакъв ъпдейт през pc suite.. Бях оставил телефона за да си прехвърля някои файлове от лаптопа и е започнал някакъв фърмуер ъпдейт и телефона блокира на 0%. Пише ми Do not unplug the usb connection until the process is complete и в долната част на екрана пише User B81 и Rooted... как като даже не е руутнат!? Надявам се да дадете някакъв съвет какво да правя.. :unknw:

LG G4
Цитирай
Аксесоари
#2

Влезнал си в "Download Mode" от там се излиза като задържиш pawer бутона за около 30-40 секунди Rock
И не е блокирал а чака да включиш LG Flash Tool 2014 за да го флашнеш, споко няма само да се ъпдейтне.
И при мен пише ROOTED без да съм го рутнал има тема за това

LG G2-16GB White
Цитирай
#3

Здравейте
темата е стара, но и аз имам същия проблем. След флашване на ром Do not unplug the usb connection until the process is complete и в долната част на екрана пише User B81
и не знам как да изляза от това положение.
Задържах какво ли не, не помогна. Задържам бутона за изключване рестартирва се и пак на същия екран
Цитирай
#4

Даже сега стана Β80, каквото и да означава
Утре май ще предам тухличката на виваком и ще се правя на ударен Big Grin
Цитирай
#5

Добре, какво си флашнал и с коя програма?

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#6

с LG Flash tool а флашнах 80230б
ми се струва ще го флашна до 100 процента и по едно втеме спря, нямаше никакво движение и рестартирах телефона. И оттогава съм даунлоад мод
С вол- и пауъра ми се появява нещо като да ресетна телефона, ресетвам го и пак нищо. пак ми се връща на Do not unplug the usb connection until the process is complete този екран.
Имам и друг въпрос, така ако отида във виваком и им кажа че съм получил няккаъв ъпдейт и след рестарта телефона ми не се пуснал, дали ще мине ?
Цитирай
#7

Ами да, може и да мине. Кажи, че се е получило по време на ъпдейта. Можеш директно в Most Computers да го занесеш.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#8

Не съм от София, ще се направя на ударен, че ми е изкочило нещо което иска разрешение и тн
Има ли шанс да го оправят, че като се замисля по добре да не се оправи и да ми предложат Г4 с доплащане Big Grin
Или викате че съм прекалено алчен Big Grin
Цитирай
#9

Пробвай пак с LG Flash Tool да го флашнеш. И преди да пробваш прочети това мое мнение от темата за програмата,без последното изречение - https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1150751

Чакай.Преди да пробваш изтегли си програмата от сайта на LG - LG Mobile Support Tool.Закачи телефона към нея и от менюто "OPTIONS" избери "UPGRADE RECOVERY" и виж дали няма да се флашне и оправи телефона.Първо с това пробвай.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#10

Това с флаш тула какво ли не пробвах и какво ли не четох.
Но неприятното е че сега инсталнах LG Mobile Support Tool и горе дясно ми пише Software version: OPTIMUSG3 V1.4.1 и UPGRADE RECOVERY не помага, пише No upgrade items to fix.
А този оптимус рома го бях сложил преди 6 7 месеца и не го бях ползвал кой знае колко, последно бях с клауди г2.2.
Сега май гаранцията няма да помогне Sad
Цитирай
#11

Сложил ли си най-новите драйвери?Пробвай различен порт .В Device Manger ,като го вържеш с компютъра какво ти пише в секцията на USB портовете ?
Може също да прегледаш тази тема и ли по-точно второто мнение с видеоклипа - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=73281

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#12

пробвах го на различни компове и на различни портове с какви ли не драйвери.
Сега пробвах с LG Mobile Support Tool обаче без драйвери и като дам UPGRADE RECOVERY ми пише че не разпознава устройството и ми иска имеи номнера, след това почва да сваля рома.
Когато тръгне да сваля рома му инсталвам драйверите, тръгва да флашва но ми крашна програмата.
Сега пробвам същата операция на друг комп, в момента сваля рома.
LGE Android mpt device не го намира
под портовете има LGE mobile USB SERIAL PORT com4
а под модем има LGE USB MODEM

и на втория комп заби точно преди да плочне да флашва
Цитирай
#13

С тези драйвери ли си ?
http://www.mediafire.com/download/kgzy63...3.14.1.exe

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#14

пробвах и с тях, все същото.
Утре ще пробвам варианта с тот файл
лошото е че с официалния апп на ЛГ показва OPTIMUSG3, тези от виваком ще мрънкат

Късно снощи оправих телефона с втория метод описан в поста http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2432476
Сваления тот файл беше андроид 4.2.2. След това с LG Mobile Support Tool официалната версия ми свали 4.4.2 и слетр това 5.0.2.
Ако някой др има подобен проблем, това е метода.
Цитирай
#15

Еее браво. Много хубава новина.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)