Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Facebook ВИРУС! ПОМОЩ!
#1

Здравейте, колеги! От няколко дни насам facebook изпраща на всичките ми приятели ( в по-голямата част на представителите от нежния пол ) лични съобщения от сорта на "kak si kp" "ddore" сърчица, целувчици итн и аз по цял ден се извинявам на хората, че не съм го писал аз това и вече ми писна. Изтрих си двата браузъра ( explorer-a и Opera-та ) и си сложих Firefox, но пак без резултат. Проверил съм цялостно системата с антивирусната програма "Avast" и с някои spyware програми като "Spybot Search and Destroy" и "Ad Aware". Ad Aware откри 32 заплахи, които бяха почистени, Spybot - само две, но и те бяха изчистени. Наистина вече не знам какво да правя. Звънях и на човек, който се занимава професионално с компютърни с-ми, но и той нямал решение за проблема, пък не ми се иска да го преинсталирам целия компютър за тази глупост. Хайде давайте мнения, пък дано някое сработи правилно :wall:

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай
Аксесоари
#2

Провери с това: https://www.malwarebytes.org/ за малуери и после с http://www.eset.com/bg/home/products/online-scanner/
Второто е Nod32 online, което ще рече, че няма как да заразиш и антивирусната. Качва един дребен софтуер на компютъра, който спомага за процеса, но иначе всичко става през нета. Важното е да локализираш кое е приложението (вероятно е някакъв малуер), което прави мизерията и да се отстрани напълно. В смисъл: има вероятност да се клонира и да го има неведнъж, да е създало някаква папка, трябва да се проверят и регистрите след почистването. Оставиш ли нещо ще ти прави ядове и за напред.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#3

Ще го пробвам това, пък току виж дало резултат :capitulation:

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай
#4

Нека пусне и Adwcleaner да поизчисти браузърите!
Цитирай
#5

А какъв е шанса, да има програма, от фейсбук приложенията, която да го прави това? :unknw:

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#6

От Фейсбук приложение е. Преди два дни рових същият проблем, за една приятелка. Реално влезни в приложенията на който си дал права да публикуват на страницата ти и ги прегледай, дали няма някое ново и съмнително.


Цитирай
#7

Голям шанс всъщност Smile
Цитирай
#8

Вече проверих и с Malware-a , но не бяха открити заплахи от програмата. Смених паролата на фейса и на мейла, пък да видим, въпреки че изобщо не ми се вярва да се е оправило :wall:

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай
#9

Със смяна на парола няма да се оправи, понеже е приложение, което ти си му дал достъп в самият фейсбук. Провери тези неща, които ти писах.


Цитирай
#10

Всъщност наистина е по-вероятно да го прави някое друго приложение с права да ползва месинджър. Най-вероятно, според мен е нещо на телефона ти, а не на компютъра.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#11

Изтрих приложенията ( бяха се натрупали много игри ) и вече половин час няма проблеми. Дано се задържат нещата Smile Благодаря ви много за помощта, приятели! Весело посрещане на Новата 2015 година! Нека донесе на всички ни само успехи, сбъднати желания и много здраве! :cheers:

Samsung Galaxy S7 Edge | 32GB | Black Onyx
Цитирай
#12

Според мен целия фейс вече дава на късо . На мен от 2 седмици ми идват известията с закъснение незнам каква е причината .Нямам вируси и тем подобни глупости , но това е от фейса .Доста го развалиха пък и някой страници спряха да се появяват на стената които съм лайкнал направо се оаааха яко тези момчета . Мобилното да не говорим там за каква мизерия става на въпрос. Весело посрещане на новата година .Smile

п.с - от социална мрежа стана рекламна компания и супер много ненужни игри които правят такива мизерии не е това което беше в началото .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#13

Колега, точно така си преинсталирах Windows-а заради тъпия Фейс. Също като теб, некво приложение си позволяваше неща. И некъв вирус към него, че всичко трябваше да замине.
От тогава нито натискам Like, нито харесвам страници. Прехвърлих се на G+. Изтрих приложения свързани с него. И сега ако трябва да се логвам, ползвам Play Games.
Цигания стана тоз Фейс

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#14

Днеска пуснах аваста да инспектира яко и откри доста вируси махнах ги уж и от регистрите пуснах и малваре програмка да инспектира откри 3 и тях изтрих обаче тоя фейс пак не бачка пак ми идват известията с закъснение дали е инфектиран самия фейс или трябва преинсталация на целия уин . Пробвахме и други профили на мои приятели и при тях закъснение идват тия известия .Говоря само на страниците иначе коментарите идват навреме , на секундата ,ако някой коментира . Чудя се вече кво да правя .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#15

Каква е вероятноста някой да ти е влезнал в профила?
Цитирай
#16

(2015-01-06, 13:50:24)donatelo113 написа:  Каква е вероятноста някой да ти е влезнал в профила?
Много голяма! Може и някакво приложение с достъп до профила да го прави...игри..etc!

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#17

(2015-01-06, 13:53:36)rado__8 написа:  
(2015-01-06, 13:50:24)donatelo113 написа:  Каква е вероятноста някой да ти е влезнал в профила?
Много голяма! Може и някакво приложение с достъп до профила да го прави...игри..etc!

Най вероятно някой му е влезнал в профила , щото не може сам да пише ко пр , как си и т.н .Доста се прецака фейса , некъв як бъг има , като цяло не беше това което беше преди за жалост .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#18

Хора от 2 дена спряха да ми се показват някой снимки в фейса . В смисъл вижда се ,че има снимка , но е бяло и в левия ъгъл има нещо малко . От какво може да е това нещо .Не всички снимки , но някой не се показват . С лисока съм версия 20 .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#19

Направи скриншот да видиме де Smile
Цитирай
#20

http://prikachi.com/images.php?images/350/7889350X.jpg Ето го вместо снимка да се получи се получава бяло и заглавието от 2 дена . Не на всички снимки  , но го има .С лисока 20 версия съм .

p.s : Иначе на други сайтове отваря всичкки снимки клипчета , само фейса се опъва незнам защо.

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#21

И при мен преди няколко дни ми се беше счупил DNS-а на доставчика ми. Сложих гугълския и Internet access-a тръгна, но се появи този проблем. Сега го махнах и го оставих на автоматична настройка и няма проблеми. Ако ти си на автоматични, пробвай да сложиш тези:
primary DNS: 8.8.8.8
secondary DNS: 8.8.4.4


Цитирай
#22

Според мен си настроил адблок или някаква подобна програма без да искаш и ти омазва снимките Smile
Цитирай
#23

(2015-01-31, 19:35:41)quovadis написа:  И при мен преди няколко дни ми се беше счупил DNS-а на доставчика ми. Сложих гугълския и Internet access-a тръгна, но се появи този проблем. Сега го махнах и го оставих на автоматична настройка и няма проблеми. Ако ти си на автоматични, пробвай да сложиш тези:
primary DNS: 8.8.8.8
secondary DNS: 8.8.4.4

Ако ме опътиш къде да ида и т.н ще е хубаво щото грам незнам сериозно .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#24

Десен бутон върху връзката ти - > Network and sharing center -> Цъкаш върху активната връзка - > Properties -> Internet Protocol Version 4 -> Цъкаш 2 пъти - > В долния край са DNS -> Даваш му ръчните по-горе посочени / или ако са ръчни слагаш да взема автоматични -> ОК и си ти.

Не е от адблок, получава се на произволни снимки, някои са ок, други не.


Цитирай
#25

(2015-01-31, 19:43:18)quovadis написа:  Десен бутон върху връзката ти - > Network and sharing center -> Цъкаш върху активната връзка - > Properties -> Internet Protocol Version 4 -> Цъкаш 2 пъти - > В долния край са DNS -> Даваш му ръчните по-горе посочени / или ако са ръчни слагаш да взема автоматични -> ОК и си ти.

Не е от адблок, получава се на произволни снимки, някои са ок, други не.

То аз се обадих на доставчика и направо ми каза други цифри и стана иначе благодаря приятелю.

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)